Şimdi Ara

UEFİ WİN 8.1 DEN SONRA BİOS AÇILIŞI DEĞİŞTİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • büyük ihtimal çok basit bir konu ama bios konusunda çok tırsak biriyim çünkü herhangi bir arıza durumunda anakart yanmış gibi bir şey oluyor :D

açılışta UEFİ BİOS filan diyordu bios ekranında uefi olduğunu üstüne basa basa söylüyordu ben de uefi windows 8.1 kurdum ve boot ekranında flash ı UEFİ diye gösterdi normalde göstermezdi (nedenini biliyorum sadece detay veriyorum) kurulum sıkıntısız ve çok rahat bir şekilde geçti mrb diske gpt yapılmıyor filan dedi shift+f10 ile diski sıfırladım filan sonra her formatta olduğu gibi yeniden başladı her şey normaldi sonra bios ekranından sonra asus yazısının altında windows 8-10 daki gibi dönen bir loading ekranı geldi sonra formata devam etti yene hiç bir sıkıntı yaşamadım pc ye bir kaç driver yüklemem gerekti yükledim yene o bios ekranından sonra yükleniyor işaretini gördüm yene anormal bir durumla karşılaşmadım ama korkuyorum :D sadece nedeni bu cidden sizce bir şey olurmu internette ciddi ciddi araştırdım böyle UEFİ WİN 8.1 ASUS STARTUP diye

çünkü bu pc benim her şeyim ve anakartı yanma söz konusunda 5 yıl boyunca babam aldım alcam aldım alcam sözleriyle ömrüm çürüyebilir  

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.