Şimdi Ara

Ücretsiz (freeware) Panda Cloud Antivirus Paylaşımı - Özellikler, Sorunlar ve Çözümleri (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
4
Favori
15.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Şöyle diyeyim bu programın son versiyonunda yer alan ("Toolbar and URL Filtering compatibility with Internet Explorer 9 and Firefox 4.") Url Filtering'i kurarsanız belki ne demek istediğimi anlayacaksınız. Şöyle ki bilgisayarı yeni kurdum. Hiç bir sorun yoktu Panda Anti Cloud'i yükledikten sonra böyle bir sorun verdi. Url Filtering'i sildikten sonra düzeldi. Belki ben programı kullanamamışımdır fakat benim başıma gelen başka bir kullanıcının başına gelirse diye uyarmak amacım. İstiyorsanız bir de son çıkan versiyonunu yükleyip deneyin belki benim başıma gelen size de gelebilir. Değişik Spyware, Malware programlarıyla bilgisayarı tarattım ona rağmen düzelmedi. Şöyle diyeyim benim bilgisayarımdaki sorunun kaynağı Panda Cloud Url Filtering idi.

Virus konusunda silip silmeme işinde yanlış bilgi vermiş olabilirim ki bunu zaten mesajımda(okuduğum kadarıyla diyerek) belirtmeye çalışmıştım. Siz böyle bir sorun olmadığını söyleyip konuya açıklık getirmişsiniz, teşekkür ederim. Kurduğum programın Panda Cloud olduğunu bir kez daha belirtmeme gerek yoktur umarım.

• @muhsingullu

hocam hep güncel versiyonu yüklerim ama ben genelde toolbarı yüklemiyorum o yüzden toolbar konusuna kısa sürece açıklık getireceğim eğer varsa böyle bir problem toolbarın kurulmamasını yazacağım ama kötü siteler için toolbar gerekli çünkü siteyi o toolbar denetliyor neyse ben önce toolbarı deneyim ondan sonra yazarım.
  • @muhsingullu

Bizzat tekrar kurdum (toolbar dahil);

Ücretsiz (freeware) Panda Cloud Antivirus Paylaşımı - Özellikler, Sorunlar ve Çözümleri

Ücretsiz (freeware) Panda Cloud Antivirus Paylaşımı - Özellikler, Sorunlar ve Çözümleri

Evet internete bağlanmada sorun yaşadım ama foruma girebiliyordum googleye giremiyordum.

Sorun "Panda URL Filtering" eklentisinden kaynaklanıyor sanıyorum .

Program ekle kaldırdan URL Filtre eklentisini kaldırıyoruz.

Mutlu son ;

URL Filtre kuruluyken foruma girebildim ama google ye giremedim sorun url filtresinden kaynaklanıyor o yüzden url filtresini program ekle kaldırdan programı kaldırınca sorun çözülüyor.

ve hala panda toolbar kurulu ama istediğiniz sitelere girebiliyorsunuz, arkadaşlar programı kötülemeden önce lütfen yaşadığınız sorunu ilk önce forum ile paylaşınız sonra şikayetçi olunuz, ayrıca program ilk kurulumdan sonra sarı plan üzerine bir pro sürümü satın alın extra şu özellikler var diye sadece bir defaya mahsus bir reklam görülecektir bunu avira personal kullanana arkadaşlar bilir.

@muhsingullu hocam sizden ricam komple toolbarı kaldırıp sadece panda cloud antivirusu 1 hafta denemenizi ısrarla istiyorum sonra tekrar sonuçları bizimle paylaşınız.

iyi forumlar.

• Merhabalar hocam,

Ben programı farkında olmadan fazla kötülemişim. Dediğim gibi tam bilgisayarı kurup 1 gün boyunca internette niye Google'a giremiyorum diye çıldırınca biraz programı fazladan kötülemiş oldum. Zaten dediğiniz gibi yaptım şu an bilgisayarımda Panda Cloud var ve şu ana kadar bir sorun yaşamadım. Kuracak olan forumdaki arkadaşlara önerim Url Filtering'i kurmamaları.

Bir de ben ilk Toolbar'ı silmiştim. Çünkü araştırdığım kadarıyla aynı problem başka toolbarlar ile de oluyormuş. Ben de bunun üstüne Toolbar'ı kaldırdım. Daha sonra ise Url Filtering'i kaldırdım ve düzeldi. Son olarak şu an sadece Panda Cloud'i kullanıyorum ve gayet memnunum.

İyi akşamlar.
  • MS Security Ess. güncel olmasına rağmen kendi kendine hata vermeye başlayıp kendini boot edemeyince kafam attı denemediğim alternatif bir antivirüs arıyordum normalde McAfee Total 2011 lisansım var 2 senelik ama kullandığım bu PC'de 1GB DDR1 ram olunca acayip kasıntı oluyordu.

