Şimdi Ara

Ucuz Otogaz Farkı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
40
Cevap
1
Favori
3.085
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Lpg li arac kullanirken ucuz pahali bakmadan bir cok istasyondan lpg almistim. En performansli ve gorece menzili iyi olan akpetgaz satan lukoil istasyonparindan aldigim gazdi. Ve bu gaz bolgemdeki en ucuz lpg idi. 110bin km kullandim sifir sikinti ile. Araciniz hangi markayi seviyorsa onu kullanin bence ben oyle yapmistim. Kaliteli diye bilinen cok gazi denedim begenmemistim pahali olmalarina ragmen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aynı markaların lpg kalitesi standarttır tektir, x bayisine farklı y bayisine farklı lpg olmaz. bir tavan fiyat vardır, aynı markanın bayileri fiyatları kendisi şartlara göre ayarlar, kimi kar'dan kısar, kimi sürümden kazanır, kimi müşteri çekmek ister vs.. bazı bayiler şirketten destek görebilir.

ismi pek duyulmamış petrol şirketleri rekabet edebilmek için lpg içinde ki bütan ve propan gaz oranıyla oynayarak maliyeti düşürür. yani her yerden lpg ve akaryakıt alınmamalı.

• uzakdağ kullanıcısına yanıt

Yanlış biliyorsam düzeltiniz lütfen, lpg zaten bütan ve propan karışımıdır bu karışımları istasyonlar ayarlayamazlar lpg imalatı esnasında ülkeler iklim koşullarına göre belirler diye biliyorum. Misal ülkemizde yaz aylarında %30 propan %70 bütan bulunmakta kış aylarında 40a 60 hatta bölgesel 50 ye 50 oranları bile rafineride olabiliyor. Kış aylarında araçların fazla yakıyor denme sebebleri den biride bu aslında propan oranının yükselmesi. Yakın zamanda youtuba bir video çektim ve konu hakkında bir hayli araştırma yapmıştım.ama araştırmalarım arasında akaryakıt şirketlerinin propan ve bütan oranlarını kendisinin ayarladığı bilgisine hiç ulaşamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: uzakdağ

aynı markaların lpg kalitesi standarttır tektir, x bayisine farklı y bayisine farklı lpg olmaz. bir tavan fiyat vardır, aynı markanın bayileri fiyatları kendisi şartlara göre ayarlar, kimi kar'dan kısar, kimi sürümden kazanır, kimi müşteri çekmek ister vs.. bazı bayiler şirketten destek görebilir.

ismi pek duyulmamış petrol şirketleri rekabet edebilmek için lpg içinde ki bütan ve propan gaz oranıyla oynayarak maliyeti düşürür. yani her yerden lpg ve akaryakıt alınmamalı.

aynı markaların gaz standartları aynı değildir,bölgesel farklılıklar oluyor , mesela konyada bir aytemiz bayisi avcan petrol ismi ipragaz otogaz satıyor.,antalya ya giderken istanbul dan kütahya da başka bir aytemiz bayisinde turna gaz satıyordu.rafineri ve dolum yerlerinin yakınlığına göre antlaşma yapıyor bayiler.normal şartlarda istanbul bölgesinde aytemiz petrol gazı aygaz firmasından tedarik eder katkısız olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpikom -- 8 Ocak 2021; 23:47:19 >

• Aydın için konuşuyorum Nazilli Shell 3.80 e satıyor lpgyi Merkezde tüm istasyonlar marka farketmeksizin 3.65 e satıyorlar, Sultanhisar da Go istasyonu 3.39 a satıyor

Ben Go'dan İpragaz marka alıyorum 3.39 TL den. Hem menzili uzun hemde aracımın ivmelenmesi çok daha iyi oluyor.

Uzun yolda ise neresi ucuzsa oradan alıyorum ne filtre ne başka sorun yaşamadım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bar basıncı farkedebilir yani az sıkıştırılmış gaz, ben pompalardaki saatlere bakıyorum açıkta olanlara farklılıklar var. Propan ve Butan oranları farklı. Performans ve yaptigi km farkedebilir. Shell çok güzel gidiyor çabuk bitiyor bana göre. Aygaz çok km yapıyor. Ucuz gazlar motora ve supaplara zarar verebilir.(ustalar söylüyor) Su ya da hava basan var.
  • MyWorldLife kullanıcısına yanıt

Yolun düşerse Bursaya gelirken Yalova yolunda Terminali geçince opet ve po var 3.25 Di en son Altınova tarafında class var orada da aynı

• korayesque kullanıcısına yanıt

Ucuz Otogaz Farkı? 

• quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

bayraklı pars hocam smyrna meydanına yakın

Alıntıları Göster

Bir kez yolum düşmüştü (depremden yıkılan yerlerin orda) oradan aldım çok ucuzdu diğerlerinden farkı yok aynı fiyata çok km yapıyor.Birde bana yakın hatay caddesinde eva petrol var.Benzini mazotu ucuza satıyor tüm taksiciler ordan alıyor ama lpg satmıyor.

• Başka yerler İzmir çevresi için yazıbaşı kuşçuburun asfalt kenarındaki petrol ofisi ve bp(kuşçuburun çıkışı) en ucuz yerler.Torbalı istikametine giderken.Bir de yazın alıyordum kuşadası çevre yolunda bp ve girişte güvenal gaz var.Hele Söke taraflarında daha da ucuza bulunabiliyor.Bir de menemen taraflarına giderken oralarda var ucuz gaz.Yolu düşenler için.

• quote:

Orijinalden alıntı: ulasseven

Bir kez yolum düşmüştü (depremden yıkılan yerlerin orda) oradan aldım çok ucuzdu diğerlerinden farkı yok aynı fiyata çok km yapıyor.Birde bana yakın hatay caddesinde eva petrol var.Benzini mazotu ucuza satıyor tüm taksiciler ordan alıyor ama lpg satmıyor.

Alıntıları Göster
    Ben 3 senedir parstan alıyorum gerek çekiş gerekse menzil olarak çok iyi. Ondan daha ucuzu Kemalpaşa girişi bpde var. Onun çekişi bir tık daha iyi fakat menzil pek yok.

Mazot olarak dediğiniz yer kaçtan veriyor? Bir de kaynaklar tarafında kaçak yapan var mı acaba?

• Bursa 3.29 lt LPG aygaz alırım bana en iyisi o geliyor farka gelince serbest piyasa isteyen istediğini yazar

• quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Ben 3 senedir parstan alıyorum gerek çekiş gerekse menzil olarak çok iyi. Ondan daha ucuzu Kemalpaşa girişi bpde var. Onun çekişi bir tık daha iyi fakat menzil pek yok.

Mazot olarak dediğiniz yer kaçtan veriyor? Bir de kaynaklar tarafında kaçak yapan var mı acaba?

Alıntıları Göster

Orda motorin 5.95 tl'ydi en son.

• ucuz yerden alınca araba gidiyor.

pahalı yerden alınca araba gidiyor.

• Ben hep 3.20-3.30 civarina bp opet neresi denk gelirse ordan aliyorum aralarindaki tek fark basinc farki yani bazi yerde 41 litre alirken bazıları 49 litreye kadar doldurabiliyor ama km basi hesap ayni oluyor fark eden birşey yok
    Ayrica lpg yi 4 lira ve uzeri alan varsa onlara üzülüyorum karı nerde kaldi bu işin ?

• Classtan alıyorum çoğu yerden daha iyi kalitesi

• Yıllardır içlerinde sıfır araç ta olan değişik araçlarımda lpg kullanırım.En ucuz nerede görürsem oradan alırım.Öyle bariz bir fark görmedim ben.Aşağıda vereceğim örnek dışında bir sıkıntı da yaşamadım.
    Bir kere Bitlis'ten K.Maraşa gelirken, Batman Kozlukta Aygaz diye aldığım(istasyon öyleydi) lpg de araç arıza lambası Diyarbakır'a gelince sanayiye uğrayıp lambayı söndürttüm,yola çıkınca geri yandı.K.Maraşa kadar geldim,10 km kala gaz bitti.K.Maraşta sanayide ucuz veren yerden tekrar doldurdum,2-3 km sonra arıza lambası söndü.
    Birtek başıma gelen bu oldu.

• 4 küsür liraya gaz alıcak olsam benzinde binerim . e5 kartal aytemizden alırım genelde. uzun yolda da nerde ucuz görürsem ordan . (bu tüketimler uzun yoldur.)

Ucuz Otogaz Farkı?
    Ucuz Otogaz Farkı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W00DPECKER -- 11 Ocak 2021; 20:20:32 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.