Şimdi Ara

Ukrayna Hakkında Herşey Bu Başlıkta Yazalım Paylaşalım (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
698
Cevap
22
Favori
26.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

ingilizce biliyorlar mı yoksa bizim taksim dayı gibiler mi merak ettim
    ukraynanın batısı ukraynaca konuşur , doğusu ise rusça konuşur.

tabi ingilizce bilenlerde vardır,kiev de Türkçe bilenler çok
  • quote:

Orijinalden alıntı: BEYAZ PASSATLI PRENS

Bende yaklaşık 4 aydır odessada yaşıyorum istanbuldan sonra küçük geldi yemek kültürü 0 geldiğimde kur 4.45 civarıydı şuan 3.95 civarı aradaki 50 kuruş bile ev kirasında ciddi derecede farketmekte sigara alkol et dışında herşey pahalı trye göre... başka odessada yaşayan var mı forumda?
    2 sene önce 1 lira : 7-8 grivna civarı yapıyordu hey gidi günler hey , %100 fakirleşmişiz ukraynaya göre yazık ya...

örnek vereyim 2016 kasım efsaneydi 1 dolar 3 tl idi , 1 dolar 26,50 grivna

300 liraya 100 dolar alıp ukraynada bozduğumda elime 2650 grivna geçiyordu.

şimdi ise 600 lira verip 100 dolar alıyoruz, ukraynada 100 dolar bozunca 2370 grivna elimize geçiyor.

Aradaki farkı bilmeyenler için yazdım.
  • ComradeMRX kullanıcısına yanıt
    Ailemle ben genellikle gittiğimiz şehirleri detaylı gezmeyi seviyoruz. Müzesinden,parkına,restorantından gece eğlencesine kadar
    O yüzden Odessa tatiline başka yerleri eklemedik. İnşallah bu sene Kiev yapma gibi bir düşüncemiz var uygun fiyatlı bilet bulursak. (Geçen sene 2 yetişkin 1 bebek İst-Odessa için toplam gidiş dönüş 520 TL vermiştik.)
    Gerçi son zamanlarda kurdan dolayı ülke baya pahalanmış gibi ama yine de gezip görmeye değer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ComradeMRX

hocam,asıl olay bizim fakirleşmemiz.. son 2-3 yıldır Türk ekonomisi ve lira çok kötü.

Alıntıları Göster
    Aynen oyle, TL sirf euro dolara degil butun para birimlerine karsi degersizlesiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TAHRAN – KİEV SEFERİNİ YAPAN UÇAK DÜŞTÜ: 176 KİŞİDEN KURTULAN YOK
    Tahran İmam Hümeyni Havalimanı’ndan Ukrayna’nın başkenti Kiev’e gitmek üzere havalanan Ukrayna Havayolları’na ait Boeing 737 tipi yolcu uçağı, kalkıştan kısa bir süre sonra düştü.

http://ukraynahayat.com/tahran-kiev-seferini-yapan-ucak-dustu-180-kisiden-kurtulan-yok/
  • İran duyurdu: Ukrayna uçağı İran füzesiyle vuruldu

Perşembe günü İran’ın başkenti Tahran yakınlarında düşen Ukrayna Hava Yolları’na ait uçağın, İran füzesiyle yanlışlıkla vurulduğu ortaya çıktı.

176 kişinin öldüğü İran’daki uçak kazasıyla ilgili İran’dan açıklama yapıldı. Yapılan açıklamalarda, uçağın yanlış ateşlenen bir füze tarafından vurulduğu açıklandı.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani tarafından yapılan açıklamada, ''Silahlı Kuvvetlerin yaptığı iç soruşturmada, 176 masum insanın ölümüne neden olan Ukrayna uçağının düşmesine, hatalı oateşlenen füzenin neden olduğu anlaşılmıştır. Bu trajediyi ve affedilmez hatayı tespit etmeye ilişkin soruşturmalar devam ediyor.'' denildi.

