Şimdi Ara

UFF YA SELÇUK MÜTHİŞ YAA <3 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
1.784
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
    O biraz da takımın futbol anlayışıyla alakalı. Melo ve Selçuk çok aktif bir ikili değil. Aslında çok iyi iş yaptılar ilk sene ama şimdi durum farklı.

Selçuk neyi iyi yapar?

Çıkarken topu saklar, gerekirse faul alır.

20-40 metre arasında isabetli pasları var. Ancak Melo bu görevi ondan iyi yapıyor. Bu yüzden bu pasları Melo'ya bıraktı. Melo bu pasları 60-70 metreye de atabiliyor sonuçta.

Ara pası var. Ancak Sneijder geldiği için forvetlerimizle bağlantısı direkt değil. O yüzden Sneijder'i kullanmak zorunda. Bu yüzden asist sayısı düştü.

Kısa metrajlı paslarında çok tempolu olmasa da isabetli pas yapar.

Şut tehtididir. Kaleye yaklaştığında şut veya pas atabilir. Bu aralar gol atmak istiyor bu belli. Biraz fazla takmış kafaya. Atıp rahatlaması lazım.

Ayrıca abartılmış bir hız konusu var Selçuk'la ilgili. Bu adam kağnı falan değil. Bir orta saha oyuncusu için gayet yeterli toplu ve topsuz hıza sahip. Melo Selçuk'tan hızlı değil onu söyleyeyim.

Ha buna da diyeceklerin olacaktır. Formsuzdur vs vs. dramatize de edersin ancak sen bildiğin doğal afet gibi yaklaşıyorsun adama.

Bize lazım olan iki iyi kanat oyuncusu. Şu anda pas yapamayan 2 kanat oyuncusuyla oynuyoruz. Kendini bir koysana orta sahanın yerine.

Ya Sneijder'e atacaksın ya Melo'ya yada savunmaya. Uzun topları da Melo'ya vermişsin taktik gereği. E demezler mi adama ne sunuyorsun bana da ne istiyorsun diye.

• Selçuk a kafa yorduğun kadar başka şeylere yorsan , ahh ah. İşte bu yüzden kaybediyoruz hep. Boş işler müdürüyüz. Lafım sadece sana değil. Kendime, vatandaşlarıma.
  • Gecen konusuyoruz bir tanidikla;

diyorum bu adam top tasimiyor > diyor o adamin ozelligi zaten top tasimasi degil dagitmasi
    diyorum calim atmiyor > diyor o adamin ozelligi o calim atmiyor
    diyorum nasil top dagitiyor > diyor kanat yok nereye atsin
    diyorum eboue riera bindiriyor onde sneijder var drogba defansa kadar geliyor burak defans arkasina sarkmaya calisiyor > diyor eboue sirk canbazi, drogbaya gelse kime verecek, burak tutamiyor.
    diyorum drogba'ya attiktan sonra "ben isimi tamamladim kulubeye gidiyorum" mu demeli ileriye mi cikmali? > diyor selcuk sevmez oyle ileriye cikmalari
    4-3-1-2'de 3'lunun sorumluluklari ne diyorum, 3'lunun sagindaki ve solundaki cikmamali mi diyorum > cikmali ama selcuk'un karakteri oyle degil diyor
    istatistikleri aciyorum, braga macinda 3 pas ilerideki umut burak vs. oynamis, 40 pas geriye oynamis > yine kanat yok diyor
    ileri ciksin iste diyorum > selcuk cikmaz diyor
    eee bu adamin tek olayi pas dagitmaya geliyor, dagitirken de hantal hantal hareket ediyor dusunuyor vs. diyorum > biraz daha hizli olsa pirlo olacak 2-3 tik alti pirlo'nun diyor
    sonra pirlo'nun parma'ya karsi oynadigi maclari aciyoruz, adam surekli adamlardan kurtuluyor, dikine gidiyor, carpraz gidiyor, kosturdukca kosturuyor bu yasina ragmen ki adam bildigin futbolun tanrisi gibi oynuyor > ee bak pirlo da calim atmiyor diyor, 2-3 tik altinda selcuk onun diyor

