Şimdi Ara

Ücretsiz Kredi Danışmanı Her şeyi sorabilirsiniz... (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
570
Cevap
17
Favori
46.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SpesifikBrush

Merhaba hocam, bir sorum daha olacak. Yakın bir zamanda Teknosa'dan taksitli telefon bakıyordum. Taksit olayı ING'den kredi çekilerek oluyormuş. Görevli benim TC'mi kontrol ettirmişti, olumlu çıkmıştı kredi başvurum. Fakat onaylamadım ben. Benim bankam Yapı Kredi. Acaba ING Bank'tan SMS ile kredi başvurusu yapabilir miyim? Parayı Yapı Kredi hesabıma yatırırlar mı hemen?

Teknosa kredisi alışveriş kredisidir. Nakit olarak vermezler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet bankayla görüştüm o olur ama nakit kredi alabilmeniz için çalışıyor olmanız gerek dediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SpesifikBrush

Evet bankayla görüştüm o olur ama nakit kredi alabilmeniz için çalışıyor olmanız gerek dediler.

Yada kredi notun iyiyse, hesap aç int. şubesinden başvuru yap
  • quote:

Orijinalden alıntı: emree70

quote:

Orijinalden alıntı: Kemalemall

quote:

quote:

Merhaba şu an 3 kredi kartım var 1 i kapalı durumda toplam limitim 1000 tl öğrenciyim, kartların toplam borcu 300 tl falan. Yeni krta başvurdum onaylanmadı limitte artırılmıyorlar. Gelirim bin küsür tl aylık. Neden işlemler olmuyor acaba?

KKB puanınız kaç ? ödemeleriniz düzgün mü ? bunlar çok büyük etken ..

Son 8 aydır kullanıyorum kartları hiç aksatmadım hatta fazla fazla ödedim. Şu an sadece taksitler duruyo bi tanesinde o da 145 liraya düşürdüm. Kkb puanını bilmiyorum sorgulatmadım hiç. Toplam limit 1000 şu an ondan mıdır acaba.

ödemelerinizde aksama yoksa muhtemel puanınız 1500 ler seviyesindedir ki bu da kredi kartı almak için yeterli size yasal limitten dolayı kart verilmiyor galiba yapacağınız şey başvuru yaparken öğrenci değilde çalışan olarak bilginizi girin aylık gelirinize de 2000-2500 tl yazın büyük ihtimalle onaylanacaktır bi yakınınızın iş yeri felan yok mu iş yeri adresi olarak orayı verebilirsiniz.. Bi de bu şekilde denemenizde fayda var

Hocam dediğiniz taktiği uyguladım ama öncesinde mevcut kart ve kmh borçların hepsini kapattım üstünden 2, 5 hafta geçti başvurdum normal karta, dayımın iş yerini verdim kartı onaylamışlar, limitide yüksek vermişler 3500 tl. Bu bankalar çok garip valla, yöntem için de teşekkürler hocam.

• DÜZENLEME:
    Bir çok kredi kartı kullanıcılarının bilmediği önemli bir bilgi paylaşalım.
    Diyelim ki, ilk defa kredi kartı sahibi olacaksınız, banka size kredi kartını verirken şubedeki çalışan banka personeli veyahutta internetten başvuru yapmışsanız bankanın genel müdürlüğünde çalışan ve bu başvurunuzu onaylayan personel GELİRİNİZ bölümüne ne yazdıysa LKS "Limit kontrol sistemi" dedikleri sistemde ve diğer tüm bankalarda geliriniz o şekilde bilinmektedir. Örneğin ilk defa kredi kartı sahibi olacaksınız GELİRİNİZİ BELGELEMİŞ olsanız dahi banka personeli gelir kısmına ne yazıyorsa(bazı personeller güvenemeyip BELGELESENİZ dahi gelirinizi daha düşük yazmaktadır. Gayet Ciddiyim.) örneğin geliriniz bölümüne 2000 TL yazıldı (sizin bundan haberiniz dahi olmuyor) bütün bankalarca bilinen geliriniz 2000 TL dir ve ilk sene 4000 TL den daha fazla bir limite sahip olamazsınız(TÜM BANKALARDAKİ TOPLAM KREDİ KARTI LİMİTİ)