Ukrayna'dan ilk açıklama

İran'ın 'Ukrayna uçağı yanlışlıkla füzeyle vuruldu' açıklamasının ardından bir açıklama da Ukrayna'dan geldi. Ukrayna Devlet Başkanı Volodımır Oleksandrovıç Zelenskıy, Twitter'dan yaptığı açıklamada, ''Bu sabah gerçekler ortaya çıktı. Ukrayna, düşen uçakla ilgili İran'ın tamamen suçlu olduğunu kabul etmesinde ısrarcı. İran'dan, sorumluları adalete teslim etmesini, cesetleri Ukrayna'ya teslim etmesini, tazminat ödemesini ve resmi bir özür dilemesini bekliyoruz. Gecikmeksizin; engelsiz, açık ve eksiksiz bir soruşturma yürütülmesini bekliyoruz.'' ifadelerini kullandı.

https://www.turizmguncel.com/haber/iran-duyurdu-ukrayna-ucagi-iran-fuzesiyle-vuruldu

• Ah sene 2011 de ilk gittiğimiz yıllar ile şuan hiç alakası olmayan Ukrayna :)

Son 2 ayda 2 defa daha gittim.

Ne değişmiş ? Herkesin dediği gibi artık ucuz felan değil ben birinde lviv deydim, digerinde zaporojiyada, 2015 de zaporojiyaya ilk gittiğimde bedava gelmişti koca şehir, şuan alakası yok. lviv neyse zaporojiyada o.

Aslında en çok değişim gösterenler şunlar

1-Eskiden bu kadar çok Türk olmuyordu, Şuan özellikle Lviv de heryer Türk. Arz talep diye bir şey var :) Eskiden tanıştığımız o güzel ablalarla bir çok kişi tanışmak istiyor. Onlarda burun kalkıyor
    2-Ucak fiyatları : 200 tl ye git gel yaptıgımı bilirim suan ucmuş durumdalar
    3-Oradaki ev fiyatları eskiden 300-400 grivna çeken adam (hep aynı adamdan kiralardım) 800 den 1 grivna inmiyor. 2 katı direkt.

Uçağı 2 kat pahalıya alırsan , Evi 2 kat pahalıya kiralarsan, üstünede senin paran 2 kat değer kaydettiyse. Ukrayna artık pahalı memleketdir. Ver Elini Belarus :)

• quote:

Orijinalden alıntı: proexot

Ah sene 2011 de ilk gittiğimiz yıllar ile şuan hiç alakası olmayan Ukrayna :)

Son 2 ayda 2 defa daha gittim.

Ne değişmiş ? Herkesin dediği gibi artık ucuz felan değil ben birinde lviv deydim, digerinde zaporojiyada, 2015 de zaporojiyaya ilk gittiğimde bedava gelmişti koca şehir, şuan alakası yok. lviv neyse zaporojiyada o.

Aslında en çok değişim gösterenler şunlar

1-Eskiden bu kadar çok Türk olmuyordu, Şuan özellikle Lviv de heryer Türk. Arz talep diye bir şey var :) Eskiden tanıştığımız o güzel ablalarla bir çok kişi tanışmak istiyor. Onlarda burun kalkıyor
    2-Ucak fiyatları : 200 tl ye git gel yaptıgımı bilirim suan ucmuş durumdalar
    3-Oradaki ev fiyatları eskiden 300-400 grivna çeken adam (hep aynı adamdan kiralardım) 800 den 1 grivna inmiyor. 2 katı direkt.

Uçağı 2 kat pahalıya alırsan , Evi 2 kat pahalıya kiralarsan, üstünede senin paran 2 kat değer kaydettiyse. Ukrayna artık pahalı memleketdir. Ver Elini Belarus :)
    Dediklerinin hepsine katılıyorum,ama belarus hariç!

Belarusa daha önce gittin mi_?

Belarusa direkt uçak bileti pahalı, extra sağlık sigortası, oturum kaydı masrafları var, ve yaşam ukraynaya göre daha pahalı. Tabi belarusun iyi yönleride var kime lazımsa anlatırım 1 sene dil eğitimi aldım belarusta, toplam 3 kere gittim,iyi bildiğim konudur belarus,ayrıca bu forumda belarus konumda var, belarus maddi olarak ukraynadan daha pahalı.

Hocam aslında olan Türk ekonomisi ve Türk lirası 2-3 yıldır kötü malesef ,tayland formuna gir aynı dertler,avrupa gezi formuna gir aynı,balkanlara gir aynı.

Sen 2011 gitmişsin ,bırak 2011, 2018 yılında dolar 4 tl olmamıştı ocakta ordaydım 1 dolar : 3,80 lira , 1 dolar : 28,50 grivnaydı. Şimdi 1 dolar : 5,90 tl , 1 dolar : 24,50 grivna...