Benim anladigim... Selcuk'un oynamasi icin, 4-4-2 cikacaksin, melo muthis formunda olacak, ileridekiler muthis kosular yapacak, kimse selcuk'a baski yapmayacak alanini daraltmayacak, selcuk da hantal hantal paslar atarak asist kasacak... Hatta kulubun ismini de degistirip Hazreti Selcuk yapacaksin ki beyfendi lutfedip oynasin

Bu adam her topu defanstan alip oyun moyun kurmuyor beyler, baskiyi gorunce, bariz bosta adam olmayinca, aninda geriye donuyor, hani fenerbahce'de baroni var ya, onun galatasaray subesi

Ama suyu kayniyor, o da anladi isabetli pas istatistigi ile bir yere varamayacak, sene sonunda diyecekler kac asist yaptin sen arkadas? O yuzden son maclarda nispeten daha hirsli, ki chedjou bile bir pozsiyonda ceza sahasi onune kadar topla geldigi goz onune alindiginda, hirsli demek dahi ayip olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Hannover 96

Gecen konusuyoruz bir tanidikla;

diyorum bu adam top tasimiyor > diyor o adamin ozelligi zaten top tasimasi degil dagitmasi
    diyorum eboue riera bindiriyor onde sneijder var drogba defansa kadar geliyor burak defans arkasina sarkmaya calisiyor > diyor eboue sirk canbazi, drogbaya gelse kime verecek, burak tutamiyor.
    diyorum drogba'ya attiktan sonra "ben isimi tamamladim kulubeye gidiyorum" mu demeli ileriye mi cikmali? > diyor selcuk sevmez oyle ileriye cikmalari
    4-3-1-2'de 3'lunun sorumluluklari ne diyorum, 3'lunun sagindaki ve solundaki cikmamali mi diyorum > cikmali ama selcuk'un karakteri oyle degil diyor
    istatistikleri aciyorum, braga macinda 3 pas ilerideki umut burak vs. oynamis, 40 pas geriye oynamis > yine kanat yok diyor
    eee bu adamin tek olayi pas dagitmaya geliyor, dagitirken de hantal hantal hareket ediyor dusunuyor vs. diyorum > biraz daha hizli olsa pirlo olacak 2-3 tik alti pirlo'nun diyor
    sonra pirlo'nun parma'ya karsi oynadigi maclari aciyoruz, adam surekli adamlardan kurtuluyor, dikine gidiyor, carpraz gidiyor, kosturdukca kosturuyor bu yasina ragmen ki adam bildigin futbolun tanrisi gibi oynuyor > ee bak pirlo da calim atmiyor diyor, 2-3 tik altinda selcuk onun diyor

Benim anladigim... Selcuk'un oynamasi icin, 4-4-2 cikacaksin, melo muthis formunda olacak, ileridekiler muthis kosular yapacak, kimse selcuk'a baski yapmayacak alanini daraltmayacak, selcuk da hantal hantal paslar atarak asist kasacak... Hatta kulubun ismini de degistirip Hazreti Selcuk yapacaksin ki beyfendi lutfedip oynasin

Bu adam her topu defanstan alip oyun moyun kurmuyor beyler, baskiyi gorunce, bariz bosta adam olmayinca, aninda geriye donuyor, hani fenerbahce'de baroni var ya, onun galatasaray subesi

Ama suyu kayniyor, o da anladi isabetli pas istatistigi ile bir yere varamayacak, sene sonunda diyecekler kac asist yaptin sen arkadas? O yuzden son maclarda nispeten daha hirsli, ki chedjou bile bir pozsiyonda ceza sahasi onune kadar topla geldigi goz onune alindiginda, hirsli demek dahi ayip olabilir

sürekli aynı şey... benim çevrem artık değişti fikri, bi kaç yeni tanıştığım grup var onlar için zamana ihtiyaç var :D

neymiş onun özelliği o değilmiş. ne desek özelliği o değil :)

çalım, değil
    dribbling değil
    sağlam kesicilik değil,
    dikine oynama değil...

bu adam orta saha yalnız:) mancini görüyorrr kalıbımı basıyorum ki farkında ekksikliğini biliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: patos64

quote:

Orijinalden alıntı: Noseyparker

Abi anlamıyorum neden bloklamıyorsunuz. Blokla gitsin anasını satayım.

