Şimdi Ara

Ucuz Bilet Fırsatları (Kişisel Bilet Alım-Satım Ana Konusu) (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24.470
Cevap
1.291
Favori
1.468.955
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ben geçen yaz bosna ve hırvatistana gittim. 180 euro uçak bileti gidiş donuş. ucuz bir tatil oluyor tavsiye ederim.

Bileti nerden aldın? Hangi şirket ve tarih neydii??

bhairlines.ba thy nin satın aldığı bir şirket ama. hostesler , turkçe konusuyor.

ağustosun 1-15 ağustos gibi bir tarihti.
  • Mesajım bulunsun
  • Bu sorumu tekrarlamak istiyorum..

Örneğin
    önce istanbul - londra havalimanından çıkmadan
    ordan da Londra-tunus (vizesiz) bileti alsam.
    ingiltere vizesi almama gerek var mı??

bu örnekti.

Başka bir yer için de olabilir.
    mesela sadece ucağa binmek için
    hollanda amsterdam'a gidip gelsem
    havaalanından çıkmayacam..
    vize almadan olur mu??
    tekrar aynı uçakla binip geleceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mihmander

Birde Şunu cevaplayabilirmisiniz??

Örneğin
    istanbul - londra
    havalimanından çıkmadan
    Londra-tunus (vizesiz) bileti alsam.

bu örnekti. Başka bir yer için de olabilir.
    vize almadan olur mu??

aynı ucakla git gel yapamazsın vizesiz. çünkü türkiye çıkışında pasaport kontrolünde izen var mı diye bakıyorlar.
    ama tunusa londra üzeri gidersen londra vizenin olmasına gerek yok . pasaport kontrolünde tunusa gidecein için ve vize zorunluluğu bulunmadığı için türkiyeden çıkış yapabilirsin. yalnız londraan havaaalnından cıkmazsın

• Orijinalden alıntı: overlord
    bosna hirvatistan arasini nasil gittiniz?

ben geçen yaz bosna ve hırvatistana gittim. 180 euro uçak bileti gidiş donuş. ucuz bir tatil oluyor tavsiye ederim.

bhairlines.ba thy nin satın aldığı bir şirket ama. hostesler , turkçe konusuyor.

• Orijinalden alıntı: nech84

Orijinalden alıntı: overlord
    bosna hirvatistan arasini nasil gittiniz?

şişlide , bh airlines ın satış ofisi var. orda satılıyor. veya , artık thy de satıyor biletlerini , ortak uçuş yapıyorlar... benim gittiğim zamanda yoktu.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: komazec

calismayanlar shengen vizesi alamiyorlar mi?

ben shengen vizesi aldım.
    buraya tekrar geleceğini ispatlıyazak birşeyler
    göstermez isen zor verirler..

Sende shengen vizesini aldiginda calismiyor muydun herhangi bir iste , geri donecegimizi nasil ispat edebiliriz bu konuda yardimci olabilecek bir arkadas var mi?
  • quote:

Bu sorumu tekrarlamak istiyorum..

Örneğin
    önce istanbul - londra havalimanından çıkmadan
    ordan da Londra-tunus (vizesiz) bileti alsam.

bu örnekti.

Başka bir yer için de olabilir.
    vize almadan olur mu??

ilk örneğin için gideceğin yani aktarma yapacağın ülkenin transit vize isteyip istemediğine bakmalısın,
    transit vize istiyorsa (ki yanılmıyorsam ingiltere istiyor) burdan çıkış yapmana havayolu engel olur
    diyelimki bir şekilde uçtun bu sefer ingiltere ye giremezsin direkt sınırdışı edilirsin birdaha da ömrübillah o ülkeye giremezsin, geldiğin havayoluna seni getirdiği için ceza kesilir
    sonra da havayolu bu cezayı senden bi şekilde tahsil edebilir

ikinci örneğinin ise hiç bir mantığı yok havaalanını illa görmek istiyorsan o havaalanın sitesine girip gezebilirsin detaylı resimler ve krokiler olur :)

görüldüğü gibi Türk olmak dünyada çok zor

kameruna bilmem ne arap ülkesine vize kalkıyor da işe yarar ülkelere kaldırtamıyorlar... :(

• quote:

quote:

quote:

calismayanlar shengen vizesi alamiyorlar mi?

ben shengen vizesi aldım.
    buraya tekrar geleceğini ispatlıyazak birşeyler
    göstermez isen zor verirler..

Sende shengen vizesini aldiginda calismiyor muydun herhangi bir iste , geri donecegimizi nasil ispat edebiliriz bu konuda yardimci olabilecek bir arkadas var mi?

tapu
    para+hesap cuzdanı
    araba ruhsatı
    gidiş dönüş bileti
    otel rezarasyonu
    işyerinde çalışıyor isen çalışma belgesi
    sigorta prim dökümanı vs.vs.

bunların hepsini götürmen gerek..

ben bir kamu kuruluşunda işçi olarka çalışıyorum.
    bana bile zor verdiler.

Çocuklarımla gitmiştik 4 kişi
    okuldan belge ve yukardaki belgeleride istediler götürdüm.

