Şimdi Ara

Ucuz Bilet Fırsatları (Kişisel Bilet Alım-Satım Ana Konusu) (638. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24.478
Cevap
1.292
Favori
1.469.646
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 636637638639640
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bakın bu yazınızı okuyanlar beni dolandırıcı olduğumu zannedecekler ve bunun vebali sizin hanenize yazılacak.Ben kesinlikle bu güne kadar çok şükür kimseden birşey çalmadım.miller çalıntı falan değil.Firma öyle bilgilendir miş ki onuda bilmiyorum.Bu bir ticaret ve bunun maddi olarak zararını görmemişsiniz.Her iki taraf memnun.O zaman bu karalamalara gerek yok ! Zaman gösterecek evet ama sizin herhangi bir zararınız olmayacak.Eğer hırsız olsaydım kaçardım!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mtasova kullanıcısına yanıt
    Ben şahsen üstüme alındım Her okuyan öyle anlar bence.Beni kastetmediyseniz o zaman ben özür dilerim sizden.Sizde beni kastetmediğinizi belirtirseniz yeterli olacak.Sorun yok bu durumda

• Über Ü kullanıcısına yanıt
    İyi niyetinize inanıp mesajı siliyorum

• @über den ben de iki bilet aldim. Hatta bugun biriyle uctum ve olmam gereken bir yerdeyim. Donus biletimin iptal oldugunu kendisi bana haber verdi ve parami isde etti. Dolandirici diye ithamlarda bulunulmus da dilandirici olsa bu kadar ilgili mi olurdu. Kesinlikle dolandirici diye yaftalanmamasi gereken bir uye.

• ana18 kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim samimi yorumunuz için !

• quote:

Orijinalden alıntı: abuabuzer

!!!!! DİKKAT !!!!!

Arkadaşlar bu arguncakmak nickli kişi dolandırıcıdır. Yeni nicki FOREVER_1907 dir.
    Facebook profili:https://www.facebook.com/argun.cakmak
    Dh Profili:https://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memID=567541

İndirimli uçak bilet satıp daha sonra biletleri iptal ediyor/iptal ediliyor.
    Forumda görüştüğüm bazı arkadaşlar kendisinin çalıntı kredi kartıyla da işlem yaptığını söylüyor. Biletler bu nedenle iptal ediliyormuş.

Farklı üyelikleri olabilir bu nedenle banka hesap bilgisinden ve cep numarasından tanıyın onu bence.
    Kullandığı hesabın iban numarası: Enpara - TR19 0011 1000 0000 0065 1661 24 - Beyzanur Aykut
    Başka birine bu hesaba para attırmış. Akbank - TR 31 0004 6006 9388 8000 1492 32 - Kerim Aykut
    Kullandığı numaralar: 05061493727 , 05531509089 , 05531533736
    Bu hesaba para atmanızı isteyen ve bu numaraları kullanan kişiler dolandırıcıdır.

Ben kendisi hakkında suç duyurusunda bulunacağım ve tüm işlemleri buraya bildireceğim. Bu kişiden mağdur olanlar bana ulaşırsa kendilerine nasıl bir yol izlemesi gerektiğini belirtirim.

Bu kişiden şüphelenmiştim. Ben de bilet alacaktım telefonunu istedim, çok saçma bir bahane uydurmuştu beni kendisi ertesi gün arayacaktı. Aramadı tabiiki. Bir de birşey daha dikkatimi çekmişti. Ne zaman ilan verse birisi birkaç mesaj sonra ortaya çıkıyor ve bu zattan bilet aldığını güvenilir olduğunu söylüyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi closer10 -- 17 Şubat 2017; 21:2:4 >

• closer10 kullanıcısına yanıt
    Hocam kimi kasdettiniz ?

• İstanbul-new york için 1 kişi + 1 çocuk bilet almam gerekiyor. Mayıs ayı için. Nasıl yardımcı olursunuz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben size dolandirici demedim. Tam tersi sorun yasadigini soyleyen diger kullaniciya belki de sorunun farkli bir sebepten kaynaklanmis olabilecegini vurguladim.

