Şimdi Ara

Ukrayna Hakkında Herşey Bu Başlıkta Yazalım Paylaşalım (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
698
Cevap
22
Favori
26.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • UKRAYNA, RUSYA İLE DOSTLUĞU RESMEN BİTİRDİ: TARİHİ ANLAŞMA FESHEDİLDİ
    Kiev, Ukrayna ile Rusya arasında 1997 yılında imzalanan “dostluk” anlaşmasını feshetti.

http://ukraynahayat.com/ukrayna-rusya-ile-dostlugu-resmen-bitirdi-tarihi-anlasma-feshedildi/
  • Ukrayna’da Sahte Pasaport’la Yakalanan Üç Türk Sınır Dışı Edildi

Ukrayna‘nın en batısındaki Lviv Havalimanı‘na bu sabah İstanbul’dan gelen üç Türk vatandaşının, sahte pasaportlarla ülkeye giriş yapmaya çalıştıkları belirtildi.

Haberler.com‘un haberine göre, Ukrayna Devlet Sınır Güvenlik Müdürlüğü‘nden yapılan açıklamada, bu sabah İstanbul’dan Lviv’e gelen üç Türk vatandaşının pasaport kontrolleri sırasında, pasaport görevlilerine ibraz ettikleri pasaportlarda bazı verilerin değiştirildiğinin tespit edildiği; daha sonra bu yolcuların kişisel eşyalarında yapılan incelemelerde, gerçek kimlik kartlarının bulunduğu ifade edildi.

SINIR DIŞI EDİLDİLER

Üç Türk vatandaşı hakkında, sahte belge ibraz etmek suçuyla suç duyurusunda bulunulduğunun belirtildiği açıklamada, söz konusu Türk vatandaşlarının ilk uçakla Türkiye‘ye geri gönderilecekleri dile getirildi.

Ukrayna’nın en batısında bulunan ve Polonya sınırına 75 kilometre mesafede yer alan Lviv, AB ülkelerine kaçak yoldan girmeye çalışan pek çok kişi tarafından, geçiş noktası olarak kullanılıyor. Ukrayna sınır güvenlik birimleri, özellikle son iki yıldır, önemli bir kısmını Türk vatandaşlaırnın teşkil ettiği çok sayıda kişiyi, Lviv üzerinden Polonya’ya kaçak girmeye çalışırken yakalamıştı.

http://www.ukrhaber.com/blog/ukraynada-sahte-pasaportla-yakalanan-uc-turk-sinir-disi-edildi/?fbclid=IwAR3x3Nj6_2Dg5MSfp7KnYMPUEgIlLIUro9oVD0ul1RGR9Z1N0scfRBOr-KA

• ComradeMRX kullanıcısına yanıt
    ucak haric 2kisi 400 dolar 3 gün yetermi hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar1907

ucak haric 2kisi 400 dolar 3 gün yetermi hocam
    yeter tabi.

ama ne yapacaklarınıza da bağlı,striptiz club, disco bar vs yaparsanız,o zaman yetmez.
  • KİEV’DE HIZLI TREN FİYASKOSU: 10 GÜNDE ÜÇ KERE BOZULDU
    Kiev’de Borispol Havaalanı ile kent merkezi arasındaki hızlı tren seferleri hayal kırıklığıyla başladı.

10 gün önce faaliyete giren hızlı tren bugüne kadar üç kere bozuldu.

Kp.ua’ın haberine göre, eski Kiev Belediye Meclis üyesi Aleksey Davidenko, sosyal medyada yaptığı paylaşımda, 8 Aralık günü Borispol Express treninin arıza yaptığı, daha sonra getirilen bir lokomotifin treni çektiği bilgisini verdi.

Davidenko, “Tren ilk kez arıza yaptığı zaman, bunu normal karşıladım. Gereksiz panik yapıldığını düşündüm. İkinci kez bozulduğunda, ‘Olur böyle şeyler’ dedim. Ama bugün sabah üçüncü kez bozulunca, bunun bir utanç kaynağı, rezalet olduğunu düşündüm” diye yazdı.

Eski belediye yetkilisi, trenin arıza yapması nedeniyle bir tanıdığının havaalanına geç kaldığını aktardı.