Şöyle bir yöntem vardır bazı arkadaşlar bilir,
    İlk defa kredi kartı sahibi oldunuz diyelim ki, geliriniz 2000 limitiniz 4000 ilk sene bu limitin üstüne çıkamazsınız.
    Kartı hiç kullanmayın direk iptal edin, bir kaç gün sonra tekrar başvuru yapın bu sefer ilk değil 2. defa kredi kartı sahibi olduğunuzdan müşteri limitiniz artık 8000 TL'e kadar "LKS" (Limit kontrol sistemi)'ne takılmadan çıkması mümkündür. Ha banka, 8000 yapmaz isterse o ayrı o artık bankaya kalmış bir şeydir(özel bankalar rahatlıkla yapar, kamu bankaları biraz daha tutumlu bu konuda)

Mesela Akbank'ın şöyle güzel bir hizmeti var, eğer AXESS sahibi iseniz,
    (Bknz:http://www.akbank.com/tr-tr/urunler/Sayfalar/Axess.aspx)
    Gelir belgelerinizi, (Kira kontratı, Tapu, Kira gelirlerinin dekontları, Bordro veya vergi levhası, SGK hizmet dökümü(özel sektör çalışanları için)) (0262) 686 96 46 bu numaraya fakslayın "LİMİT ARTTIRIM TALEBİ DİLEKÇENİZ İLE BERABER" rahatlıkla Limitinizi arttırabilirsiniz.
    "KREDİ KARTI LİMİTİM NEDEN ARTMIYOR" "Limit arttırım talebim, olumsuz sonuçlanıyor" tarzı sorular özelden ve bloglarımdan çok sık geldiği için paylaşmak istedim.

• Merhaba üstadım,

Daha önceki yıllarda yaklasık 3 bankada toplamda 10 bine yakın bir kredi kartı limitim vardı. 3 bin liralik bi kredi ihtiyacim oldu ve krediyi cekmemden sonra yaklasik 1 seneye yakın issizlik durumun oldu ve icra davasi acildi adıma.

Suan calistigim sirkette 3 bine yakın bir maasa calisiyorum ama ne kredi kartı veriyorlar ne de kredi. Diger bankalar da kredi notum dusunce limitimi 0 a cektiler.

5 bine yakın bir tutarı limiti 0 olan kredi kartıma yatirsam kredi limiti acarlar mı. Cektigik kredinin odemesi biteli daha 3 ay oldu daha cok yeni bu arada

Yorumunuz icin tesekkur ederim simdiden

• @Majesty kullanıcısına yanıt
    Öncelikle icra kaydınızın takip hesabınızın kapanıp kazanmadığı ve diğer bankaların kartlarınızı kapatıp kapatmadığın findeks raporuyla bir öğrenin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEHMET EGEMEN

DÜZENLEME:
    Bir çok kredi kartı kullanıcılarının bilmediği önemli bir bilgi paylaşalım.
    Diyelim ki, ilk defa kredi kartı sahibi olacaksınız, banka size kredi kartını verirken şubedeki çalışan banka personeli veyahutta internetten başvuru yapmışsanız bankanın genel müdürlüğünde çalışan ve bu başvurunuzu onaylayan personel GELİRİNİZ bölümüne ne yazdıysa LKS "Limit kontrol sistemi" dedikleri sistemde ve diğer tüm bankalarda geliriniz o şekilde bilinmektedir. Örneğin ilk defa kredi kartı sahibi olacaksınız GELİRİNİZİ BELGELEMİŞ olsanız dahi banka personeli gelir kısmına ne yazıyorsa(bazı personeller güvenemeyip BELGELESENİZ dahi gelirinizi daha düşük yazmaktadır. Gayet Ciddiyim.) örneğin geliriniz bölümüne 2000 TL yazıldı (sizin bundan haberiniz dahi olmuyor) bütün bankalarca bilinen geliriniz 2000 TL dir ve ilk sene 4000 TL den daha fazla bir limite sahip olamazsınız(TÜM BANKALARDAKİ TOPLAM KREDİ KARTI LİMİTİ)