Ancak o arkadasin soyledigi 2 nokta var.

1. `THY yapılan işlemlerin yabancı bir yolcunun bilgileri çalınarak açılmış bir mil hesabı ile yapıldığını söyledi.`
    2. `Bilet alma işlemlerini yaptığı hesabın kendine ait olmadığını ve hesap sahibinin de bu durumdan habersiz olduğunu söyledi`

a. `yani biletler "çalıntı" bir mil hesabı ile alınıyor.`==> Bu kismi arkadasin yorumu ama siz kendiniz mil hesabinin sahibinin islemlerden haberi olmadigini soylemissiniz.

Eger boyle bir sey soylemedi iseniz bu durumda diger arkadasi sizi karaliyor. Ama bunu kolaylikla kanitlar. Mesajlasmanizin ekran goruntusunu koyar ve gercek ortaya cikar.
    Kendisi zaten bu konuya yazmis. Buna da cevap verecektir. Ama durum @aynafatih arkadasin dedigi sekilde ise uzerine konusacak bir durum yok zaten.

Ben niye yorum yaptim:

Forumda zaten genel bir guvensizlik var. Insanlar bu islemlere suphe ile yaklasiyorlar. Sorun yasanan islemlere iliskin mesajlar geldikce bu isten iyice soguyorlar.
    Arada ben de biletleme yapiyorum. Yakinda adli sicil kaydi isteyecekler bu gidisle. Yani olumsuz islem kayitlarindan hepimiz etkileniyoruz. Gecenlerde bir kullanici ucusun
    parasini ucusu gerceklestirdikten sonra, bakin bilet kesildikten sonra degil, verecek sekilde bilet almak istedigini yazmisti. Neredeyse bu arkadasa hak verir hale geldik.

Siz bilet iptali vs. yasayan kisilere parasini geri vermissiniz. Yukarida bir kullanici bu sekilde yazmis. Bu nispeten guzel bir durum.
    Ama biletlemelerinizde sorun oldugu asikar. Bu sorun belki sizden belki de THY'den kaynakli. Ayni hesaptan bircok farkli kisiye biletleme yaptiginiz icin
    o mil hesabini kara listeye almis olabilirler.

Kullanici, gidecegim yere gittim ama donus biletim iptal oldu demis. Bu `BENCE` kabul edilemez.
    Insanlar aileleri ile tatile gidiyor, ogrenciler memleketine gidiyor. Ne zaman iptal olacagi belli olmayan bilete islem yapmak buyuk magduriyet yaratir.
    3-4 ay once aldiginiz bilet ucusa birkac gun kala iptal edildikten ve tum planlariniz bozulduktan sonra biletleme icin verilen para iade edilse ne ise yarayacak?

Sonuc olarak burada islem yapmak isteyen istedigi ile anlasir. Haberlesir. Aklina yattigi sekilde yapar.

Kimseye akil vermek haddime degil.

Herkese iyi yolculuklar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 17 Şubat 2017; 21:50:32 >

• maliyeci18 M kullanıcısına yanıt
    Merhaba, istemis oldugunuz ucus icin millerimle business class 160tl den yardimci olabilirim. Ekonomi normal fiyatn uzerinde cikiyor maalesef

• 26 mart Gaziantep Ankara icin fiyat alabilir miyim

• oup59 kullanıcısına yanıt
    Tamam Hocam bana dolandırıcı demediğiniz, o zaman kapatalım.Birde ben bileti iptal olan arkadaşımıza iade ücreti değil yeni bir bilet ücreti ödedim.Zaten kendisi okursa belirtir.Anlaşılan yanlış anlaşılma olmuş.Bahsettiğiniz çalıntı ithamları kesinlikle doğru değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: oup59

Ben size dolandirici demedim. Tam tersi sorun yasadigini soyleyen diger kullaniciya belki de sorunun farkli bir sebepten kaynaklanmis olabilecegini vurguladim.

