Şimdi Ara

Ucuz Bilet Fırsatları (Kişisel Bilet Alım-Satım Ana Konusu) (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.479
Cevap
1.293
Favori
1.469.721
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BU HAVAYOLU ŞİRKETLERİNİN TÜRKİYEDE PEK TUTULACAGINI SANMIYORUM..BENDE BU İŞİN İÇİNDEYİM..THY,LUFTHANSA,AİR FRANCE V.S BUNLAR GÖTÜRÜYOR PAZARIN KAYMAGINI..AYRICA KİMSENİN BİLMEDİGİ BİRŞEY VAR 79 TL YE THY DEN BİLET ALIYORSUNUZ..ACENTA ARACILIĞI İLE ALIYORSANIZ BUNUN 15 TL Sİ ACENTAYA HİZMET BEDELİ OLARAK KALIR..31 TL Sİ DEVLETE VERGİ OLARAK GİDER..33 TL SİDE THY YE KALIR..BU BÜYÜK FİRMALAR YANINDA BÖYLE KÜÇÜK ŞİRKETLER TUTUNAMAZ..MESELA ISTANBUL ATATÜRK HAVALIMANI ANKARA SEFERİNİ SADECE THY YAPIYOR..PEGASUS,ONUR AİR,ATLAS JET GİRMİYOR BU İŞE..ÇÜNKÜ THY İLE BAŞA ÇIKMAK İMKANSIZ BU GÜZERGAHTA..NEREDEYSE HER SAAT BAŞI IST-ANK UÇUŞU VAR..SADECE PEGASUS SABIHADAN ANKARAYA UÇAK KALDIRIYOR..DİĞERLERİ DAHA ÇOK ÜLKEMİZİN DOĞU BÖLGESİ,GÜNEY BÖLGESİNE AĞIRLIK VERMİŞ DURUMDA..BU FİRMALAR 5 EURO 10 EURO YA UÇURUYORLARSA EĞER ÇOK AZ SÜRELERİ KALMIŞ DEMEKTİR..HER AN BATABİLİR BU ŞİRKETLER..BU SEKTÖR O KADAR KOLAY BİR SEKTÖR DEĞİL..YANARDAĞ GÜMLEDİ ŞİRKETLERİN TOPLAM ZARARI 1.5-2 MİLYAR DOLAR..DAHA DURUN İFLAS BAYRAGI ÇEKEN ŞİRKETLER OLACAK AVRUPADA..AYRICA PEK FAZLA GÜVENMEYİN PARANIZA YAZIK ETMEYİN..4-5 AY SONRASINA REZERVASYON YAPTIRIP UÇMAYI BEKLERKEN BİR ANDA ŞİRKETİN İFLAS ETTİĞİNİ ÖĞRENEREK HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAMAYIN DERİM..

• arkadaşlar libya biletleri konusunda bilgisi olan varmı
  • arkadaşlar içhatlarla ilgili bir sorum olacak.
    Antalya-ankara seferini sadece Thy ve anadolu jet yapıyormuş. doğrumudur?
    İnternete girdim pegasusun ourair antalya-ankara seferi yok. Acaba neden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanarya_avcisi