Beni rahatsız etmiyor bloklamıyorum o ayrı.

tek bir şey söyliyim şu takımda selçuk yerin bunun gibi hem dikine giden hem defansı yapan hırslı bir adam olsa şu takım anadolu takımlarını her maç 5 lik yapar bu kadar da net ve abartısız konuşuyorum.

her maç kanser yaşıyorsak sorun belli.

koyun melo'yu biraz geriye selçuk yerine düzgün biri olsun yahu emre bile olur lan!!! düşün yani....

bugün iyi takımların hepsinin ortak özelliği BÖYLE BİR OYUNCUSUNUN OLMASIDIR. çünkü orta sahada çıkarken kilit açan topla çok rahat oynayan yöneten adam şart.

bunun için illa rosicky cazorla olmaya gerek yok... bizden örnekler var,

başarı istiyorsan en kilit yerin burası zaten.

biz selçuk'un 2 pasına minnet mi edeceğiz?

emre resital sunuyor.

Doğru söylüyorsun. Sana barış özbekler ayhan akmanlar mustafa sarplar saidou lar vs vs adamlar lazım. Koy yedeğe mancini diyorsun bir de yedeklerde Toure'ler Iniesta'lar Götze'ler birbirini yiyor zaten.

• Selçuk bugün üzerine baskı yokken defansta pas yapmaktan başka hiç bir şey yapmadı maçı 10 kişi kazandık.
  • 1-2 konu sonra adres isteyebiliriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: patos64

quote:

Gecen konusuyoruz bir tanidikla;

sürekli aynı şey... benim çevrem artık değişti fikri, bi kaç yeni tanıştığım grup var onlar için zamana ihtiyaç var :D

neymiş onun özelliği o değilmiş. ne desek özelliği o değil :)

çalım, değil
    dribbling değil
    sağlam kesicilik değil,
    dikine oynama değil...

bu adam orta saha yalnız:) mancini görüyorrr kalıbımı basıyorum ki farkında ekksikliğini biliyor.

Calim atmayan dribbling yapmayan dikine oynamayan adam nasil ortasaha oyuncusu oluyor? algida buyuk farkliliklar var toplumumuzda.

Su adami buyuk bir avrupa kulubunun scout ekibi gelip izlese, selcuk raporu okusa futbolu birakir bence.

Hadi onu yapamiyor bunu yapamiyor ama ilahi bir guc var. 4-4-2 oynadigimizi farzedeli, takimi da selcuk beyfendi'nin uzerine kurduk... Hatta onun istedigi oyunculari transfer ettik... Beyler net konusuyorum, herhangi bir takim bu adama karsi alan markaji degil de birebir markaj yaparsa, selcuk sahadan silinir.

Niye mi? Milyon defa anlattik ya... Cok merak eden acsin onceki mesajlarimizi okusun... Ama kanit niteliginde, su yaziyi yapistirayim;

25 Aralık 2013; 21:11:36 Paylaş Cevap Alıntı PM
    quote:

Orijinalden alıntı: neverlate

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: neverlate

quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

Kendinizi kaldırırsınız anca. Selçuk 2012'nin ortalarından beri oyun oynamıyor.

= Sneijder geldiginden beri

Cunku onceden Selcuk'un dolastigi bolgelerde Sneijder dolasiyor. Beklentilerinizi sorgulayin...

Sizin su "sneijder geldiginden beri selcuk bitik" teorinizi coktan curuttuk, ama hala yazmaya devam ediyorsunuz.

