Şimdi Ara

UEFA Avrupa Uluslar Ligi ile ilgili herşey (24. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
522
Cevap
0
Favori
28.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu maçı kaybetmemizin nedeni tamamen orta sahamız. Okay ve Oğuzhan resmen batırdı. Mahmut' ta onlara uydu. Hakan desen rezildi, Hasan Ali' yi saymiyorum bile futbolcu demeye bin şahit lazım. Yalnız Rusya taş gibi takım bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lido

Adam 1 0 yenik ön liberoyla sol beki değiştiriyor al enesi forveti çiftle trabzonlu yusuf ve abdulkadir nerede niye yoklar kaleci mert günok olmalıydı fener maçında taş gibi oynamıştı bu Lucescu tazminat peşinde şimdi maçtan sonra yine yabancı sınırı diye ağlar
    Kim oynarsa oynasın takımda sistem olmayınca kimin ne yaptığı belli olmayınca Messi'yi de oynatsan sonuç değişmez.
    Ruslar iyi press yaptı iyi alan kapattı oyun bile kuramadık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 207m

Bu maçı kaybetmemizin nedeni tamamen orta sahamız. Okay ve Oğuzhan resmen batırdı. Mahmut' ta onlara uydu. Hakan desen rezildi, Hasan Ali' yi saymiyorum bile futbolcu demeye bin şahit lazım. Yalnız Rusya taş gibi takım bence.
    düzgün oynasak böyle demessin emin ol
  • quote:

Orijinalden alıntı: gael

çağların neden premier lig de oynamadığını anlamış olduk

bu adam çok yeteneksiz bülent korkmazin ilk gençlik dönmelerini anımsatıyor

yeteneği sınırlı olmasına rağmen fazlasını yapmaya çalışıyor halbuki çok basit oynaması lazım topu uzaklaştır adama yapış başkada birşey yapmasına gerek yok

bundan fazlasını yapmaya çalıştığında iyice batırıyor
    Caglar altyapilarda sirasiyla forvet ve ortasaha oynadi en son stopere cekildi. Ayagi avrupadaki en iyi stoperlerden simdiden. İki ayagini da esite yakin derecede kullaniyor ayrica. Hepiniz futbol ordinaryususunuz! Caglar dil bariyeri yuzunden oynayamiyor ingilterede.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamlar sol tarafı koridor yaptı.Fernandes solda at koşturdu.Çünkü Çalhanoğlu sevimli hayalet Casper misali kaybolduğu için savunma yönü olmadığı için her atağı ordan yaptılar.
  • Oğuzhandan ptt topçusu bile olmaz açık ve net

• Aykut Kocaman gelsin, bundan iyi olacağına eminim. Beğensek de beğenmesek de adamın bir mantalitesi var, ne oynattığının farkında. Lucescu geldiğinden beri kazandığımız maçlar da dahil çoğu maçta bu takımın ne yapmaya çalıştığı belli değil.
  • Beyler 2 soru soracağım.

1- Biz neden sürekli Rusya ile oynuyoruz?
    2- Biz neden sürekli Rusya’ya yeniliyoruz?

Sanırım yeni sistemi bir incelemem lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaXiLoPeZ -- 14 Ekim 2018; 21:38:54 >
  • 16 maçta 4 galibiyet. Rezillik.
  • Yenilenmek adına kaleci sinan bolat olur mu? türk kaleciler içinde ilk beşe giremeyeck adam as kalecei olmuşş
  • putinspor 2-0 Akpspor.

