Şimdi Ara

Ulaştırma Bakanı, Adil Kullanım Kotası'nın mayıs ayında kaldırılmaya başlanacağını yineledi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
3
Favori
11.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sirf konu acmak icin acilmis bir konu..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaş bu nasıl bir başlık. Bu mayısta kaldırılacak sanıp bir hışımla konuya girdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Night Rain

Arkadaşlar ülkenin her yerinde altyapı maalesef büyük şehirlerdeki gibi değil. Sırf bu durum yüzünden bile AKK olmuş olmamış fark etmiyor. Önce hızlıca AKK kalkmalı vakit kaybetmeden altyapı geliştirilmeli bu işler zamana yayılacak işler değil.

Herkesin kotası ayın birinde sıfırlanıyor. Yani ayın birinde hepimiz son hız kullanıyoruz netimizi. Sormak isterim size hiç ayın başında internetin yavaşladığına veya koptuğuna rastladınız mı? Bu altyapı yetersiz yalanı internet servis sağlayıcıları tarafından atıldı. Yetmeyen alt yapı nasıl oluyorsa ayın başında herkese son hız çalışıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mementopolis

quote:

Arkadaşlar ülkenin her yerinde altyapı maalesef büyük şehirlerdeki gibi değil. Sırf bu durum yüzünden bile AKK olmuş olmamış fark etmiyor. Önce hızlıca AKK kalkmalı vakit kaybetmeden altyapı geliştirilmeli bu işler zamana yayılacak işler değil.

EN azindan o bölgelere en uygun paketler verislin.

Verilse ne yazar hocam 16'lık paketi 8'lik gibi kullanmaktan bıktık. Altyapı büyük sorun. Önce AKK sonra altyapı sorunu hızla çözülmeli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kefelon

quote:

Herkesin kotası ayın birinde sıfırlanıyor. Yani ayın birinde hepimiz son hız kullanıyoruz netimizi. Sormak isterim size hiç ayın başında internetin yavaşladığına veya koptuğuna rastladınız mı? Bu altyapı yetersiz yalanı internet servis sağlayıcıları tarafından atıldı. Yetmeyen alt yapı nasıl oluyorsa ayın başında herkese son hız çalışıyor...

İnternetin kopmadığı gün mü var.

Ben internet sağlayıcılarının yanında değilim öyle anlaşılacak bir şeyde yazmadım zaten. Hizmet berbat, AKK sorun ama iş ücret almaya gelince dert etmiyorlar.

• Bu ülkede hızı/kaliteyi ciddi anlamda etkileyecek bir altyapı yetersizliği sorunu olmadığını temmuz ayında o sıkıntılı günlerde uygulamalı olarak gördük kimse kimseyi kandırmasın asıl problem niyet problemi

• akk uygulanabilir ama internete girme hızı düşmesin download hızı düşsün yeterli ama her ikiside düşüyor onu açıklasınlar olmuyormu mesela kota dolsada sayfa ya giriş hızı 8 mbps ama indirme hızı daha düşük olsa.ülkemizdeki bürokrasi işleri yüzünden çok şey kaybediyoruz artık teknoloji işlerinde teknoloji bakanlığı kurulup o bakmalı bu işlemlere değil ulaştırma bakanlığı,hangi çağda yaşıyor teknoloji ve ulaştırma hala bir arada yönetiliyor.

• quote:

quote:

quote:

Verilse ne yazar hocam 16'lık paketi 8'lik gibi kullanmaktan bıktık. Altyapı büyük sorun. Önce AKK sonra altyapı sorunu hızla çözülmeli.

Kota olmayacak ya sinrisiz erisim :) , belki alt yapi da zamanla gelir. eski haberlerede öyle diyorlar ama öyledir.

• vay vay vay arkadaş üçkağıda bak yaa ! şimdi dsmart neti aradım dedim mayısta hızım nolacak 24 mb e yükseltsem 8 emi 16 yamı düşücek vs vs konuşurken öğrendimki bu düşen hızlar sadece GECE içinmiş, saat 02.00 dan sabah 08.00 e kadar, tam saati daha kesin değil ama şuan görünen bu dedi. bende dedim hız sürekli 3 yerine 5 e düşücek. sabahları gene hız 3 geceleri 5 olacakmış !