• Merhaba arkadaşlar, bende bu yıl tatilimi yurtdışında yapmayı düşünüyorum.Vize istemeyen yerlerden biri olduğu için Ukrayna'yı seçtim.Kafama takılan soru ise turla gidecegim ama turlar internette aynı tarihte ve hemen hemen aynı fiyatta tatilsepeti,tatilbudur,tatil.com gibi siteler dikkatimi çekti.Bu sitelerden hangisini tavsiye edersiniz.Gidememe gibi bir durumda geri ödemede problem yaşatmayacak vb. konuları göz önünde bulundurursak.Hangi siteyi tavsiye edersiniz?
    Diğer sorumda tur sitelerinde kesin kalkış yazmıyor.Tura yazın tatil döneminde gitmeyi düşünüyorum.Şuan bilet almak için çok mu erkendir? Fiyatların daha uyguna bulabileceğim aylar olur mu?
    Bilgili arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maverick64 -- 25 Ocak 2020; 19:29:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: maverick64

Merhaba arkadaşlar, bende bu yıl tatilimi yurtdışında yapmayı düşünüyorum.Vize istemeyen yerlerden biri olduğu için Ukrayna'yı seçtim.Kafama takılan soru ise turla gidecegim ama turlar internette aynı tarihte ve hemen hemen aynı fiyatta tatilsepeti,tatilbudur,tatil.com gibi siteler dikkatimi çekti.Bu sitelerden hangisini tavsiye edersiniz.Gidememe gibi bir durumda geri ödemede problem yaşatmayacak vb. konuları göz önünde bulundurursak.Hangi siteyi tavsiye edersiniz?
    Diğer sorumda tur sitelerinde kesin kalkış yazmıyor.Tura yazın tatil döneminde gitmeyi düşünüyorum.Şuan bilet almak için çok mu erkendir? Fiyatların daha uyguna bulabileceğim aylar olur mu?
    Bilgili arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.
    Tur ile gitmene gerek yok, biletini al bütçene göre kalacak yeri ayıt, kafana göre gez. Lviv oradan trenle kiev’e gitsen yeterde artar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Panthér kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam Bende nisanda eşim ve çocuğumla gidiyorum kısmetse kiev lviv yapmak istiyorum. Kieve inip kievden geri döneceğim direk iner inmez lviv e mi Gecsem yoksa son 3 gün kiev 2 gun lviv sonra tekrar kievmi yapsam bilemedim hangisi daha mantıklı olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: swerkan

Merhaba hocam Bende nisanda eşim ve çocuğumla gidiyorum kısmetse kiev lviv yapmak istiyorum. Kieve inip kievden geri döneceğim direk iner inmez lviv e mi Gecsem yoksa son 3 gün kiev 2 gun lviv sonra tekrar kievmi yapsam bilemedim hangisi daha mantıklı olur
    Toplam kaç gün geziniz?

Ukrayna Hakkında Herşey Bu Başlıkta Yazalım Paylaşalım

Resimdeki Sekilde varış ve gidiş saatide çok ters kararsız kaldım

• quote:

Resimdeki Sekilde varış ve gidiş saatide çok ters kararsız kaldım
    Kiev'e gidiş-dönüş kötü saatlerde, Pegasus böyle? Lviv git-gel saatleri biraz daha uygun saat. Ama sanıyorum Kiev git-gel yapmanız direkt uçuş olmasından kaynaklı?

Gece oradasınız gece gidiş var, aradaki zaman 5 gün gibi. Bu süre içinde Lviv'e tren ile 2 gün için gidip gelseniz -ki onunda saatleri biraz uyumsuz, en hızlısı 6 saat git-gel derken 1 gün kayıp olur, yorgunluktan başka birşey olmaz ve pek birşey anlamazsınız. Evet Lviv Kien'e göre daha küçük bir şehir görülecek yerler çabuk biter ama benim gibi her yeri görmek isteyen ve o şehri gerçekten yaşamak/özümsemek isteyen için en az 4-5 gün geçirmek lazım. Yoksa orası burası vs. derken hoop geçer gider, sadece gittim gördüm olur.

Aslında uçuş sıkıntısı olmasa önce lviv'e gider oradan kiev'e gider oradan ülkeye geri uçardım. Ancak böyle daha verimli olurdu.
    Bu türlü olmayınca git-gel hem zaman kaybı hemde yorgunluk. Aynı zaman da tren de 1 gidiş maliyet olur.

Tren:https://infobus.eu/en/train

En mantıklısı Kiev'in keyfini çıkartmak olur.
    Ama oralara gidipte Lviv'e gitmeden de dönmek olmaz, orası da bir başka yer.

