Şimdi Ara

Ucuz, orta hızlı ama dayanıklı SSD tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
20
Cevap
0
Favori
419
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Depolama >> Ucuz, orta hızlı ama dayanıklı SSD tavsiyesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    175 Mesaj
    Merhaba,

İş bilgisayarımda kullanmak için şu özelliklerde bir SSD arıyorum, konu hakkında pek deneyimli değilim;

1- Ucuz
    2- Dayanıklı yani bazı serilerin yaptığı gibi bozulma oranı çok olmayacak
    3- Hız olarak beklentim fazla değil, bilgisayar çok hızlı açılsın, programlar hızlı açılsın; genelde ofis uygulamaları, online programlar kullanıyorum
    4- 128 GB yeterli olacaktır, arşivlerimi normal HDD'de tutarım.
    5- Herkese saygım var ama Samsung olmasın, netbook konusunda satış sonrası yaşattıkları sıkıntılar dolayısıyla düşünmüyorum.

Tavsiyelerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

|
    |
    |
    |

Samsung olmasın desende, samsung evo.
    |
    |
    deblod kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Cooler Master: CM 690 III**Enermax NAXN ENM750AWT 750W**ASUS P8P67 PRO (B3 Rev.)**Intel® Core™ i5-2500K 3.30 GHz (4.30 GHz/1.20 V)**Sunbeam Core-Contact Freezer Ultra**Gigabyte R9 290 3X Windforce OC
    Samsung SyncMaster 2343 (BWPlus / BWXPlus) Digital**SAMSUNG 840 Pro SATA III SSD 512 GB**OCZ Vertex 4 SATA III 2.5" SSD 128 GB**SAMSUNG HD103SJ F3 Spinpoint 1 TB**WD Caviar Green WD20EARS 2 TB
    Seagate Barracuda ST31500341AS 1.5 TB**SAMSUNG HD502HJ F3 Spinpoint 500 GB**WD My Book Home Edition 500 GB **Hitachi Deskstar 7k2000 2 TB**Seagate Expansion 1TB 2,5" USB 3.0**Plextor PX-820A
    G.Skill RIPJAWS-X 2x2 GB DDR3 1600 Mhz**G.Skill RIPJAWS-X 4 GB DDR3 1600 Mhz**TP-LINK TD-W8951ND 150 Mbps**SilverStone FM121B 12cm**AKASA "Viper" 12cm x3**AKASA "Viper" 14cm x2
    Thermalright X-Silent 14cm**Cooler Master Silent Fan 12cm**Cooler Master Megaflow 20cm**Aerocool Touch 2000 Dokunmatik Fan Kontrolcü**LOGITECH-Z5500**LG 47LA660S

Motor beyni, Şanzıman beyni ve Abs beyni Satış, Tamir ve Bakımı.
  • Yarbay
    9263 Mesaj
    Sony'nin su toz geçirmez taş gibi ssdleri var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Corsair Severler Derneği Corsair Fan Club

AMD Ryzen 7 2700X // MSI GTX 1060 6GB GAMING X // Corsair 570X // Corsair AX1500i // Corsair Vengeance LPX 16GB 3200MHz // Corsair H100i PRO // ASUS Crosshair 7 X470 // OCZ RD 400 NVMe 256GB M.2 // WD Green 1TB // Seagate Barracuda 11 1TB

OnePlus 3T 128GB
  • Yüzbaşı
    447 Mesaj
    Samsung olmasın desende yinede evo öneriyorum.
    |
    |

Lütfen 200-250 lira arası farklı dayanıklı modeller önerebilir misiniz?
    |
    |

kingston hyper ve corsair gs tavsiye ederim

BENQ XL2430T 144hz | Logitech G930 | Logitech G710+ | Razer Deathadder | Razer Goliathus Extended SPEED

Battlelog : ErdalBaggall
  • Teğmen
    175 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mortuuus

bende samsung markasını sevmiyorum. en iyisini yapsın yine almam

quote:

Orijinalden alıntı: Mortuuus

bende samsung markasını sevmiyorum. en iyisini yapsın yine almam

ben de almıyorum, ev kurarken de spotçu çok ısrar etti; yarı fiyatına versen almam dedim. sonra belli oldu ki son satıcılar için kar payı çok yüksek. siemens bir makinada 70 lira kar bırakırken; samsung bunun 2-3 katı kar bırakıyor. bunu öğrenince neden alışveriş merkezlerinde en önde sıra sıra samsung var anlıyorum.

konuya dönersek, corsair gs aklıma yattı fiyat olarak istediğimin biraz üstü yine de.
    http://www.vatanbilgisayar.com/128gb-force-gs-serisi-sata-30-ssd-560mb-okuma-_-535mb-yazma.html#yorumlar

gs değil de lx alsak çok mu farkeder;
    http://www.vatanbilgisayar.com/128gb-force-lx-serisi-sata-30-ssd-560mb-okuma-_-150mb-yazma.html

• Yarbay
    3499 Mesaj

hocam lx serisi kötü diye biliyorum. corsair de en iyi f/p ürünü gs serisi. ama fiyat fazla gelirse buna da bakabilirsin

http://www.vatanbilgisayar.com/120gb-hyperx-3k-serisi-sata-30-cache-ssd-okuma-555mb-_-yazma-510mb.html#genel-bakis
    |
    |

BENQ XL2430T 144hz | Logitech G930 | Logitech G710+ | Razer Deathadder | Razer Goliathus Extended SPEED