30 Kasım’da hizmete giren Borisol Express treni, bir gün sonra içindeki yolcularla birlikte havaalanına 5 kilometre mesafede arızalanmıştı.

Yaklaşık 1,5 saat boyunca yolda kalan trenden atlayan bazı yolcular başka araçlarla havaalanına yetişirken, bazı yolcular ise uçaklarını kaçırdı.

Ukrayna Demir Yolları Genel Müdürü Vekili Yevgeniy Kravtsov, yaşanan arıza nedeniyle yolculardan özür diledi. Bazı yolculara tazminat ödendiği belirtildi.

http://ukraynahayat.com/kievde-hizli-tren-fiyaskosu-10-gunde-uc-kere-bozuldu/

• INTERPOL’ÜN ARADIĞI TÜRK VATANDAŞI UKRAYNA’DA YAKALANDI
    Interpol tarafından aranan bir Türk vatandaşının Ukrayna’nın Lviv kentinde yakalandığı bildirildi.

Ukrayna Sınır Güvenlik Servisi, İstanbul’dan Lviv’e gelen 1975 doğumlu Türk vatandaşının, Interpol tarafından arandığının belirlenmesi üzerine gözaltına alındığını açıkladı.

Macaristan’da hakkında kara para aklama suçundan dava açılmış olan Türk vatandaşının, Ukrayna makamları tarafından bu ülkeye teslim edileceği belirtildi.

Lviv Havaalanı’nda geçtiğimiz günlerde de sahte pasaportla ülkeye giriş yapmak isteyen üç Türk vatandaşı Türkiye’ye geri gönderilmişti.

http://ukraynahayat.com/interpolun-aradigi-turk-vatandasi-ukraynada-yakalandi-2/

• BİR YERE NOT EDİN: UKRAYNA’DA 2019 YILININ TATİL GÜNLERİ
    Ukrayna’da 2019 yılının resmi tatil takvimi açıkladı.

Segodnya gazetesinin haberine göre, Ukrayna’da 2019 yılı için 11 resmi tatil günü belirlendi.

Yılbaşının ertesi 1 Ocak Salı günü ve Ortodoks Noeli’nin kutlandığı 7 Ocak Pazartesi günü resmi tatil olacak.

8 Mart Kadınlar Günü’nün bu sene cumaya cenk gelmesi nedeniyle, çalışanlar hafta sonuyla birlikte üç gün üst üste tatil yapacak.

Paskalya Bayramı nedeniyle 28-29 Nisan günleri (Pazar-Pazartesi) resmi tatil olacak.

1 Mayıs İşçi Bayramı (Çarşamba) ve 9 Mayıs Zafer Günü (Perşembe) de resmi tatil.

Dini bayram olan “Troitsa” nedeniyle 17 Haziran Pazartesi günü tatil yapılacak.

28 Haziran Anayasa Günü (Cuma), 24 Ağustos Bağımsızlık Günü (Cuma), 14 Ekim Ukrayna’nın Savunucuları Günü (Pazartesi) ve Katolik Noel’i (25 Aralık Salı) 2019’un diğer resmi tatil günleri.

Ukrayna’da 31 Aralık 2018 günü de yeni yıl kutlamaları nedeniyle resmi tatil olacak.

http://ukraynahayat.com/bir-yere-not-edin-ukraynada-2019-yilinin-tatil-gunleri/

• UKRAYNA’NIN İDDİASI: “RUSYA, DİNİ ANLAŞMALIKLARI KÖRÜKLEYEREK SAVAŞA HAZIRLANIYOR”
    Kiev, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı “savaşa hazırlandığı” yönündeki iddialarına yenisini ekledi.

Unian ajansının bildirdiğine göre, Ukrayna Güvenlik Servisi (SBU), “Rusya’nın Ukrayna’ya karşı açık savaşa hazırlandığı” iddialarına yer verilen iki kitapçığın tanıtımını yaptı.

SBU’nun iddiasına göre Rusya, “Moskova Patrikhanesi’ne bağlı Ukrayna Ortodoks Kilisesi’nin taraftarlarını, Kiev’e karşı hibrit savaşta kullanıyor.”