BU HAVAYOLU ŞİRKETLERİNİN TÜRKİYEDE PEK TUTULACAGINI SANMIYORUM..BENDE BU İŞİN İÇİNDEYİM..THY,LUFTHANSA,AİR FRANCE V.S BUNLAR GÖTÜRÜYOR PAZARIN KAYMAGINI..AYRICA KİMSENİN BİLMEDİGİ BİRŞEY VAR 79 TL YE THY DEN BİLET ALIYORSUNUZ..ACENTA ARACILIĞI İLE ALIYORSANIZ BUNUN 15 TL Sİ ACENTAYA HİZMET BEDELİ OLARAK KALIR..31 TL Sİ DEVLETE VERGİ OLARAK GİDER..33 TL SİDE THY YE KALIR..BU BÜYÜK FİRMALAR YANINDA BÖYLE KÜÇÜK ŞİRKETLER TUTUNAMAZ..MESELA ISTANBUL ATATÜRK HAVALIMANI ANKARA SEFERİNİ SADECE THY YAPIYOR..PEGASUS,ONUR AİR,ATLAS JET GİRMİYOR BU İŞE..ÇÜNKÜ THY İLE BAŞA ÇIKMAK İMKANSIZ BU GÜZERGAHTA..NEREDEYSE HER SAAT BAŞI IST-ANK UÇUŞU VAR..SADECE PEGASUS SABIHADAN ANKARAYA UÇAK KALDIRIYOR..DİĞERLERİ DAHA ÇOK ÜLKEMİZİN DOĞU BÖLGESİ,GÜNEY BÖLGESİNE AĞIRLIK VERMİŞ DURUMDA..BU FİRMALAR 5 EURO 10 EURO YA UÇURUYORLARSA EĞER ÇOK AZ SÜRELERİ KALMIŞ DEMEKTİR..HER AN BATABİLİR BU ŞİRKETLER..BU SEKTÖR O KADAR KOLAY BİR SEKTÖR DEĞİL..YANARDAĞ GÜMLEDİ ŞİRKETLERİN TOPLAM ZARARI 1.5-2 MİLYAR DOLAR..DAHA DURUN İFLAS BAYRAGI ÇEKEN ŞİRKETLER OLACAK AVRUPADA..AYRICA PEK FAZLA GÜVENMEYİN PARANIZA YAZIK ETMEYİN..4-5 AY SONRASINA REZERVASYON YAPTIRIP UÇMAYI BEKLERKEN BİR ANDA ŞİRKETİN İFLAS ETTİĞİNİ ÖĞRENEREK HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAMAYIN DERİM..

sektörün içinde olan biri olarak çok yüzeysel bakıyorsunuz;
    blu ekspress ve germanwings için birşey diyemem ama ryanair ve easyjete hiçbirşey olmaz. 1 euroya bilet satmalarına rağmen.basit bir araştırmayla bulduğum rakamlar

firma uçak sayısı sipariş sayısı
    thy 133 64
    ryanair 232 153
    easyjet 171 58

yukardaki rakamlar bile biraz fikir verebilir insanlara. bu iki firmanın da ölümlü kazasının olmadığını, thy nin ortalama 4-5 yılda bir uçak düşürdüğünü de biliyoruz. ryanair ve easyjet büyük başarı hikayeleridir. yurtdışında onlarca kitap var bunları anlatan bi aratın amazon.com da(ryanair yazında 2696 sonuç çıkıyor). üniversitelerde araştırma konusu olmuş durumdalar. herşey elimizin altında artık. klavyenin başında ahkam kesmeyelim.
    devletler gidip bu firmaların kapısını çalıyor. gelin buraya sefer koyun diye. italyanın sardunya adasında alghero diye biryere gittim. küçük barcelona diyorlar oraya. havaalanı var ancak kullanılmıyormuş. çok harika biryer ancak turist sayısı azmış. ryanairle anlaşıyorlar ve ryanair oraya günde 20 civarı sefer koyuyor. şimdi bütün şehir ve çevresi ihya olmuş durumda. yatak sayısı turistlere yetmiyor. aynı şeyi faslılar da yapmış. fasa avrupanın heryerinden oluk oluk turist akıyor sırf bu şirketten ötürü.
    bizim ülkemizde de birsürü atıl havaalanı var. çorlu, bursa, eskişehir, alanya ve çardak gibi. keşke bizim yetkililerimiz de vizyon sahibi olup bu firmaları çekebilseler. düşünsenize hiç işlemeyen durduğu yerde masraf yaratan havaalanlarına avrupadan turist akacak. avrupada sırf bilet ucuz diye ryanairin gittiği her yere giden hiç de azımsanamayak bir turist kitlesi var. ayrıca bildiğim kadarıyla çoğu ülke bu firmalardan havaalanı vergisini çok düşük alıyor sırf atıl havaalanları canlansın diye. ama bizde bu vizyona sahip cesur yönetici var mı bilmiyorum.
    daha yazabileceğim çok şey var ryanair hakkında ama vaktim yok gidin google a yazın. sorusu olan arkadaş varsa cevaplarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: badfan

quote:

BU HAVAYOLU ŞİRKETLERİNİN TÜRKİYEDE PEK TUTULACAGINI SANMIYORUM..BENDE BU İŞİN İÇİNDEYİM..THY,LUFTHANSA,AİR FRANCE V.S BUNLAR GÖTÜRÜYOR PAZARIN KAYMAGINI..AYRICA KİMSENİN BİLMEDİGİ BİRŞEY VAR 79 TL YE THY DEN BİLET ALIYORSUNUZ..ACENTA ARACILIĞI İLE ALIYORSANIZ BUNUN 15 TL Sİ ACENTAYA HİZMET BEDELİ OLARAK KALIR..31 TL Sİ DEVLETE VERGİ OLARAK GİDER..33 TL SİDE THY YE KALIR..BU BÜYÜK FİRMALAR YANINDA BÖYLE KÜÇÜK ŞİRKETLER TUTUNAMAZ..MESELA ISTANBUL ATATÜRK HAVALIMANI ANKARA SEFERİNİ SADECE THY YAPIYOR..PEGASUS,ONUR AİR,ATLAS JET GİRMİYOR BU İŞE..ÇÜNKÜ THY İLE BAŞA ÇIKMAK İMKANSIZ BU GÜZERGAHTA..NEREDEYSE HER SAAT BAŞI IST-ANK UÇUŞU VAR..SADECE PEGASUS SABIHADAN ANKARAYA UÇAK KALDIRIYOR..DİĞERLERİ DAHA ÇOK ÜLKEMİZİN DOĞU BÖLGESİ,GÜNEY BÖLGESİNE AĞIRLIK VERMİŞ DURUMDA..BU FİRMALAR 5 EURO 10 EURO YA UÇURUYORLARSA EĞER ÇOK AZ SÜRELERİ KALMIŞ DEMEKTİR..HER AN BATABİLİR BU ŞİRKETLER..BU SEKTÖR O KADAR KOLAY BİR SEKTÖR DEĞİL..YANARDAĞ GÜMLEDİ ŞİRKETLERİN TOPLAM ZARARI 1.5-2 MİLYAR DOLAR..DAHA DURUN İFLAS BAYRAGI ÇEKEN ŞİRKETLER OLACAK AVRUPADA..AYRICA PEK FAZLA GÜVENMEYİN PARANIZA YAZIK ETMEYİN..4-5 AY SONRASINA REZERVASYON YAPTIRIP UÇMAYI BEKLERKEN BİR ANDA ŞİRKETİN İFLAS ETTİĞİNİ ÖĞRENEREK HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRAMAYIN DERİM..

blu ekspress ve germanwings için birşey diyemem ama ryanair ve easyjete hiçbirşey olmaz. 1 euroya bilet satmalarına rağmen.basit bir araştırmayla bulduğum rakamlar

thy 133 64
    ryanair 232 153
    easyjet 171 58

yukardaki rakamlar bile biraz fikir verebilir insanlara. bu iki firmanın da ölümlü kazasının olmadığını, thy nin ortalama 4-5 yılda bir uçak düşürdüğünü de biliyoruz. ryanair ve easyjet büyük başarı hikayeleridir. yurtdışında onlarca kitap var bunları anlatan bi aratın amazon.com da(ryanair yazında 2696 sonuç çıkıyor). üniversitelerde araştırma konusu olmuş durumdalar. herşey elimizin altında artık. klavyenin başında ahkam kesmeyelim.
    devletler gidip bu firmaların kapısını çalıyor. gelin buraya sefer koyun diye. italyanın sardunya adasında alghero diye biryere gittim. küçük barcelona diyorlar oraya. havaalanı var ancak kullanılmıyormuş. çok harika biryer ancak turist sayısı azmış. ryanairle anlaşıyorlar ve ryanair oraya günde 20 civarı sefer koyuyor. şimdi bütün şehir ve çevresi ihya olmuş durumda. yatak sayısı turistlere yetmiyor. aynı şeyi faslılar da yapmış. fasa avrupanın heryerinden oluk oluk turist akıyor sırf bu şirketten ötürü.
    bizim ülkemizde de birsürü atıl havaalanı var. çorlu, bursa, eskişehir, alanya ve çardak gibi. keşke bizim yetkililerimiz de vizyon sahibi olup bu firmaları çekebilseler. düşünsenize hiç işlemeyen durduğu yerde masraf yaratan havaalanlarına avrupadan turist akacak. avrupada sırf bilet ucuz diye ryanairin gittiği her yere giden hiç de azımsanamayak bir turist kitlesi var. ayrıca bildiğim kadarıyla çoğu ülke bu firmalardan havaalanı vergisini çok düşük alıyor sırf atıl havaalanları canlansın diye. ama bizde bu vizyona sahip cesur yönetici var mı bilmiyorum.
    daha yazabileceğim çok şey var ryanair hakkında ama vaktim yok gidin google a yazın. sorusu olan arkadaş varsa cevaplarım.