Battlelog : ErdalBaggall
  • Yarbay
    4233 Mesaj
    benden de bi evo cıkar helalinden
    |
    |
    MECBUREN SAMSUNG ÇÜNKÜ SAMSUNG TÜM PARÇALARINI KENDİ ÜRETİYOR VE DİĞERLERİNE SATIYOR VE VERİ AKTARIM VE İOPS DEĞERLERİNDE İSE AÇIK ARA ÖNDE BENDE SAMSUNG MARKASINA İLK BAŞTA SICAK BAKMIYORDUM AMA ARAŞTIRINCA MECBUR SAMSUNG DEDİM VE SAMSUNG EVO YA GİRME EVO İŞ BİLGİSAYARLARI İÇİN DEĞİL EVO EV KULLANICILARI İÇİNDİR PRO SERİ AL VE 256 GB ÖNERİRİM 256 GB İLE 512 GB İOPS DEĞERLERİ AYNIDIR HARDDİSK DE KAPASİTEYE VERİ AKTARIM HIZINA BAKMADAN İLK İOPS DEĞERLERİNİ ARAŞTIR http://www.hizlial.com/samsung-840-pro-256gb-sata-30-100k-iops-ssd-disk-mz-7pd256bw/10271338 BUNA BAK TÜRKİYE DE BUNDAN UCUZU YOK BEN BU AYIN 27 SİNDE ALCAM BENDE ÇOK ARAŞTIRDIM İŞ İÇİNSE BU 128 LE DEĞİŞTİRECEKSEN BENCE YİNE HDD İLE DEVAM ET PARAYI VER BİR KERE AL 256 AL SAMSUNG TÜRKİYE BU ÜRÜN İÇİN 5 YIL GARANTİ VERİYOR AYRICA

• Teğmen
    175 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: muusllm

MECBUREN SAMSUNG ÇÜNKÜ SAMSUNG TÜM PARÇALARINI KENDİ ÜRETİYOR VE DİĞERLERİNE SATIYOR VE VERİ AKTARIM VE İOPS DEĞERLERİNDE İSE AÇIK ARA ÖNDE BENDE SAMSUNG MARKASINA İLK BAŞTA SICAK BAKMIYORDUM AMA ARAŞTIRINCA MECBUR SAMSUNG DEDİM VE SAMSUNG EVO YA GİRME EVO İŞ BİLGİSAYARLARI İÇİN DEĞİL EVO EV KULLANICILARI İÇİNDİR PRO SERİ AL VE 256 GB ÖNERİRİM 256 GB İLE 512 GB İOPS DEĞERLERİ AYNIDIR HARDDİSK DE KAPASİTEYE VERİ AKTARIM HIZINA BAKMADAN İLK İOPS DEĞERLERİNİ ARAŞTIR http://www.hizlial.com/samsung-840-pro-256gb-sata-30-100k-iops-ssd-disk-mz-7pd256bw/10271338 BUNA BAK TÜRKİYE DE BUNDAN UCUZU YOK BEN BU AYIN 27 SİNDE ALCAM BENDE ÇOK ARAŞTIRDIM İŞ İÇİNSE BU 128 LE DEĞİŞTİRECEKSEN BENCE YİNE HDD İLE DEVAM ET PARAYI VER BİR KERE AL 256 AL SAMSUNG TÜRKİYE BU ÜRÜN İÇİN 5 YIL GARANTİ VERİYOR AYRICA
    quote:

Orijinalden alıntı: muusllm

Nasıl yani?
    Kingston, Corsair, Intel hepsi Samsung'dan mı alıyor parçaları?
    |
    |

• Binbaşı
    1671 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Elsa

quote:

Ssd ile denize mi gidecez de su toz gecirmez yapıyolar. Gereksiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2BAE0C551

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orijinalden alıntı: kubilay61

quote:

Bu arada 840 evo al...
    |
    |

• Yarbay
    4233 Mesaj
    quote:

quote:

O telefon değilmiydi

he tmm buymuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Panmordeczka -- 20 Haziran 2014; 1:52:09 >
    |
    |

• Yarbay
    15889 Mesaj
    Kingston Intel'den alıyor.
    Seçenek olarak Corsair Neutron GTX önerebilirim. Çok uzun yazma ömrü var. Performansı da oldukça sabit. Şu testte neredeyse ömrü 5 petabyte olarak ölçülmüş(gerçi ölçülememiş testin süresi 1 petabyte yazmaya elverdi diye )
    Corsair Neutron GTX galip!
    |
    |

Samsungta TLC bellek var bu yüzden hızlı ancak yazma omru diğerlerine göre oldukça az, Corsair Neutron GTX alın çok uzun yıllar gitsin istiyorsanız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Corsair Severler Derneği Corsair Fan Club

AMD Ryzen 7 2700X // MSI GTX 1060 6GB GAMING X // Corsair 570X // Corsair AX1500i // Corsair Vengeance LPX 16GB 3200MHz // Corsair H100i PRO // ASUS Crosshair 7 X470 // OCZ RD 400 NVMe 256GB M.2 // WD Green 1TB // Seagate Barracuda 11 1TB

OnePlus 3T 128GB
  • Yarbay
    5776 Mesaj

http://www.incehesap.com/memoright-120-gb-fiyati-24732/

Dediğin özelliklere uyacaktır bu SSD.
    |
    |

Adam sağlam olsun demiş.

Samsungta TLC bellek var bu yüzden hızlı ancak yazma omru diğerlerine göre oldukça az, Corsair Neutron GTX alın çok uzun yıllar gitsin istiyorsanız.
    quote:

Adam sağlam olsun demiş.

Teşekkürler, ben de sağlam derken su toz değil, yazma ömrü demek istemiştim.
    |
    |
Reklamlar
SEO
SEO
kolayoto.com
Bey Azura
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,594
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.