Şimdi Ara

ücretsiz Windows 10 yükseltme rezervesi (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.106
Cevap
96
Favori
92.118
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kanarya_avcisi

quote:

Orijinalden alıntı: TinyAngel

quote:

Orijinalden alıntı: MAXSTAR

Siz yeniliğe kapalı kişiler sadece 7 diye ısrar eder diğer herkes 8.1 in daha hızlı olduğunu biliyor. En son sürüme geçin de hızı görün. İstediğiniz uygulamayı test edebilirim.

Ben sana win10 yükledim diyorum win 8 le birebir karşılaştırma yaptık diyorum sen gelmiş hala win 8 daha hızlı diyorsun.

Birkere yazılım işinden azçok anlayan birisi olsan win8 in daha yavaş olduğunu otomatikman anlardın zaten. neyse daha fazla tartışmayacağım.

Yanlışın şurada sen karşılaştırma yaparken arkadaşınla yapmışsın.işletim sisteminde hız testi için donanım özelliklerin önemlidir.en kral sistemi kur hard diskin 5400rpm ise kağnı gibi olur sistem hızın.ssd li bir sistemin var ise yüksek hızda kullanırsın işletim sistemini.ben 7 de kullandım şu an 8.1 kullanıyorum.8.1 w7 den hızlıdır tartışmaya bile gerek yok.bence sen şöyle söyle bana göre de.benim düşüncem bu de kesin komünuşma çünkü 8 7 den hızlı bir işletim sistemi..

Kardeşim sizdeki nasıl bir mantık ben hiç anlamıyorum. Birkere win 7 nin win 8 / win 8.1 ve gelecek diğer sürümlerden hızlı olduğunu anlamak için hiç karşılaştırma bile yapmaya gerek yok. Bilişim sektöründe döngünün sürekli hale gelebilmesi için, gelen güncelleştirmeler sistemleri hep yorar, zorlar.. Bu telefonlardada böyledir bilgisayarlarda da. Özellikle telefonlara gelen büyük güncelleştirmeler eninde sonunda telefonu kullanılmaz hale getirir. Bu durum bilgisayarlarda bu kadar bariz olmasa da böyledir. Yoksa adamlar nasıl 2-3 yıla tekrar bilgisayar satacak. Millet alır ömürlük kullanırdı.

Hadi bana inanmıyorsun internettte onlarca karşılaştırma videosu var. Aç izle. Ama bence izlemeye gerek yok. Aklımızı kiraya vermeyelim. Kapitalist düzen yeni bir işletim sistemi çıkaracak ve daha hızlı çalıştıracak! Güldürmeyin insanı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TinyAngel -- 27 Haziran 2015; 0:03:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar Windows 8 Pro lisansı mevcut fakat şu an W7 yüklü. W10 gelince lisansım ile TEMİZ KURULUM yapabilecek miyim ?
  • simge çıktı ama ben buna mail falan girmedim lisans nereye nasıl gelecek anlamış degilim :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kanarya_avcisi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MAXSTAR

Siz yeniliğe kapalı kişiler sadece 7 diye ısrar eder diğer herkes 8.1 in daha hızlı olduğunu biliyor. En son sürüme geçin de hızı görün. İstediğiniz uygulamayı test edebilirim.

Ben sana win10 yükledim diyorum win 8 le birebir karşılaştırma yaptık diyorum sen gelmiş hala win 8 daha hızlı diyorsun.

Birkere yazılım işinden azçok anlayan birisi olsan win8 in daha yavaş olduğunu otomatikman anlardın zaten. neyse daha fazla tartışmayacağım.

Yanlışın şurada sen karşılaştırma yaparken arkadaşınla yapmışsın.işletim sisteminde hız testi için donanım özelliklerin önemlidir.en kral sistemi kur hard diskin 5400rpm ise kağnı gibi olur sistem hızın.ssd li bir sistemin var ise yüksek hızda kullanırsın işletim sistemini.ben 7 de kullandım şu an 8.1 kullanıyorum.8.1 w7 den hızlıdır tartışmaya bile gerek yok.bence sen şöyle söyle bana göre de.benim düşüncem bu de kesin komünuşma çünkü 8 7 den hızlı bir işletim sistemi..

