Şimdi Ara

Ücretsiz Kredi Danışmanı Her şeyi sorabilirsiniz... (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
570
Cevap
17
Favori
46.201
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostlar benim için çok önemli bir konuda 2 tane sorum olacak;

- Yapılandırılmış kredi kartı erken kapama yöntemi ile kapatılabilir mi.?
    - Kapatılırsa kartın gerçek limiti üzerinden mi yoksa yapılandırılmış tutar üzerinden mi bir hesaplama yapılır.?

Şimdiden teşekkür ederim.
  • Ronin1453 kullanıcısına yanıt
    Merhaba; İşleyiş bankadan bankaya değişmekle birlikte, ben kendimden örnek verecek okursam İng bank kredi kartını en son çıkan (72 ay) yapılandırmaya göre 40 ay yapılandırmıştım. Belirli bir süre ödedikten sonra müşteri hizmetlerini aradım erken kapama tutarı için bilgisini alıp geri döndüler. Kredi kartına dedikleri tutarı yatırdım. Faiz indirimli tutarını yatırmış oldum. Kredi kartım şu an aynı limitle aktif. Aynı şekilde finansbank kredi kartınıda yapılandırmada iken erken kapama yaptım ama o hemen açmadı limiti 2/3 ay sonra açtı. Bankadan bankaya değişip, limit düşürenler veya kartı hiç açmayanlar mevcut bilginize. Yapılandırma yaptığınız kanaldan net bilgi alabiliyorsunuz.umarım yardımcı olabilmişimdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umut2012 -- 18 Aralık 2017; 12:46:57 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • umut2012 U kullanıcısına yanıt
    Kardeşim öncelikle ilgine çok teşekkür ederim.
    Kartların borcunu ödedikten sonra bir daha kullanmak gibi bir niyetim yok yani yaşadığım süreç yeteri kadar canımdan bezdirdi. Tekrar aynı döngüye girmeyeceğim ve bir daha kredi kartı kullanmayacağım. Limit veya kartın kullanıma açılması/kapatılması pek umurumda değil.

Bir örnekle durumu özetleyeyim. İşbank Kredi kartımın toplam limiti 8200 TL. idi. Bunu 72 ay yapılandırdım 12.881 TL güncel borç bakiyesi olarak yapılandırdılar. Uzun süredir ödüyorum. Şu an kredi kartı kullanma limitim 1575,40 yani kartın kendi limitinden borcumu 1575,40 TL kadar düşürmüşüm.
    Ben bunu toplu ödeme ile kapatmaya çalışsam bu borç kart limitim olan 8200 TL (8200-1545,40 =6654,60 TL) üzerinden mi yoksa 12.881 TL borcumun geri kalan tutarı üzerinden mi hesaplanır.?

İnşallah derdimi anlatabilmişimdir. Tekrar teşekkür ederim.

8200 liralık borç yapılandırma yaptıktan sonra 12881 lira olmuş ve tamamı kredi kartına yansımış ve 12881 / 72 olarak ödemeye başlanmış.Şu an kalan bütün borç anladığım taksitli olarak 6654,60 kalmış. Eğer kalan tüm borç bu ise bu tutar üzerinden alınır ve erken kapama tutarı faizler düştükten sonra daha düşük tutardan erken kapama yapabilirsin

Teşekkür ederim. Bende tüm planlarımı buna göre yapmıştım. Banka şubesine gittim ancak inanın doyurucu bir cevap alamadım.
    Tekrar çok teşekkür ederim.
    Rica ederim , yardımcı olabildiysem ne mutlu👍

• Allah kimseyi kredi,kredi karti na bulastirmasin. Yeri geliyor abin,kardeşin,annen,baban dan iyi oluyor. Yeri geliyor en büyük dusmanin. Şuan bankalara toplamda 30bin lira borcum var kara kara düşünüyorum ensemizi kasimakdan başka yapabileceğim bişey yok.

• 72 ay kredi yapılandırma yapıp baska bankadan ihtiyacı olup ta kredi vs çeken oldumu hic. Kredi puanı yüksek olupta.

