Şimdi Ara

Ücretsiz Kredi Danışmanı Her şeyi sorabilirsiniz... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
570
Cevap
17
Favori
46.202
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Üstad idari takip yasal takip gibi 5 yıl bankalarla çalışamamayı doğurur mu yani halk dilinde tabir edilen kara listeye girmiş olur mu ?
    |
    |
    erdi4545 bu mesajı paylaştı
  • Bu idari takip yasal takip gibi 5 yıl bankalarla çalışamamaıyı doğurur mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdi4545

Bu idari takip yasal takip gibi 5 yıl bankalarla çalışamamaıyı doğurur mu ?

Borç kapanırsa, 6-12 ay içerisinde çok fazla başvuru sayısı da yoksa bankalarla tekrar çalışmak mümkün.
    Lakin, bazen kredi danışmanlarına ihtiyaç olabilir siz çıkaramayabilirsiniz ama bir danışmana cüzi bir miktar para karşılığında tekrar bankalar ile aranızı düzeltebilirsiniz. ama 5 sene çok fazla o kadar sürmez yani.
  • Bu aralar ING Bank, Akbank, Garanti Bankası, Enpara, Finansbank gibi en çok kredi veren bankalara başvuru yapıp boş yere KKB puanınızı düşürmeyin vermiyorlar!!
    Zaten, Finansbank ve Garanti bankası satıldı biliyorsunuz, o yüzden şimdilik yönetim tam oturana kadar kredi falan pek yok hiç umursamıyorlar bile başvuruları.
    Devlet bankalarına yönelin...Zaten bu gidişle, özel bankalar TR de tutunamayacak devlet komünizme benzer bir kapitalizm sergiliyor açıkçası Eğer insanlar bankalar ile çalışacaksa devletin bankaları ile çalışsın misali 120-240 ay vadeli çok uygun faiz oranları ile konut kredisi kampanyaları çok yayıldı herkesin ağzında Mesela, genelde kadrolu kamu çalışanları devlet bankalarından maaş alırlar bilirsiniz, maaş orada sıkıysa hadi ödeme kredileri Emeklilerde de öyle mesela, ayrı bir sözleşme imzalatıyorlar " MAAŞ TEMİNATLI " diye geçer, kredi geri ödenmez ise maaşına el konma özgürlüğünü bizzat bankaya kendin veriyorsun. Yani memurlar, kadrolu kamu çalışanları, emekliler gibi maaşları devlet tarafından garantilenmiş kişiler genellikle devlet bankaları ile çalıştıklarından dolayı devlet bankalarının zarar oranları neredeyse sıfır Mesela VakıfBank tam bir emekli ve memurların bankası adamların kredileri, kartları, eksi hesapları cart curt hepsi orada ödemediği takdir de maaşını ne taşıyabilir ne de o borç bitene kadar maaşının tamamını çekebilir şimdi bu bankanın ne zararı olur Allah aşkına bir söyleyin bakalım sabah sabah girdim yine değişik değişik konulara blogumda sandım bir an kendimi Yani kısaca, özel bankalar darma duman olacak Şahenk Garanti gibi bir bankayı niye satsın yoksa? Finansbank niye satılsın? gidin özel bankalara bakın kimseyi tınlamıyorlar bile sizde yavaş yavaş DEVLET BANKALARINA yönelin ailenizi de o bankalara yönlendirin.

• Bir müteahhitten inşaattan ev alma durumum var. Önden evin yarı parasını peşin verip kat irtifak tapusunu almak istiyorum. Kalan parayida evin iskani alıninca kredi çekip odemek istiyorum. Kat irtifak tapusu üzerime olduğu için ev tesliminde ( 5 -6 ay sonra) konut kredisi çekmek mumkunmu? Teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: limoni0106

Bir müteahhitten inşaattan ev alma durumum var. Önden evin yarı parasını peşin verip kat irtifak tapusunu almak istiyorum. Kalan parayida evin iskani alıninca kredi çekip odemek istiyorum. Kat irtifak tapusu üzerime olduğu için ev tesliminde ( 5 -6 ay sonra) konut kredisi çekmek mumkunmu? Teşekkür ederim

Mümkündür bu tarz durumlarda genelde banka yada şube karar verir.
  • Bir arkadaşım aynı durumda kredi alamamış. Kat irtifak tapusu 3-4 ay benim üzerimdeyken binanın bitimine yakın kalan parayi odemek için böyle bir yol izliyorum. Tapuyu alıp verdiğim peşinati güvenceye alıyorum. Sözleşme gereği kalan parayıda teslimatta ödüyorum. Sanki tapunun benim üzerime olması ve o anda kredi cekmeyip belli bir sure sonra kredi çekmek bankalar tarafından uygun görülmeyebilir gibi geliyor.
  • Kredi kullanim tarihi ve tapu tescil tarihi ayni gun olmaliymis. Bircok bankayla gorustum. Tapu tesicl isleminden sonra kredi kullanamiyormusuz. Ben de uygun bir daire buldum kacirmamak icin parayi pesin odedim krediyi sonra ceketim demistim ama olmadi. Bir yol yontem bilen varsa cok sevinirim
  • 2011 Mayıs ayında çekilen konut kredisi için haksız faiz oranları sebebiyle müşteriyi mağdur ettikleri için bankaya itiraz Edip farkı isteyebilir miyim yoksa sadece tüketici kredisi için söz konusu mağduriyet
  • Kayınpederden alınan eve banka kredi verir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: limoni0106

Bir arkadaşım aynı durumda kredi alamamış. Kat irtifak tapusu 3-4 ay benim üzerimdeyken binanın bitimine yakın kalan parayi odemek için böyle bir yol izliyorum. Tapuyu alıp verdiğim peşinati güvenceye alıyorum. Sözleşme gereği kalan parayıda teslimatta ödüyorum. Sanki tapunun benim üzerime olması ve o anda kredi cekmeyip belli bir sure sonra kredi çekmek bankalar tarafından uygun görülmeyebilir gibi geliyor.

