Şimdi Ara

UKRAYNADA ÜNİVERSİTE OKUYACAKLARA MEKTUP

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Giriş
Mesaj
 • pasifikte ortaya çıkan yeni gelişmelerden sonra nato ve anglosakson cephe için rusya'nın konumu değişti. eskiden bir rakip, düşman olarak görülürdü ancak çin mevzusunda çin'e karşı batı cephesinde yer alması en azından tarafsız kalması için son bir süredir önü açılmaktadır. kaldı ki ta komünizmin mezhepleri döneminden beri çin ve rusya birbirine asla güvenmedi, bugün de güvenmezler. o bakımdan rusya da çin'e karşı kurulan cephede yer almaktan çok şikayetçi olmayacaktır.


  öncelikle ukrayna'ya geçmiş olsun dileklerimizi iletmemiz gerek, zira orası çoktan satıldı bile, şu an sefaletin diplomasisi yapılıyor. daha iyisi olabilirdi ama coğrafya kaderdir.


  kazakistan'daki iç mevzular (ki kuzeyinde ciddi bir etnik rus nüfus yaşar) da rusya lehine olacak şekilde halledildi.


  bir sonraki adımda suriye'deki mevzu da büyük ölçüde ruslar lehine yönelecek gibi görünüyor.


  türkiye'nin birden ermenistan'la kardeş olduğunu hatırlaması, uçak seferleri temsilciler derken bu işin kısa sürede sınırdan vizesiz geçiş anlaşmasına gittiğini görmek zor değil. bu vaziyet de, rusyanın bu yeni konumundan bağımsız olmamalı. umarım boğazlar meselesinde türkiye bir zarar görmez, ama genel olarak montrö herkesin hakkını koruyan, kimsenin ilk bozan olmak istemeyeceği güzel tasarlanmış bir anlaşmadır. kaldı ki kanal istanbul projesinin bir süredir gündemden düşmüş olması da bir işaret sayılabilir.


  son olarak da, abd-uk ile rusya karşı saflarda yer alıyorsa uluslar arası politika stabildir, her şey kontrol altındadır. asıl sıkıntı tersidir; yani abd-uk ile rusya herhangi bir sebepten ötürü aynı cephede yer alıyorsa sorun vardır. genelde birine büyük bir operasyon çekiyorlardır, ki ne olduğu belli. hakkımızda hayırlısı diyelim, ne diyelim.


  hiç şüphesiz çin denilen bu pislik devlete ve onunla iltisaklı herhangi bir güce kim bir taş atarsa destek olmak, takdir ve tebrik etmek insanlık vazifesidir.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-B849B3DA4 -- 28 Ocak 2022; 14:51:39 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > • Olm çalışsanıza ne yazmışsın öyle destan gibi  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Furkyleon -- 28 Ocak 2022; 14:52:46 >
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Hocam işi sonuca bağla

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • ahahahahah

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • hocam libido öyle bir şey değil

  < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
 • orda okursunuz anca ahahhaaha başarılar..

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.