Şimdi Ara

ULEB Cup

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
364
Cevap
0
Favori
8.765
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Euro Cup'taki temsilcilerimiz beşiktaş cola turka, galatasaray cafe crown ve türk telekom'un bu kupada oynadığı maçları, diğer takımlar hakkındaki haberleri vs. bu konuda konuşalım

işte Euro cup'ın 2008-2009 senesinde grupları ve izafiyet teorisini aratmayacak formatı:

ULEB Cup

ULEB Cup

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drexler22 -- 7 Aralık 2010; 21:57:36 >

• ilk haftanın maçlarında türk telekom deplasmanda litvanya'da siauliai'yı 97-90 yendi.. maçın 2. yarısını izleyebildim.. bu seneki flaş tranferlerden 2 eski beşiktaş'lı michael wright ve khalid el-amin inanılmaz oynadılar.. hele wright adeta şov yaptı.. 37 sayı (2 sayı:15/17 serbest atış: 7/9) 10 ribaunt gibi akıllara zarar yüzdelerle oynadı.. el-amin ise 25 sayı (3 sayı: 4/7, 2 sayı: 5/6) 4 ribaunt 4 asist yaptı.. özellikle son çeyrekte başabaş geçen son anlarda sazı adeta eline alıp çok kritik 2 üçlük attı.. türk telekom bu kupayı alırsa kimse şaşırmasın.. yarıfinalden aşağısı başarısızlık olur.. gerçekten çok üst düzey bi kadroları var bu sene..

galatasaray ise kendi sahasında akasyavu girona'yı 71-69 yendi.. maçın son anları başabaş geçti.. son hücumda eski toprak arriel mcdonald'ın üçlüğü az daha giriyordu.. galatasaray için iyi bir başlangıç, önemli bir galibiyet

• tt maçını izleme fırsatım oldu son periyotta son 2 dkya girerken elektrikler kesildi ve maçı telekom tamamlasa da ben tamamlayamadım

artık bıktım bu elektrik kesintilerinden, haftada bir kez elektrik kesiliyor akşam vakti, otomatiğe bağladılar adeta, geçen hafta da drafta denk gelmişti hatırlarsanız.

bir gsli olarak kazanmamıza sevindim. Umarım euroleague'de de kazanırız

Tebrikler GS, TT.
  • Tebrikler temsilcilerimize GS'nin maçının son 5 dk.sını izleyebildim az kaldı gidiyordu yine maç. beşiktaş ve telekom da kazanmış izlemediğim için yorum yapamıcam ama wright ne yapmış ya..pota altında maden mi bulmuş öyle
  • Telekom KK Bosna'yı 95-82 yendi. el amin,haluk,zenci uzunlar herkes iyi oynadı yalnız savunmada son periyot berbattı TT...
  • Bjk 'de biraz önce Alman Köln takımını çok çok rahat yendi,eski köln,daha doğrusu euroleuge'de oynayan köln biraz iyi bi takımdı maşallah,BJK karşısında izledğim köln resmen mahalle takımı gibi..o kadar vasat bir takım yani.

Telekomu kutluyorum,BORU gibi bir grupta olmalarına rağmen süper gidiyorlar,darısı yarın Fenerin başına diyeyim...
  • gs kendi evinde belçika takımı charlorei karşısında ilk yarıyı 42-36 yenik kapadı. fark bir ara 16 sayıya kadar çıkmıştı.
  • badalona telekomu ilk yarı badana yapar gibi üstünden geçerek sahadan sildi adeta.bu badalona takımı çok üst düzey oynuyor euroleague de bile olsalar final four u zorlarlar.süper kadroları var.süper çocukl rubio da ilk yarı harika oynadı ve en önemlisi takımı çok iyi yönetiyor.17 yaşında böylese ilerde nasıl olur tahmin bile edemiyorum.
  • ricky rubio & tt & tecavüz
  • az önce skor 98-75 ti sanırım walla adamlar alley-oop , smaç , asist , show yani herşeyi yaptılar son periyot spikerin dediği gibi sokak basketboluna döndü

bu arada rubio son çeyrekte tutku açık'ın topunu çaldı we onu geçerken tutku daha fazla rezil olmamak için yerinde duruodu
  • bu akşamki maçlar sonunda ulep cupta yer alan 3 takımımızdan sadece beşiktaş yoluna namağlup devam ediyor.
  • Yani dün akşamki maçta bi Türk takımı yenildi ama ben maçı izlerken- ki ara ara bakabildim- çok keyif aldım joventut'un oynadığı oyundan. Bu kadro uleb cup için çok fazla. Euroleague'de bu takımın altında bi çok takım var. Ricky Rubio denilen Avrupa'nın yeni süperstar adayı umarım nba'e erken gitmez. Çok yetenekli bi oyuncu 17 yaşında ama 30 yaşında biri kadar tecrübeli hareketleri var. Rudy Fernandez, Barton, Jagla kadro çok iyi şutör, delici oyuncuları var, etkili uzunları var. Gerçekten çok iyi basketbol oynuyorlar. Keşke bizim akıl küpü tv kanallarımızdan biri İspanya Basketbol Ligi'ni(Acb miydi ne) yayınlasa...

