Şimdi Ara

Ukrayna Lviv hakkında bilgisi olan ? (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
317
Cevap
14
Favori
43.277
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • metro club konusunda arkadaşa sonuna kadar katılıyorum ve daha öncede yazmıştım. zaten metro clubdaki kızlar genelde aynı kişiler. kız sizden önce bin türkle tanışmış :) para yemeye çalışan ufaklık velet kaynıyor, büyükte var tabide, yok bir olayı..
    ben size sankoff u tavsiye ediyorum. şehir merkezine yakın değil taksi parası verirsin ama içeride 1 tane türk olmaz :) biz sankoff a gittik genelde.

Lviv de kız tavlamak evet kolay, güzel kız tavlamak zor.

Zaten güzel kıza oradada paralı zengin erkekler sulanıyor ve kızlar biliyor bizim neden gittiğimizi.
    Demiyorum herkes kızlar için gidiyor, şehir güzel ve artısı kızlar var :)

Sadece ingilizce bilen arkadaşlar için romanyayı tavsiye ederim, neredeyse herkes ing biliyor.
  • 5 yıl yaşamış birisi olarak kız vs hakkında yorum yapmayayım :( ama sessiz sakin bir hafta sonu geçirip gezip dolaşmak isterseniz güzel bir yerdir. Çokta memnun kalırsınız. Aradığınızı orada da bulursunuz aslında kievde bulabileceğiniz şekliyle. Aile ile gidilip gezilebilecek bir şehirdir. Sorunlu bir şehir değildir 2 kelime ukraynaca bilin Rusçayı su gibi bilmenizden daha iyidir işlerinizi daha kolay halledersiniz sempati duyarlar size :) İyi insanları vardır. Bir çok erkek ve kız arkadaşımla hala görüşürüm. Tabi her yerin iyisi ve kötüsü vardır bunu da unutmamak gerekli :) Bistro Zorbas'a (cafe) gidip vasilisi sorun oradaysa az biraz türkçe bilen bir Yunan dostunuz olur :) Benden bu kadar diğer arkadaşların tecrübesi daha fazladır. Çünkü onlar kısıtlı süreyle gidip gelmişler. Bense 5 yıl yaşadım. Giden Birde benden selam çaksın Prospekt şevçenkada:) şehre.
  • CryLieR kullanıcısına yanıt
    terrip naptın 5 yıl orda. kesin hatun ayağına kalmışındır.
    o değilde bu lviv ukraynayla rusyayla alakası yok. hani ukraynalılar sahip çıkıyorlar da ama binalar yapılar heykeller falan avrupaya ait olduklarını çok belli ediyorlar.
  • Üniversite okudum :)

Şehirin tarihin öğrenirsen binaların neden öyle olduğunu anlarsın :) Şehrin merkezi çok güzeld,r tarihidir aynı zamanda yunisefin koruması altındadır. Yaşanası şehirdir. Sakin yerleri seviyorsanız biçilmiş kaftandır. Yanlız bir tavsiyem var Metroya gitmeyin şehrin en gereksiz mekanıdır.
  • Arkadaşlar Temmuz ayının sonunda Lviv'e gideceğim ve orada 2 gün kalacağım. Ardından Polonya'ya geçeceğim.
    Amacım Polonya'ya gitmekti ama ucuz bilet bulduğum için önce Lviv'e gidip ardından 2 gün kaldıktan sonra Polonya'ya geçeceğim.

Schengen vizem olacak Polonya için. Fakat Lviv'e girişte vizeyi kapıdan mı alıyoruz? Eğer öyleyse vize ücreti ne kadar turistik? Teşekkürler.
  • SahiNeT S kullanıcısına yanıt
    vize yok ukraynaya. direk git gir.
  • merkep kullanıcısına yanıt
    Hocam bi arkadaşım kapıda vize alıp 50$ veriyorsun dedi. Yok mu öyle bir ücret? İnternette konuyla ilgili hiçbirşey bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: SahiNeT

Hocam bi arkadaşım kapıda vize alıp 50$ veriyorsun dedi. Yok mu öyle bir ücret? İnternette konuyla ilgili hiçbirşey bulamadım

ya dostum bir arkadaşın sözüyle başka ülkeleremi gidiyorsun.. Türkiye - Ukrayna ,vizesiz 60 gün..bu yasal hakkın. para felan yok.

