Şimdi Ara

Ucuz Tablet Dolandırıcılarına Dikkat Edin!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
107
Cevap
1
Favori
5.427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar mutklaka okuyun ve çevrenizdekileri de haberdar edin ki yok yere kazıklanmasınlar!

Bu makaleyi aceleyle hazırlıyorum çünkü bir an önce televizyonlardaki tablet reklamlarında yapılan soyguna karşı sizleri uyarmak istedim. Makalemi okumadan sakın tablet almaya kalkmayın!

Geçen gün TV izlerken teasdüfen bir pazarlama reklamına denk geldim. Şark kurnazı tipli bir arkadaş elinde gayet alelade 7 inç bir tableti, sanki müthiş bir cihazmış gibi tanıtıyordu. "Acaba o saçmalığa kaç para isteyecekler?" diye meraktan sonuna kadar izledim ve en fazla 180 lira edecek tablete istedikleri fiyatı görünce gözlerim yuvalarından fırlıyordu. Tam 1299 tl!!! Ama sipariş veren ilk 299 kişi içerisinde olursanız fiyat 299 liraya düşüyormuş! Bu tip uyankılara sakın kanıp sattıkları oyuncaklara o parayı vermeye kalkmayın.

Eğer uygun yollu bir Android tablet istiyorsanız 120 tl ile 500 tl arasında bir çok seçenek mevcut. Piyasanın en alt modellerini genelde süper marketlerde 110-130 lira aralığında bulabilirsiniz. Bunlar genelde 1.2 GHZ'lik işlemciye, 512 MB RAM'e ve 4 GB sabit belleğe sahiptirler. 800x400 gibi düşük ekran çözünürlüklerine sahip olan bu tabletler genelde en fazla çocuğunuza oyuncak amaçlı alınmalıdır.

250 lira civarına çıktığınızda daha güçlü modeller bulabilirsiniz. Bu seviyede çift çekirdekli işlemciye, 1 GB belleğe ve 8 - 16 GB depolama alanına sahip 9 inç HD ekranlı modeller bulabilirsiniz. Yani reklamlardaki oyuncaklarla aynı fiyata, hatta daha azına en az 2 kat daha güçlü modeller alabilirsiniz.

Ürünlerin yanında verilen klavye, kılıf vs. gibi ürünlere de kanmayın çünkü hepsini tekno mağazalarda 20-30 liraya bulabilirsiniz. Zaten tün tabletler aksesuarları ile birlikte satılır yani size artı bir şey sundukları da yok.

Ekonomik tablet segmentinde Artes markasını öneririm. Fiyat / Performans olarak güzel ürünler sunmalarının yanında iyi bir teknik servisi olan bu marka 500 tl altı tablet pazarında iyi bir tercihtir. Bunun dışında Dark markasının da fena sayılmayan ürünleri mevcut.

Özetlemek gerekirse:

1- Asla televizyonda tanıtılan tablet - cep telefonu gibi ürünlere itibar etmeyin. Genelde piyasa ederinin çok üzerinde fiyat biçerler.

2- Marketlerde satılan tabletler genelde en alt modellerdir. 150 liranın altı tabletler kısa ömürlü ve eski modellerdir.

3- Ekonomik tablet almak istiyorsanız 200 liranın üzerine çıkın.

4- Tablet alırken garanti belgesine , ekran çözünürlüğüne, batarya süresine, bellek ve malzeme kalitesine mutlaka dikkat edin.

Unutmayın. Bu ülkede asla ucuza kaliteli ürün alamazsınız. O yüzden ucuz maldan hele ki elektronik ürünse her zaman uzak durun. Hele ki satıcısı size malı durmadan övüyorsa hiç dikkate almayın çünkü büyük ihtimalle kazıklanmak üzeresinizdir:)

Teknoloji dünyasında ucuz etin yahnisi baş ağırtır. Eğer paranızın karşılığını almak istiyorsanız güvenilir yerlerden alışveriş yapın ve sırf ucuza kaçmak için üçün beşin hesabını yapmayın sonra kaybeden siz olursunuz.