Sneijder, 2012/2013 sezonunun devre arasinda geldi ve sezonun ikinci yarisinda oynamaya basladi. Selcuk Inan Sneijder gelmeden evvel, yani o sezonun ilk yarisinda sneijder yokken ve kendi mevkiisinde oynarken sadece ama sadece 3 gol 3 asist yapti, tum maclarda neredeyse 90 dakika oynamasina ragmen.

Ya peki sneijder geldikten sonra ne oldu? Terim'in bir sureli inadina ragmen sneijderi oyuna dahil etmeye calismasindan sonra, selcuk sezonun ikinci yarisinda sneijderle varken yine 3 gol 3 asist yapti. Bir tane de kendi kalesine atti.

Suanda herkesin sövdügü sahis amrabat ayni donem 5 asist yaparken...

Selcuk dokunulmaz bu ulkede, buna ikna oldum. Suan tum futbolculara sovuluyor, itiraz sesleri kisik, ama selcuk'a en ufak bir laf atan lince kurban gidiyor.

Ben Sneijder geldiginden beri Selcuk bitti falan demiyorum. O senin kendi onyargin.

Bir suru spor yorumcusunun soyledigi seyi soyluyorum: Sneijder geldikten sonra Selcuk'un rolu degisti. Forvetin 1 kademe arkasinda iken, 2 kademe arkasinda oynamaya basladi. Hucuma yonelik bir orta saha iken, simdi oyun kurucu rolunde oynuyor. Ekstra olarak topun arkasina gelmeyen Sneijder-Burak-Drogba 3'lusunun yukunu de cekmek durumunda kaliyor. Zaten 4-3-1-2 oynayacaksaniz 3'lu orta sahanizin defansif ozelliklerinin olmasi lazim. Selcuk bu role cok uygun degil. 4-4-2 orta sahasina daha uygun.

Dolayisiyla Selcuk'tan 2 yil onceki performansi beklemek dogru olmaz. Ben soyledigim budur.

Selcuk super oyuncu falan demiyorum. Formsuz da olabilir. Ama 1.5 senedir gereksiz yere elestiriliyor.

Senin veridigin istatistikleri tamamlayalim. Gecen sene Sneijder geldikten sonra

Selcuk ligde 3 gol 3 asist, CL'de 5 asist. Toplamda 3 gol 8 asist.
    Sneijder ligde 3 gol, CL'de 1 gol 1 asist. Toplamda 4 gol 1 asist.

Adam formsuz oldugu sezonda bile takimin en cok asist yapan oyuncusu. Bu sezon bile Selcuk'un 4 Sneijder'in 2 asisti var.

Madem istatistik uzerinden birileri elestirilecek, bu Selcuk olmamali. Takimda Selcuk'tan once elestirilecek o kadar cok futbolcu var ki....

"Sneijder oyun oynamiyor" demis, sen de "esittir sneijder geldiginden beri" demissin. Ben de, sneijder gelmeden onceki istatistikleri koydum sadece ligi baz alarak, bunda da selcuk 4-4-2 box-to-box-aque oynarken ve de sneijder geldikten sonraki 4-2-3-1 4-3-1-2 de deep-lying-playmaker gorevinde oynarkenki istatistikleri gosterdim. Tum bu belirttigim degerlendirmeler de 2012/2013 sezonu goz onune alinmisti (sneijdersiz ve sneijderin gelisi sonrasi).