Arkadaşı dinleceğine gir elçiliğin sitesine oku. 1800 lü yıllarda yaşamiyoz,elinin altında internet var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: soniqueizm_777

quote:

ya dostum bir arkadaşın sözüyle başka ülkeleremi gidiyorsun.. Türkiye - Ukrayna ,vizesiz 60 gün..bu yasal hakkın. para felan yok.

Arkadaşı dinleceğine gir elçiliğin sitesine oku. 1800 lü yıllarda yaşamiyoz,elinin altında internet var.

Arkadaşımın sözüyle tabikide gitmiyorum. Daha önce 7 farklı ülke gezdim fakat Ukrayna ya ilk defa giriş yapacağım. Internette ukrayna vizesiyle ilgili çok fazla bilgi kirliliği var. Daha doğrusu bu bilgiler güncel değil. Bende burada yakın zamanda giden arkadaşlara danışmak istedim emin olmak için. Eğer bir ücret olsaydı da planımı değiştirecektim.

Cevap için teşekkürler fakat neden bu şekilde sert mesaj attığını anlamadım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: soniqueizm_777

quote:

Arkadaşımın sözüyle tabikide gitmiyorum. Daha önce 7 farklı ülke gezdim fakat Ukrayna ya ilk defa giriş yapacağım. Internette ukrayna vizesiyle ilgili çok fazla bilgi kirliliği var. Daha doğrusu bu bilgiler güncel değil. Bende burada yakın zamanda giden arkadaşlara danışmak istedim emin olmak için. Eğer bir ücret olsaydı da planımı değiştirecektim.

Cevap için teşekkürler fakat neden bu şekilde sert mesaj attığını anlamadım.

Dostum sert felan değil,öyle anladıysan kusura bakma.

Ama şu bu demişe bakma,arkadaşın kafası iyimi ne 50 doları??

Vize kalkalı 2 sene oldu, bak "2 gün önce değil" birsürü insan gidip geldi,vizesiz.Senin arkadaşın herhalde seneler önce gitmiş ondan bahsediyor.

Elçilik sitesine bakarsın kimseye güvenmiyorsan,orda kesin yazılar ve yasal hakların yazılıdır.

Türkiye - Ukrayna , 60 gün vizesiz. Bu yasal hakkın,kimseye 1 dolar vermene bile gerek yok, iyi tatiller
  • 18 eylule kadar ukraynadayim
    Ukraynaya gelmek isteyip de Ruscasi olmayanlara gunluk ucret karsiligi rehberlik tercumanlik yapabilirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şubat ayında gitmeyi düşünüyorum ama hava durumu hakkında çekincelerim var. Amacım tarihi yerleri dolaşmak , yeni kültür tatmak. Neo-nazi oranının çok yüksek olduğunu duydum sıkıntı falan oluyor mu ?

• genle yüklü gemi kullanıcısına yanıt
    Şubat ayı soguk olacaktır.gecen sene 1 subatta sıcaklık-1 -2 lerde iken bu sene subatta 0 ile -5 arasında degismisti.ama mesela 2012 aralik 20 de -18 leri görmüş idim..neo nazi gibi birsey yok..sanirim ukrayna milliyetcisini kastettiniz..sıkıntısız bir sehir o konuda..rahat olun..

• quote:

Orijinalden alıntı: SerdaR^73

Şubat ayı soguk olacaktır.gecen sene 1 subatta sıcaklık-1 -2 lerde iken bu sene subatta 0 ile -5 arasında degismisti.ama mesela 2012 aralik 20 de -18 leri görmüş idim..neo nazi gibi birsey yok..sanirim ukrayna milliyetcisini kastettiniz..sıkıntısız bir sehir o konuda..rahat olun..