Panda Cloud 1.4 tam anlamı ile ilaç gibi geldi işletim sistemi + Panda Cloud stabil şekilde 200MB ram yiyor ve ne kasıntı ne virüs ne de herhangi bir arıza çıkarıyor sanırsın PC'de çocuk uyuyor ajan gibi :D Şiddetle tavsiye ederim şimdiye kadar çıkmış en iyi freeantivrus olabilir.
  • Arkadaslar bende panda cloud antivirüsü kurdum basit bir arayüzü var kolay kullanıslı bişeye benziyor ancak yanında baska hangi programları kullanmalıyım ? (advanced system care, ccleaner, usbvaccine yüklü zaten)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahseer898

Arkadaslar bende panda cloud antivirüsü kurdum basit bir arayüzü var kolay kullanıslı bişeye benziyor ancak yanında baska hangi programları kullanmalıyım ? (advanced system care, ccleaner, usbvaccine yüklü zaten)

fazladan "superantispyware free" ile birlikte sorunsuz çalışıyor ben şuan kullanıyorum herhangi bir sorun veya çakışma olmuyor
  • Dostum bu tarayınca hiç bi bilgi vermiyor. Yani virüs olup olmadığını anlayamıyorum.Ya da virüs olmayınca böyle hiçbirşey demiyor mu?

• rapor kısmında kaç virüs, torjan vs. bulunmuş yazıyor ama o da çok gelişmiş bir rapor değil. Programın kurulumundan bu yana bulunan tüm virüs sayısının raporunu veriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EarlyWinter

Dostum bu tarayınca hiç bi bilgi vermiyor. Yani virüs olup olmadığını anlayamıyorum.Ya da virüs olmayınca böyle hiçbirşey demiyor mu?

eğer sizde virus olsaydı o mavi çizgide turuncu olurdu pc niz temiz görülüyor ve sağ altta * zararlı yazılım bulundu derdi sağ alt köşedede virus bulundu silindi yada temizlendi veya temizlenemedi uyarısı verirdi tıkladığınızda hangi tür virus olduğunu görürdünüz

taramamalarda Temizlenen virus yeşil , temizlenemeyen turuncu gözükür

virus taraması yapmadığınız halde virus bulursa sağ altta virus bulundu uyarısı verir ve kendi işlemi yapar.

http://www.freeantivirushelp.com/blog/image.axd?picture=2010%2F4%2Findepth_reporting.jpg

Bulunan viruslerin türü bu listede yer alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 9 Mayıs 2011; 10:42:31 >

• 1.9 beta sürümü çıktı arkadaşlar
  • internet gitti diyelim :) eee o zaman panda sacmaliyor mu?yada daha dogru bi ifade ile virus olan bi dosyayi acsam is yapiyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: lyldz

internet gitti diyelim :) eee o zaman panda sacmaliyor mu?yada daha dogru bi ifade ile virus olan bi dosyayi acsam is yapiyor mu

İlk mesajı okusaydınız anlardınız, son database'i kullanıyor .
  • anlatamadim internet olmadan bir ise yaramiyor degil mi die sormuatum hocam
  • quote:

anlatamadim internet olmadan bir ise yaramiyor degil mi die sormuatum hocam

Yarıyor yarıyor sen içini ferah tut
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayati54

quote:

anlatamadim internet olmadan bir ise yaramiyor degil mi die sormuatum hocam

Yarıyor yarıyor sen içini ferah tut

eywallah deniycem :D
  • Merhaba,

Ben ilk versiyon çıktığı zamanlarda denemiştim ama internet bankacılığı vs. kullandığımdan pek güvenemedim programa. Biraz araştırma yaptım ama bulamadım acaba detaylı bi inceleme var mı yapılmış internette falan ben de yüklemeyi düşünüyorum?
  • quote:

Orijinalden alıntı: istannbullu34

Merhaba,

Ben ilk versiyon çıktığı zamanlarda denemiştim ama internet bankacılığı vs. kullandığımdan pek güvenemedim programa. Biraz araştırma yaptım ama bulamadım acaba detaylı bi inceleme var mı yapılmış internette falan ben de yüklemeyi düşünüyorum?

İnternet bankacılığı kullanacaksanız size tavsiyem ücretli bir kaspersky internet security almanız 30-50 tl için tüm paranızı riske atmayın bende panda cloud kullanın diyerek riske girmem
  • eheh doğru diyorsunuz :) bi iki yabancı sitede inceleme buldum bakınıyorum insanın yükleyesi geliyor yeni teknolojileri severim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istannbullu34 -- 28 Mayıs 2011; 11:04:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: istannbullu34

eheh doğru diyorsunuz :) bi iki yabancı sitede inceleme buldum bakınıyorum insanın yükleyesi geliyor yeni teknolojileri severim :)

hocam ben 1 senedir kullanıyorum ve formatlanan pc'lere kuruyorum ! , ama ben o kadar ota .oka atlayan biri değilim her programı pc me kurmam herkesi pc me oturtmam yani bu koruma bir nebzede kişiden kişiye değişiyor yinede üzerine basarak söylüyorum bir kaç kuruş için bankadaki paranızı riske atmayın ne olur ne olmaz hacklenir vs

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hayati54 -- 28 Mayıs 2011; 11:13:14 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.