• Arkadaslar guzel bir konu olmus acilali 2 sene olmus neredeyse ama ben maalesef yeni gordum.
    Amerika biletleri konusunda bilgisi olan var mi, bu siralar fiyatlari ne aralikta seyrediyor ve en ucuz bileti hangi havayolu sirketinden bulabiliriz. Bir arkadas KLM en ucuzu oluyor demisti ama bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezersunar

Arkadaslar guzel bir konu olmus acilali 2 sene olmus neredeyse ama ben maalesef yeni gordum.
    Amerika biletleri konusunda bilgisi olan var mi, bu siralar fiyatlari ne aralikta seyrediyor ve en ucuz bileti hangi havayolu sirketinden bulabiliriz. Bir arkadas KLM en ucuzu oluyor demisti ama bilgisi olan varsa paylasirsa sevinirim.

Tarihe göre değişiyor. Tarihiniz kesin değilse en sağlamı biraz vakit ayırıp birer ikişer hafta arayla tarihlerle oynayıp en ucuzu bulabilirsiniz: buradan

• quote:

Orijinalden alıntı: trimaxsahinabi

önümüzdeki 1,5-2 ay için almanyaya gidiş için en ucuz bilet fiyatını öğrenebilir miyim ilgili arkadaşlardan .

Hedef en ucuz uçuş ise Sunexpress'i öneririm. Konfor ve ikramda THY ile mukayese edemem, ama zaten bir Almanya uçuşu yerine göre 2.5-3 saat. Daha önce İzmir'den gidiş-dönüş Düsseldorf, Stutgart ve Münih'e defalarca uçtum. Zamanlamasına göre Gidiş - dönüş 143 Euro'dan 223 Euro'ya kadar farklı pek çok fiyatla karşılaştım. Sonuçta, bileti ne kadar erken alırsanız, o kadar ucuz olma olasılığı var.

Size fikir vermek için sitesinden 2 örnek baktım:

İzmir - Münih
    21.05.2010 XQ976 nolu direkt uçuş saat 11:30 kalkış vergisiz 49 Euro
    25.05.2010 XQ977 nolu direkt uçuş saat 14:15 kalkış vergisiz 87 Euro
    Gidiş –dönüş vergiler ve biletleme dahil : 156 Euro

İstanbul Sabiha Gökçen - Münih
    20.05.2010 XQ876 nolu direkt uçuş saat 11:40 kalkış vergisiz 52 Euro
    25.05.2010 XQ877 nolu direkt uçuş saat 14:15 kalkış vergisiz 60 Euro
    Gidiş –dönüş vergiler ve biletleme dahil : 132 Euro

http://www.sunexpress.com/xq-tr/tr/index.jsp

• quote:

Arkadaslar guzel bir konu olmus acilali 2 sene olmus neredeyse ama ben maalesef yeni gordum.

Lufthansa'dan geçen ay aşağıdaki mesaj gelmişti:

Son Fırsatlar

550 Euro*’dan itibaren Amerika yada Kanada

Biletinizi online 6 Nisan’a kadar alın, 30 Haziran’a kadar uçun

Amerika ve Kanada fırsatları:
    Boston 570 €* Chicago 570 €* Las Vegas 680 €* New York 550 €* Miami 550 €* Toronto 582 €*

ve daha birçok destinasyon…

* Fiyatlara vergiler dahildir. Bu promosyon kontenjanlarla sınırlıdır.

Herşeyden uzaklaşmak mı istiyorsunuz, Avrupa’da ufak bir araya ne dersiniz?

Amsterdam 150 €* Londra 165 €* Roma 166 €* Frankfurt 99 €* Milano 184 €* Venedik 166 €*

Floransa 165 €* Paris 186 €* Diğer dünya çapında destinasyonlar

* Fiyatlara vergiler dahildir. Bu promosyon kontenjanlarla sınırlıdır.

• quote:

Amerika için tavsiyem kesinlikle THY. Lufthansa ve Delta ile de gitmiş birisi olarak, konfor, rahatlık, ikram, media olanakları açısından uzak ara iyi. Dönem dönem promosyonlarda zaten ucuz imkanlar oluyor. Ama seyahatinizi erken planlayabiliyorsanız ve en az bir Cumartesi gününü orada geçirmeyi göze alırsanız, zaten gidiş-dönüş en ucuz fiyatı her zaman yakalarsınız. Yani en temel kural, haftasonunu orada geçirmek. Bu durumda promosyon falan beklemeden, örneğin New York ve Şikago'ya daha bu sene THY ile gidiş-dönüş 503 Euro ve 550 Euro'luk fiyatlarla uçtum.

• Gidiş dönüş new york 500 euro iyi fiyat.. herhalde sadece gidiştir 500 euro..
  • quote:

Orijinalden alıntı: raskolnikov77

Gidiş dönüş new york 500 euro iyi fiyat.. herhalde sadece gidiştir 500 euro..