Kardeşim sizdeki nasıl bir mantık ben hiç anlamıyorum. Birkere win 7 nin win 8 / win 8.1 ve gelecek diğer sürümlerden hızlı olduğunu anlamak için hiç karşılaştırma bile yapmaya gerek yok. Bilişim sektöründe döngünün sürekli hale gelebilmesi için, gelen güncelleştirmeler sistemleri hep yorar, zorlar.. Bu telefonlardada böyledir bilgisayarlarda da. Özellikle telefonlara gelen büyük güncelleştirmeler eninde sonunda telefonu kullanılmaz hale getirir. Bu durum bilgisayarlarda bu kadar bariz olmasa da böyledir. Yoksa adamlar nasıl 2-3 yıla tekrar bilgisayar satacak. Millet alır ömürlük kullanırdı.

Hadi bana inanmıyorsun internettte onlarca karşılaştırma videosu var. Aç izle. Ama bence izlemeye gerek yok. Aklımızı kiraya vermeyelim. Kapitalist düzen yeni bir işletim sistemi çıkaracak ve daha hızlı çalıştıracak! Güldürmeyin insanı

Yaşın biraz genç sanırım biraz ateşli konuşuyorsun.celallenmene gerek yok.sana söylediklerine karşılık bir örnek vereceğim ve seninde bunun üstüne birşey söylemeyeceğini umuyorum.şimdi bu kapitalist microsoft zamanında xp den sonra vista diye bir işletim sistemi çıkarttı piyasaya.tam bir fiyaskoydu ve bunun arkasından windows 7 geldi.sence xp den sonra vista neden tutmadı.vista utancından sonra w7 geldi.senin dediğine bakılırsa vistanın bu kadar berbat bir işletim sistemi olması mümkün değil.senin dediğin o yeni sürüm ve yavaşlatma olayını dünyada yapan bir firma var oda apple firmasıdır.her güncel sürümle performans yavaştan aşağı çekilir.fark eden olur etmeyen olur ama bu bir gerçektir.umarım söylediklerimi anlamışsındır.sen internetten araştırıyorsun sanırım..ben bire bir test ettim ve kendi tecrübrlerimi paylaşıyorum.,

• quote:

Orijinalden alıntı: JouLex

Arkadaşlar Windows 8 Pro lisansı mevcut fakat şu an W7 yüklü. W10 gelince lisansım ile TEMİZ KURULUM yapabilecek miyim ?

quote:

Uygulamalar, dosyalar ve ayarlar yükseltme işleminin bir parçası olarak taşınacaktır ancak bazı uygulama ya da ayarlar taşınmayabilir.

Anti virüs ve kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma için yükseltme işlemi sırasında Windows Anti virüs ya da Kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma aboneliğinizin güncel olup olmadığını kontrol edecektir. Windows ayarlarınızı koruyarak uygulamayı kaldıracaktır. Yükseltme işleminin tamamlanmasının ardından Windows mevcut en son sürümü yükseltme işleminden önceki ayarları kullanarak kuracaktır. Aboneliğiniz güncel değilse yükseltme işlemi sonunda Windows Defender etkinleşecektir.
    OEM tarafından ürününüz ile sunulan bazı uygulamalar yükseltme işleminden önce kaldırılabilir.
    "Get Windows 10" uygulaması bazı üçüncü şahıs uygulamaların uyumluluğunu tarayacaktır. Yükseltme işlemini engelleyen bilinen bir sorunun söz konusu olması halinde bilinen sorunlara sahip uygulamaların bir listesi tarafınıza sunulacaktır. Kabul etmeyi tercih ederseniz uygulamalar yükseltme işleminden önce kaldırılacaktır. Uygulama kaldırma işlemini kabul etmeden önce listeyi kopyalamayı unutmayın.

kaynak

http://www.microsoft.com/tr-tr/windows/windows-10-specifications

şu an yukarıdaki bilgiyi paylaşmışlar, kuvvetle muhtemel yükleme seçenekleri olacaktır ama temiz format için yükleme diski gerekli onu da unutmamak lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: mf.kaya

Arkadaşlar bana onay maili gelmedi. Rezerve ederken maili girdik ama ortada ses seda yok

quote:

Rezervasyon işlemini gerçekleştirdiğimi nasıl doğrulayabilirim?

