Şimdi Ara

Ukrayna'da Oku / Herşey Dahil 2100$ Hazırlık -Ana Konu (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
264
Cevap
15
Favori
19.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler b3nde rusya yada ukraynada hazirlik okumayi dusunuyorum (rusca) bolum secip okula devam edemem sadece hazirlik istiyorum. Cunku kendi kendime bakiyorum oraya gittigimde bana destek cikan olmayacak. Var mi oneriniz rusya mi ukrayna mi daha iyi olur cok yabanciyim b u konulara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: torenzi

Beyler b3nde rusya yada ukraynada hazirlik okumayi dusunuyorum (rusca) bolum secip okula devam edemem sadece hazirlik istiyorum. Cunku kendi kendime bakiyorum oraya gittigimde bana destek cikan olmayacak. Var mi oneriniz rusya mi ukrayna mi daha iyi olur cok yabanciyim b u konulara

Sadece hazırlık için Türklerin olmadığı veya az olduğu yerleri tercih edin.Odessa-Kiev-Harkov gibi yerleri tercih etmeyin.

• Mesajım bulunsun, konuyu akşam ayrıntılı olarak inceleyeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: litera

Bu arada Kirim Rusya'nin bir bolgesidir ve Ukrayna'ya alakali degildir.

Buyrunuz bugün haberi gelen denkliklerden bir tanesi daha.

Bizim okuldan alındı

Ukrayna'da Oku / Herşey Dahil 2100$ Hazırlık -Ana Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hazretidentist -- 10 Aralık 2014; 21:19:51 >

• Hocam lisans bolum ucretleri sabit mi hala ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Khan

Hocam lisans bolum ucretleri sabit mi hala ?

Evet hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Carl Elfman

quote:

Evet hocam.

Ben psikoloji veya mimarlik dusunuyorumda. Dun bana okuldan rehber ogretmenim" denklik yok, sikinti cekersin buraya gelirken, orada kalsan bile maasin az olur, benim tanidik orada mimarlik okudu ama bitince burada meslegini yapamadi, bir kac sene once" filan dedi. Burada da resimlerle desteklemissiniz denklik olayini. Hocam icime bu konuda sikinti girdi. Ben ukraynada okuduktan sonra meslegimi ingilterede veya burada yapabilir miyim?

• quote:

quote:

quote:

Evet hocam.

Ben psikoloji veya mimarlik dusunuyorumda. Dun bana okuldan rehber ogretmenim" denklik yok, sikinti cekersin buraya gelirken, orada kalsan bile maasin az olur, benim tanidik orada mimarlik okudu ama bitince burada meslegini yapamadi, bir kac sene once" filan dedi. Burada da resimlerle desteklemissiniz denklik olayini. Hocam icime bu konuda sikinti girdi. Ben ukraynada okuduktan sonra meslegimi ingilterede veya burada yapabilir miyim?

Tekrardan selam !

Öncelikle her bölümün kendine ait denklik sınavı oluyor.Öyle bitirdin gel çalış gibi bir olay ne yazık ki yok.İngiltere içinde Türkiye içinde.İngiltere'de sistem nasıldır bilemiyorum ancak direk olarak hiçbiryerde diplomanız direk tanınmaz Türkiye'den mezun olsanız bile.Her ülkenin farklı denklik prosedürleri vardır.Mezun olursunuz sonra gelip alanınıza uygun sınava girersiniz kazanırsanız Türkiye'den mezun olmuş adamdan farkınız kalmaz.Genelde çalışan arkadaşlarımızında hepsi tek tek alıyor konudan gördüğünüz gibi.

İyi geceler..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet hocam.

Tekrardan selam !

Öncelikle her bölümün kendine ait denklik sınavı oluyor.Öyle bitirdin gel çalış gibi bir olay ne yazık ki yok.İngiltere içinde Türkiye içinde.İngiltere'de sistem nasıldır bilemiyorum ancak direk olarak hiçbiryerde diplomanız direk tanınmaz Türkiye'den mezun olsanız bile.Her ülkenin farklı denklik prosedürleri vardır.Mezun olursunuz sonra gelip alanınıza uygun sınava girersiniz kazanırsanız Türkiye'den mezun olmuş adamdan farkınız kalmaz.Genelde çalışan arkadaşlarımızında hepsi tek tek alıyor konudan gördüğünüz gibi.

İyi geceler..

