Şimdi Ara

ÜCRETSİZ EMLAK KOMİSYONCULUĞU KURSU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
3
Favori
37.050
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kyorhan

quote:

Orijinalden alıntı: trcontacts

hakikaten hic 1 emlakci cikipta hakkiin savunmadi!! savunamazda bence yalan soyleyerek milleti dolandirarak, fiyatlari yukselterek vs vsvs vs. arakdaslarin dediklerine katiliyorum hic kimse bulasmasin almasin aldirmasin, gidin sozlesme imzalayin emlakcinin cakallik sozlesmesini, daha sorna daireyi begenin ve kardesinizn uzerineyapin yada aile fertlerinden biriini, 2 gun sonrada tapudan kendi uzerinize satis alin, emin olun vereceginiz rakkam 1500 tl yi gecmez, ena zindan devlete kalir bunlar gibi uchkagitci imansiz gozu donmuslere kalmaz helal paraniz.
    saygilar.

Hocam ben anlamadım mevzuyu biraz daha açar mısın rica etsem ? Bu dediğin alıcılar için geçerli değil mi ?

evet alicilar icingecerli,
    simdi siz emlakciya gittiniz ve size ev gosterecek, yanliz sozlesme imzalamadan 1 adim atmam diyor sizde bu evi ondan alacaginiza emlakciyi devre disi birakmayacaginiza sozlesme imzaliyorsunuz.
    evi begendiniz alacaksiniz fakat emlakciyi devre disi birakamiyorsunuz cunku sozlesme imzaladiz, evin zaten enrede oldugunu gordunuz, aksam saati gidin satin alacaginiz evin kapi komsularini calin illaki ev sahibini taniyor olan vardir ve teli vardir, tel numarasini alin ve ev sahibi ile gorusun anlasin, yanliz hukuki yoldan basiniz agbirmasin diye evi alir iken guvenilir birisi uzerine yapin, boylikle emlakci sizden hic bir hak ve talepte bulunamaz, daha sorna gidin satin adliginiz evi kendi uuzerinize yapin. tapu masraflari dairenin muhitine gore degisiyor ama %3 ten daha az olacagi kesin boyliklie bu asalak meslek grubuna ait asalaklarin cebinin para ile doldurmamis oluruz, para devlete kalir.
    :)

• quote:

quote:

quote:

hakikaten hic 1 emlakci cikipta hakkiin savunmadi!! savunamazda bence yalan soyleyerek milleti dolandirarak, fiyatlari yukselterek vs vsvs vs. arakdaslarin dediklerine katiliyorum hic kimse bulasmasin almasin aldirmasin, gidin sozlesme imzalayin emlakcinin cakallik sozlesmesini, daha sorna daireyi begenin ve kardesinizn uzerineyapin yada aile fertlerinden biriini, 2 gun sonrada tapudan kendi uzerinize satis alin, emin olun vereceginiz rakkam 1500 tl yi gecmez, ena zindan devlete kalir bunlar gibi uchkagitci imansiz gozu donmuslere kalmaz helal paraniz.
    saygilar.

Hocam ben anlamadım mevzuyu biraz daha açar mısın rica etsem ? Bu dediğin alıcılar için geçerli değil mi ?

simdi siz emlakciya gittiniz ve size ev gosterecek, yanliz sozlesme imzalamadan 1 adim atmam diyor sizde bu evi ondan alacaginiza emlakciyi devre disi birakmayacaginiza sozlesme imzaliyorsunuz.
    evi begendiniz alacaksiniz fakat emlakciyi devre disi birakamiyorsunuz cunku sozlesme imzaladiz, evin zaten enrede oldugunu gordunuz, aksam saati gidin satin alacaginiz evin kapi komsularini calin illaki ev sahibini taniyor olan vardir ve teli vardir, tel numarasini alin ve ev sahibi ile gorusun anlasin, yanliz hukuki yoldan basiniz agbirmasin diye evi alir iken guvenilir birisi uzerine yapin, boylikle emlakci sizden hic bir hak ve talepte bulunamaz, daha sorna gidin satin adliginiz evi kendi uuzerinize yapin. tapu masraflari dairenin muhitine gore degisiyor ama %3 ten daha az olacagi kesin boyliklie bu asalak meslek grubuna ait asalaklarin cebinin para ile doldurmamis oluruz, para devlete kalir.

Emlakçı sözleşme imzalamadan evi göstermem diyebiliyor mu yaw ?

