Şimdi Ara

Uğur Meleke: Muslera’nın hareketi kırmızı mıydı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Muslera’nın 90+4’te Cenk’i düşürdüğü pozisyonda Bülent Yıldırım’ın sarı kart kullanması, sanırım haftanın tartışma konularından biri olacak...

Öncelikle şunu söyleyeyim: Kırmızı kart yerine sarı kart kullanılmasının esas nedeni, arkada bir Galatasaraylı’nın bulunması değil. Bu pozisyonu şöyle düşünelim: O faulü yapan son adam Chedjou olsaydı, kalede Muslera var diye kırmızı kart olmayacak mıydı? Öyleyse faulü yapan Muslera olduğunda da, geride bir Galatasaraylı var diye kırmızı karttan vazgeçilemez. Yani Türkiye’deki yıllanmış algı yanlış. Gole giden bir oyuncuyu kaleci düşürüyor ve arkasında bir savunma oyuncusu bulunuyorsa, bu o kaleciyi kırmızı karttan kurtarmaz...

Yalnız bu pozisyonda Muslera’yı kırmızı karttan kurtaran esas detay, Cenk’in kaleye değil taç çizgisine yönelmesi. Ve topu da bayağı şiddetli dürtmesi. Yani Cenk topa yetişip düzeltip kaleye yönelene kadar muhtemelen herkesin orijinal yerini alacak olması.

Yani Bülent Yıldırım’ın kararı doğru. Sebebi de Cenk’in yönü ve topun şiddeti...

Uğur Meleke

• Şu pozisyon için bile konular açılıyor, yazık. Forumun %90 ı oyun kurallarını bilmiyor. Ne kadar yazsak çizsek de boş, GS li birisi kırmızı dediği için halı saha diyaloğuna döndü olay:

" Adamın kırmızı diyyooo, adamın diyoo abi kırmızı diye.."

Aynen devam forumun fifa kokartlı üyeleri.
  • Dun ben de aynisini dedim.. Bu pozisyon %51 sari kartlik ha kirmizi verse neden verdim diye de isyan edilmez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ǤЅ

Şu pozisyon için bile konular açılıyor, yazık. Forumun %90 ı oyun kurallarını bilmiyor. Ne kadar yazsak çizsek de boş, GS li birisi kırmızı dediği için halı saha diyaloğuna döndü olay:

Peki ayni pozisyon volkanin basina gelseydi ayni boyle dusunecekmiydiniz sayin kokartli uye?

• Televizyondaki futbol yorumcuları (Buna Rıdvan Dilmen ve Gültekin Onay da dahil.) bile dünkü kararın doğru olduğunu söylüyor; ama forumun süpersonik, FIFA kokartlı futbol uzmanlarına anlatamadık bunu. İşlerine gelmiyor çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugaydurukan

quote:

Şu pozisyon için bile konular açılıyor, yazık. Forumun %90 ı oyun kurallarını bilmiyor. Ne kadar yazsak çizsek de boş, GS li birisi kırmızı dediği için halı saha diyaloğuna döndü olay:

Peki ayni pozisyon volkanin basina gelseydi ayni boyle dusunecekmiydiniz sayin kokartli uye?

Renkleri bi kenara bırakıp pozisyon tartışıyoruz. Sen Volkan ın başına gelseydi diyorsun. Ben tartışmalı pozisyonlara yorum yaparken formamı çıkarıyorum, ya siz?
  • Arkadaş adam defans oyuncusunu çalımlamıyor ki,kaleciyi çalımlıyor,illa ki ya sağından ya solundan geçecek,içinden geçecek hali yok,topta bir yana açılacak.Sonrasında kalede kimse yok ki,kaleyi karşısına almak için uğraşsın,vuracak işte kaleye.Kim hangi orjinal yerini alacak mesela?Muslera koşup kaleye mi yetişecek?Hamit kaleye doğru mu koşacak adama doğru mu?Diğer kanattaki ibb oyuncusu ne olacak?Hayır ceza sahası dışında penaltı değil,muhtemelen gol de olmayacak zaten,ama buna kırmızı değil demek için hakkaten uğraşmak lazım.
  • quote:

quote:

quote:

Renkleri bi kenara bırakıp pozisyon tartışıyoruz. Sen Volkan ın başına gelseydi diyorsun. Ben tartışmalı pozisyonlara yorum yaparken formamı çıkarıyorum, ya siz?

