Şimdi Ara

uçuşa yasak bölge ilan edilmesi ne demek??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Biri bana kısaca açıklasın bu işi pls..

• O bölge üstünde uçamassım demek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • içki ve uyuşturucunun yasak olduğu yerler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siyonistlerin güdümündeki orduların dışında herhangi bir orduya ait uçağın o bölgeye girdiği anda vurulması demek...
  • İsrail'in sonu çok kötü olacak. Belki ömrümüz yetmez ama günün birisinde adamın birisi yada bir topluluk israilin tepesinde patlatacak atom bombasını. Sonrasında orta doğu sorunu diye bir şey kalmayacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çakma Zippo

içki ve uyuşturucunun yasak olduğu yerler

güzeldi bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: [Fe4R]

O bölge üstünde uçamassım demek.

Yani bunun yankıları ne oluyor aslında sormak istediğim buydu?
  • Hava unsurları korumasında olmayan piyade ezilmeye mahkumdur israil mısır savaşındaki gibi yani olası bir müdahalede suriye piyadesi hava kuvvetlerinin avantajını kullanmadan imha edileceği anlamına gelir korkak cesarertten uzak insan lardan oluşmuş onursuz biçimsiz bir ordun varsa savaş meydanına çıkmadan önce alman gereken onursuz zaferden uzak lanetli zulüm katliyam amaçlı bir tedbir
  • quote:

Orijinalden alıntı: dedekorkut121

Biri bana kısaca açıklasın bu işi pls..

Mesela ben hudutta görev yapıyordum. Ermenistan sınırındaydım. Sınıra 1 km alanda hava sahası izinsiz uçuşa kapalıydı. Bunun gibimi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lakiros

quote:

Mesela ben hudutta görev yapıyordum. Ermenistan sınırındaydım. Sınıra 1 km alanda hava sahası izinsiz uçuşa kapalıydı. Bunun gibimi.

Şu an suriyeye hiç mi havadan bişey yaklaşmıyor?İsrail gibi amerika rusya gibi ülkeler bunu yapamayacak teknolojiye sahip değiller sanırım..

Bu durumdan benim algıladığım oltaya yemi takıyorsun sonra ayakkabı poşet ne gelirse tutup çıkarıyorsun yapmaya çalışıyorlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: wehrmacht

Hava unsurları korumasında olmayan piyade ezilmeye mahkumdur israil mısır savaşındaki gibi yani olası bir müdahalede suriye piyadesi hava kuvvetlerinin avantajını kullanmadan imha edileceği anlamına gelir korkak cesarertten uzak insan lardan oluşmuş onursuz biçimsiz bir ordun varsa savaş meydanına çıkmadan önce alman gereken onursuz zaferden uzak lanetli zulüm katliyam amaçlı bir tedbir

bu çok ağır olmuş(haklı olarak) hocam..Savaştaki adama desek çekip indirir bizi
  • quote:

quote:

quote:

Şu an suriyeye hiç mi havadan bişey yaklaşmıyor?İsrail gibi amerika rusya gibi ülkeler bunu yapamayacak teknolojiye sahip değiller sanırım..

Bu durumdan benim algıladığım oltaya yemi takıyorsun sonra ayakkabı poşet ne gelirse tutup çıkarıyorsun yapmaya çalışıyorlar..

Uçuşa yasak ilan edilmiş bölge demek güvenlik demek. Bir bölgeni uçuşa yasa edersen oradan geçecek uçağı vurursun kimse sana hesap soramaz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Uçuşa yasak ilan edilmiş bölge demek güvenlik demek. Bir bölgeni uçuşa yasa edersen oradan geçecek uçağı vurursun kimse sana hesap soramaz.

zaten haklı olmasalar bile hesap soramıyorsunki kaç tane aslan gibi pilotumuz şehit oldu

• quote:

quote:

Hayır senin tarif ettiğin iki ülke arasındaki tehdit algılaması dedikleri usüller ile alakalıdır anlaşma ile taraflarca belirlenen mesafeden fazla yaklaşan hava unsurları kötü niyetli kabul edilerek düşürüleceğinin ilanıdır bir nevi savaş önleme zira radikaller tarafından breysel eylemler ile ülkeler provake edilip savaşa zemin hazırlanmak istenebilir (1995 yunanistan pilotunun haince Türk Jetini düşürmesi olayı söz konusu jet hala servistedir ve burnunda Nişan olarak Ayyıldız taşımaktadır) . Diğer bir sebebi taraflar sınır hatlarındaki askeri hareketlerinin stratejik avantaj ve zaafiyetlerinin izlenememesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wehrmacht -- 30 Mayıs 2013; 15:41:37 >

• quote:

quote:

quote:

Hayır senin tarif ettiğin iki ülke arasındaki tehdit algılaması dedikleri usüller ile alakalıdır anlaşma ile taraflarca belirlenen mesafeden fazla yaklaşan hava unsurları kötü niyetli kabul edilerek düşürüleceğinin ilanıdır bir nevi savaş önleme zira radikaller tarafından breysel eylemler ile ülkeler provake edilip savaşa zemin hazırlanmak istenebilir (1995 yunanistan pilotunun haince Türk Jetini düşürmesi olayı söz konusu jet hala servistedir ve burnunda Nişan olarak Ayyıldız taşımaktadır) . Diğer bir sebebi taraflar sınır hatlarındaki askeri hareketlerinin stratejik avantaj ve zaafiyetlerinin izlenememesi.

Ben hepsini toplayayım ve angajman kuralları diyeyim. Sende sınır hattındaki askerlik yapmış kadar bilgiye sahipsin hocam.

• Rusyanın çınar ağacı sürekli kendini tazeleyen sıcak denizler mücadelesi devam mı ediyor ne
  • quote:

Rusyanın çınar ağacı sürekli kendini tazeleyen sıcak denizler mücadelesi devam mı ediyor ne

Ruslara ait suriyede askeri üs mevcut ve her istediğinde boğazlardan belli sınırlar dahilinde savaş zırhlıları geçirebiliyor yani hali hazırda sıcak denizdeler
  • quote:

quote:

Rusyanın çınar ağacı sürekli kendini tazeleyen sıcak denizler mücadelesi devam mı ediyor ne

Ruslara ait suriyede askeri üs mevcut ve her istediğinde boğazlardan belli sınırlar dahilinde savaş zırhlıları geçirebiliyor yani hali hazırda sıcak denizdeler

çok doğru ancak boğazı ilerleyen yıllarda tamamen kapatacaklarmış sadece tekne turizmi falan olacakmış..Ayrıca israil de Biz de ortadoğuda yeni bir düzenleme yaratmaya çalışıyoruz dolayısıyla rusya bu konumunu korumaz daha da aşırıya kaçar..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.