Ayrıca ev sahibi de sözleşme imzalıyordur, o da başkasına satamaz o halde ?

Bir de ben kendim sözleşmeyi neden imzalayayım ki :D Eşime..vs imzalatır evi kendi üzerime alırım tapu masrafından da yırtarım öyle değil mi

• quote:

quote:

quote:

quote:

saygilar.

Emlakçı sözleşme imzalamadan evi göstermem diyebiliyor mu yaw ?

Ayrıca ev sahibi de sözleşme imzalıyordur, o da başkasına satamaz o halde ?

Bir de ben kendim sözleşmeyi neden imzalayayım ki :D Eşime..vs imzalatır evi kendi üzerime alırım tapu masrafından da yırtarım öyle değil mi

evet linkte ornekleri var
    http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-daire-ozluce-ertugrulkent-te-3-1-satilik-daire-32699781/detay/?
    evet oda bir secenek esiniz imazalar siz alirsiniz ama soy isim ayni oldugundan dolayi mahkemelik olursaniz hakli cikabilir,
    ev sahibi imzalamayabilir eger emlakci ile samimi ise zaten ev sahibi emlakciyi devre disi birakmaya yanasmaz :))

• emlakçıların en çok sevdiği uydu haritasından yer gösterme sayfası :D

http://wikimapia.org

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProjectMan -- 3 Ekim 2012; 11:14:25 >
  • Bir yandan diyorum ki; emlak komisyonculugunun egitiminin olması iyi. Egitim almayana emlakcılık yaptırmasınlar.

Ankara'da Etimesgut ve Sincan muhitinde o kadar cok 'Recep ivedik' klonu emlakcı var ki, detaylı anlatsam sasarsınız. Ne oturmasını-kalkmasını bilirler, ne insanlarla ve özellikle hanımlarla konusmasını bilirler, ne yaptıkları isin hakkını verirler, ne de kanun-yönetmelik tanırlar. Maganda gibi araba kullanırlar, her fırsatta adam kandırmaya calısırlar. İşleri güçleri cakallık!

Özellikle SiNCAN'ın emlakcılarını ve bir kac ev-evsahibini gördükten sonra Elvankente kactım... Bu kadar kifayetsiz ve etik yoksunu insan nasıl bi araya gelmis sasarsın. Bazılarının ofislerinde arka tarafta ikinci odaları bile var. Arada sırada duyuyoruz, işe aldıkları cici kızlarla arka odada zina yapan ve is üstünde basılan emlakcılar, hatta isi ilerletip arada bir sekreterlerini karsılıklı degisen midesizler... Ev arayan dullara sulananlar.
    İsthbrat komser arkadas daha neler anlatıyor da... Detaya gerek yok!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• şimdiye kadar emlakçılarla neredeyse hiç işim olmamıştı. haziran ayında evleneceğim için yaklaşık bir aydır emlakçılarla haşır neşirim. abi bir tane de üç kağıt yapmayanına denk gelmedim istisnasız hepsi internete verdikleri ilanı sorduğumda "aaa orası tutuldu size başka bir yer öneriyim" diyor. insanı geri zekalı yerine koyuyorlar. hatta dün bir tanesi başka öneriyim dedi yine ve internetten resimlerine baktım dairenin. gayet güzel temiz görmek istiyorum dedim. götürdüğü daire de başka çıktı ben nasıl güveniyim şimdi bu insanlara?

keşke dürüstlük dersi de verseler bu kursta

• Sadece emlakçı değilki her meslekte var bunlar ,özellikle birşey satanlar ,sattıkları ne olursa olsun hakkındaki gerçeği söylemezler.Emlakçılara gelirsek ben dükkan numaralarını değiştirip iyi bir yerdeki dükkanı alıcıya göstererek aslında arka taraflardaki dükkanı satanı duydum , daha neler neler.çivisi çıkmış bu ülkenin artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: theshiver

emlakçılığın kursu mu olur ?
    ben size hemen emlakçılığı öğretiğim ücretsiz olarak.

1- dükkan tutacak kadar sermaye
    2- bacak kası
    3- farklı dairelere ait anahtarları birbirinden ayırt etmeye yetecek kadar IQ
    4- bol bol boş geyik çevirebilme yeteneği..

işte emlakçılığın 4 altın kuralı bu.. boşuna değerli zamanınızı harcayıp bedava diye kursa gitmeyin.