Ne demişler? "Ucuz mal alacak kadar zengin değilim". Bu lafı aklınızdan çıkarmayın. Paranızın kıymetini bilin.

Mavi ekransız günler dilerim.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Çok faydalı bir konu olmuş yukarı taşıyalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam ben reedpad4 tablet aldım. normal turkcell hattını takıp internete girebiliyorum ancak data hattı ile internete giremiyorum. ne yapmam lazım yardımcı olabilir misiniz?
  • Haklısınız ben de ucuz bir tablet alayım dedim de. 50 lira fazla verip adam gibi bir şey almak lazım
  • Piyasada bu reklamlara kanıp fahiş fiyata oyuncak alan kaç kişi vardır kim bilir?
  • benim bir arkadasımda concord denilen tableti sipariş vermişti bana sorsaydı derdim lama die sipariş verdi allahtan yollamadılar bir türlü siparişide oda iptal etti
  • Az önce yine TV'de denk geldim .Concort silver diye 7 inçlik dandik bir tabletti. Neymiş "1700 tl" yerine sadece ilk 300 kişi için 289 liraymış!!!!!!!!! Bir de adam" Kotayı çoktan doldurmuşuz ama ben izleyenler için 150 adetlik daha kota açıyorum "demez mi?!!!!!!! Bir de elindeki 10 liralık usb çoklayıcıyı atom saati gibi anlatması yok mu!!!!

Arkadaşlar bu adamlar iyice azıtmış. Ne yapsak bir yere şikayet mi etsek? Adamlar alenen 120 liralık tabletleri 1000 küsür lira diye milleti kazıklıyor

• Hukuki açıdan yapılacak birşey yok. Çok araştırdım şirket var ürünler gerçek kendi ürününe 900 TL de yazar 100 TL de aldatmacaya girmiyo yani ki harbiden adamlar siteye 900 TL ye koymuşlar ürünleri.

Satış aşamasında bi hukuksuzluk yok yani olayı bilmeyen neyin ne olduğunu farkedemeyenlere satıyorlar.
    Sitede açılan fake hesaplara engel olabilirler oda DH yöneticilerinin işi gerçi farklı ip lerden hesap alıyor olabilirler.

Adamların yaptığı hırsızlık değil ama kazık atıyorlar oda hukuki yollarla.

flash tv yi anlarımda show TV ninde çok mu ihtiyacı var bunlardan aldıkları reklam parasına anlamadım ki show tv batıyor söylentileri doğru herhalde
  • Show tv'de yaptıkları 10 dakikalık reklam bedelini, ederi en çok 150 lira edecek vasat bir çin tabletini şark kurnazlıği ile iki misli fiyata satmaya çalışarak çıkarmaya çalışıyorlar.. Çakma balcılardan sonra, bir de şimdi bunlar musallat oldu başımıza..

• quote:

Orijinalden alıntı: Foxbat

Piyasada bu reklamlara kanıp fahiş fiyata oyuncak alan kaç kişi vardır kim bilir?

peki usta çinden tablet alma işine ne diyorsun...
  • Adamın satış stratejisi çok sağlam ama.

Güzel güzel ürünü tanıtıyor satacağı kitleyi kesimi belirlemiş. Bilmeyenler çoğunlukla.

Bahsettiği uygulamalar sesli yazılı Kuran-ı Kerim, elif be.

Orta yaş üzeri hacı amcalarımızı hedef alıyor çoğunlukla ( sadece onlar okuyor diye demiyorum onların dikkatini çekmek amaç )

yaşça büyük oldukları için teknolojiden anlayanların oranı az tabi.

İkinci yüklendiği nokta oyunlar VS çocuklar

Israrcı ve anne babanın en can alıcı noktası çocuklar ordan vuruyo bak onlarda oyun oynar bundan diye.

Dikkati topladımı veriyo bombayı bak sitede 900 TL bu ürün. Ne bilsin hacı amcam sitenin işleyişini.

Çok diyo tabi ekrandakiler ama değiştirtmeden kanalı sıralıyo peşi sıra çook özel kampanya yaptık.

