Şimdi Ara

Ücretsiz VPS panellerini PC'de deneyebilir miyiz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Önümüzdeki haftalarda VPS hizmeti almayı planlıyorum. Öncesinde maliyet odaklı da olması için ücretsiz panelleri araştırdım fakat kullanmadan bir karara varamıyorum. WMware gibi sanallaştırma yazılımlarıyla bilgisayarıma Centos 6 veya farklı sunucu işletim sistemi yükleyip panel yazılımlarını deneyebilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: kdrsrsln

Önümüzdeki haftalarda VPS hizmeti almayı planlıyorum. Öncesinde maliyet odaklı da olması için ücretsiz panelleri araştırdım fakat kullanmadan bir karara varamıyorum. WMware gibi sanallaştırma yazılımlarıyla bilgisayarıma Centos 6 veya farklı sunucu işletim sistemi yükleyip panel yazılımlarını deneyebilir miyim?

Vps i hangi amaçla kullanıcaksınız belirtirseniz size hangi panel daha uygun olur söyleyeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dedefon kullanıcısına yanıt
    2 ihtimal var.

1. si sitelerden sadece 1 tanesini buraya taşımak. Çünkü aldığı hit ve büyüklük açısından sunucularda defalarca %20 CPU kullanımı geçiyor. Özellikle haftalık duyuru ve emailden sonra kesin. İkili ilişkiye bağlı olarak hala kapanmadı.

2.si yaklaşık 12 tane site var. 1 tanesi hariç kalanlar eş dost akraba siteleri. Bu büyük siteyi taşırsam diğerlerini de yanına eklerim diye düşünüyorum. Tek çekirdek ve 512mb ram ile yeterli olur mu onuda bilmiyorum. Yoksa direk 1gb lık mı denemeliyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdrsrsln

2 ihtimal var.

1. si sitelerden sadece 1 tanesini buraya taşımak. Çünkü aldığı hit ve büyüklük açısından sunucularda defalarca %20 CPU kullanımı geçiyor. Özellikle haftalık duyuru ve emailden sonra kesin. İkili ilişkiye bağlı olarak hala kapanmadı.

2.si yaklaşık 12 tane site var. 1 tanesi hariç kalanlar eş dost akraba siteleri. Bu büyük siteyi taşırsam diğerlerini de yanına eklerim diye düşünüyorum. Tek çekirdek ve 512mb ram ile yeterli olur mu onuda bilmiyorum. Yoksa direk 1gb lık mı denemeliyim.

O halde size vps değilde vds almanızı öneririm; ve vds iniz minumum 1 gb ramli olmalı. İmkanınız varsa 2 gb olsun.
    Performansınız için linux üzerine kloxo panel kurdurarak sitelerinizi burda barındırın. Hem ücretsiz hemde Türkçe bi paneldir. Sağlam ve kullanışlıdır. Vds e windows kurupta üzerine pleskde deneye bilirsiniz fakat windows fazla ram yediğinden ram yeterli olmayıp sitelerde kasmaya yol açabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dedefon kullanıcısına yanıt
    Öneriler için teşekkür ediyorum. Windows zaten düşünmüyorum çünkü bir çok site içerik yönetimli dolayısıyla linux şart. Yönetim paneli olmadan da VDSyi yönebilmek için gerekli temel bilgileri öğrenebileceğim bir adres biliyor musunuz? SSH üzerinden komutlarla. Temel kurulumlardan sonra önemli olan spf/dkim kayıtları oluşturup girmek (toplu mail gönderimi için gerekli ve bir çok panelde göremedim), yedekleme, eğer birden fazla site barındıracaksam her site için alan ayırma gibi temel komutlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.