Ne yazıkki işte böyle herşeyi basit düşünenler , işi bilmeyenler , işleri bu kadar basit zannedenler yüzünden Türkiyede emlakçılara hala sahtekar gözüyle bakılmakta'dır.

BENCE DURUP Bİ DÜŞÜNÜLMELİ !

Ben 22 yaşındayım babam 55 yaşında 1980 yılından beri emlak işi yapmakta'yız ben ise aktif olarak 5 yıldan beri işin profesyoneliyim ... TABİ ARKAMDA 30 YIL BU İŞİ YAPMIŞ USTA EL VE İŞİN DUAYENİ OLAN BABAM VAR bilmediği anlamadığı şey yok gayrimenkul konusuyla alakalı ....

Ne bilebilirki diyosun ? Sadece bi miras paylaşımı bile başlı başına kitapları var kat karşılığı sözleşmesi için 1.500 ( binbeşyüz ) sayfalık kitapları var bak en basitleri bunlar ...

BENCE DURUP Bİ DÜŞÜNÜLMELİ !

Benim bulunduğum yerde yaklaşık 15 resmi emlakçı var bölgenin ilk emlakçısı biziz Profesyonel olarak başta marmara bölgesi ve Türkiye genelinde çalışmaktayız ... ( BİZİ TANIMAYAN İŞ ADAMI SANAYİCİ YOKTUR. evet bulunduğum bölgede 15 tane resmi emlakçı var ve her sene 10 tane daha açılıp en az bi 11 - 12 tanesi kapanıyo .... benim size tavsitem HERKEZ BİLDİĞİ İŞİ YAPSIN , AÇTIĞINIZ DÜKKANI AÇIP KAPARKEN eliNİZDEN GİDEN PARAyı HADİ Bİ KENARA KOYun ve elinizi vicdanınıza koyun ve düşünün bu yaptığınız Emlakçıların ismini dolandırıcıya çıkarmaktan başka bişe kazandırmaz size. ....

VE BENCE ÜNİVERSİTE ŞARTI GElMELİ ... BU İŞİ YAPAN OKULUNU OKUCAK ARKADAŞ kurs neymiş...

HEEE bu arada böyle işi bu kadar basite alan arkadaşlar beni ve çalıştığım iş adamı arkadaşlarımı görseler , bizim yemek masamıza garsonluk yapmak isterler oda ayrı muhabbet ... Hadi EYVALLAH

• quote:

Orijinalden alıntı: geberit

Sadece emlakçı değilki her meslekte var bunlar ,özellikle birşey satanlar ,sattıkları ne olursa olsun hakkındaki gerçeği söylemezler.Emlakçılara gelirsek ben dükkan numaralarını değiştirip iyi bir yerdeki dükkanı alıcıya göstererek aslında arka taraflardaki dükkanı satanı duydum , daha neler neler.çivisi çıkmış bu ülkenin artık.

senin bu söylediğinin cevabı benim bu konudaki bi önceki cevabımda saklı , bu senin dediğinin tek sorumlusu YENİ YETMELER ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AcilAkıllıAranıyor -- 6 Haziran 2012; 22:56:40 >
  • quote:

quote:

quote:

saygilar.

İşte çocukken Kuran ilmi ve iyi amellerin öğretilmediği ,
    KALBİ PERİŞAN OLMUŞ ,
    İTİKADI BOZU ,
    HARAMlARA BAKMIŞ VE BAKMAKTA OLAN ,
    GÖNLÜ KÖRELMİŞ ,
    OTURMA MÜNKİRLE YEME SANCI , PAS ALIRSIN PAKLAMAZ HER KALAYCI DURUMUNA DÜŞMÜŞ , insanların gösterebileceği düşünceler ...

1 ) http://www.youtube.com/watch?v=JjGDSjhqlAg
    2 ) http://www.youtube.com/watch?v=RBdrAW8JojQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AcilAkıllıAranıyor -- 6 Haziran 2012; 22:53:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

Bir yandan diyorum ki; emlak komisyonculugunun egitiminin olması iyi. Egitim almayana emlakcılık yaptırmasınlar.

Ankara'da Etimesgut ve Sincan muhitinde o kadar cok 'Recep ivedik' klonu emlakcı var ki, detaylı anlatsam sasarsınız. Ne oturmasını-kalkmasını bilirler, ne insanlarla ve özellikle hanımlarla konusmasını bilirler, ne yaptıkları isin hakkını verirler, ne de kanun-yönetmelik tanırlar. Maganda gibi araba kullanırlar, her fırsatta adam kandırmaya calısırlar. İşleri güçleri cakallık!

