Şimdi Ara

Ucuz Elektrikte İlk 5'teyiz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
491
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AB ülkelerinin elektrik ve doğalgaz fiyatlarını değerlendirdi.

kaynak

http://www.sondakika.com/haber/haber-ucuz-elektrikte-ilk-5-teyiz-4647565/

• Alım gücü diye birşey duymuştur heralde koskoca bakan. He halk duymamış tamam o zaman.
  • buna inanan var mı?
  • Sol komşumuz Arnavutluk biz Makedonya sağ komşumuz Bulgaristan ucuzlukta sizi ezerken nasıl oluyorda Türkiye 3. oluyor anlayamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyfriend712

buna inanan var mı?

aynen aynen.... şehir şehir bile farkediyor dostum.düzce de ile istanbuldaki elektirik çok farklı.onu bırak adam ülkeler arası sıralama yapmış.taner yıldız a enerji nedir desin ondan bile anlamaz adam değerlendirme yapmış.
  • Kanmayın arkadaşlar
    Ucuz elektirikte birinciyiz de o elektrikten alınan vergilerde kaçıncıyız kayıp kaçak bedeli trt payı sayaç okuma payı vs vs ?
  • Kacak olmasın la o

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fazla ayranın zararları işte
  • vergi yükünde de oecd içerisinde sondan 6.yız, en büyük 17. ekonomiyiz uzarda gider hükümet işine gelen veriyi iyi kullanıyor. kimse vergi adaletsizliğinden, gelir adaletsizliğinden, kişi başına düşen milli gelirden bahsetmiyor
  • kaçak elektrik kullanıyor herhalde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • trt payı vs dahil değildir herhalde,onlarıda katarsan en pahalı 5'te oluruz.
  • vergisiz olarak demiştir onu
  • hadi ordan görmesek yedirecekler
    2 ülkeden bahsedeyim.
    1. İsveç
    Geceside gündüzüde aydınlık bir ülke. Elektrik o kadar bol o kadar ucuz ki adamların ülkesi Hakkari gibi (Hakkari'de beleş olduğundan) apaydınlık. İnsanlar elektriği kullanmaktan hiç çekinmiyor. Adamların ülkesinde gaz ocağı diye birşey yok evlerde her yerde herşey elektrikle. İsveçte yaşayan bir insanın 1 ayda kullandığı elektriği burdaki adam kullansa 2 tane asgari ücretle ödeyemez.
    Hem İsveç dışarıya elektrik satan bir ülke.
    2. Danimarka
    Elektriği dışarıdan satın alıyor.
    Danimarkada da insanlar elektrik kullanmaktan hiç kaçınmıyor.

Bu iki ülkede de hiçbir insan elektrik faturasından şikayetçi değiller.
    Ben daha Almanya olsun Hollanda olsun hiçbir avrupa ülkesinde elektrik faurasından şikayetçi insan görmedim.
    Borcunu ödemediği için elektriği kesilen insan yoktur. Ancak Türkiye'de insanlar elektriği kısarak kullanmak zorundadır çünkü en azından gelir düzeyimize göre elektrik çok pahalıdır.
    O nedenle kimse bunlara inanmasın sakın deyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _flintstone -- 20 Mayıs 2013; 0:35:52 >

• Ayran kullanımına bir sınır getirilmeli.
  • Sen o bakana sor bakayım AB deki asgari ücretler ne kadarmıs.

Resmen dalga geçiyorlar bizle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kaplan261 -- 20 Mayıs 2013; 0:38:35 >
  • Nükleer olaydı böyle olmazdı
  • türkiyede örnek versek elektriğin kw 'si 10 lira olsun bu fiyat avrupa ülkelerinde 14-15 tldir fakat üstüne vergileri koyunca bizdeki fiyat nedense 20-25-30lara kadar fırlayabiliyor varya kaçak ne varsa destekliyorum şu ülkede yeterki devlete gitmesin
  • Hadi diyelim hakkaten 5.yiz, sen bu fiyatı asgari ücretle karşılaştır bakalım sondan kaçıncı oluyoruz.
  • geçen senelerdeki araştırmada nerdeyse dünyanın en pahalı eletiriğini kullanıyoz deniliyodu 1-2 senede ne olduda en ucuzu oldu komikler yav
  • ülkede cahil ve cahillige yatan cok.. vergi vs den basetmiyor..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.