Ben en agir elestiriyi kendi takimima yaparim gecen hafta olcan ve baltanin emenike pozisyonlarina sari dogru dedim ama bu net kirmizi kartti hakem 2 0 dan 2 2 oldu diye resmen korkup veremedi kirmiziyi. Cunki sende bende hatta herkes biliyorki takimi sirtlayan kisilerin basina Muslera geliyor musleranin 2 mac oynamamasi galatasarayin puan kaybetmesi demektir. Hep dua ediyorum insallah birgun yabanci hakemler maclari yonetirlerde bu hak yiyen turk hakemlerinden kurtuluruz. Bugun galatasaraya vermedi yarin fenerbahceye vermeyecek oburgun besiktasa peki balikesirin basaksehir bursanin ne sucu var?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben en agir elestiriyi kendi takimima yaparim gecen hafta olcan ve baltanin emenike pozisyonlarina sari dogru dedim ama bu net kirmizi kartti hakem 2 0 dan 2 2 oldu diye resmen korkup veremedi kirmiziyi. Cunki sende bende hatta herkes biliyorki takimi sirtlayan kisilerin basina Muslera geliyor musleranin 2 mac oynamamasi galatasarayin puan kaybetmesi demektir. Hep dua ediyorum insallah birgun yabanci hakemler maclari yonetirlerde bu hak yiyen turk hakemlerinden kurtuluruz. Bugun galatasaraya vermedi yarin fenerbahceye vermeyecek oburgun besiktasa peki balikesirin basaksehir bursanin ne sucu var?

Sen Olcan ve Balta ya sarı dediysen, bende Dany nin pozisyonu için kırmızı kart dedim. Gördüğün gibi renk ayırmıyorum bende.

http://forum.donanimhaber.com/m_73711460/tm.htm

Bizim üyeler hakketen bi tuhaf, net kırmızı pozisyon için değil derler, net sarı için de değil derler ve tartışıp durular.

• Açın gekasın golünü izleyin aynı pozisyon bu sefer kaleci indirmemiş adam atmış golü yok taca sürmüşte felanda görende topu 20 metre çapraza attı sanar adam düşürülmese 2 saniye sonra topu alır ister boş kaleye vurur ister boş kaleye gider. Yorumcuların es geçtiği nokta kalede kaleci yok kale boş adam topu yuvarlasa gol olur

• Pozisyon net kırmızı arkadaşlar uzatmaya gerek yok olmuş bitmiş neyin tartışması bu
  • Ne alaka ya gol atmak için kaleye cepheden mi bakmak lazim. Top aciyla kenara gidiyor ama kaleciyi geçse bom bos kaleye topu yuvarliyacak.

• Bence orda hakemin dusuncesi suydu ; ibb li oyuncu da skill olsa zaten asirtma vurur gol yapardi.son adam muslera bile olsa atamaz bu diyip sariyi verdi..

• Böyle saçmalık mı olur. İhtimaller üzerinde maç mı yönetilir? Sana ne topun nasıl nerden gittiğine be. En son adam mı adam. Ona bakarsanız hiçbirine gelmesin kırmızı kaleci var kalede de gol olcak diye bir kayıt yok. Ayağından çok açmışmış.
  • Adam topa hayvan gibi vuruyor ve top çapraza gidiyor nasıl gol atıcak bu arkadaş ?

Muslerayı çalımlasa gol atacak diyosunuz da adam çalım atamıyor sorun orda zaten

Orada yumuşak bir müdahale ile önüne alsa pozisyon net kırmızı kart

Trt de bunu söylediler.+ NTV + ÇAKAR.Pozisyonu iyi okuyun.Topun şiddeti ve yönüne bakın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar boş yapmayın. Son adam olmasa bile kale boş kırmızı verse neden verdin diyemezsin.
  • Uzatmaya gerek yok hakkaten. Tamam top hafif çapraza gitmiş ve biraz hızlı olmuş olabilir ama o an hakemin bunu hesapladığını hiç sanmıyorum, ayrıca bunlara rağmen hala %100 lük pozisyon bana göre. Hayatımda ilk kez alanen GS lehine bu kadar net bir kayırma gördüm (Ufak tefek şeyler ya da tartışmalı pozisyonlar hariç)
  • net kırmızıydı iarkadaşlar izlerken hiç biriniz aha yedik kırmızıyı diye ayağa kalkmadınız mı gelmişsiniz burda bikaç spor yazarının yorumunu yapıştırıp aha bak sarı diyosunuz
  • olcan için de söylemiştim, kırmızı kartın tanımı "son adam" değildir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.