Sneijder'in istatistiklerini koymussun fakat sneijder uzun zamandir top oynamayan bir yetenek olarak alindi, goz yumacaktik bu adama ki yumduk da, tam form tutarken sakatliklari bas gosterdi vs. fakat 4-3-1-2 ve 4-2-3-1 taktiklerinde sneijderin istatistiklerini hepimiz elbet gorecegiz... Ama selcuk icin boyle bir bahane ileri surulemez. Formasyonla ilgili bir savunma olabilir. Formasyona gelelim;

Selcuk suanda 4-3-1-2'de sahadan siliniyorsa, bir deep-lying-playmaker olmasina ragmen 3lu DM'de oyun kuramiyorsa bunun tek nedeni anadolu takimlarinin devlere karsi kapanmasi ve tek forvet oynayip galatasaray'in 3-1'ini kalabalik orta saha ve ile silip supurmesidir. Herhangi bir kondisyonu yuksek ve yirtici anadolu takimi orta sahada yapacagi selcuk-melo-hamit(yekta vs)'e karsi adam adama markajda galatasaray sahadan silinecektir, ki bu boyle olmustur da. En bariz ornegine gidelim;

"Serdar Özbayraktar – Selçuk eşleşmesi

Bu eşleşmelerde en dikkat çekeni Serdar Özbayraktar – Selçuk eşleşmesi oldu. Bülent Uygun, Galatasaray’ın oyunu etkili kurmasındaki en önemli oyuncu olan Selçuk’a alan bırakmama görevini pres gücü ve dayanıklılığı en yüksek oyuncusu Serdar’a verdi ve bu eşleşmeden istediği verimi fazlasıyla aldı. Selçuk zaman zaman baskıdan bunalıp Serdar’dan uzaklaşmak için kendini daha ilerilere attı, ancak her zaman top aldığı ve oyunu yönlendirdiği 2.bölgeden uzaklaşması Galatasaray’ın pas trafiğini oldukça kötü etkiledi. Serdar hücumlarda da sürekli ileri çıktı ve sağ kanattan gelişen hücumlara destek verdi."

• Pardon yanlis yapistirmisim, yapistirmak istedigim sey sadece suydu;

"Serdar Özbayraktar – Selçuk eşleşmesi

Bu eşleşmelerde en dikkat çekeni Serdar Özbayraktar – Selçuk eşleşmesi oldu. Bülent Uygun, Galatasaray’ın oyunu etkili kurmasındaki en önemli oyuncu olan Selçuk’a alan bırakmama görevini pres gücü ve dayanıklılığı en yüksek oyuncusu Serdar’a verdi ve bu eşleşmeden istediği verimi fazlasıyla aldı. Selçuk zaman zaman baskıdan bunalıp Serdar’dan uzaklaşmak için kendini daha ilerilere attı, ancak her zaman top aldığı ve oyunu yönlendirdiği 2.bölgeden uzaklaşması Galatasaray’ın pas trafiğini oldukça kötü etkiledi. Serdar hücumlarda da sürekli ileri çıktı ve sağ kanattan gelişen hücumlara destek verdi."
  • abdullah avcı tüm bunların farkındaydı.

boşa yedek bırakmadı.

benim selçuk'u erkenden anlamamın sebebi iyi dönemi ilk senede bile çözmemin sebebi rıdvan'dır.

rıdvan dilmen dedi ki gs^ye geldiğinde selçuk için, trabzon'da rahattı geniş oynuyordu burak kaçıyor asist yapıyor gs'de ne yapacak diye...

ben bu lafı kaptım oradan... sonra sleçuk'u izlemeye bşaladım, eksikliği belli oluyordu ama iyi performans gösteriyordu...

sonra zaten hepsi ortaya çıktı.

övüldğü maçlara dikkat edersen hepsinde takımlar ya erken çözülüyor ya da geniş oynuyor maçı yayıyor. o maçlarda bile gerçi iyi değil de neyse...

bu adamı bir tek rize maçıydı herhalde, beğendim onda da kırmızı yedi.
  • Aynı Ridvan Dilmen Selcuk Turk futbol tarihini degistiren insandir demedi mi?
  • Doritos patos=selçuk
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luis Suarez

Aynı Ridvan Dilmen Selcuk Turk futbol tarihini degistiren insandir demedi mi?

sürüye kurban gidiyor...

ts de iken özgür ve özgün yorumlar yapabiliyor ama burada hayır.:)
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.