Şimdi Ara

Ucuz Atlatılan Kaza (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 4-5 ay önce Piyer Loti'nin ara sokaklarında çok dik bir yokuşun bitiminde altı bayağı sürtmüştü, araba askıda kalmış tümseği zor geçmişti; o gün yapılan alt kontrolünde her hangi bir aksaklık görülmemişti.

Kopan hortumun simetriğinde de çatlama var o da değişecek 2 hortum, fren hidroliği ve işçilik 195 lira tutuyor. Muhtemelen o sürtmenin neticesi şimdi çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi degobar -- 4 Nisan 2017; 8:46:29 >
  • çok çok geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: degobar

Eskiden bir kaç kere şans yüzüme gülmüştü.
    1976 da Londra'dan gelirken son anda fikrimi değiştirdim İngiliz Havayolları yerine Pan American ile geldim, binmediğim uçak Yugoslavya'da düştü.
    1978 de Kadıköy-Karaköy vapuruna yetişemedim, üniversitede dersten çıkanların üzerine bomba atıldı 16 kişi öldü.
    1999 da ki tekrarlayan depremde işyerinin teras duvarları çöktü, yarım dakika önce içeri girmiştim...

Çok acayip, soluksuz okudum yemin ederim. Hakikaten verilmiş sadakanız varmış.
  • Geçmiş olsun abi...Hakikaten verilmiş sadakanız varmış...
  • Ruyamda 2-3 defa gormuslugum var, frene basip tutmamasi.. Ruyayi bile kabusa donduren bi olay

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Eskiden bir kaç kere şans yüzüme gülmüştü.
    1976 da Londra'dan gelirken son anda fikrimi değiştirdim İngiliz Havayolları yerine Pan American ile geldim, binmediğim uçak Yugoslavya'da düştü.
    1978 de Kadıköy-Karaköy vapuruna yetişemedim, üniversitede dersten çıkanların üzerine bomba atıldı 16 kişi öldü.
    1999 da ki tekrarlayan depremde işyerinin teras duvarları çöktü, yarım dakika önce içeri girmiştim...

Gusülün faydalari

• Allah korusun kardeşim ucuz atlatmışsınız. Araca binerken her zaman Besmele çekmekte fayda var ben faydasını görüyorum.

Bir zamanlar hava limanında kışın sabaha karşı uçaklara kamyonla temiz su ikmali yapardık, yine böyle bir gecede şidettli fırtınadan dolayı dev gibi ucak takozlardan kendiliğinden kurtuldu ve rüzgarın bastığı yere doğru dönmeye başladı, ben de uçağın yanından 10-15 saniye kadar önce ayrılmıştım. eğer ayrılmamış olsaydım uçak ile araba arasında sıkışıp pestilim çıkacaktı.
  • Allah korumus esine ailesine bagislamis

• fren hortumuna sapancada kemirgen hayvanlar zarar vermiş olabilir mi ? ormanlık alan neticede. gerçi fren hortumu kolay kolay kemirilir mi bilmiyorum
  • Çok geçmiş olsun. Mucizevi bir kurtuluş olmuş.

Böyle bir durumda el freni görev yapmaya devam eder mi?

Eski iş yerimde şirket aracıyla şehir dışına gitmiştim. Dönüşte ben arabadan indim, başka bir arkadaş şehir içinde bir işi için aracı aldı.
    İlk kavşakta sağ alt salıncak demiri kırılmış durup dururken. Ben 150-160 ile gelmiştim yoldan.

Bazen gördüğümüz kazalara anlam veremiyoruz, "nasıl olur böyle bir kaza" diyoruz.
  • quote:

4-5 ay önce Piyer Loti'nin ara sokaklarında çok dik bir yokuşun bitiminde altı bayağı sürtmüştü, araba askıda kalmış tümseği zor geçmişti; o gün yapılan alt kontrolünde her hangi bir aksaklık görülmemişti.

Kopan hortumun simetriğinde de çatlama var o da değişecek 2 hortum, fren hidroliği ve işçilik 195 lira tutuyor. Muhtemelen o sürtmenin neticesi şimdi çıkıyor.

Geçmiş olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: C4_1400

Çok geçmiş olsun. Mucizevi bir kurtuluş olmuş.

Böyle bir durumda el freni görev yapmaya devam eder mi?

Eski iş yerimde şirket aracıyla şehir dışına gitmiştim. Dönüşte ben arabadan indim, başka bir arkadaş şehir içinde bir işi için aracı aldı.
    İlk kavşakta sağ alt salıncak demiri kırılmış durup dururken. Ben 150-160 ile gelmiştim yoldan.

Bazen gördüğümüz kazalara anlam veremiyoruz, "nasıl olur böyle bir kaza" diyoruz.

el freni çalışır ama giden aracı kolay kolay durdurmaz, iyice yavaşlaması gerek
  • Geçmiş olsun otobanda yolculuk yaparken sürekli ve sadece 2 şey aklıma gelir.

1.si frenin boşalması

2.si lastiğin patlaması.

Bu 2 sebepten ötürü genç yaşımın da verdiği delikanlılıkla gaza basarken 2 defa düşünür vaz geçerim çok hız yapmam.

• Hiçbir arabamda böyle birşeye rastlamadım rastlamak istemem.Frene güvenim tam olmazsa tedirgin olurdum şahsen,hortum nasıl kopabiliyor onu anlayamadım.Sonuçta çok kilit bir parçaymış.Mekanik ömrünü tamamlamış herhalde.

• geçmiş olsun
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.