Şimdi Ara

ulen vosvogen =) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
1
Favori
7.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: triger

arakdaşlar keşke dürüst ve dogru cevaplar verselerdi...

zamanla motorunuz açılacaktır tavsiyem aracınızın sınırlarını biraz zorlayıparacın rodajı bittikten sonra 4.500 5bin devirde vites degiştirmek.

bsg midir nedir öyle bi tuş yok sadece forumdaki lise düzeyindeki çocuların uydurması..

3.000 devirde 160 gören 1.6 90 bg lik araç sahibi arkadaş o motorlar 200 göreceğini düşünüyorsa BSG tuşunu kullanmalıdır.

Ya da daha düzgün bilgiler sunmalıdır.
  • vw ciler olmasa forum çekilmez valla Sen bas biraz açılır o araba.Passatlar felan rahat 260 yapıyorlar polo 220 görmeli
  • quote:

zamanla motorunuz açılacaktır tavsiyem aracınızın sınırlarını biraz zorlayıparacın rodajı bittikten sonra 4.500 5bin devirde vites degiştirmek.

bsg midir nedir öyle bi tuş yok sadece forumdaki lise düzeyindeki çocuların uydurması..

http://www.swfcabin.com/swf-files/1295302480.swf
  • tam nerde sürücü koltugunun altındamı.resımle gösterebılırmısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akhilleus

Boşta 5 dk redline çevirirsen açılır arabanın ciğerleri.

Hem de ne açılır bidaha kapatamazsın

Sonra toplaması zor olun gömlekmiş piston koluymuş pistonuymuş cartı curtu motor toplama zor iş...

• vosvogen halk arabası demektir, bunu bilir bunu söylerim,bazen de çok kafam bozulursa, yanımdan hızla tsi filan geçerse, akşamına foruma girip 'vw almanyanın tofaşıdır' derim....bu onlara yeter
  • Ban yemeyecegimi bilsem "bsg" nin açılımını yapardım ne güzel :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum BSG nasıl açılıyor merak ediyorsan şunları yapman gerekli:

Dış aynaların ısıtmalarını açın
    Koltuğu en geriye ve en yüksek konuma alın.
    Direksiyonu en yakına ve en alt konuma alın.
    Vitesi geriye takıp sağ kapıya uzanınca geride kalan sol ayak topuğunuz bu düğmeyi aktif hale getirecektir.

Hayırlı günler.
  • Beyler Allah razı olsun bastım şu an 250 ile gidiyorum yanımda çocuk var ona yazdırıyorum.
  • quote:

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali0671

quote:

Orijinalden alıntı: banchi_doğan

Tamda bunu yazmak için girmiştim. Daha önceki araçlarımda volkswagendi, birisi Jetta , diğer golf. BSG tuşunu keşfedene kadar bende 160 la gitmek zorunda kaldım.

BSG tuşunu keşfettiğim an aracın gizli beygirleri varmış gibi oldu. eskiden 160la gittiğim yerden 210 220 rahat.

(big speed gang)

Bulamaz iseniz detaylı olarak nerede olduğunu anlatmaya çalışırım.

Bendede 1.6 Jetta bulunmakta. Bu BSG tuşu tam olarak nerede bulunmakta ve Aktif olup olmadığını nereden anlayacağız?

Bence hiç bulmaya çalışma, bulursan da çalıştırmayı deneme.

Ben bastım koltuğa öyle şiddetli yapıştırdı ki boynum kırıldı şu an hastenedeyim odada beleş waylıs var.

• quote:

quote:

Tamda bunu yazmak için girmiştim. Daha önceki araçlarımda volkswagendi, birisi Jetta , diğer golf. BSG tuşunu keşfedene kadar bende 160 la gitmek zorunda kaldım.

BSG tuşunu keşfettiğim an aracın gizli beygirleri varmış gibi oldu. eskiden 160la gittiğim yerden 210 220 rahat.

(big speed gang)

Bendede 1.6 Jetta bulunmakta. Bu BSG tuşu tam olarak nerede bulunmakta ve Aktif olup olmadığını nereden anlayacağız?

1.6 Jettalarda havalandırmanın oradaki üçgen tuşuna uzunca basmak yeterli. BSG otomatik olarak devreye giriyor. TSI olsaydı aracınız, koltuğun altındaydı o tuş. 250 görmeniz zor. 235 görüyor ben denedim. TSI'larda BSG'ye basınca bir de 100 oktan benzin alınca ibreyi sonuna kadar zorluyor.

Akhiellus da demiş, 5 dakika boyunca boşta redline da tutarsanız gazı, aracın BSG için uyumu daha rahat olmakta.

• FehreR arkadaşımız nerede yav?

Yoksa BSG'yi bulup da Almanya'ya kadar VW mühendislerine teşekküre mi gitti?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz6

Motor kitli olabilir doğru servise götürmenize gerek yok bi çilingir bulup açtırın normalde 240 falan yapıyor o araba.

Gerçekten iyi güldüm tebrik ederim.
  • Ne makara yaptınız be !
  • Hocam ilk mesajdada söylediğim gibi BSG tuşu koltuğun altında gizlidir.

Saklanmasının nedeni ustaca el ve ayaklar tarafından kullanılması gerekmesidir her araçta farklı yerdedir.

O tulşu bulabilme yüzdeniz zeka oranınız ve iq seviyenizle doğru orantılıdır.

Tekrar söylüyorum tuş aktifken yapılan kazalarda Türk sigorta kanununun 3189 sayılı kanununun 3. bendinde bu tuşun kullanımının tamamen kullanıcı insiyatifinde olup yapılan bir kazada sigorta şirketlerinden herhangi bir hak beyan edilemeyeceği açıkça belirtilmiştir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Raytheon

quote:

quote:

(big speed gang)

1.6 Jettalarda havalandırmanın oradaki üçgen tuşuna uzunca basmak yeterli. BSG otomatik olarak devreye giriyor. TSI olsaydı aracınız, koltuğun altındaydı o tuş. 250 görmeniz zor. 235 görüyor ben denedim. TSI'larda BSG'ye basınca bir de 100 oktan benzin alınca ibreyi sonuna kadar zorluyor.

Akhiellus da demiş, 5 dakika boyunca boşta redline da tutarsanız gazı, aracın BSG için uyumu daha rahat olmakta.

K.bakmayın "havalandırmanın oradaki üçgen tuşuna" yazmışsınız da, Havalandırma derken? Anlayamadım.
    Yarın uzun yola çıkacağım. Yolculuğum genellikle otobanda olacağı için Allah ne verdiyse basacağım aracı aldım alalı bir hız denemesi yapmak nasip olmadı.

Hocam arkadaş dörtlü düğmesini kastediyor aklınca dalga geçiyor takılmayın. Güvenli sürüşler.

• yahu bu ne geyiktir böyle ? forum başka bir boyuta geçmiş haybeden gerçek üstü muhabbetler oluyor. işin garibi bütün bu olan biteni gerçek sananlar var.
  • gerçekten gerçek sananlar var yaaa yuhhhhhh...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.