• djangobjk kullanıcısına yanıt
    Ben çektim ama sadece aktifbank verdi oda yüksek 2.26 faizle. Gerçi orası puanı düşük olanada veriyor. Diğer bankalardan çekemedim

kredi puanınız kaçtı alamadınız.
    borç yükünden dolayımı engelledi puan mı .
    bende aktifden almıştım 2000 eksi bakiyeyi kapattım
  • djangobjk kullanıcısına yanıt
    Borç limit oranım fazlaydı puan 1350civarı idi, su an 1080 aşırı başvuru yapmaktan

• quote:

Orijinalden alıntı: djangobjk

72 ay kredi yapılandırma yapıp baska bankadan ihtiyacı olup ta kredi vs çeken oldumu hic. Kredi puanı yüksek olupta.

ben geçen sene iş bankası kartımı yapılandırma yaptırdım belli bir müddet kredi alamadım 6 ay sonra puanım 1300 sevilerinde iken qnb finansbanktan 2 tane kredi kullandım hemde kendileri teklif ettiler ve bugünlerde yapı kredi mesaj atıyor krediniz hazır diye ama ben hiç bir borcumu aksatmadan ödüyorum yapılandırma taksitim olsun krediler olsun kredi kartlarım olsun her zaman günü gününde öderim bunun etkisi var..
  • 20 bin kredi lazım oldu bize,babam ziraat bankasından maaş alıyor 1700 civarı her ay maaşından 400 kesiliyor kredinin bitmesine 4 ayı kaldı,36 ay hiç gecikmeden ödeniyor kredi ziraat bankasına,yanlız garanti bankasından gecen mayıs kredi çekmişti 7 bin kadar 10 ay taksitle ama hep geç ödeme yaptı bazı hesapta olmayan şeyler oldu şuan düzlüğe çıktık çokşükür, kredi kartınıda yapılandırdı vardı hep gecikmeli yatırdı şimdiye kadar normalde her banka kredi veriyordu bu gecikmeler yüzünden hiçbir banka kredi vermiyor,garantiye başvurduk kredi vermiyor puanı sanırım baya düştü,sizce ziraat verirmi kredi puanı düşük olsa bile malum emekli maaşını ordan alıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: lDirtyHandsl

20 bin kredi lazım oldu bize,babam ziraat bankasından maaş alıyor 1700 civarı her ay maaşından 400 kesiliyor kredinin bitmesine 4 ayı kaldı,36 ay hiç gecikmeden ödeniyor kredi ziraat bankasına,yanlız garanti bankasından gecen mayıs kredi çekmişti 7 bin kadar 10 ay taksitle ama hep geç ödeme yaptı bazı hesapta olmayan şeyler oldu şuan düzlüğe çıktık çokşükür, kredi kartınıda yapılandırdı vardı hep gecikmeli yatırdı şimdiye kadar normalde her banka kredi veriyordu bu gecikmeler yüzünden hiçbir banka kredi vermiyor,garantiye başvurduk kredi vermiyor puanı sanırım baya düştü,sizce ziraat verirmi kredi puanı düşük olsa bile malum emekli maaşını ordan alıyor

Nasıl düzlüğe çıkma bu,borç bini aşmış eskilerin tabiri ile....

• quote:

Orijinalden alıntı: expertadvisor

quote:

Orijinalden alıntı: lDirtyHandsl

20 bin kredi lazım oldu bize,babam ziraat bankasından maaş alıyor 1700 civarı her ay maaşından 400 kesiliyor kredinin bitmesine 4 ayı kaldı,36 ay hiç gecikmeden ödeniyor kredi ziraat bankasına,yanlız garanti bankasından gecen mayıs kredi çekmişti 7 bin kadar 10 ay taksitle ama hep geç ödeme yaptı bazı hesapta olmayan şeyler oldu şuan düzlüğe çıktık çokşükür, kredi kartınıda yapılandırdı vardı hep gecikmeli yatırdı şimdiye kadar normalde her banka kredi veriyordu bu gecikmeler yüzünden hiçbir banka kredi vermiyor,garantiye başvurduk kredi vermiyor puanı sanırım baya düştü,sizce ziraat verirmi kredi puanı düşük olsa bile malum emekli maaşını ordan alıyor