@badfan,

şu ana kadar okuduğum en güzel , en bilgilendirici yazılarda bir tanesi.

sırf bu şirketler ile anlaşarak bu başarılara ulaşmışlar. bizimkiler neden bu tür şeyleri beceremiyor anlayamıyorum.

kalitesini bilemiyorum ancak germanwings ile almanyadan 1 euroya yaz döneminde gelen akrabam vardı. internetten almıştı. 1 euro diyince pek inanmamıştım ama olabilyormuş demekki.

• Badfan çok güzel açıklamışsın ellerine sağlık.Ryan air ile igli bunu bilmiyordum.Gerçektende mantıklı devlet destek çıktığı vakit turistlerin bırakacağı para şirketlere verdiği paranın 10 misli olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: badfan

quote:

thy 133 64
    ryanair 232 153
    easyjet 171 58

SENİN O SÖYLEDİĞİN ATIL HAVALİMANLARI,HAVAALANLARINI AÇTIRACAKLARINIMI SANIYORSUN..SENİNDE GÖRMEDİĞİN DÜŞÜNMEDİĞİN BİR NOKTA VAR..KARAYOLU ULAŞIMI..SEN TÜRKİYENİN HER ŞEHİRİNE HAVALİMANI YAPIP YADA ATTIL HAVALİMANLARINI AÇIP HİZMETE SOKTUGUNDA KARAYOLU ULAŞIMI NE HALE GELECEK BUNU HİÇ DÜŞÜNDÜNMÜ..?..YAPMAK İSTESELER DAHİ AÇTIRMAZLAR KULLANILMAYAN HAVALİMANLARINI..ÇOK BÜYÜK RANT VAR BU İŞLERDE..TÜRKİYEDE İMKANSIZ BU FİRMALARIN TUTUNMASI..BUNU ANLATMAYA ÇALIŞIYORUM..THY TÜRKİYEDE LİDER..ARKASINDAN ONUR,PEGASUS,ATLAS JET VE SUN EXPRESS GELİYOR..YAPABİLSELER BU FİRMALAR YAPAR ZATEN..3-5 EURO YA UÇURUR MİLLETİ..MESELA PEGASUS UN ANKARA-SABIHA GOKCEN EN UYGUN FİYATI HERŞEY DAHİL 55.99 TRY..BUNUN AÇILIMINA GELİRSEK 32.99 TL Sİ PEGASUS A KALIYOR..7.00 TL VERGİ ALINIYOR..16.00 TL DE ACENTA HİZMET BEDELİ..SENCE NEDEN PEGASUS DAHADA İNDİRİM YAPAMIYOR..??..CEVABI BASİT BU FİYATIN ALTINDA YOLCU UÇURURSA BATAR KARDEŞŞŞ...BİRAZ MANTIKLI OLUN..RANT VAR BU İŞLERDE..HERŞEY İLLERDE HAVALİMANININ OLMASIYLA BİTMİYOR..İLDEKİ HAVALİMANINI AÇ ADAM 5 EURODAN YOLCUYU UÇURSUN..KARAYOLU ULAŞIMININ %80 Nİ İPTAL OLSUN..KAOS ÇIKAR O BÖLGEDE..EKMEĞİNİ KARAYOLU ULAŞIMINDAN KAZANANLAR NE YAPAR PEKİ..KOCAMAN BİR İŞSİZLER ORDUSU..BU YÖNDEN HİÇ DÜŞÜNÜLMEMİŞ YAZDIKLARINI OKUDUM..ÖYLE BİZİM ÜLKEMİZ ADAYA FALAN BENZEMEZ..KIYASLAMAN BİLE YANLIŞ..ADADA HERYERE YÜRÜYEREK GİT GEZ DOLAŞ..TÜRKİYEDE BÖYLE BİRŞEY YAPMAN İMKANSIZ..SEN KENDİNİ DÜŞÜNÜYORSUN..BİRAZ MANTIKLI DÜŞÜN BENCE...GENİŞ BİR YELPAZEDEN BAK OLAYLARA..