Açıkçası web sitesinden kontrol etmeden, daha bir kaç ay önceki fiili uçuşlarıma istinaden bu bilgileri vermiştim. Ancak sizin kinayeli mesajınızdan sonra thy web sitesine girdim ve ilk olarak Mayıs sonu için bir uçuş baktım. Gidiş - Dönüş sonuç 1.107 TL. İstersen kontrol edebilirsin. Sonuçlar aşağıda:

İstanbul - New York

Uçuş 1 27 Mayıs 2010 Perşembe
    Kalkış: 11:00 İstanbul, Türkiye - Atatürk, I terminali
    Varış: 14:45 New York, A.B.D. - John F Kennedy International, 1 terminali

Havayolu : Turkish Airlines TK1 e Uçak: Boeing 777-300ER

Ücret tipi: EKO KISITLI

New York - İstanbul

Uçuş 1 02 Haziran 2010 Çarşamba
    Kalkış: 16:45 New York, A.B.D. - John F Kennedy International, 1 terminali
    Varış: 09:25 +1 gün İstanbul, Türkiye - Atatürk, I terminali

Havayolu : Turkish Airlines TK2 e Uçak: Boeing 777-300ER

fiyat

Adları uçuşlar vergiler
    1 yetişkin/yetişkinler x (690,00 + 417,47) = 1.107,47 TRY

tüm yolcular için toplam 1.107,47 TRY

Uçuş numaralarını da ister misin?

• quote:

Orijinalden alıntı: Devr68

quote:

Açıkçası web sitesinden kontrol etmeden, daha bir kaç ay önceki fiili uçuşlarıma istinaden bu bilgileri vermiştim. Ancak sizin kinayeli mesajınızdan sonra thy web sitesine girdim ve ilk olarak Mayıs sonu için bir uçuş baktım. Gidiş - Dönüş sonuç 1.107 TL. İstersen kontrol edebilirsin. Sonuçlar aşağıda:

İstanbul - New York

New York - İstanbul

fiyat

Adları uçuşlar vergiler

arkadaşım iyi hoşta 5 günlüğüne amerika'ya gitmeye değmez ki.. zaten yol gidiş-dönüş 2 günü yiyecek.. birde buna jetlag muhabbetini ekle 1-2 gunde oyle gitti.. eee ne kaldı geriye.. yardımcı olmak istiyorsun ama biraz daha geniş arlıklı bi tarih olsa dediğin süper olacak.. ve bulabilirsen bende temmuz ayında 20 günlüğüne gitmek istiyorum haberlerini bekleriz.. mesela 30.000 milim var benim.. o bile bi işe yaramıyor tek yon ancak alabiliyorum.. sadece dönüşü satın alayım diyorum bu sefer fiyatlar uçuk.. ne yapacağımı şaşırdım.. ya gidiş-dönüş uygun bir fiyat bulup satın alıcam yada tek yon uygun bir bilet bulup alıcam..

birde bu aktarmalı uçuşlarda aktarma yapılan ülkeden vize isterlermi? lacivert pasaportum var daha önce almanya'ya gidip gelmiştim ama süresi doldu o vizenin.. onun haricinde amerika vizem mevcut.. amerika'ya aktarmalı uçuşlar için o ülkenin vizesi gerekli midir?

bu arada millerini satan arkadaşlar pm'lerinizi beklerim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BuMé®@NG -- 5 Nisan 2010; 0:25:25 >

• Hayır kinaye filan yapmadım, sadece sordum..

quote:

quote:

İstanbul - New York

New York - İstanbul

fiyat

Adları uçuşlar vergiler

• quote:

quote:

Amerika için tavsiyem kesinlikle THY. Lufthansa ve Delta ile de gitmiş birisi olarak, konfor, rahatlık, ikram, media olanakları açısından uzak ara iyi. Dönem dönem promosyonlarda zaten ucuz imkanlar oluyor. Ama seyahatinizi erken planlayabiliyorsanız ve en az bir Cumartesi gününü orada geçirmeyi göze alırsanız, zaten gidiş-dönüş en ucuz fiyatı her zaman yakalarsınız. Yani en temel kural, haftasonunu orada geçirmek. Bu durumda promosyon falan beklemeden, örneğin New York ve Şikago'ya daha bu sene THY ile gidiş-dönüş 503 Euro ve 550 Euro'luk fiyatlarla uçtum.

tesekkur ederim arkadasım, guzel tiyo. yazdım aklımın bir kenarına

• Avrupa icinde gezmek istiyorsanız benim tavsiyem de kesinlikle Ryan air. Öncelikle bir ülkeden schengen vizesi alın. Uçak biletlerinin ucu olduğu bir ülkeden yapın basvurunuzu. Böylece maliyeti dusurursunuz.
    İstanbul hamburg. THY
    Hamburg. Barcelona Ryan air
    barcelona Madrid Ryan air
    madrid Mallorca Ryan air
    mallorca Hamburg Ryan air
    Hamburg İstanbul THY.

Esim su anda almanyada olduğu icin böyle bir plan yaptım. THY ile gidiş dönüş 442 tl. Ryan air ile yapılan uçuşların "toplamı" 47 Euro. :))
    denemenizde fayda var.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.