Şimdi Ara

Ulaştırma Bakanı, Adil Kullanım Kotası'nın mayıs ayında kaldırılmaya başlanacağını yineledi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
3
Favori
11.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gelişme olması güzel ancak İstanbul Beyoğlu'nda altyapı berbat durumda.Altyapı problemleri için nereye başvurabilirim?
  • 50mb hız akk sonrası 24 e mi düşecek yoksa 16 ya mı ? sanırım 16 olacak. tablo verileri anlaşılır şekilde girilmemiş.

bol bol bluray film ve belgesel beni bekliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neczer -- 8 Şubat 2017; 0:21:9 >
  • KOTA PARA PARA PARA BIKTIM.
  • Benimde anladığım kadarıyla akkyı aşmış olduğu halde geceleri 25 mbps olmayacak sadece akkyi aşmadıysa geceleri 25mbps olarak kullanabilecek. Akkyı etkilemiyor denilmiş fakat dolan akk sınırı gece geçersiz oluyor diye bir ibare yok ne yazık ki :( Yanlışım varsa düzeltiniz lütfen.

Ayrıca şunuda belirteyim, AKK kalkacak diye çok bekleriz biz daha. ISS bu akkden keseyi ağzına kadar doldurdu. Sizce kaldırırlar mı sanıyorsunuz? BTK yıllardır AKK yı umursamayan ne olduğu belirsiz bir kurum. Birbirlerinin işine mani olacaklarını sanmıyorum. Eğer olurda bir ihtimal Akk kalkarsa o zaman vay halimize ki normal paketler Akk kalktığı için 2 katı fiyatlardan satılacak. Hemde düşük hızlarda..! Kimse daha fazlasını beklemesin malesef. Umuyoruz ki adam akıllı bi düzene girerde sömürülmekten kurtuluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeqcain -- 8 Şubat 2017; 0:51:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar önemli bir soru soracağım.

Mesela Superonline'nın gece kuşu tarifesi de geceleri belirli saatlerde kotaya yansıma yapmadan kullanım yapmamızı sağlıyordu. ANCAK!

Kotayı aşarsanız yine AKN hızınız ne ise gecede o oluyordu. Yani kotayı aşmadığınız sürece bir anlamı oluyordu, hızınızı koruyabiliyordunuz.

Açıklamalardan ve BTK metninden de yine benzer şekilde işleyeceğini seziyorum.

Ancak her yerde geceleri limit yok diye bahsedilince bir yanlış anlaşılmanın olabileceğini öngörüyorum.

Yani kotayı aşarsanız, örneğin 50 mbit'im 24 mbite düşecek, geceleride yine 24mbit olacak. Ha, indirmeleri geceleri yaptım bu sayede kotaya yansımadı ve ay boyu 50 mbit kullandım, sıkıntı yok.

Ancak herkes hızın düşme kademesi ile birlikte, AKN'yi aşsanız dahi, geceleri full hızda kullanacakmışız gibi yazıyor, burada bir karmaşa ve yanılgı olduğunu düşünüyorum.

Bu işi yapan bir kaç operatörün gece sınırsız/gece kuşu tarifeleri hep bu şekilde işledi.

Buradaki durum nedir ? Konu hakkında net bilgisi olan arkadaşlar yada editörler açıklayıcı bir cevapla bu karmaşıklığı giderebilirler...

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antikaruh -- 8 Şubat 2017; 1:4:22 >

• deniz.gokcen1 D kullanıcısına yanıt
    Türk Telekom hile olayında master yapmış zaten. TurkNet'te var, 51 mbps VDSL kullanıyorum.
  • neczer kullanıcısına yanıt
    16'ya düşecek hocam, "50 mbps üzeri" yazıyor.
  • Benim gece kuşu tarifesi var 00:00-06:00 arasi AKK yok 100 mbps.. bana nasil bi kiyak gececekler merak ediyorum.. Kesin Turkcell TV falan kakalamaya çalışırlar ayni fiyata

• quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

quote:

Orijinalden alıntı: sistemli adam

ak parti kaldırıyorsa hemen kötülemem lazım.

AKP döneminde kota çıkarıldı. Önce sorun yaratıp sonra çözdükleri için kendilerine minnettar olmamızı bekleyemezler.

Türkiye' de internet ne zaman adam akıllı yaygınlaştı zaten? 2002 den önce kaç kişi internet kullanıyordu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iwasmadeforthis -- 8 Şubat 2017; 1:31:36 >
  • Bir an önce bitsin bu işkence...

• quote:

Orijinalden alıntı: One True King

quote:

quote:

AKP döneminde kota çıkarıldı. Önce sorun yaratıp sonra çözdükleri için kendilerine minnettar olmamızı bekleyemezler.

Türkiye' de internet ne zaman adam akıllı yaygınlaştı zaten? 2002 den önce kaç kişi internet kullanıyordu?

2002'den önce dünyada interneti kaç kişi kullanıyordu?
  • benim anlamadığım 2 ile 8 arası akk ya geçmicek ama akk çoktan bitmişse yinede bu saatler arası gece hızlanıcak mı internet ? burayı belirtmemişler sanki .
  • quote:

Orijinalden alıntı: One True King

quote:

quote:

Ak parti sağolsun onlar sayesinde bu mesajı sana yazıyorum şükür yarabbi
  • Mayıs'a daha çok var...

Bu kullanım kotası "fiziki" bir şey değil ki...

"Parça yurtdışından gelecek de; onu bekliyoruz"
    minvalinden bir açıklama olmuş...

Sayın Bakanım; yarından itibaren kaldırın kotayı...
  • 150gb lik pakete gectim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Clickbait haber başlığı, hll spr dvm.
  • Selamlar. Diger saatler icerisinde kota asilsa dahi geceleri hizimiz geri gelecek. Gece Kusundan daha iyi bir ozellik yani.

• Seçim çalışması gibi olmuş kusra bakmasınlar gerçekten gönüllü olsalar yarın kaldırırlar

• Kotanın tamamen kaldırılmasına karşıyım. Yüksek bir değerde olsa kota olmalı. Yoksa 7 gün 24 saat download yapacak insanlar var. İnternet sınırsız bir kaynak değil. Bir arkadaş sormuş hiç yavaşlıyor mu diye. Gününe dikkat etmedim fakat zaman zaman yavaşlıyor.

• Taahhüt veren biri olarak bizi nasıl etkileyecek bu kademeli kaldırma işi?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.