Yok hocam bazi istisnalar var o konuda mesala rusya avrupayla bir anlasma yapmis benim ulkemden cikan direk avr. Ya gdip calisabilir diye tabii bunu soylerken ab de kendine has cikarlarini sozlesmeye eklemistir...
    Yani devletimizin denklik prosodurlerine gelecegin ortaklari vb.. basligi altinda gecen anlasmalara veya yok un sitesinde bulabilirisiniz
    Hayirli geceler

• quote:

Orijinalden alıntı: DeadlyDazz

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet hocam.

Tekrardan selam !

İyi geceler..

Yok hocam bazi istisnalar var o konuda mesala rusya avrupayla bir anlasma yapmis benim ulkemden cikan direk avr. Ya gdip calisabilir diye tabii bunu soylerken ab de kendine has cikarlarini sozlesmeye eklemistir...
    Yani devletimizin denklik prosodurlerine gelecegin ortaklari vb.. basligi altinda gecen anlasmalara veya yok un sitesinde bulabilirisiniz
    Hayirli geceler

Hocam YÖK'e bakmayın siz.Lizbon anlaşmasına göre yurtdışındaki Lizbon antlaşmasına üye olan tüm üniversitelerin diplomalarını direk olarak kabul etmek zorunda.Ama gelin görün ki denklik sınavı koyuyor ortaya.Yani antlaşmayı hiçe sayıyor.İnternette araştırırsanız STS sınavında yapılan üsülsüzlükleri bulabilirsiniz.

Ek olarak gideceğiniz ülkenin dilini bilmeden,mesleki sınava girmeden hiçbir şekilde denklik alınabileceğini zannetmiyorum.Türkiye'de Tıp bitiren arkadaşlarım var.Almanya'da şuan uzmanlık yapıyorlar ama işleyiş şöyle: önce C2 seviyesinde Almanca bileceksin.Daha sonra seni Alman devleti alıp test için bir hastaneye Intership olarak tahsis edecek.Gerekli pratik puanları aldığın zaman birkaç sene içerisinde denkliğini alabilirsiniz.

Diğer bölümlerdede işleyiş bu şekildedir.

• Hocam cevaplariniz icin tesekkurler. Hocam peki su olay nasil isliyor; universiteden mezun olunca buradan denklik sinavi icin once ukrayna da birkac sene meslegimizi icraa mi etmemiz gerekiyor, yoksa mezun olupta direk buradan denklik sinavina girebiliyor muyuz?

• quote:

Hocam cevaplariniz icin tesekkurler. Hocam peki su olay nasil isliyor; universiteden mezun olunca buradan denklik sinavi icin once ukrayna da birkac sene meslegimizi icraa mi etmemiz gerekiyor, yoksa mezun olupta direk buradan denklik sinavina girebiliyor muyuz?

Tekrardan selam

Okulu bitirdikten sonra direk olarak denkliğe başvuru yapabilirsiniz.Sadece YÖK 6 ay boyunca evraklarınızı inceliyor.Eğer bir sorun yoksa size sınav hakkı veriyor ve sınava girebiliyorsunuz.Sorundan kastım ise pasaport giriş çıkışlarınıza bakıyor,acaba diplomayı parayla mı aldı o ülkede eğitim hayatın boyunca bulundu mu gibisinden..
  • Konu günceldir.
  • Hocam peki hazırlık fiyatları ne kadar?
    Ve sizin üniversiteyi önerir misiniz eğitim için ?

• Rusyadan ne farkı var Rusya yerine neden Ukraynayı seçmeliyiz mesela birde mezun olduğumuzda ne kadar rahat iş bulabilme imkanımız var sizce ?
  • Orada üniversiteye gitmek için ne kadar dil bilmek gerekiyor? Birde okurken çalışma imkanı varmı?
  • Konu günceldir.
  • Hocam bisey sorucam diyelim odessa universitesini bitirdim amerikada yuksek lisans yapmak istiyorum sorun cikar mi

• quote:

Orijinalden alıntı: sercan4335

Hocam bisey sorucam diyelim odessa universitesini bitirdim amerikada yuksek lisans yapmak istiyorum sorun cikar mi

Diplomanız belli prosedürlere tabii tutulur bunlar önce kesinlikle sizden TOEFL sinavi isterler digeride normal alan sinavidir..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sercan4335

Hocam bisey sorucam diyelim odessa universitesini bitirdim amerikada yuksek lisans yapmak istiyorum sorun cikar mi

Diplomanız belli prosedürlere tabii tutulur bunlar önce kesinlikle sizden TOEFL sinavi isterler digeride normal alan sinavidir..

TOEFL ve GRE'ye girecegim zaten sadece bir sorun cikarmi diye merak etmistim.Ayrica birsey daha sormak istiyorum ukraynada computer science bolumunde en iyi universite hangisidir?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.