• quote:

SENİN O SÖYLEDİĞİN ATIL HAVALİMANLARI,HAVAALANLARINI AÇTIRACAKLARINIMI SANIYORSUN..SENİNDE GÖRMEDİĞİN DÜŞÜNMEDİĞİN BİR NOKTA VAR..KARAYOLU ULAŞIMI..SEN TÜRKİYENİN HER ŞEHİRİNE HAVALİMANI YAPIP YADA ATTIL HAVALİMANLARINI AÇIP HİZMETE SOKTUGUNDA KARAYOLU ULAŞIMI NE HALE GELECEK BUNU HİÇ DÜŞÜNDÜNMÜ..?..YAPMAK İSTESELER DAHİ AÇTIRMAZLAR KULLANILMAYAN HAVALİMANLARINI..ÇOK BÜYÜK RANT VAR BU İŞLERDE..TÜRKİYEDE İMKANSIZ BU FİRMALARIN TUTUNMASI..BUNU ANLATMAYA ÇALIŞIYORUM..THY TÜRKİYEDE LİDER..ARKASINDAN ONUR,PEGASUS,ATLAS JET VE SUN EXPRESS GELİYOR..YAPABİLSELER BU FİRMALAR YAPAR ZATEN..3-5 EURO YA UÇURUR MİLLETİ..MESELA PEGASUS UN ANKARA-SABIHA GOKCEN EN UYGUN FİYATI HERŞEY DAHİL 55.99 TRY..BUNUN AÇILIMINA GELİRSEK 32.99 TL Sİ PEGASUS A KALIYOR..7.00 TL VERGİ ALINIYOR..16.00 TL DE ACENTA HİZMET BEDELİ..SENCE NEDEN PEGASUS DAHADA İNDİRİM YAPAMIYOR..??..CEVABI BASİT BU FİYATIN ALTINDA YOLCU UÇURURSA BATAR KARDEŞŞŞ...BİRAZ MANTIKLI OLUN..RANT VAR BU İŞLERDE..HERŞEY İLLERDE HAVALİMANININ OLMASIYLA BİTMİYOR..İLDEKİ HAVALİMANINI AÇ ADAM 5 EURODAN YOLCUYU UÇURSUN..KARAYOLU ULAŞIMININ %80 Nİ İPTAL OLSUN..KAOS ÇIKAR O BÖLGEDE..EKMEĞİNİ KARAYOLU ULAŞIMINDAN KAZANANLAR NE YAPAR PEKİ..KOCAMAN BİR İŞSİZLER ORDUSU..BU YÖNDEN HİÇ DÜŞÜNÜLMEMİŞ YAZDIKLARINI OKUDUM..ÖYLE BİZİM ÜLKEMİZ ADAYA FALAN BENZEMEZ..KIYASLAMAN BİLE YANLIŞ..ADADA HERYERE YÜRÜYEREK GİT GEZ DOLAŞ..TÜRKİYEDE BÖYLE BİRŞEY YAPMAN İMKANSIZ..SEN KENDİNİ DÜŞÜNÜYORSUN..BİRAZ MANTIKLI DÜŞÜN BENCE...GENİŞ BİR YELPAZEDEN BAK OLAYLARA..