Özellikle SiNCAN'ın emlakcılarını ve bir kac ev-evsahibini gördükten sonra Elvankente kactım... Bu kadar kifayetsiz ve etik yoksunu insan nasıl bi araya gelmis sasarsın. Bazılarının ofislerinde arka tarafta ikinci odaları bile var. Arada sırada duyuyoruz, işe aldıkları cici kızlarla arka odada zina yapan ve is üstünde basılan emlakcılar, hatta isi ilerletip arada bir sekreterlerini karsılıklı degisen midesizler... Ev arayan dullara sulananlar.
    İsthbrat komser arkadas daha neler anlatıyor da... Detaya gerek yok!

ya bu senin bahsettiğin insanın İMANI ile alakalı emlakçılıkla alakası yok ,,,, ona bakarsan çok arkadaşımın tekstil fabrikasında 1 den fazla sekreteri var ne yani şimdi bunlar hep trenmi yapıyo ? Ya herkeze de her denilenede inanma arkadaş ozaman bu konfeksiyon FABRİkaLarının SAHİBlerİ yaşadı sadece bir fabrikada 1000 den fazla bayan işçi çalışan fabrikalar var BUNLAR ŞİMDİ GRUPMU YAPIYO YANİ ? :) Çok saçma dediğim gibi ... İMAN LA alakalı nokta meslekle alakası yok mesleğe mal etmek cahillikten ötesi deil hee oda meselesine gelince malı sattın parayı aldı eline satan vatandaş adam ortalıktamı saycak parayı ?? gündüz vakti dükkanımı soydurcan ? Kaldiki özel misafirle sıradan misafir aynı yerde olurmu hiç mi bi hastaneye gitmedin sıranı beklersin muayene olan hasta çıkınca sen girersin muayane olmaya bu böyledir yani ticaret sırdır herkezin önünde yaparsan elindeki iştende olursun ya biraz MANTIK LÜTfen !!! yapabilirsin bunu MAntıklI Düşünebilirsin yeterki düşünmek iste ... Lütfen biz akıllı insanlarız arkadaşlar ...

• yazlıktayım şimd
    buraya gelirken boştaki evi emlakçıya verdim. umarım adam gibi birine denk gelir
  • üretmeyen emlakçılık ve bankacılık sektöründen haz almam ama bu mesleklerinde olayı bu

biz türk mileti olarakta bu tarzda beleş işlere meraklıyızdır.aslında her türk biraz inşaat mühendisi biraz emlakçı birazda galericidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancan_burak

üretmeyen emlakçılık ve bankacılık sektöründen haz almam ama bu mesleklerinde olayı bu

biz türk mileti olarakta bu tarzda beleş işlere meraklıyızdır.aslında her türk biraz inşaat mühendisi biraz emlakçı birazda galericidir

Abi sen konuyu kavrayamamışsın ... muhabbet üretmekle ,üretmemekle alakalı değil , sende biraz ilmi bilgi eksikliği var ...

yani para transfer etme karşılığında alınan ücret haram değil , sonuçta adam senin paranı alıyo işçi çalıştırıp diğer bankaya götürüp teslim ediyor ... bildiğim kadarıyla BANKACILIKTA Haram OLAN FAİZ VE FAİZ UYGULAMaLARI ...

He emlak konusuna gelince

İslami kurallara göre satılan bir maldan komisyon ile para kazanılması, emlakçılık gibi mesleklerden kazanç caizdir fakat kesinlikle dürüstlük evvela kuraldır.

Emlakçılık ve komisyonculuk ile kazançtada bir hizmet yapılmaktadır. Bu hizmet kişiler arası iletişim kurmakta olabilir. Belirli piyasaya göre kazanç sağlanabilir.

Fakat örneğin bir emlakçı emlak satışı yapmak için bir evi değerinden çok daha fazla gösteriyor ve bu payı kendine alıyorsa bu kazandığının caiz olduğunu söyleyemeyiz. Bilakis ticarette esas olan dürüstlüktür. Taraflara yalan söyleyerek elde edilen kazancın ne olduğunu tahmin edersiniz.

