Şimdi Ara

Ucuz Atlatılan Kaza

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hafta sonu Sapanca tarafına 2 günlük bir gezi yapalım dedik, sonu az daha felaketle bitebilirdi. 320 km yol yaptık, yol müsaitti yeri geldi 140 km hıza kadar da çıktık. Akşam eve geldim otoparka giriyorum bir anda fren pedalı yumuşadı ve dibe dayandı. Eşime döndüm frenler tutmuyor iyi ki yolda olmadı dedim, bir kaç manevradan sonra evin açık otoparkında çekicinin aracı yükleyebileceği pozisyonda bıraktım.
    Bu sabah Opel servis, Sigorta Yol Yardım arandı biraz evvel çekici aracı almaya geldi, ben sol ön merkezden kaçırıyor sanmıştım, merkezden evvelki rakordan hortum kopmuş. Serviste müdahale edilecek bakalım kaç para sıkışmış araya öğreneceğiz...

• Benim de kardeşimin 2011 ya da 2012 model Opel Corsa markalı aracının gaz pedalı takıldı. Allahtan otomatik şanzıman boşa atmış. Devir 5000'e kadar çıkmış çünkü.

Ve bu araca 1 hafta öncesinde Opel yetkili servisinde bakım yapılmıştı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçmiş olsun verilmiş sadakanız varmış.hepsi hepsi bir çuval civata kul yapısı zamanla illaki deforme oluyor bir yerlerinden patlak veriyor.ne bakım yaparsan yap illaki bir yerden sorun çıkma ihtimali var.
  • Hocam seyir halinde falan hiç fren kullanmadınız mı ?
    yada o zmn frenler tutuyormuydu merak ettim.
  • Senkei kullanıcısına yanıt
    Yol boyunca sayısız defa freni kullandım, olaydan 5 dakika evvel ışıklar sarıda idi frene bastım gayet güzel tuttu ve durdum.
    Evin önüne geldim 20 metre kala frenle yavaşladım bir sorun yok uzaktan kumanda ile bariyeri açtım tam sağ yapıp içeri girerken bir daha frene bastım ve pedal dipte. Olay aniden gerçekleşti.
  • Cok Gecmis olsun. Kac yasindaydi araciniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim de bu sabah kullandığım servis aracının fren balataları yere düştü.
    araç Renault master 2011 model. neyse ki bir şey olmadan tamirciye gidip yeni balataları taktırdım.
  • Aslında daha kaza olmamış, herhangi bir tehlike bile yaşamamışsınız. Eve gelince ortaya çıkması büyük şans gerçekten. Artık bunu şans ile mi açıklarız sizlere kalmış.
  • mr.big kullanıcısına yanıt
    Eskiden bir kaç kere şans yüzüme gülmüştü.
    1976 da Londra'dan gelirken son anda fikrimi değiştirdim İngiliz Havayolları yerine Pan American ile geldim, binmediğim uçak Yugoslavya'da düştü.
    1978 de Kadıköy-Karaköy vapuruna yetişemedim, üniversitede dersten çıkanların üzerine bomba atıldı 16 kişi öldü.
    1999 da ki tekrarlayan depremde işyerinin teras duvarları çöktü, yarım dakika önce içeri girmiştim...
  • tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    2011/Kasım'da sıfır olarak almıştım.
  • İyiki daçya kullanıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: degobar

1976 da Londra'dan gelirken son anda fikrimi değiştirdim İngiliz Havayolları yerine Pan American ile geldim, binmediğim uçak Yugoslavya'da düştü.
    1978 de Kadıköy-Karaköy vapuruna yetişemedim, üniversitede dersten çıkanların üzerine bomba atıldı 16 kişi öldü.
    1999 da ki tekrarlayan depremde işyerinin teras duvarları çöktü, yarım dakika önce içeri girmiştim...

Aklıma son durak filmi geldi. Allah korumuş hocam, ne diyeceğimi bilemedim.

• quote:

Mesleğiniz ne

• PROFESOR_X P kullanıcısına yanıt
    Hafta içi Muhasebeci, hafta sonu Fotografçı
  • Forumun en büyüğü galiba sensin abi. Hortum kopmuş arabanin altını bi yere vurdun mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHIHAD -- 3 Nisan 2017; 13:54:15 >
  • quote:

2011/Kasım'da sıfır olarak almıştım.

Çok geçmiş olsun, 2011 Kasım'da alınan aracın fren hortumu gibi hayati bir parça nasıl kopar akıl alır gibi değil

Lise yıllarında izci kampından gelirken Fethiye Afyon yolunda 2 şoför baya kapıştı, 140-150 geldik, afyon'da merkezde ışıklarda u dönecekken direksiyon boşalmıştı
  • Büyük bir facia olabilirmiş neyse ki bir şekilde durum kurtarılmış, geçmiş ola.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun gerçekten kötü bir durum allah korumuş.

• Yolda olsaydı bu durum , hızınız 100 km diyelim fren tutmadı , el frenini çeksen aniden araç takla falan atarmı yoksa yapacak bişey yokmu ?
  • Geçmiş olsun hocam.

5dk önce tutan fren niye o zaman da da tutmadı,işin garip tarafı bu.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.