Hocam teşekkür ederim. Aslında -1, -2 sıkıntı yapmaz ama mesela yollar kapanıyor mu, ulaşım aksıyor mu ?

• genle yüklü gemi kullanıcısına yanıt
    Gecen sene ocakta yagdigi gibi kar yagmazsa sikinti olmaz.-18 de buz uzerinde asfaltta gider gibi gidiyor taksiler..:)

• Alttaki linklerde CNN tv de yayinlanan programda Lviv hakkinda cok ayrintili bilgiler verilmis.
    Gelmeden once mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.
    http://tv.cnnturk.com/v...3-08-31T1205/index.html
    http://tv.cnnturk.com/v...3-08-24T1205/index.html
    Gelmek isteyen arkadaslar her konuda sorularinizi cevaplayabilirim...
    Fiyatlar dairelerin oda sayisina ve sehir merkezine olan uzakligina gore degisiyor.
    Ayrica kalacaginiz gun sayisi 7 gunu asarsa fiyatlarda indirim olabilir.
    Burasi Kiev kadar hareketli degil ama orasi kadarda pahalli degil, ozellikle gece hayati.
    daha detayli bilgi icin facebooktan yada skypeden yazabilirsiniz..
    facebook:https://www.facebook.com/nedim.akgun.12
    Tel : +380638144525
    Whats App & Viber bu numara uzerinden gorusebilirsiniz..
    Nedim Akgun

• Ekim içerisinde orada olmayı planlıyorum.. Varmı değişik bi durum

• Merhaba,
    Hesabimla ilgili sorun vardi. Ancak simdi acabildim. Eger hala destege ihtiyaciniz varsa yazabilirsiniz.
    +380638144525 viber yada whatsApp

• quote:

Orijinalden alıntı: Avente

Valla cok bilmis arkadaslar suan ben burdayim siz ordasiniz buralari siz daha iyi bilirsiniz ben sadece gorduklerimi yazdim saygilar

defalarca gittim,yazmıştım. 1 yılda 3 kere daha gittim.

o eski ucuz lviv öldü, günlük 600 grivna eve verdim.

kafelerde fiyatlar inanılmaz artmış, the first grilde et şaşlık 255 grivna olmuş, 1 yıl önce 125 uah tı.

havalimanı, taksiler 300 uah çekiyor.

toplu ulaşım 5 uah olmuş.

2018 şubat fiyatları bunlar..herşey zamlanmış

güzelim lviv, gezmesi,tarihi,güzel kafeleri olan şehirde pahalandı. prag,budapeşte seviyesine geldi.

almanyadan,italyanda,polonyadan direk uçak seferleri başlamış, yazında ingiltereden başlıyor, rynok meydanında ukraynalıdan çok yabancı turist var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

quote:

Orijinalden alıntı: Avente

Valla cok bilmis arkadaslar suan ben burdayim siz ordasiniz buralari siz daha iyi bilirsiniz ben sadece gorduklerimi yazdim saygilar

defalarca gittim,yazmıştım. 1 yılda 3 kere daha gittim.

o eski ucuz lviv öldü, günlük 600 grivna eve verdim.

kafelerde fiyatlar inanılmaz artmış, the first grilde et şaşlık 255 grivna olmuş, 1 yıl önce 125 uah tı.

havalimanı, taksiler 300 uah çekiyor.

toplu ulaşım 5 uah olmuş.

2018 şubat fiyatları bunlar..herşey zamlanmış

güzelim lviv, gezmesi,tarihi,güzel kafeleri olan şehirde pahalandı. prag,budapeşte seviyesine geldi.

almanyadan,italyanda,polonyadan direk uçak seferleri başlamış, yazında ingiltereden başlıyor, rynok meydanında ukraynalıdan çok yabancı turist var :)

Bak dostum bugüm hostel fiyatlarına baktım mart 5 gün için 20 euro fiyat çıkıyo ben istanbuldada kaldım hotelde 3 sene önce geceliği 50 tl den ucuz hotel bulamamıştım lviv benim gözümde şuan bile çok ucuz ve çekici bir şehir

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.