Ukrayna istihbaratı ayrıca, Rus gizli servisinin Ukrayna’da bir yandan dini anlaşmazlıkları körüklerken, diğer yandan doğrudan terör eylemleriyle provokasyon yaparak, Ukrayna’ya karşı açık savaş başlatmak için zemin hazırlamak istediğini öne sürdü.

http://ukraynahayat.com/ukraynanin-iddiasi-rusya-dini-anlasmaliklari-korukleyerek-savasa-hazirlaniyor/

• KİEV HAVAALANI’NDAN EN FAZLA UÇULAN DESTİNASYONLAR ARASINDA İKİ TÜRK ŞEHRİ
    Kiev Sikorskiy (Julyanı) Havalaanı’ndan bu sene en fazla uçuş yapılan destinasyonlar açıklandı.

Ukinform’un haberine göre, 2018 yılının Ocak-Kasım döneminde Sikorskiy Havaalanı’ndan dış hat seferlerinde en fazla uçulan kentler Minsk (Belarus), Varşova (Polonya), Sharm El-Sheikh (Mısır), Ankara, Dubai (Birleşik Arap Emirlikleri) Antalya ve Roma (İtalya) oldu.

İç hatlarda ise Odessa, Zaporoje ve Lviv ilk üç sırayı paylaştı.

Bu dönemde havaalaninin yolcu trafiği geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 53,7 artarak 2 milyon 600 bin 800 kişiye yükseldi.

http://ukraynahayat.com/2kiev-havaalanindan-en-fazla-uculan-destinasyonlar-arasinda-iki-turk-sehri/

• edit : silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ComradeMRX -- 9 Şubat 2020; 8:2:30 >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ComradeMRX -- 9 Şubat 2020; 8:2:56 >
  • RESMİ VERİ: “UKRAYNA’DA 14 MİLYON KİŞİ YOKSULLUK SINIRININ ALTINDA YAŞIYOR”
    Ukrayna’da resmi verilere göre, 14 milyon kişi devletin belirlediği yoksulluk sınırının altında yaşıyor.

UNN ajansının Gosstat verilerine dayanan haberine göre, Ukrayna’da bugün geliri yoksulluk sınırının altında olan kişilerin nüfusa oranı yüzde 33,9.

Ukrayna kentlerinde en zengin yüzde 10’luk kesimin gelirleri, en yoksul yüzde 10’luk kesimin gelirlerine göre ortalama 4,9 kat daha fazla.

Ukrayna’da bugün devletin çalışabilir nüfus için belirlediği aylık yoksulluk sınırı bin 921 grivna (370 TL).

Araştırmalara göre Ukrayna’da halkın çoğu gelirlerinin yarısından fazlasını temel gıda ihtiyaçlarına harcıyor.

http://ukraynahayat.com/resmi-veri-ukraynada-14-milyon-kisi-yoksulluk-sinirinin-altinda-yasiyor/

• Selamlar,

Geçen bahar Odesa'ya gitmiştik eşimle 18-20 Mayıs tarihlerinde.
    "Çilek Günü" adlı bir etkinlikleri vardı ve gerçekten güzel bir etkinlikti.
    Açık hava gösterileri, sunumlar, air-show ve benzeri epey bir faaliyet icra edilmişti.
    Genel konsept "çilek" üzerine kurulu; özellikle yerel esnafın giyim kuşam ve hizmet yelpazeside hep "çilek" üzerine idi.

Nu sene de çocuğumuzla beraber gitmeyi planlıyoruz, ama Odesa ya da Ukrayna tabanlı web sietelerinden ve kaynaklarından bu seneki etkinliğin tarihini öğrenemedim.. Ya da ben bulamadım.

Bilgisi olanlar, kısaca paylaşabilirmi?
    Özellikle net tarih aralığına ihtiyacım var ki; uçak bileti ve konaklama organizasyonu yapabilelim.

Peşinen teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreamin

Selamlar,

Geçen bahar Odesa'ya gitmiştik eşimle 18-20 Mayıs tarihlerinde.
    "Çilek Günü" adlı bir etkinlikleri vardı ve gerçekten güzel bir etkinlikti.
    Açık hava gösterileri, sunumlar, air-show ve benzeri epey bir faaliyet icra edilmişti.
    Genel konsept "çilek" üzerine kurulu; özellikle yerel esnafın giyim kuşam ve hizmet yelpazeside hep "çilek" üzerine idi.

