Şimdi Ara

35 MM. FİLM TARAYICI TAVSİYESİ (FİLM SCANNER) ...

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
620
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • istanbul/sirkecide fotoğraf sektörünü gezdim "FİLM TARAYICI" aradım ... hangi mağazaya girsem çoğunun ilk cümlesi "bizde yok, buralarda bulunmaz" oldu, hatta canon distribütörü erkayalar'da bile yok ...

araya araya en sonunda iki mağazada FİLM TARAYICI bulabildim; biri REFLECTA diğeri BRAUN satıyor ... cihazlar kutularına kadar aynı, sanırım üreticisi de aynıdır (çin) ... internette araştırdım, aynı modellerin yurtdışında farklı markalar altında üretilmiş çok sayıda örneği var ...

bulduğum modelleri 2 gruba ayırdım;

birinci grup hem film (negatif-dia-s&b) hem de (13x18'e kadar) fotoğraf kartı tarıyor, küçük bir lcd ekranı var, PC bağlantısı gerektirmeden de kullanılabiliyor, taradıklarını SD karta aktarıyor; BRAUN NOVOSCAN 3 in 1 ve REFLECTA 3 in 1 ...

ikinci grup daha küçük, sadece film tarıyor ve lcd ekranı yok, PC ile kullanılıyor; BRAUN NOVOSCAN I ve REFLECTA x-7 Scan ...

tahminime göre bu ürünler aslında "tarayıcı" değil, memnun eder mi sonuçları tatminkar mı bilemem ... sanırım içinde cmos sensörlü küçük bir dijital fotoğraf makinesi var, filmin fotoğrafını çekip işlemden geçiriyor, 1-2 sn.de işlem tamam ...

3-in-1 modeli yaklaşık 650-700, diğeri 350-400 liraya satın alınabilir ...

EK; bu modellerden birini veya benzerini kullanan arkadaşlar tavsiye ve görüşlerini paylaşırsa memnun olurum ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayberty -- 2 Mayıs 2018; 20:35:1 >

• bunlar da ürün resimleri ...

• umudum kalmadı kendi mesajımı alıntılıyorum, sanırım bu tür cihazları kullanan yok forumda ...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.