289 TL!!! millet şüphelenmesin diye reklam giderini düşüyoruz da 500 le sınırlı bu sayı falan.

Giriyo ödeme şeklini de söyle kredi kartını çekelim parayı gönderelim diyo.

Güven sağlamıyomu sağlıyo yalan yok. Ne bilsin millet ederinin ne olduğunu kapıya gelenin ne olduğunu ölü pikseli garantisi noldu diye başı ağrıyacağını.

Dayıyo ardından toplasan 40 para etmeyecek hediyeleri.

Delikanlı gibi kendi ürününü tanıtmakta yetmiyo tabi başka markalara çamur atmalı ki onun ki değer görsün

yok marka diye pahalı satıyorlar, yok bu kalemden 15 lirayada bulursunda ekranı çizer kanmayın dolandırılmayın falan filan.

Kapıya gelip su arıtma cihazı satan adamların yeni versiyonu bu çağrı.

Sanki hayrına tablet dağıtıyo!

Çekti mi kredi kartından parayı hesaba bitti gitti. koy çağrı merkezi diye 3 kişi telefon başına

Kullanıcı hatası desin kapatsın telefonı. Ne güzel istanbul beee.

• izleyip çileden çıkmak isteyenler için.http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/98862/dunyanin-en-ikna-edici-pazarlamacisi
    Yorumları da okuyun.çok güzel yorumlar var:-) .bir de biri o yorumlarda face profilini paylaşmıştı bu adamın duvarı resmen şikayetvar.com dan daha fazla şikayet içeriyordu:-) .
  • suna koptum
    - bu urunun markali olanlari 3000 tl te satiliyor diyor.
    arkadas 3000 tl ye tablet mi var bunlar kimi kandiriyor.
    sattiklari tabletin ne cpu ne gpu hic birinden bahsetmiyor neymis 1299 dan 289 a dusmus bak bak bak. hemde arayan ilk 500 kisiye.
    bunlari tuketici haklarina sikayet edemez miyiz.? telefonla mi internetten mi nasil olacaksa.

• yani sinirden bir mesaj daha atmak istedim .

ya hic mi vicdan yok bu adamlarda . kim bilir kac tl kar ediyorlar .
    ya milkette kaniyor ya
    gecen arkadas anlatiyor da anlatiyor yok 1299 dan dusmus falan filan
    sen inaniyor musun dedim evet dedi al o zaman dedim. boyle cahiller olduktan sonra satacak musteri bulur bu adamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: McMannes

quote:

Piyasada bu reklamlara kanıp fahiş fiyata oyuncak alan kaç kişi vardır kim bilir?

Yurt dışından yasal yollarla ürün sipariş etmenin bir sakıncası yok. Zaten tüm tabletler Çin'de üretiliyor. Sadece garanti ve teknik servis konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz o kadar.

Aslında hukuki olarak bunlara müdahale edilebilir. Tekel olmadığınız sürece malınıza istediğiniz fiyatı biçebilirsiniz ama reklamda" Bu ürünün markalısı 3000 liradır" derseniz alenen suç işlemiş olursunuz çünkü müşteriye yalan söylemiş olursunuz. Ben şahsen bugün tüketici hakları derneği ile irtibata geçtim. İlgileneceklerini söylediler bakalım bir şey yapabilecekler mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: tugrul4545

yani sinirden bir mesaj daha atmak istedim .

ya hic mi vicdan yok bu adamlarda . kim bilir kac tl kar ediyorlar .
    ya milkette kaniyor ya
    gecen arkadas anlatiyor da anlatiyor yok 1299 dan dusmus falan filan
    sen inaniyor musun dedim evet dedi al o zaman dedim. boyle cahiller olduktan sonra satacak musteri bulur bu adamlar.

Bu işleri ben de yapıyorum ve o tabletin bana gelişi en fazla 100 tl + KDV'dir. Yanındaki ıvır zıvırla en fazla 120 olur yani adamlar kargo da dahil ( Ki o kutunun kargosu en fazla 6-7 tl'dir) en az 150 lira kar ediyorlar! Ama ülkemizde müşteri bilinci diye bir kavram olmadığı için bu çakallar malı götürüyor. İplikleri pazara çıkınca da hemen başka işe girişiyorlar.