Şöyle bir yöntem vardır bazı arkadaşlar bilir,
    İlk defa kredi kartı sahibi oldunuz diyelim ki, geliriniz 2000 limitiniz 4000 ilk sene bu limitin üstüne çıkamazsınız.
    Kartı hiç kullanmayın direk iptal edin, bir kaç gün sonra tekrar başvuru yapın bu sefer ilk değil 2. defa kredi kartı sahibi olduğunuzdan müşteri limitiniz artık 8000 TL'e kadar "LKS" (Limit kontrol sistemi)'ne takılmadan çıkması mümkündür. Ha banka, 8000 yapmaz isterse o ayrı o artık bankaya kalmış bir şeydir(özel bankalar rahatlıkla yapar, kamu bankaları biraz daha tutumlu bu konuda)

Mesela Akbank'ın şöyle güzel bir hizmeti var, eğer AXESS sahibi iseniz,
    (Bknz:http://www.akbank.com/tr-tr/urunler/Sayfalar/Axess.aspx)
    Gelir belgelerinizi, (Kira kontratı, Tapu, Kira gelirlerinin dekontları, Bordro veya vergi levhası, SGK hizmet dökümü(özel sektör çalışanları için)) (0262) 686 96 46 bu numaraya fakslayın "LİMİT ARTTIRIM TALEBİ DİLEKÇENİZ İLE BERABER" rahatlıkla Limitinizi arttırabilirsiniz.
    "KREDİ KARTI LİMİTİM NEDEN ARTMIYOR" "Limit arttırım talebim, olumsuz sonuçlanıyor" tarzı sorular özelden ve bloglarımdan çok sık geldiği için paylaşmak istedim.

Sen ing çalışanımısın ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba şu an 3 kredi kartım var 1 i kapalı durumda toplam limitim 1000 tl öğrenciyim, kartların toplam borcu 300 tl falan. Yeni krta başvurdum onaylanmadı limitte artırılmıyorlar. Gelirim bin küsür tl aylık. Neden işlemler olmuyor acaba?

Son 8 aydır kullanıyorum kartları hiç aksatmadım hatta fazla fazla ödedim. Şu an sadece taksitler duruyo bi tanesinde o da 145 liraya düşürdüm. Kkb puanını bilmiyorum sorgulatmadım hiç. Toplam limit 1000 şu an ondan mıdır acaba.

ödemelerinizde aksama yoksa muhtemel puanınız 1500 ler seviyesindedir ki bu da kredi kartı almak için yeterli size yasal limitten dolayı kart verilmiyor galiba yapacağınız şey başvuru yaparken öğrenci değilde çalışan olarak bilginizi girin aylık gelirinize de 2000-2500 tl yazın büyük ihtimalle onaylanacaktır bi yakınınızın iş yeri felan yok mu iş yeri adresi olarak orayı verebilirsiniz.. Bi de bu şekilde denemenizde fayda var

Hocam dediğiniz taktiği uyguladım ama öncesinde mevcut kart ve kmh borçların hepsini kapattım üstünden 2, 5 hafta geçti başvurdum normal karta, dayımın iş yerini verdim kartı onaylamışlar, limitide yüksek vermişler 3500 tl. Bu bankalar çok garip valla, yöntem için de teşekkürler hocam.

rica ederim hocam faydam dokunduysa ne mutlu.. vakti zamanında bende bu yöntemle almıştım bankalar dediğim gibi her zaman garip finansal yerler :) garantiden mi aldınız kartı hocam

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

rica ederim hocam faydam dokunduysa ne mutlu.. vakti zamanında bende bu yöntemle almıştım bankalar dediğim gibi her zaman garip finansal yerler :) garantiden mi aldınız kartı hocam