• lucescu oldukça izlemem. izlemedim de. kendisine bir düşmanlığım yok ama 80 milyon kişilik ülkenin milli takımına lucescu'yu getirmek insanların aklıyla alay etmektir. milli takım sorumluların umrunda değilse benim niye olsun? ciddi ciddi lucescu'nun bu takıma bir şey katacağını sanan olduğunu sanmıyorum. artık ne için orda tutuyorlarsa bilemeyeceğim. arda turan hak ettiği üzere kadro dışındaydı, fatih terim'i yediler. sonra lucescu geldi ayağına gidip geri çağırdı. herhalde onun için lucescu hoca oldu dedim ama hala devam ediyor. dünyada kaç tane milli takımın yabancı hocası var?

ispanya-ispanyol, italya-italyan, fransa-fransız, almanya-alman, ingiltere-ingiliz, brezilya-brezilyalı, portekiz-portekizli, arjantin-arjantinli, türkiye-romen

bu kafayla yol alamayız.
  • aykut hoca gelsin diyen galatasarayli besiktasli vatansever arkadaslara sapka cikariyorum. ama olmaz arkadaslar. aykut kocaman milli takima gelirse serdar ali ve abdülkerim basta olmak uzere fenerli oldugu iddia edilen malum tayfa yer adami. kadroya cagirdigi topcularla baslar tartisma, kornerleri kimin kullandigina kadar gider. turkiyenin formasi bile dunya kupasi finali oynar geyigi baslar. kafasini koparmalari zor olan biri gelmeli.

• dil yüzünden mi oynuyamiyor

sen öyle inanmaya devam et. adam İngiltere ligi için vasat. hatta altı bir futbolcu dil konusu bahane

tek olumlu gördüğüm gelişime açık

dediğim gibi bülent korkmazin gençlik yıllarını andırıyor

bu arada forvettn orta sahaya ordan stopere geçmiş diyorsun ordada tutmazsa kaleye geçirecekler heralde :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gael -- 14 Ekim 2018; 22:29:9 >
  • asık surat mı ne oynattığını biliyor :D

ama geçmesi güzel olur. milli takım artık kimsenin umurunda değil.
  • 2 gol yedik ikisi de sol beklerin yüzünden 1 tanesi aulta giden topa müdahele yaptı kornere attı dönüşü gol oldu. Diğer ezbere ortaladı kalecinin kucağına kaleci Ömer Bayramın tutması gereken adama 50 metre eliyle top attı adam 50 metre top sürdü Ömer Bayram piyasa da yok hala ve yedik golü. Bide hücum da ki vitaminsizleri saymıyorum bile innanılmaz kötüydüler.
  • Çift çapa ile oynayıp daha iyi savunma yapıldığını düşünen bir Lucescu.. Hadi bukadar defansif kurdun merkezi diyelim, önündeki adamı niye Oğuzhan gibi ofansif katkısı zayıf adamla başlarsın? Şu çıkardığı 11'in hiçbir açıklaması yok. Bu takımın oynadığı "kabız" 4-3-3'de forvet hariç kimse gol atamaz. Gerçi ona da top gelmiyor tabi.

Takımın hiçbir hücum organizasyonu yok.. Top ayağındayken etkili oyunculara sahip olmamıza rağmen takımın çalışılmış hiçbir set hücumu olmadığı için anca yan pas, geri pas yapıp duruyoruz. Takımın oyun hızı, pas çevirme hızı yavaş.

Hızlı oyuncusu sayısı az. Boşlukları değerlendirebilen, hızıyla tehdit edebilen Cengizden başka kimse yok koca takımda. Çoğu oyuncu "armut piş ağzıma düş" modunda topu ayağına bekliyor bu şekilde olmaz.. Daha fazla nitelikli oyunculardan kurulu bir 11 kurmak şart, onu oturtup onun üzerine planlar yapılmalı. Her maç tak çıkar olmaz.

Son olarak Lucescuya değinmek istiyorum. Kendini yenileyemeyen bir dönemin çok iyi hocalarından biri. En acı olan şey ise takıma hiçbir iz katamaması, olumlu hiçbirşey göremiyorum takımda. Veya o kapanan 1-0'ı çok iyi oynayan Lucescu takımlarından bile alakasız şuan. Sadece oyalanıp duruyor, kendisiyle ısrar etmeye gerek yok. Emre Akbaba sayesinde kredi kazandı, ona teşekkür borçlu.

• "anca yan pas, geri pas yapıp duruyoruz."

