Şimdi Ara

Ufak bir kaza yaptım bir kaç soru?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu akşam Mahmutbey yolunda ufak çaplı bir kaza yaptım. Kırmızı da durdum. Araç arkadan geldi Sol tamponu hafifetn göçertti.
    Tutanak falan tuttuk. Tutanakta diğer sürücü suçunu kabul etti. Yaklaşık 10 gün sonra aracımın kaskosu yenilenecek. Temmuz ayında da kaldırıma çıktığımdan dolayı servise götürüp 4.000 TL hasar kaydı ile kaskodan yapılmıştı.

1. Hemen yarın yine servise gidip kaskodan yaptırım yine hasar kaydı olarak mı geçsin?
    2- yeni kaskodan sonra adamla anlaşıp yeni kaskodan sonra mı işlem yaptırayım?
    3- autoking gibi biryerde kaskodan faydalanıp mı yaptırayım?
    4- boşver ne uğraşcan ilerde arkadan biri vurursa o zaman mı düşünürsün mü diyorsunuz?

yorumlarınız için teşekkürler.

Ufak bir kaza yaptım bir kaç soru? Ufak bir kaza yaptım bir kaç soru? Ufak bir kaza yaptım bir kaç soru? Ufak bir kaza yaptım bir kaç soru? Ufak bir kaza yaptım bir kaç soru?

• Tampon içinden vurarak düzelir bence masrafa hiç gerek yok araç beyaz zaten o kadar belli olacağını sanmam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fotograflarda gordugum gibi sadece tamponun sol tarafindaki gocuk mu? Alttan bastirinca duzelmedi mi? Hic bisey yok gibi duruyorda.

• busy kullanıcısına yanıt
    geçmiş olsun, sigortadan yaptırmayacaksanız neden sigortaya ödeme yapıyoruz özellikle kaskoya, hasar kayda geçerse geçsin, doğrusu geçsinde, bin liraya yapılıp 3 bin geçmesinde, satarken ne olur bişey olmaz, kayıt olmasa bile yapılan tamir boya anlaşılır, kayıtsız araba arayan zor bulur, önemli olan düzgün yapılsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: cbascan

Fotograflarda gordugum gibi sadece tamponun sol tarafindaki gocuk mu? Alttan bastirinca duzelmedi mi? Hic bisey yok gibi duruyorda.

Hocam alttan bastırmayı denemedim. Bir yere yetişmem gerekiyordu. O yüzden bakamadım. Ama kılcal olarak çatlaklar da var.
  • Hocam ısıtılıp çektirebilirsiniz tırnaklarda kırık v.s yoksa, mini onarım varsa kaskonuzda oradan da yaptırabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslanoto

geçmiş olsun, sigortadan yaptırmayacaksanız neden sigortaya ödeme yapıyoruz özellikle kaskoya, hasar kayda geçerse geçsin, doğrusu geçsinde, bin liraya yapılıp 3 bin geçmesinde, satarken ne olur bişey olmaz, kayıt olmasa bile yapılan tamir boya anlaşılır, kayıtsız araba arayan zor bulur, önemli olan düzgün yapılsın.

öncelikle eyvallah

hocam doğru söylüyonda işte insan araba alırken hasar kaydı olmayan özellikle tercih ediliyor. Bir de 4000 tl lik hasar kaydı sırf serviste yaptırdığım için çıktı. Eminim dışarda yaptırsa idim o kadar çıkmazdı.

Bir de karşı tarafın kaskosundan yapılıp benim kaskoya dokunulmaması gibi bir şey var mıdır?
  • Halihazırda 4000 tl bulunan hasar kaydınıza bir yenisini daha eklemeyin bana kalırsa. Büyük bir hasar yok bu yüzden Çokta maliyeti olmaz sanırım zaten. Geçmiş olsun

• saç kurutma makinesi ile ısıtıp düzeltilir

• kasko ne alaka ? size vuran aracın trafik sigortasından karşılanacak hasar.
  • Tesekkurler cevaplar için. Sağolun

• pek birşey yok, zamanla ve yıkatırken çatlak boyalar dökülmezse sorun olmaz o kısım düzelir
  • Götürün yaptırın hocam sizin kaskonuzla yada sizin sigortanızla alakalı birşey yok. Vuran adamın sigortası karşılıyor zaten sizinle alakası yok bu kazanın.
  • Geçmiş olsun . Çok büyütülecek bir şey değil hocam . Tampona arkadan bir kaç rötuş ile sanayii de düzeltirler . Eğer Reno da da sıkıntı yoksa anlaşın . Zaten 4000 gibi bir tane hasar kaydı yapmışsınız . Bir tane daha eklersen yarın birgün satarken daha çok uğraşırsın .
  • Isıtılıp çektirmeye karşıyım.

Tamponun yapısını bozmuş oluyorsunuz çünkü. Herhangi bir ikinci darbede araç daha çok zarar alır.
  • Anlaşın yaptırın hasar işlemesin.
  • busy, çok geçmiş olsun. ben olsam autoking'e gider bir şansımı denerdim, eğer ordan olmazsa da götürürsüm servise, çatlak var diyorsunuz, nolur nolmaz.

bu arada ben de konu ile alakalı bir şey sorayım, arkadan gelip kırmızı ışıkta duran araca arkadan çarpma kazasında, polo perte çıkacak kadar ağır hasar alsaydı (allah korusun), işlemler nasıl yürüyecekti? vuran aracın trafik sigortası araç başına 26.800 TL bedel karşılıyor, peki üzeri ne olacak? kaskosu varsa, kasko olayı devralır da pert bedeli diyelim 40bin TL çıktı, geri kalan 13 bini kasko mu karşılar?
  • aynı şey başıma geldi.karşı tarafın sigortası yaparsa süreç uzuyor.fakat sizin kaskonuzdan yapılırsa hasar karşı tarafın sigortasından tahsil ediliyor.ama her şekilde hasar kaydına işleniyor.arkadaşların dediği gibi auto king yada sonax'a gidip mini onarıma bir sorun boşyere hasar kaydı olmasın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.