Türk Telekom'da çok iyi bi kadro yanlış anlaşılmasın ama bence bu grupta ikinciliği alır, joventut'un arkasından...
  • dün tv'de canlı yayınlar ile ilgili konuya telekom-badalona maçının zevkli geçmeye aday olabileceğini yazmıştım.. ben daha çok çekişmeli olmasını beklerken beklediğim zevki juventut'un ve özellikle de rubio'nun oyunundan aldım.. bu rubio'yu ilk kez izleme imkanı buldum.. daha önce methini 2006 avrupa gençler şampiyonasındaki akıllara zarar performansıyla duymuştum(o şampiyonanın final maçında %64 saha içi isabetiyle 51 sayı, 24 ribaund, 12 asist ve 7 top çalma ile triple-double, yarı finalde ise 19 sayı 10 ribaund 13 asist ve 11 top çalma ile quadruple-double yapmıştı turnuva istatistikleri ise 23.3 sayı, 12.8 ribaund, 7.1 asist,6.5 top çalma.. tek kelimeyle inanılmaz).. kendi yaş grubunun 5-6 gömlek üstünde bir adam.. dün maçta izlerken büyüledi beni.. top hakimiyeti, pasörlüğü, saha görüşü, top çalma yeteneği, savunması, ayaklarının çabukluğu hepsi olağanüstü.. şu anda 1-2 numaralarda oynuyor.. yaşının genç oluşunu ve daha da gelişeceğini düşünürsek ilerleyen yıllarda 3 numarayı da idare edebilecek hale gelecektir.. bu adamı görünce kirilenko aklıma geldi.. o da 15-16 yaşında çıkmıştı avrupa piyasasına.. rubio avrupa'nın en büyük oyuncusu olabilecek kapasitede.. umarım muhteşem giden kariyeri olumsuz bir şekilde etkilenmez..

quote:

Orjinalden alıntı: fuatturkrap

Keşke bizim akıl küpü tv kanallarımızdan biri İspanya Basketbol Ligi'ni(Acb miydi ne) yayınlasa...

aynen Fuat.. italya liginden livorno-palermo futbol maçını izlemektense juventut-malaga acb maçını izlemeyi tercih edecek çok fazla insan vardır sanırım.. acb ligini uyduda veren kanal var mı, bunu da bi araştırmak lazım.. ispanyollar gerçekten yaptıkları akılcı yatırımların karşılığını fazlasıyla almış durumlar.. acb, nba'den sonraki en iyi lig.. adamlar 8-10 bin kişilik tribünlerde full maçlar oynuyor.. tau 9000 kombine satıyor.. mili takım olarak da abd'ye kafa tutuyorlar, son dünya şampiyonları zaten.. takdir etmemek elde değil.. spordan sorumlu böyüklerimiz biraz örnek alsalar keşke

• quote:

Orjinalden alıntı: drexler22

daha önce methini 2006 avrupa gençler şampiyonasındaki akıllara zarar performansıyla duymuştum(o şampiyonanın final maçında %64 saha içi isabetiyle 51 sayı, 24 ribaund, 12 asist ve 7 top çalma ile triple-double, yarı finalde ise 19 sayı 10 ribaund 13 asist ve 11 top çalma ile quadruple-double yapmıştı

bunları bir insan mı yapmış. yok artık lebron james i bile aşmış adam (pardon çocuk)
  • quote:

Avrupa'nın yeni süperstar adayı umarım nba'e erken gitmez.

Bence erken gitmesinin faydasını da görebilir. İzledigim kadarıyla cok saglam bir adam, erken gidip orada kendini avrupadan daha iyi geliştirme sansı yakalayabilir. Mesela Bynum örnegi gibi. Dün geceki Lakers macında Bynumın kendini ne kadar geliştirdigini saskınlıkla izledim ki Rubio cok yetenekli bir oyuncu kendini orada iyi geliştirebilirse bence avrupada oyanamasından daha yararlı olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: @pi

quote:

Avrupa'nın yeni süperstar adayı umarım nba'e erken gitmez.