Nu sene de çocuğumuzla beraber gitmeyi planlıyoruz, ama Odesa ya da Ukrayna tabanlı web sietelerinden ve kaynaklarından bu seneki etkinliğin tarihini öğrenemedim.. Ya da ben bulamadım.

Bilgisi olanlar, kısaca paylaşabilirmi?
    Özellikle net tarih aralığına ihtiyacım var ki; uçak bileti ve konaklama organizasyonu yapabilelim.

Peşinen teşekkürler.
    Merhaba,
    eğer bahsettiğiniz etkinlik aşağıdaki linkteki etkinlikse;
    tarih olarak 24-27 mayıs yazıyor 2019 yılı için.
    bilginize.

https://strawberryfestival.org/

• üstadım ilgin için çok teşekkür ederim.
    lakin;
    vermiş olduğun linkteki festival çilek festivali olup, California'da icra edilmekte.
    Contact Us kısmında da yazdığı üzere ;

Location of Festival:
    Euclid St & Main St.
    Garden Grove, CA

yinede vakit ayırdığın için teşekkürler.
  • LVİV’DE TÜRK VATANDAŞLARINA SALDIRI: İKİ AZERİ YAKALANDI
    Ukrayna’nın Lviv ilinde üç Türk vatandaşına saldırdıkları iddiasıyla iki Azerbaycan vatandaşı yakalandı.

Lviv Savcılığı’nın internet sitesinden yapılan açıklamada, üç Türk vatandaşını darp eden ve gasp ettikleri 240 bin grivnayla birlikte kaçan iki Azerbaycan vatandaşı gözaltına alındı.

Olay, Lviv’e bağlı Bugskiy ilçesindeki Poloniçna köyünde ormanlık alanda meydana geldi.

37 ve 31 yaşlarindak’ zanlıların 8 ila 15 yıl arasında hapis cezasına çarptırılabilecekleri belirtiliyor.

http://ukraynahayat.com/lvivde-turk-vatandaslarina-saldiri-iki-azeri-yakalandi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ComradeMRX -- 24 Aralık 2018; 13:1:14 >

• Alıntı

Merhaba,

Bilgiler için teşekkürler. Ben çok kısa bir uyarıda bulunmak için not düşmek istedim. Hem iş hem de tatil amaçlı çok defa Ukrrayna’ya gittim geldim (Kiev, Lviv, İvano-Franskivsk), Belarus ve Rusya tecrubelerim de var. Herkesin uyardığı asla düşmem dediğim bir tuzağa düştüm en son ziyaretimde Odesada. Hatta insanlar nasıl bir kadar aptal olabiliyorlar ki falan diye kendimce düşünürdüm.

Benim için Ukrayna defteri kapanmıştır maalesef. Çok sevdiğim her defasında bulunmaktan haz aldığım bu ülkeyi listemden çıkarıyorum.

Maalesef ki son gidişimde bir kız ve ekip tarafından dolandırıldım, tehditle param alındı. Özetle gittiğimiz bir mekanda aşırı yüklü (burdaki Aksaray mekanlarının hileleriyle aynı) bir hesap geldi, tehditle kredi kartlarım alındı ve para çekildi, direnme ihtimali ölümle bile sonuçlanabilirdi. Çok dikkatliyimdir genelde ancak artık ne tedbir alırsanız alın bir yolunu bulup sizi o tuzağa çekiyorlar.

Sizlere tavsiyem artık bu adamların ülkesine gitmeyin, ben bugüne kadar binlerce dolar bıraktım oraya ama bundan sonra 1 cent bile vermem, insanları dolandırıp tehditle paralarını alan bir ülkede hiç bir şekilde güvenli olamazsınız.

Peşinen söyleyeyim,öyle polise falan da gitmedim, sizi kim takar oralarda, siz yolunacak kazsınız adamların açlıktan nefesi kokuyor, sizi daha da yolmaya çalışacaklardır. Eğer illa da Ukraynalı kızlarla buluşulacaksa ülkemize davet etmek çok daha mantıklı bence, kimin kim olduğunu bilmenin hiç bir zaman garantisi yok.

İyi seyahatler herkese.

https://gecehayati.biz/2018/05/31/yeni-mekan-odessa-izmirliemre35/#comment-46935

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ComradeMRX -- 9 Şubat 2020; 8:3:30 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.