ya siz hala anlamıyorsunuz. benim yazdıklarımda tek kelime yurt içi geçiyor mu. ısrarla da belirttim avrupadan turist akar diye. konu başlığı bile yurtdışı.
    brükselden denizli çardaka direk otobüs var da biz mi bilmiyoruz. iki mesajınızda da konuyu acenta karına vergiye getiriyorsunuz. yok ankara-sabiha gökçen diyorsunuz. benim anlatmak istediğim olay bu değil çok daha geniş.

tekrar açıklıyorum. keşke türkiyedeki atıl havaalanlarını da açsalar da insanlar YURTDIŞIndan ucuz fiyata türkiyeye gidip gelseler. hem avrupadaki kendi insanımız hem de turistler için geçerli dediğim. ben denizlide bir süre bulundum. her mevsim turist vardır orda çünkü deniz turizmi değil pamukkaledeki. bir tane ucuz havayoluyla anlaşılsın. çok değil 2-3 günde bir londra, paris, berlin seferi konulsun denizli şehri ihya olur. gerekirse havaalanı vergisi de alma adamardan. olay çok boyutlı biraz daha açayım;
    - havaalanı şehre 30-40 dk. bu insanları taşımak için otobüs lazım.
    - oteller pansiyonlar restoranlar lazım. dolayısıyla isdihtam artıcak
    - denizli tekstil şehri fiyatlar avrupaya oranla çok çok ucuz gelene tekstil malzemesi satacaksın.
    - icabında beğenip yerleşmek isteyen emekli insanlar olacak. onlara ev satacaksın, hizmet satacaksın.
    - efes, meryemana 2 saat denizliden. günübirlik götüreceksin adam dini görevini yapacak hacı olacak.

bunlar 5 dakikada aklıma gelenler. olay sizin tahmin ettiğinizden çok boyutlu. yabancılar bunların hesaplarını, çalışmalarını yapıyorlar aylarca.

• OLAYA BU YÖNDEN YANİ YURTDIŞINDAN TURİST ÇEKME YÖNÜNDE BAKARSAK OLABİLİR..YALNIZ BU KAFAYLA SENİN DEDİKLERİNİN BU ÜLKEDE YAPILMASI ZOR..ÇOK UZAK İHTİMAL..
  • @badfan

verdiğin bilgiler için çok teşekkürler dostum..çok işime yarayacak bu yaz..

bu arada yapı kredi'nin adios kartının bir kampanyası var...199 tl'ye denk gelen puan sözü verdiğinizde avrupaya gidiş dönüş istediğiniz havayoluyla uçak bileti alabiliyorsunuz..aynı kampanya amerika için de vardı..399 tl'lik puan sözü veriyordunuz ona da sanırım..teknosa'nın açılışında %10 puan kampanyası yapıyorlar bazen..ordan alınacak bir laptop bile inanılmaz indirimli olur ve verdiğiniz taahhütü yerine getirmenize yeter..

http://www.adioscard.com.tr//adios-ile-alisveris/pop_donemsel_avrupabizgeliyos.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: mavi_panter

Arkadaşlar irlandaya en ucuz nasıl gidilir THY 800-850 arası uçuyor

ben dubline thy ile ucuyorum, fiyatlar yaz sezonunda ister istemez artiyor, ocakta 220 euroya gidip gelmistim. baltic airlines ya da onun gibi bi ismi olmasi lazim tam hatirlamiyorum, bu havayolu letonya uzerinden aktarmali geliyormus dubline, aktarma suresini de goz onunde bulundurarak 12-24 saat arasi bir yolculuk olabilir, thy ile 4 saat 20 dakika gibi bisey. 120 euroya bi arkadas donus biletini aldi baltic havayollarindan gecen hafta aklinizda bulunsun. tabi londra stansted uzerinden gelmek de bi secenek, fakat transit uk vizesi almak gerektigini unutmamak lazim, tum bu vize isleri insanin enerjisini alan surecler sonucta..
  • Aslında aramızda uçak bileti satan arkadaşlar varsa bir başlık açılsa tarih ve yön sorulsa en iyi fiyat için. Hem alan hem satan için faydalı olmaz mı acaba?
  • Arkadaşlar THY den yurtdışı yönüne 1000TL civarı biletinize %25 indirim ve 12 taksit yaparım nasıl yaparım ? siz rezervasyon yaparsınız ben o rezervasyonu alırım ödemeyi sanalpazar üzerinden 12 taksitle (bonus) yapabilirsiniz yada gittgidiyorda olur (%20indirim axess 3 taksit) sadece 1 bilet için geçerli PN atınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: CodeBender