Bence erken gitmesinin faydasını da görebilir. İzledigim kadarıyla cok saglam bir adam, erken gidip orada kendini avrupadan daha iyi geliştirme sansı yakalayabilir. Mesela Bynum örnegi gibi. Dün geceki Lakers macında Bynumın kendini ne kadar geliştirdigini saskınlıkla izledim ki Rubio cok yetenekli bir oyuncu kendini orada iyi geliştirebilirse bence avrupada oyanamasından daha yararlı olabilir.

Bilmiyorum benim erkenden kastım 20'den önce gitmesi. Yoksa Jasikevicus gibi 30'undan sonra gitsin demiyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: csb

quote:

Orjinalden alıntı: drexler22

daha önce methini 2006 avrupa gençler şampiyonasındaki akıllara zarar performansıyla duymuştum(o şampiyonanın final maçında %64 saha içi isabetiyle 51 sayı, 24 ribaund, 12 asist ve 7 top çalma ile triple-double, yarı finalde ise 19 sayı 10 ribaund 13 asist ve 11 top çalma ile quadruple-double yapmıştı

bunları bir insan mı yapmış. yok artık lebron james i bile aşmış adam (pardon çocuk)

Akıllara ziyan ..Futbol gibi transfer piyayası olsaydı en aşağı 80.ooo.ooo$ ederdi bu çocuk...

• messi futbolda neyse
    rubio da basketbol da o olacak

bi kaç pozisyonda acayip artistikler denedi yok artık dedim
  • ULEB Cup'ta 5. hafta maçları, iki maç dışında salı günü oynanan karşılaşmalarla tamamlandı. Temsilcilerimizin haftayı yenilgisiz kapattığı 5. hafta maçları kupa tarihine geçecek rekorlara da sahne oldu. İşte o rekorlar ve unutulmaz maçtan ilginç notlar...

* İspanya'nın Pamesa Valencia takımının ABD'li forveti Ruben Douglas, Rusya deplasmanında Khimki karşısında oynanan ve 81-78 kaybettikleri maçta kullandığı 12 üç sayılık atış denemesinin 9'unu basketle sonuçlandırarak ULEB Cup tarihinde bir maçta en fazla 3 sayılık atış isabetiyle oynayan oyuncu oldu.

* Temsilcilerimizden Türk Telekom ile aynı grupta yer alan ve Ankara ekibine geçtiğimiz hafta deplasmanda mağlup olan Almanya'nın Alba Berlin ekibi, evinde ağırladığı Bosna Hersek'in KK Bosna ekibini normal süresi 71-71 biten maçta beş uzatma sonunda 141-127 mağlup etmeyi başardı. Beş uzatmayla birlikte toplam 65 dakika süren mücadele Euroleague ve ULEB Cup tarihinde oynanan en uzun süreli maç olarak tarihe geçti.

* ULEB Cup tarihinde bir maçta atılan en yüksek sayı rekoru da bu maçta kaydedilen 268 sayıyla kırılmış oldu. Eski rekor, 2003 yılında Lukoil Akademic ile KK Zagreb arasında oynanan ve üç uzatma sonunda toplam 231 sayıyla sonuçlanan (116-115) maçta elde edilmişti.

* Bu maçta Alba Berlin adına 60:09 dakikada 44 sayı kaydeden ABD'li guard Bobby Brown, ULEB Cup tarihinde bir oyuncunun bir maçta kaydettiği en yüksek sayı rekorunu az bir farkla kaçırdı. Bu alanda rekorun sahibi ise 2004 yılında Brighton Bears ile Cholet Basket arasında oynanan ve iki uzatma sonunda 112-103 İngiliz ekibinin galibiyetiyle sonuçlanan maçta 49 sayı kaydeden Randy Duck'a ait.

* Toplam 10 oyuncunun beş faulle oyun dışı kaldığı tarihi maçta bir dönem Efes Pilsen forması giyen 31 yaşındaki Sırp forvet Goran Nikolic 63:40 dakika sahada kalarak 31 sayı, 14 ribaunt, 4 asist ile oynayarak 65 dakikalık maçta sahada en uzun süre kalan oyuncu oldu.

Valla şaşırtıcı sonuçlar,hele beş uzatma o ne yaw

• drgladius
    güzel bilgiler eline sağlık.. o maç emule'e düştüyse indirmek lazım
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.