Kat irtifakı tapusu senin üzerine mi olacak kredi çekerken?
    anlamadım ki? başvuru yaparken tapu senin adınaysa eksper raporu hazırsa sorun yok.
  • Skordan dolayı kart,kredi vs. kullanamıyorum. Bankaya bir miktar para yatırarak o tutar kadar teminatlı kredi çekebilirmiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çerkes89

Skordan dolayı kart,kredi vs. kullanamıyorum. Bankaya bir miktar para yatırarak o tutar kadar teminatlı kredi çekebilirmiyim.

Kuveyttürk'e git bloke teminatlı kart al
  • teşekkürler
  • Hocam iyi günler 120 aylık 175bin konut kredisi çeksem 6 ay sonra bir ara ödeme yapsam. acaba ceza söz konusu olur mu? birde hangi bankanın kredisi mantıklı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: baronofhell

Hocam iyi günler 120 aylık 175bin konut kredisi çeksem 6 ay sonra bir ara ödeme yapsam. acaba ceza söz konusu olur mu? birde hangi bankanın kredisi mantıklı acaba?

400 ila 1000 tl civarı bir erken ödeme cezası yersiniz hocam eğer ara ödeme de ödediniğiniz rakam 50 bin TL ise altında ise, 400 civarı 100 bin TL ise 2000 TL ödersin yani hesap et artık
  • Mehmet Bey merhaba,

Kredi skorum düşük en son geçen hafta koç finans tan denedik iki tane kredi kartında düzensiz ödemelerimden dolayımış. 2016 haziranda bir şirket kurdum Ltd şti aylık 40 bin valörlü. Araç almak için zorluyorum. Albaraka Türk te KGF tavsiye ettiler. Teminatlı yaparız dediler. Kafa çorba oldu. İhtiyacım olan rakam 140 bin. İzlenecek yol haritasına yardım lütfen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZıRNıK -- 22 Mart 2017; 0:26:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZıRNıK

Mehmet Bey merhaba,

Kredi skorum düşük en son geçen hafta koç finans tan denedik iki tane kredi kartında düzensiz ödemelerimden dolayımış. 2016 haziranda bir şirket kurdum Ltd şti aylık 40 bin valörlü. Araç almak için zorluyorum. Albaraka Türk te KGF tavsiye ettiler. Teminatlı yaparız dediler. Kafa çorba oldu. İhtiyacım olan rakam 140 bin. İzlenecek yol haritasına yardım lütfen.

Çekmek istediğiniz kredi türü Taşıt kredisi doğru mudur?
    Peki bu kredi için peşinatınız nedir hocam?
    Bir de Albaraka teminat olarak alacağınız aracı mı istemiş?
  • Mehmet Bey ,
    Normalde Taşıt Kredisi için talepteyim fakat özel bankalar ve ödemelerimin döndüğü Garanti Bankası dahil kredi başvurularıma ret cevabı veriyor.
    Albaraka Türk , aileme ait evimi ipotek altına alarak Kredi Garanti Fonundan destek verebileceğini söyledi.
    Aracı şirketim adına alacağımdan tamamına kredi çekmek istiyorum. Fakat sistemler % 70 uygunluk verdiği için bukadarına bile kredi alamıyorum.
    KGF hakkında hiç bilgim yok. Birde sürekli kredi başvurularıda skoru etkiliyor. Referandum sürecinden kıllanmaya başladım.16 Nisanı beklemek mantıklı olurmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZıRNıK

Mehmet Bey ,
    Normalde Taşıt Kredisi için talepteyim fakat özel bankalar ve ödemelerimin döndüğü Garanti Bankası dahil kredi başvurularıma ret cevabı veriyor.
    Albaraka Türk , aileme ait evimi ipotek altına alarak Kredi Garanti Fonundan destek verebileceğini söyledi.
    Aracı şirketim adına alacağımdan tamamına kredi çekmek istiyorum. Fakat sistemler % 70 uygunluk verdiği için bukadarına bile kredi alamıyorum.
    KGF hakkında hiç bilgim yok. Birde sürekli kredi başvurularıda skoru etkiliyor. Referandum sürecinden kıllanmaya başladım.16 Nisanı beklemek mantıklı olurmu?

Garanti,Finans,Deniz gibi özel bankalar Ferit Şahenk'e bile ret verir şu an hocam.
    VakıfBank'a bizzat şubesine git başvur oda ret verirse referandumdan kıllanma tek sebep o zaten şu an kimseye kredi mredi yok vakıfbank'a son defa başvur şubeden oda olmasa bekle

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.