E-posta adresinizi girerseniz bir e-posta onayı alırsınız. Ayrıca rezervasyon durumunu buradan kontrol edebilirsiniz:

Get Windows 10 uygulamasına ya da görev çubuğunun sağ ucundaki Windows simgesine sağ tıklayın.
    "Yükseltme durumunu kontrol et" öğesini seçin

kaynak

http://www.microsoft.com/tr-tr/windows/windows-10-faq

• bu ekran çıktı direk
    mail falan hiç girmedim
    anlamadım bir şey :(
     ücretsiz Windows 10 yükseltme rezervesi

• quote:

Orijinalden alıntı: McOrco

bu ekran çıktı direk
    mail falan hiç girmedim
    anlamadım bir şey :(

sol üst köşedeki üst üste duran 3 mavi çizgi menü simgesi ona tıklayın, yükseltme durumunu kontrol et kısmına tıklayın.

• McOrco kullanıcısına yanıt
    Maile gerek yok, Denetim masası / Windows update bölümünde olacak.
  • durum boyle
    kesinlikle mail girmedim
    direk simgenin cıkması ile bu sekılde acıldı
    ayrıca windowsdada market için login olmus degilim
    live hesabıyla degil ofline login im

ücretsiz Windows 10 yükseltme rezervesi ücretsiz Windows 10 yükseltme rezervesi

• quote:

durum boyle
    kesinlikle mail girmedim
    direk simgenin cıkması ile bu sekılde acıldı
    ayrıca windowsdada market için login olmus degilim
    live hesabıyla degil ofline login im

ücretsiz Windows 10 yükseltme rezervesi ücretsiz Windows 10 yükseltme rezervesi

sol menü çubuğundaki "onayı görüntüleyin" kısmına tıkladıktan sonraki görüntüyüde ss atarmısınız, ilk mesaja ekleyim bu konuda çok soru geliyor.

Ben 1 hafta falan önce rezerve ettim, mail kısmını bilerek boş geçtim. Lisanslı 7 var laptop ta, dediğim gibi windows update kısmında görebilirsin onayını.
  • m_alone kullanıcısına yanıt
    2. resim o

• quote:

2. resim o

• quote:

Orijinalden alıntı: qx5

Ben 1 hafta falan önce rezerve ettim, mail kısmını bilerek boş geçtim. Lisanslı 7 var laptop ta, dediğim gibi windows update kısmında görebilirsin onayını.

evet oradada gözüküyor
    sürümüm 8.1 SL

ben hiçbirşey yapmadan oldu
    mail girme vs şansın zaten olmadı
    bu nedenle eksik bir şey var gibime geliyor

Çekinmene gerek yok, iki yerde de aynı onay gözüküyor aynı bende ki gibi. Hem zaten 1 yıl geçiş ücretsiz, niye bu kadar telaş yaptınız anlayamadım doğrusu :)
  • herkes mail girdim girmedim vs diyince
    özendim :)

bana hiçbir şey sormadan direk sorgusuz sualsiz bunu çıkarınca :)
    Allah Allah dedim :)

Don't worry, be happy ! :))
  • Arkadaşlar benim w8 lisansım var. W10 a da rezerve ettim ama şunu merak ediyorum. W10 çıktı güncellendik diyelim daha sonra format atmak istediğimizde direkt olarak w10 kurabilecek miyiz ? Doğrudan w10 kurarken w8 deki orijinal keyimiz geçerli olacak mı ? Yoksa Microsoft w7 ve w8 den Windows 10 a geçenler için yeni key mi verecek ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konuyu biraz inceleseniz göreceksiniz defalarca yazdım resimi koydum alttaki updateye bakın resimdeki gibiyse sorun yoktur mail girmeden rezerve edildi diyorsa da belki pcyi yerel hesapla değilde Microsoft hesebıyla açtınız veya öyle kuruldu sistem ondan olabilir de yazıldı konuda biraz zahmet edip baksanız konuya göreceksiniz

• 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.