Şimdi Ara

Uefa'dan bonservis fiyatlarına sınır gelmesi gündemde

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
361
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İspanyol basınında yer alan haberlere göre, "Finansal Fair-Play 2" olarak adlandırılan çalışmaya göre, kulüplere gelirlerine bakılmaksızın transferde bonservis gelir-gider limiti gelecek.

UEFA'nın öngördüğü bonservis gelir-gider farkının 100 milyon Avro olacağı belirtiliyor. Bu kapsamda kulüplerin, bir yıl içerisinde 300 milyon Avro harcayabilmesi için en az 200 milyon Avro bonservis geliri elde etmesi gerekiyor.

Öneri UEFA İcra Kurulu'nun 24 Mayıs'taki toplantısında oylanacak ve kabul edilirse hayata geçirilecek. Ayrıca kulüplere kontratlı futbolcu sayısı limiti getirilmesi de masaya yatırılacak.
    Bu arada yeni düzenlemeye eleştiriler de geliyor. Uygulamanın futbolcu ücretlerini artıracağı iddia ediliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Mali konular için 10-15 sene sonra bizim 4 büyükler diye bilinen kulüpler 2. Ve 3.lige düşecek bu gidişatları ile

• Gencer315 kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum ancak bence gerekli bir düzenleme.222 milyonu çat diye veremeyecek artık kulüpler önce 122 milyon euro luk bir satış yapmak zorunda olacaklar.

Zaten türk kulüpleri için herhangi bir etki yaratmayacak bu olay.

• Burada da futbolculara diger insanlar gibi ayricalikli olmayan vergi dilimleri uygulansin, futbolcular da yuzde 35 gelir vergisi odesin.

Kluplerin odedikleri bonservisden otv alinsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 23 Ocak 2018; 15:42:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • saçma bir uygulama, boşu boşuna piyasayı yükseltirler.

X takımın almak istediği oyuncunun bonservisi 200 milyon € dengeyi sağlamak için 100 milyon € ya oyuncu satması lazım. Y takımı da X takımın gözden çıkardığı oyuncuyu almak isteyecek onun değeri normalde 35 milyon €, Şimdi X takım dengeyi tutmak için o 35 milyon € luk oyuncunun bonservisini yukarı çekecek. böylelikle sanal bir yükselme olacak.

Para kimdeyse akıtır kulübe almak istediğini alır.

Futbol artık bir endüstri, spor dalı değil.

Ha spor dalı mı olsun istiyorsunuz

Bonservis, FFP, yabancı kontenjanı ve diğer şeylere bakmaya, ayar vermeye, kural çıkarmaya gerek yok.

Futbolda bahsi bitirin, olay özüne yani spora döner zaten.
  • Konuyu yanlış yere açmışım.Futbol bölümüne açıyorum.Kusura bakmayın dalgınlık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fallofsamurai

Konuyu yanlış yere açmışım.Futbol bölümüne açıyorum.Kusura bakmayın dalgınlık.

Ve beklenen açıklama geldi
  • Uefayı Urfa diye okudum.Tabi gündem yoğun Hatay,Kilis,Antep,Urfa vs
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.