Ancak o arkadasin soyledigi 2 nokta var.

1. `THY yapılan işlemlerin yabancı bir yolcunun bilgileri çalınarak açılmış bir mil hesabı ile yapıldığını söyledi.`
    2. `Bilet alma işlemlerini yaptığı hesabın kendine ait olmadığını ve hesap sahibinin de bu durumdan habersiz olduğunu söyledi`

a. `yani biletler "çalıntı" bir mil hesabı ile alınıyor.`==> Bu kismi arkadasin yorumu ama siz kendiniz mil hesabinin sahibinin islemlerden haberi olmadigini soylemissiniz.

Eger boyle bir sey soylemedi iseniz bu durumda diger arkadasi sizi karaliyor. Ama bunu kolaylikla kanitlar. Mesajlasmanizin ekran goruntusunu koyar ve gercek ortaya cikar.
    Kendisi zaten bu konuya yazmis. Buna da cevap verecektir. Ama durum @aynafatih arkadasin dedigi sekilde ise uzerine konusacak bir durum yok zaten.

Ben niye yorum yaptim:

Forumda zaten genel bir guvensizlik var. Insanlar bu islemlere suphe ile yaklasiyorlar. Sorun yasanan islemlere iliskin mesajlar geldikce bu isten iyice soguyorlar.
    Arada ben de biletleme yapiyorum. Yakinda adli sicil kaydi isteyecekler bu gidisle. Yani olumsuz islem kayitlarindan hepimiz etkileniyoruz. Gecenlerde bir kullanici ucusun
    parasini ucusu gerceklestirdikten sonra, bakin bilet kesildikten sonra degil, verecek sekilde bilet almak istedigini yazmisti. Neredeyse bu arkadasa hak verir hale geldik.

Siz bilet iptali vs. yasayan kisilere parasini geri vermissiniz. Yukarida bir kullanici bu sekilde yazmis. Bu nispeten guzel bir durum.
    Ama biletlemelerinizde sorun oldugu asikar. Bu sorun belki sizden belki de THY'den kaynakli. Ayni hesaptan bircok farkli kisiye biletleme yaptiginiz icin
    o mil hesabini kara listeye almis olabilirler.

Kullanici, gidecegim yere gittim ama donus biletim iptal oldu demis. Bu `BENCE` kabul edilemez.
    Insanlar aileleri ile tatile gidiyor, ogrenciler memleketine gidiyor. Ne zaman iptal olacagi belli olmayan bilete islem yapmak buyuk magduriyet yaratir.
    3-4 ay once aldiginiz bilet ucusa birkac gun kala iptal edildikten ve tum planlariniz bozulduktan sonra biletleme icin verilen para iade edilse ne ise yarayacak?

Sonuc olarak burada islem yapmak isteyen istedigi ile anlasir. Haberlesir. Aklina yattigi sekilde yapar.

Kimseye akil vermek haddime degil.

Herkese iyi yolculuklar...

Kesinlikle @über durust calisti benimle. Donus biletimi ben paramla aldim. Ve o parayi aynen bana gonderdi. Arkadas bu kadar duyarli davranirken burdaki bu yorumlar icin @über adina uzuluyorum.

• Über Ü kullanıcısına yanıt
    Sizden bahsetmiyorum.

• maximiles kredi kartlarimla 3500 tlye kadar japonya,çin,tayland,abd,singapur v.s. uzak mesafe uçuşlarınıza yüzde 20 indirim yapabilirim.
    uçuşunuzdan havayolunun verdiği mili kazanabilirsiniz.istediğiniz havayolundan ve istediğiniz bileti alabilirim.

linkten uçuşunuza bakabilir ve rezervasyon ücretide dahil fiyat üzerinden yüzde 20 indirim yapabilirim.

http://www.maximiles.com.tr/TR/bilet-al/Sayfalar/bilet-al.aspx

yeterli referans vardır.

https://forum.donanimhaber.com/memberReferences.asp?memID=441853

What sapp iletisim:0531 610 70 78

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ankizmir -- 18 Şubat 2017; 11:51:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln Burrows.