• quote:

Orijinalden alıntı: AVCI_31

vay vay vay arkadaş üçkağıda bak yaa ! şimdi dsmart neti aradım dedim mayısta hızım nolacak 24 mb e yükseltsem 8 emi 16 yamı düşücek vs vs konuşurken öğrendimki bu düşen hızlar sadece GECE içinmiş, saat 02.00 dan sabah 08.00 e kadar, tam saati daha kesin değil ama şuan görünen bu dedi. bende dedim hız sürekli 3 yerine 5 e düşücek. sabahları gene hız 3 geceleri 5 olacakmış !

Geceleri tam hız, gündüzleri ise tablodaki verilen hız aralıklarına göre 3-5-8-16-24... Mbps olacak.
  • Bi umutla habere giriyorum başlık ayrı oynuyor içerik aynı oynuyor. Gun beyin sağlam bi temzlik yapması lazım artık siteye

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kota olmayacak ya sinrisiz erisim :) , belki alt yapi da zamanla gelir. eski haberlerede öyle diyorlar ama öyledir.

Bir an önce gelse keşke yıllardır internet olayı böyle. 1 GB telefon güncelleme dosyasını 40 dakikada indirmek hoş olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 7 Şubat 2017; 17:11:11 >

• Evet Hayır belli olana kadar daha ne haberler görürüz. Ama başlığa aldanmayın, 2018 deniyor gerçek kota kalkışı için ki onu da nasıl yaparlar göreceğiz. Yani %100 kota kalkışı olacak, fiyatlar aynı kalacak, hızlar artacak mı? Yoksa AKK gidecek TKK diye başka sistemler mi gelecek yaşamadan tahmin etmek zor.

• " Benim oğlum bina okur , döner döner yine okur. " Bu kaçıncı be .

• quote:

Orijinalden alıntı: AVCI_31

vay vay vay arkadaş üçkağıda bak yaa ! şimdi dsmart neti aradım dedim mayısta hızım nolacak 24 mb e yükseltsem 8 emi 16 yamı düşücek vs vs konuşurken öğrendimki bu düşen hızlar sadece GECE içinmiş, saat 02.00 dan sabah 08.00 e kadar, tam saati daha kesin değil ama şuan görünen bu dedi. bende dedim hız sürekli 3 yerine 5 e düşücek. sabahları gene hız 3 geceleri 5 olacakmış !

Öyle bir şey yok üst mesajlarda resmi belgeyi paylaştım. Konuştuğunuz müşteri hizmetleri personeli anlayamamıştır.

• 25 mbps ile 24 mbps olanlar var benim şimdi sözleşmemde 25 mbps yazıyor bana 16 mbps vermeleri gerekiyor ama 8 verirler ise ne yapacağım ?
    Çünkü 24 mbps olanlar var onlarla bir kefedemi olacağız ?

• Müşteri hizmetleri konunun ne olduğunu bile bilmiyor. Abuk subuk açıklamalara kanmayın. Örnek olarak BTK tablosuna göre 25 mbit kullanan bir kişi AKK'yi aştığında hızı 25mbit den 16ya düşürülecek. Gece 02:00 - 08:00 arasında her gün AKK'yi aşmış olduğu halde tam 25mbit hızı kullanıcak. Gündüz vakitleri AKK'li yeni hızlar geçerli olacak.

Aynı zamanda AKK'yi aşmak istemeyen bir kullanıcı sadece gece 02:00 - 08:00 saatleri arasında indirme yaparak AKK kotasını doldurmamış olacak çünkü bu saatlerde yapılan indirme kotaa yansımayacak.

Benim BTK dokumanından anladığım budur. Yanlışsam düzeltiniz.
  • Hayırdır kademeli mevzusu nerden türedi birden ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ronnie_Pickering

Müşteri hizmetleri konunun ne olduğunu bile bilmiyor. Abuk subuk açıklamalara kanmayın. Örnek olarak BTK tablosuna göre 25 mbit kullanan bir kişi AKK'yi aştığında hızı 25mbit den 16ya düşürülecek. Gece 02:00 - 08:00 arasında her gün AKK'yi aşmış olduğu halde tam 25mbit hızı kullanıcak. Gündüz vakitleri AKK'li yeni hızlar geçerli olacak.

Aynı zamanda AKK'yi aşmak istemeyen bir kullanıcı sadece gece 02:00 - 08:00 saatleri arasında indirme yaparak AKK kotasını doldurmamış olacak çünkü bu saatlerde yapılan indirme kotaa yansımayacak.

Benim BTK dokumanından anladığım budur. Yanlışsam düzeltiniz.

2019 yılında bu sistem olmayacak değil mi? gece-gündüz kotasız olacak.
  • benim 35mbit o nasıl olacak arada kalmış :d

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.