Şimdi Ara

Ufak bir kaza, yardım !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ufak bir kaza yaptım sabah. Kırmızılı olan araç benim, park halindeyken geri geri gelirken dalgınlıkla arkaya net bakmadan mavili araca ufak bir şekilde çarptım. Mavili aracın stop lambası kırıldı. Peugeot 301 marka araç. Adam geldi abi telefon numaranı ver ben seni ararım dedi. Verdim numarayı biraz önce telefon etti 300 TL diyorlar gönder parayı yaptırıyım dedi. Bende o kadar veremem yarısı vereyim anlaşalım dedim.Yok diyorsan gel tutanak tutalım dedim. Adam tutanak tutmaya yanaşmıyor. Burdaki suç tam olarak kimin acaba. Adamın hakkına geçmeyelim eğer hata benimse tamamını ödeyeyim. Bi yardımcı olabilir misiniz.
    Teşekkürler şimdiden.

Ufak bir kaza, yardım !!

• Suç sende bence,hareket etmeden önce etrafını kontrol etmen gerekirdi.
  • http://www.peugeotmarket.com/PEUGEOT-301-SOL-ARKA-STOP-ORJINAL,PR-4667.html

Götür taktır adamın stop lambasını para verme direk neyse o kadar vermiş olursun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yolla 300tl helalleşin, adam normal söylemiş
  • tassa kullanıcısına yanıt
    Asıl sorduğu kazadaki suçlu taraf değil sanki hocam. Yaşadıkları diyalog sonucu kim haklı demiş. Yani 300 ü vereyimmi, tutanak mı tutalım diyor. Far 300 kaime edermi, ederse vereyim adamı mağdur etmeyeyim diyor anladığım kadarıyla.

• Adam şimdi mesaj atmış. 330 TL gönderiyorsan gönder, yoksa beni rahatsız etme diyor. Sizce ne yapmalıyım.?
  • JrEvo kullanıcısına yanıt
    Bunu diyen adam art niyetlidir. Siz tutanak tutalım demişsiniz zaten. Dediği gibi Rahatsız etmeyin hocam, kendi uğraşsın

• Stop lambası 200 TL. Taktırması 240-250 TL. Bence uğraşmaya değmez. Verin gitsin parayı. Bu arada kusur sizde. Çıkarken kontrol etmeniz gerekirdi yolu.
  • pasenger kullanıcısına yanıt
    Hocam adam yanaşmıyor ona, 330 göndermeyeceksen gönderme elbet helalleşiriz diyor. Stop 195 TL 330 göndermek çok mantıksız.
  • Ne antika adamlar var şu ülkede...
    Yetkili servise çağırıp orada taktırır parasını öderim...İster gelsin ister gelmesin...Ama adamın derdi başka sanırım...Parayı alıp lambayı taktırmadan gezecek veya başka birşey...
  • quote:

Orijinalden alıntı: JrEvo

Hocam adam yanaşmıyor ona, 330 göndermeyeceksen gönderme elbet helalleşiriz diyor. Stop 195 TL 330 göndermek çok mantıksız.

Para falan göndermeyin o zaman. Stopu alsanız kendiniz bile takarsınız 100 lira işçilik mi olur!
  • Arayın adamı buluşun bir yerde gidin beraber yaptırın parası neyse ödeyin. Bu kadar büyütülecek bir durum değil. Kimsenin eline böyle bir koz verip bu duruma düşmemek lazım.

Keşke haberlerin beraber sanayiye gidin taktırın. Belki 301in sahibi yetkili serviste fiyat oldu ve orjinal taktırmak istiyor ama iletişimde sorun var. Kasko su varsa yaptırın yetkili serviste tutun tutanağı da bitti gitti

• Yardımlarınız için teşekkür ederim. Beklemeyi düşünüyorum. Muhtemelen tekrar arayacak beni, kabul ederse gidip yaptıracam adamın aracını.
  • sigorta ne için var kazalar için var. tutanak tutun sonra ne yapıyorsa yapsın. çokmu ısrar ediyor ozaman bi stop lambası alın kendiniz gidip taktırın. yukarda arkadaş takması 250 lira demişte bir 0 fazla koymuş sanırım. 330 lira falan göndermeyin yazık günah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: JrEvo

Stop lambasinin fiyati belli.Sok tak cok basit zaten en fazla 30 tl iscilik isterler.240 tl yolluyorum aliyorsan al almiyorsan tutanakda yok de bitsin.Nasilsa helallesiriz diye aba altindan sopa gosteren insana bu sekilde konusmak lazim gelir.

Adam resmen sizden cep harcligi istemis enayi zannetti galiba. Burda fazladan ver diyenlere bakma nasilsa kendi ceplerinden cikmiyor atip tutarlar ver diye.Gorende adam oldurdun karsi tarafda fazladan kan parasi istiyor zanneder.

• Sigorta ne için var falan demeyin, girmeyin bu işlere. Eğer tutanak tutarsanız sizin sigortanız karşı tarafın hasarını karşılar fakat 250 TL için seneye 2 katı sigorta farkı çıkmasın, boşuna hasarsızlık indirimini azaltmayın. Sigorta yüksek hasarlarda devreye sokulmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Extra Terrestrial

Bunu diyen adam art niyetlidir. Siz tutanak tutalım demişsiniz zaten. Dediği gibi Rahatsız etmeyin hocam, kendi uğraşsın

Aynı fikirdeyim.
  • 300-330 hiç yüksek rakamlar gibi gelmedi. Ben muhtemelen servis ücretiyle bu kadar tutacağını düşünüyorum. Ancak tutanak doldurmak da gayet akıl kârı.

Kazada geri gelen taraf olsam cebimden verir, arkadaki kişi olsam tutanak tutup servise çekerdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tlf mlf niye yüz göz oluyorsunuz ki, tutanak tut geç sonra unut adamı.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendisi bi yere vursa gider çıkmacılardan arar kesin

330 tl nedir 150tl ye bile var.Kabul ederse alın çıkma götürün takın.Orjinal istiyorum derse buda orjinal araç üzerinden çıkma zaten.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-peugeot-301-arka-stop-cikma-parca-salmak-oto-399369589/detay

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.