Akbank hocam, 1 ay önce exi26 için red vermişlerdi şimdi normal kart verdiler :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Akbank hocam, 1 ay önce exi26 için red vermişlerdi şimdi normal kart verdiler :)

güzel taktik tutmuş :D

• @Majesty kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla takip tarihinden itibaren 1 sene süreyle kredi notu hesaplanmıyor. 1 sene sonra tekrar hesaplanmaya başlıyor. Ayrıca borcun ödenmesi sonrasında bu takip kaydının ilgili banka tarafından kapatılması gerekiyor. Halen açık takipte gözükmesi gibi birşey söz konusu olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xgitarx

Bildiğim kadarıyla takip tarihinden itibaren 1 sene süreyle kredi notu hesaplanmıyor. 1 sene sonra tekrar hesaplanmaya başlıyor. Ayrıca borcun ödenmesi sonrasında bu takip kaydının ilgili banka tarafından kapatılması gerekiyor. Halen açık takipte gözükmesi gibi birşey söz konusu olabilir.

Yanlis biliyorsunuz hocam.bizzat yasadim cunku

Eski maas bankamin kmhi acikti.banka degistik.o bankadan kredim vardi.her ayin 15 i kredimi oderdim.kmh - 2700 tl.kredim 1660 tl idi.ben her ayin 15 i duzenli 1800 tl yatirirdim.duzenli sasmaz.kredi arti kmh in faizi yani.bigun bankadan aradilar zart diye.takibe dustunuz.sicilimde 30.01.2017 tarihinde idari takip gorunuyor suan.aradilar 1 hafta sure istedim odedim.ama idari takibe dustuk bi kere

Hatta soyle diyim.normalde idari takipe dustukten sonra 5 sene kredi cekemiyorsun.

Neyse.bu sayfada iletilerim mevcut.ailevi sebeplerden dolayi 2 2.5 senedir surekli kartlarimi gec oduyordum ama surekli.1 donem 2 donem.3. Donem gecmeden yatiriyordum.3 ay once kredi notum sifirdi.dediginize gore 6 ay once idari takip var.notu yukselmemesi gerekiyor.son uc aydir.herseyimi duzenli oduyorum asgari felan degil neyse o.hatta erken kapamalarim oldu.kredi notum 3 ay once 0 dan 990 a yukseldi.suan 1050.son iki ay azda olsa artti yine

Ailevi borclar bitince kendime bi araba alayim dedim maas bankama gittim.100 bin tl ihtiyac istiyorum dedim.basvuruyu aldi.yarin belli olcak.cikmazsa 3 ay sonra tekrar denicez.acelem yok.normalde 5 sene kredi cekememe durumu varya.30 40 istiyorsaniz aninda verelim ama 100 bin icin belki genel merkez bi 6 ay duzenli odeme gerekebilir.en kotu 3 ay bekleriz 3 ay sonra rahat alirsiniz dedi.

Bu arada ustume krediler kendime ait cok az kaldi.kamuda hekimim aslinda.maas bordrom yuksek esimde calisiyor.sunu demeye caliyorum.bankaci dediki hocam boyle bozuk bi sicil normalde bu kadar hizli toplamazdi ama isinizden kamuda olusunuzdan hizli topladi

Ezcumle

Son 6 ayimda idari takip var 1 adet.ama puanim artiyor

• Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    Çalıştığınız sektörün findeks puanına etkisi sıfır findeks puanına etki eden pekçok etken var raporu alınca görürsünüz idari takip kapandıktan Sonra banka aynı gün bile kredi verebilir (verir vermez kendi bileceği iş) puanınız 900 dip seviyeye gelmiş 3 ay ödemeyi düzenli yapmışsınız 1900 olmamış 1000 lere gelmiş doğal bu ödemiyorsanız iner öderseniz artar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vay be kkb icat edildiğinden beri işin içindeyiz doktor olunca çabuk yükseliyor şöför olunca umutsuz vaka

Ne günlere kaldık hakim bey 😂

• KKB puanının işle çalışmayla alakası yok puanın bir takım bileşenlerden oluştuğu raporun en üst kısmında gözüküyor zaten öğrenci adamın düzenli ödeme ve az borçlanmayla puanı 1800 lerde olabilirken büyük iş yeri sahibi birinin ödemelerinde aksama varsa ve borçlanma oranı çoksa puanı yerlerde olabiliyor..
  • quote:

KKB puanının işle çalışmayla alakası yok puanın bir takım bileşenlerden oluştuğu raporun en üst kısmında gözüküyor zaten öğrenci adamın düzenli ödeme ve az borçlanmayla puanı 1800 lerde olabilirken büyük iş yeri sahibi birinin ödemelerinde aksama varsa ve borçlanma oranı çoksa puanı yerlerde olabiliyor..