İstanbul Sabiha Gökçen - Kars uçuş tarihi 5 mart 2017 teklif bekliyorum acil...

Bu kişinin acil bilet ihtiyacı yok, insanları trollüyor, acil olmayan ihtiyacı olabilir ama orada da yalan soyleyerek bileti çok çok ucuza getirmeye çalışıyor.

Bu kisi ile işlem yapacak kişilerin dikkatine, boşa zaman kaybetmesinler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eaglemania -- 18 Şubat 2017; 11:54:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eaglemania

quote:

Orijinalden alıntı: Lincoln Burrows.

İstanbul Sabiha Gökçen - Kars uçuş tarihi 5 mart 2017 teklif bekliyorum acil...

Bu kişinin acil bilet ihtiyacı yok, insanları trollüyor, acil olmayan ihtiyacı olabilir ama orada da yalan soyleyerek bileti çok çok ucuza getirmeye çalışıyor.

Bu kisi ile işlem yapacak kişilerin dikkatine, boşa zaman kaybetmesinler...

Sana o ss yi atınca napacaksın acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lincoln Burrows. kullanıcısına yanıt
    Bana atma buraya at herkes görsün!

Dün 2 kere ss istedim tek kelime cevap veremedin, acil ihtiyaç diye ilettiğiniz bilet haricinde kaç tane daha bilet baktirdin, en son bilet 140 çıkıyordu sitede, mobil app de 105 dedin, senin için mobil app indirdim ve baktım yine 140 ve senden 105 olduğuna dair 2 kere ss istedim bir kelime bile yazmadın çünkü yalan söylüyorsun!

Beni tonla ugrastırdın sonra almayacağım veya seni trolledim diye tek kelime bile yazmadın!

Bilet falan aldiracagin yok burada milleti dolandirma kandirma pesindesin!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eaglemania -- 18 Şubat 2017; 12:3:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Über

Tamam Hocam bana dolandırıcı demediğiniz, o zaman kapatalım.Birde ben bileti iptal olan arkadaşımıza iade ücreti değil yeni bir bilet ücreti ödedim.Zaten kendisi okursa belirtir.Anlaşılan yanlış anlaşılma olmuş.Bahsettiğiniz çalıntı ithamları kesinlikle doğru değil.

@Über Uğraslarınız için ben teşekkür ederim önce.

Sizinde dediğiniz gibi benim zararımdan ziyade yeni biletin parasını karşıladınız, benim ısrarla gereği yok dememe rağmen hemde. Dürüstçe davranım her türlü iptal için düzeltmeleri yerine getirdiniz.

Forumda güvensiz ortam oluştuğu için insanlar hemen birilerinden birşey gördükleri an hemen yazıyorlar. Düzeltilip düzeltilmediğini beklemeksizin.

Bir açıdan haklılar aslında kendi başlarına gelen şeyin başkasının başına gelmemesi için yapılıyor. Ama direk bir yaftayla ifşa etmek pek doğru değil sanırım.

Daha öncelerde bir arkadaştan daha alıyordum bilet günunde bilet iptali oldu ve uçakta business tan başka yer olmadığı için bana business tan yer ayarladı. Ve ben ondan 30 a yakın bilet almıştım. Ilk iptalde bende yazsam foruma belki adamın ekmeğine sebep olacaktım.

Bunu düşünerek yazdıklarımıza dikkat etsek sanki daha iyi olur.

Neyse ben daha fazla yazmayayım yoksa diyecekler ortak filanmısın diye. Ortak filan değilim hatta arkadaşın adını bile bilmiyorum.

• 150 TL ve üzeri tüm yurtiçi uçak biletlemeleri 15 TL indirim ile yapılır.

50 TL ve üzeri tüm yurtiçi uçak biletlemeleri 10 TL indirim ile yapılır.

• 
Sayfa: önceki 636637638639640
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.