Türkiye'deki futbol anlayışı ancak bu kadar. Yabancı teknik trektörler bile bu oyun kafasındalar. Koşmayan takım; topu ayağının altına gelmesini bekliyor, hiçbir şekilde boş alanlara koşma yok. Ben beşiktaşlıyım ama şu ligte doğru düzgün koşup hep birlikte hücüm anlayışına giren takım sayısı çok az. Hep aynı mevzular; kanatta koşan adama bi şekilde pas at, o kişide ceza sahasının içine ortalasın artık kafayla mı yoksa kıcına mı çarpıp göl olur bilinmez, ama kurgu her takımda aynı.
  • Pas oyununu tabiki küçümsemiyorum ama bukadar yavaş pas hızıyla oynamak insanı katlediyor. Bir anlamı da yok halbuki, yavaş oynayan iyi yerleşen takımların ekmeğine yağ sürüyorsun. İstersen %100 ile topla oyna maçta baskın olduğun anlamına gelmez. Asıl önemli olan 3.bölgedeki pas alışverişi. Şuanki takım bunu yapamadığı gibi de set oyununu oynamayı bilmiyor. Top ayağındayken daha hareketli, topsuz oyunda da faydalı bir takım yaratmalıyız. Aksi halde çiğ çiğ yerler bizi. Bunu Lucescu yapabilir mi emin değilim, yeni hoca gelince de yapar anlamı çıkmasın ama Milli takım futbol sadece top bizdeyken oynanmadiğini öğrenmeli bi şekilde.

Oyunu açacak, dikine pas yapacak oyuncu problemi var.

Ligde Beşiktaş ve Galatasaray kendi evinde bu konuda fena değiller. Ama deplasmanda ikiside birşey yapamıyor, beşiktaş topla daha çok oynasa bile oldukça yavaş trafikleri. Galatasaray zaten pas takımı hiç olmadı, son maçta gördük zaten epey zorlandı savunmayı açmakta. Son kez ekleyeyim çoğu takımıda kadrodaki nitelik bakımından yeterli bulmuyorum. Gerektiğinde set oyununu iyi oynayan ve temposu hızı yüksek olan bir takım yok ligde.. GS tempolu takım olsada onlarda sette sıkıntı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: vianadesantana

Çift çapa ile oynayıp daha iyi savunma yapıldığını düşünen bir Lucescu.. Hadi bukadar defansif kurdun merkezi diyelim, önündeki adamı niye Oğuzhan gibi ofansif katkısı zayıf adamla başlarsın? Şu çıkardığı 11'in hiçbir açıklaması yok. Bu takımın oynadığı "kabız" 4-3-3'de forvet hariç kimse gol atamaz. Gerçi ona da top gelmiyor tabi.

Takımın hiçbir hücum organizasyonu yok.. Top ayağındayken etkili oyunculara sahip olmamıza rağmen takımın çalışılmış hiçbir set hücumu olmadığı için anca yan pas, geri pas yapıp duruyoruz. Takımın oyun hızı, pas çevirme hızı yavaş.

Hızlı oyuncusu sayısı az. Boşlukları değerlendirebilen, hızıyla tehdit edebilen Cengizden başka kimse yok koca takımda. Çoğu oyuncu "armut piş ağzıma düş" modunda topu ayağına bekliyor bu şekilde olmaz.. Daha fazla nitelikli oyunculardan kurulu bir 11 kurmak şart, onu oturtup onun üzerine planlar yapılmalı. Her maç tak çıkar olmaz.

Son olarak Lucescuya değinmek istiyorum. Kendini yenileyemeyen bir dönemin çok iyi hocalarından biri. En acı olan şey ise takıma hiçbir iz katamaması, olumlu hiçbirşey göremiyorum takımda. Veya o kapanan 1-0'ı çok iyi oynayan Lucescu takımlarından bile alakasız şuan. Sadece oyalanıp duruyor, kendisiyle ısrar etmeye gerek yok. Emre Akbaba sayesinde kredi kazandı, ona teşekkür borçlu.
    Taktik gayet iyi takım topu ileri taşıyor ileri üçlü buna Cengiz de dahil Hakan-Cenk-Cengiz tam bir kova bu kadar kötü oyuncuların bizi Avrupada temsil etmesi rezillik.

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.