Hayir onu demek istemedim.elbetteki meslek kkb puanini etkilemez.lakin maas bordrosu 9 bin.toplam kart ve kredi borcu 25 bin benim.gelir borclanma durumu diye bisey var.bu direk findeksin puanlama sistemindede mevcut.arti yeri geliyor 2 3 bin tl kalan 3 4 taksiti kalan kredi borcunu tek kalemde kapiyabiliyosun.buda olumlu etkiliyo

Edit:bahsettigim durumda kredi cikmadi.duzenli odemelr son 2 3 aydir.biraz daha beklenmesi gerektigi soylenmis.benimde zaten acelem yok.bi uc ay daha bekledigim zaman hem cok ufak seviyelere inecek.hemde sene sonu kampanyalarini degerlendiricegim bahaneyle.mebla 100 bin tl oldugu icin sorun cikmis.30 40 lar cikardi dedi.hayirlisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 11 Temmuz 2017; 12:31:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ultrasaray0643

quote:

KKB puanının işle çalışmayla alakası yok puanın bir takım bileşenlerden oluştuğu raporun en üst kısmında gözüküyor zaten öğrenci adamın düzenli ödeme ve az borçlanmayla puanı 1800 lerde olabilirken büyük iş yeri sahibi birinin ödemelerinde aksama varsa ve borçlanma oranı çoksa puanı yerlerde olabiliyor..

Hayir onu demek istemedim.elbetteki meslek kkb puanini etkilemez.lakin maas bordrosu 9 bin.toplam kart ve kredi borcu 25 bin benim.gelir borclanma durumu diye bisey var.bu direk findeksin puanlama sistemindede mevcut.arti yeri geliyor 2 3 bin tl kalan 3 4 taksiti kalan kredi borcunu tek kalemde kapiyabiliyosun.buda olumlu etkiliyo

Edit:bahsettigim durumda kredi cikmadi.duzenli odemelr son 2 3 aydir.biraz daha beklenmesi gerektigi soylenmis.benimde zaten acelem yok.bi uc ay daha bekledigim zaman hem cok ufak seviyelere inecek.hemde sene sonu kampanyalarini degerlendiricegim bahaneyle.mebla 100 bin tl oldugu icin sorun cikmis.30 40 lar cikardi dedi.hayirlisi

hocam sizin kkb kaçtı ?

• quote:

quote:

quote:

hocam sizin kkb kaçtı ?

Nisan 0

Mayis 991

Haziran 1008

Temmuz 1041

Nisandan itibaren duzenli odemeye basladim.ilk odememde rokete bagladi puan.sonra bi tane kucuk kredimi erken kapattim felan ama minik minik ilerliyor.cok enteresan bi hesaplamalari var cidden.ben mesela ilk duzenli odememde puanim 200 300 olur sonra 400 500 bine cikmam 4 5 ayi bulur diyodum.bi ayda ciktik orda takildik artiyo ama ih ih

• quote:

quote:

quote:

quote:

hocam sizin kkb kaçtı ?

Nisan 0

Mayis 991

Haziran 1008

Temmuz 1041

Nisandan itibaren duzenli odemeye basladim.ilk odememde rokete bagladi puan.sonra bi tane kucuk kredimi erken kapattim felan ama minik minik ilerliyor.cok enteresan bi hesaplamalari var cidden.ben mesela ilk duzenli odememde puanim 200 300 olur sonra 400 500 bine cikmam 4 5 ayi bulur diyodum.bi ayda ciktik orda takildik artiyo ama ih ih

belli ki puanın zamanla yavaş yavaş artmış ama gösterilmemiş yoksa birden 900 küsüre çıkmaz ayrıca 1000 den sonra yavaş ilerliyor puanlama küçük küçük

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.