Eminim bu adamlarla bal tüccarları aynı kişilerdir.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: McMannes

quote:

Yurt dışından yasal yollarla ürün sipariş etmenin bir sakıncası yok. Zaten tüm tabletler Çin'de üretiliyor. Sadece garanti ve teknik servis konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz o kadar.

Aslında hukuki olarak bunlara müdahale edilebilir. Tekel olmadığınız sürece malınıza istediğiniz fiyatı biçebilirsiniz ama reklamda" Bu ürünün markalısı 3000 liradır" derseniz alenen suç işlemiş olursunuz çünkü müşteriye yalan söylemiş olursunuz. Ben şahsen bugün tüketici hakları derneği ile irtibata geçtim. İlgileneceklerini söylediler bakalım bir şey yapabilecekler mi?

akturk elektronik ithalatçı firma garantisi altında diyorlar madem o kadar çok güveniyorsun ürününe neden akturkelektronik adresinde 1 tane ürün resmi yok dükkanda 1 tane concord satmıyorsun?

satmaz neden problem çıktığında insanlar karşılarında kanlı canlı birini bulabilecek çünkü, telefonda heder olun demek istiyorlar.

insan arkasında olduğu ürünü kendi dükkanında niye pazarlamasın yoksa 1 tane mantıklı açıklama söyleyin :D

http://www.akturkelektronik.com.tr/

• quote:

Orijinalden alıntı: hacı1992

izleyip çileden çıkmak isteyenler için.http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/98862/dunyanin-en-ikna-edici-pazarlamacisi
    Yorumları da okuyun.çok güzel yorumlar var:-) .bir de biri o yorumlarda face profilini paylaşmıştı bu adamın duvarı resmen şikayetvar.com dan daha fazla şikayet içeriyordu:-) .

Dayandım sonuna kadar izledim. Şimdi içimden saydırıyorum. Bir de doğrumu bilmem facebook da sayfası var. Konuştuğu kadar yazamıyor. Yani okumayı sökmüş ama yazmayı sökememiş. Bu adam çok meşhur olur film de bile oynatırlar(Uçan amca oynamıştı sanırım).

Tablet orjinal fiyatı 3000 lira
    Ethernet kablosu 30 lira.
    Klavyeli kılıf 100 lira.
    Dokunan kalem 45 lira.
    USB, şarj, dönüştürücü 90 lira.
    İki renk seçeneği(Spiker de gaz veriyor)
    Diğer tabletler word excel açamazmış bu açarmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nevi şahsına münhasır -- 8 Ocak 2013; 2:41:29 >

• Bi kere bal alana + telefon veriyorlardi allahim nasil bir akil

• quote:

Orijinalden alıntı: Nevi şahsına münhasır

quote:

Orijinalden alıntı: hacı1992

izleyip çileden çıkmak isteyenler için.http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/98862/dunyanin-en-ikna-edici-pazarlamacisi

Dayandım sonuna kadar izledim. Şimdi içimden saydırıyorum. Bir de doğrumu bilmem facebook da sayfası var. Konuştuğu kadar yazamıyor. Yani okumayı sökmüş ama yazmayı sökememiş. Bu adam çok meşhur olur film de bile oynatırlar(Uçan amca oynamıştı sanırım).

Tablet orjinal fiyatı 3000 lira
    Ethernet kablosu 30 lira.
    Klavyeli kılıf 100 lira.
    Dokunan kalem 45 lira.
    USB, şarj, dönüştürücü 90 lira.
    İki renk seçeneği(Spiker de gaz veriyor)
    Diğer tabletler word excel açamazmış bu açarmış.

Ne filmi böyle yalan söylemeye devam ederse siyasette önü açık. o spikeri de yanına sekreter olarak verirler.

Şu konuyu da admin arkadaşlar sabitlese de unutulup gitmese.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.