quote:

ben dubline thy ile ucuyorum, fiyatlar yaz sezonunda ister istemez artiyor, ocakta 220 euroya gidip gelmistim. baltic airlines ya da onun gibi bi ismi olmasi lazim tam hatirlamiyorum, bu havayolu letonya uzerinden aktarmali geliyormus dubline, aktarma suresini de goz onunde bulundurarak 12-24 saat arasi bir yolculuk olabilir, thy ile 4 saat 20 dakika gibi bisey. 120 euroya bi arkadas donus biletini aldi baltic havayollarindan gecen hafta aklinizda bulunsun. tabi londra stansted uzerinden gelmek de bi secenek, fakat transit uk vizesi almak gerektigini unutmamak lazim, tum bu vize isleri insanin enerjisini alan surecler sonucta..

Londra dan dubline geçmek çok daha ucuz dediğin gibi ama işte transit vizesi almak gerekiyormuş bu maliyetli ve zaman isteyen bir yol mu bilmiyorum derler ya akı b..... geçmesin diye....

biraz önce air Baltic den bi araştırma yaptım yaz için gidiş dönüş aktarmalı 290 Euro tuttu...

THY de ise 350 euro gibi bir fiyat çıkıyo direk uçuş istanbuldan....
    Aradaki farka değer mi hiçbir fikrim yok...

Sen ne dersin...

• Merhabalar, güzel bir paylaşım oluyor, burada gerçekten faydalı bilgiler var.

Bu sıralarda yurtdışına gitmenin en hesaplı yollarından birisi AnadoluJet oldu. Yeni açılan ve yakın zaman içerisinde açılacak olan hatlarda (Ankara ve Sabiha Gökçen'den; Şam, Düsseldorf, Viyana, Tahran, Amsterdam, Brüksel, Köln, Stokholm ve Kopenhag) çok uygun fiyatlar var. internet sitesinde en düşük ücretler görünüyor. Bahsettiğim hatlarda gidiş- dönüş 200-380TL civarı fiyatlar var.
    Ben bu yaz hesaplı tatil konsepti yapmayı planlıyorum, 300TL uçak bileti ve 3 günlük tatil şeklinde. Bu şekilde birden fazla gezi bile yapabilirim.

• yanılmıyorsam bir ara kıbrıs türk hava yolları izmir ya da antalya aktarmalı dubine uçuyordu.
    orası da araştırılabilir.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: CodeBender

quote:

Londra dan dubline geçmek çok daha ucuz dediğin gibi ama işte transit vizesi almak gerekiyormuş bu maliyetli ve zaman isteyen bir yol mu bilmiyorum derler ya akı b..... geçmesin diye....

biraz önce air Baltic den bi araştırma yaptım yaz için gidiş dönüş aktarmalı 290 Euro tuttu...

THY de ise 350 euro gibi bir fiyat çıkıyo direk uçuş istanbuldan....
    Aradaki farka değer mi hiçbir fikrim yok...

Sen ne dersin...

• Artık kıbrıs türk hava yolları galiba uçmuyor.... yazın tekrar uçmaya başlar mı bilmiyorum.... :-(
  • güney koreye nasl ucuz bılet bulabılırız ?
  • güzel konu, zaman zaman kaybediyorum, mesajım bulunsun :)
  • rica ediyorum aynı mesajları yüz defa alıntı yapmayın !!! kime cevap verecekseniz @nickname yazıp ona göre yazın mesajınızı..konuyu takip etmek işkenceye dönüyor böyle!
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.