Ya bu gezinizi 3 gün kadar uzatın rahat rahat gezin(çünkü o masrafa değsin) yada gece treni ile Lviv'e gidip sabah orada olun ve akşam 18 treni ile kiev'e dönün. 10 saat kadar kalırsınız ve artık ne kadar gezebilirseniz o kadar görmüş olursunuz. Gerçi geceleri ve özelliklr hafta sonunu geçirmek lazım ama en azından gitmedik görmedik demezsiniz. gerçi çocuk da var zor olur ama o kadar masrafa biraz eziyet şart.

Bu tarih ve kısıtlı zaman mecburiyetiniz yok ise, bu geziyi zaman olarak uzatabilmeniz(yada daha uygun zamana planlamanın) daha faydalı olur. Biz eşim ile sırt çantası ile gittik çocuk yok ve anca keyfini aldık, siz çocuk bavul vs. derken bu kısıtlı zamanda 2 şehir biraz zorlayacaktır. Ama ben gezerim sorun değil derseniz, sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 27 Ocak 2020; 0:57:5 >

Aynen direk uçuş sadece Kiev e var dönüşü lviv yapınca uçak 2 3 e katlıyor direk ben 3 gün kiev 2 gün lviv diye düşünmüştüm. Ayni gün git Gel Perişan eder insanı bilemedim hangisi mantıklı

Süre uzatma İmkanım hiç yok çünkü ara tatile denk getirmem lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swerkan -- 27 Ocak 2020; 0:59:41 >
  • quote:

Aynen direk uçuş sadece Kiev e var dönüşü lviv yapınca uçak 2 3 e katlıyor direk ben 3 gün kiev 2 gün lviv diye düşünmüştüm. Ayni gün git Gel Perişan eder insanı bilemedim hangisi mantıklı

Süre uzatma İmkanım hiç yok çünkü ara tatile denk getirmem lazım
    Öyle bir mecburiyet var ise 3+2 gün yapın ve Lviv'den dönüşü Kiev'den uçağa binecek şekilde ayarlayın. Kiev'e döndükten 2-3 saat sonra uçmuş olusunuz, böylelikle tekrar kalış için vakit ve para kaybetmezsiniz. Biraz yorgunluk olur o kadar.

Madem o kadar masraf var, her ne kadar yetmese de görmeden geri gelmeyin.

İlk defa giden ve kimlik ile girenler(belge dolduruyorlar) havalimanında ufak sorguya çekiliyor, o uçakta 20 ilk gelen olsa 5 dk. dan 100dk. eder. Bunu da dikkate alın, hemen limandan çıkamayabilirsiniz.
    Bizim Amerika vizemiz olduğu için normal pasaport kontrolü tarafından(pasaportla giriş yaptığımız için yanlışlıkla girdik sıraya ve vizeyi görünce bekleyenlerin odasına gidip damgalayıp geldiler) 1-2 dk. da geçip çıkmıştık.

Uber kullanın daha rahat ve kullanışlı, sanal kartınızı tanımlayın yerel ubercileri çağırın daha uygun fiyalı olanı seçin, kart tanımlı olunca konuşmak ve para alışverişi de gerekmiyor, taksiden inip gidiyorsunuz. Limanda para az bozdurun, biraz kuru yüksek zarar etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panthér -- 27 Ocak 2020; 1:15:4 >

Aynen havaalanı - tren garı yolculuğu harici 3 4 saat boşluk lazım garanti olması için pasaportla Giriş yapmayı düşünüyorum tren biletlerj. Okuduğum kadarıyla 1.5ay önceden satışa çıkıyormuş ozaman güzel bir plan yapmaya çalışacağım ilk yurt dışı seyahatim olacak. Umarım guzel Geçer
    İlginize teşekkürler

• quote:

Aynen havaalanı - tren garı yolculuğu harici 3 4 saat boşluk lazım garanti olması için pasaportla Giriş yapmayı düşünüyorum tren biletlerj. Okuduğum kadarıyla 1.5ay önceden satışa çıkıyormuş ozaman güzel bir plan yapmaya çalışacağım ilk yurt dışı seyahatim olacak. Umarım guzel Geçer
    İlginize teşekkürler
    Hocam ucuz diye sakın 130 grivna olan tren biletlerinden almayın. Hayatımın en deli 10 saatini geçirdim
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.