Nasıl düzlüğe çıkma bu,borç bini aşmış eskilerin tabiri ile....

ziraat bankasına 4 aylık bir borç kaldı 32 ay hep düzenli ödendi,garantiyede her ay 200 yatırıyoruz yapılandırdık olay bu açıkcası,7 bin krediyide kapattık borcu yok şuan yanlız 4-5 kere hep gecikmeli yatırdık krediyi ama çokşükür kapattık orayı,yani birtek 4 aylık ziraatle 200tl kredi yapılandırması ödüyoruz

• Merhabalar bir sorum olacak bilen cevaplayabilrse sevinirim. Aylık belgelenebilir gelirim 2500₺ civarı. Ödemekte olduğum Garanti den 15.000₺ Kredim var. Fibabanka dan 6000₺ kredim var 3-4 bin ₺ de kredi kartlarım var. Ben bu borçların hepsini kapattığım zaman sıfır borca düştüğüm zaman tüm bankalar bana istediğim kadar kredi verir mi direk? Yoksa yine kredi notuna falan mı bakarlar? Maaşı da garantiden alıyorum. En fazla 1-2 kez gününü geçirmişimdir ödemelerin düzenli ödüyorum. Yani kısacası bunların hepsini sıfırladıktan sonra direk istediğim bankadan 20000₺ alabilir miyim?

• quote:

Orijinalden alıntı: Céм

Merhabalar bir sorum olacak bilen cevaplayabilrse sevinirim. Aylık belgelenebilir gelirim 2500₺ civarı. Ödemekte olduğum Garanti den 15.000₺ Kredim var. Fibabanka dan 6000₺ kredim var 3-4 bin ₺ de kredi kartlarım var. Ben bu borçların hepsini kapattığım zaman sıfır borca düştüğüm zaman tüm bankalar bana istediğim kadar kredi verir mi direk? Yoksa yine kredi notuna falan mı bakarlar? Maaşı da garantiden alıyorum. En fazla 1-2 kez gününü geçirmişimdir ödemelerin düzenli ödüyorum. Yani kısacası bunların hepsini sıfırladıktan sonra direk istediğim bankadan 20000₺ alabilir miyim?

Önce mevcutları sıfırlaayın ,sonrası kolay...Mevcut borcu kapamanız 3-4 seneyi bulur zaten...

• quote:

quote:

Merhabalar bir sorum olacak bilen cevaplayabilrse sevinirim. Aylık belgelenebilir gelirim 2500₺ civarı. Ödemekte olduğum Garanti den 15.000₺ Kredim var. Fibabanka dan 6000₺ kredim var 3-4 bin ₺ de kredi kartlarım var. Ben bu borçların hepsini kapattığım zaman sıfır borca düştüğüm zaman tüm bankalar bana istediğim kadar kredi verir mi direk? Yoksa yine kredi notuna falan mı bakarlar? Maaşı da garantiden alıyorum. En fazla 1-2 kez gününü geçirmişimdir ödemelerin düzenli ödüyorum. Yani kısacası bunların hepsini sıfırladıktan sonra direk istediğim bankadan 20000₺ alabilir miyim?

Önce mevcutları sıfırlaayın ,sonrası kolay...Mevcut borcu kapamanız 3-4 seneyi bulur zaten...

Nasıl yani 3-4 sene derken hocam? Direk nakit kapatacağım 1 günde

• quote:

quote:

quote:

Nasıl yani 3-4 sene derken hocam? Direk nakit kapatacağım 1 günde

Yeni bir kredi çekip mevcut borçlarınızı kapatmayı düşünüyorsanız o istediğiniz miktardaki krediyi vermezler. Ha bir yerden para bulup hepsini bir günde kapatıp borçlarınızı sıfırlarsanız 20.000 TL krediyi rahat verirler.

• ''Yani kısacası bunların hepsini sıfırladıktan sonra direk istediğim bankadan 20000₺ alabilir miyim? ''

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.