Bazıları emlakçılık haramdır diye ahkam kesiyor. Haram ve ya Helal demeden önce çok dikkatli bir şekilde araştırın. Bilakis Haram olmayan birşeye Haram demek “gizli şirk“tir insanı o an dinden dahi çıkarabilir. Çünkü haram-helal ölçüsünü koyan Rabbimizdir ve bunları Kuran-ı Kerim’de bizlere açıklamıştır. Biz araştırmadan birşeye Helal demekle çok büyük şirk yapmış olabiliriz. Dikkatli olmalıyız.

Emlak ve komisyon işinden elde edilen kazanç dinen caizdir dürüst olmak kaidesiyle..

( BU YAZI ALINTI'DIR... yazının sahibi Aslan Akali 'dir. )

Adam güzel anlatmış helal olsun aslan akali arkadaşım ... tam anlamıyla anlatmışsın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AcilAkıllıAranıyor -- 6 Haziran 2012; 23:31:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AcilAkıllıAranıyor

quote:

üretmeyen emlakçılık ve bankacılık sektöründen haz almam ama bu mesleklerinde olayı bu

Abi sen konuyu kavrayamamışsın ... muhabbet üretmekle ,üretmemekle alakalı değil , sende biraz ilmi bilgi eksikliği var ...

yani para transfer etme karşılığında alınan ücret haram değil , sonuçta adam senin paranı alıyo işçi çalıştırıp diğer bankaya götürüp teslim ediyor ... bildiğim kadarıyla BANKACILIKTA Haram OLAN FAİZ VE FAİZ UYGULAMaLARI ...

İslami kurallara göre satılan bir maldan komisyon ile para kazanılması, emlakçılık gibi mesleklerden kazanç caizdir fakat kesinlikle dürüstlük evvela kuraldır.

Emlakçılık ve komisyonculuk ile kazançtada bir hizmet yapılmaktadır. Bu hizmet kişiler arası iletişim kurmakta olabilir. Belirli piyasaya göre kazanç sağlanabilir.

Fakat örneğin bir emlakçı emlak satışı yapmak için bir evi değerinden çok daha fazla gösteriyor ve bu payı kendine alıyorsa bu kazandığının caiz olduğunu söyleyemeyiz. Bilakis ticarette esas olan dürüstlüktür. Taraflara yalan söyleyerek elde edilen kazancın ne olduğunu tahmin edersiniz.

Bazıları emlakçılık haramdır diye ahkam kesiyor. Haram ve ya Helal demeden önce çok dikkatli bir şekilde araştırın. Bilakis Haram olmayan birşeye Haram demek “gizli şirk“tir insanı o an dinden dahi çıkarabilir. Çünkü haram-helal ölçüsünü koyan Rabbimizdir ve bunları Kuran-ı Kerim’de bizlere açıklamıştır. Biz araştırmadan birşeye Helal demekle çok büyük şirk yapmış olabiliriz. Dikkatli olmalıyız.

Emlak ve komisyon işinden elde edilen kazanç dinen caizdir dürüst olmak kaidesiyle..

Adam güzel anlatmış helal olsun aslan akali arkadaşım ... tam anlamıyla anlatmışsın...

üstad kızmazsan nick-entry uyumu demek istiyorum.

Ben olayın helaline haramından bahsetmedim bile.Üretim olmayan meslekleri sevmem dedim konu bundan ibaret.

Ayrıca bankacılığıd a fiziki para taşımacılığı olarak özetlemen çok hayalperest olmuş.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: AcilAkıllıAranıyor

quote:

üstad kızmazsan nick-entry uyumu demek istiyorum.

Ben olayın helaline haramından bahsetmedim bile.Üretim olmayan meslekleri sevmem dedim konu bundan ibaret.

Ayrıca bankacılığıd a fiziki para taşımacılığı olarak özetlemen çok hayalperest olmuş.

Canım , şuan bütün bankalar faiz sistemi ile çalışıyor hatta ülkelerin bütçeleride faiz sistemi ile çalışıyor bu emekli ücretleri nasıl ödeniyor (: ...

Yani demek istediğim mesela bankalar sadece para transferi yapsalar bu haram sayılmazdı bunu demek istedim .... !!!! neticede hizmet yapıp karşılığını alıyorlar ... !!! ama işin içine faiz girince iş değişiyor faiz kesin haram.

tabiki , sevmeyebilirsin en doğal hakkın ben mesela kendime arsa alıyorum bunun dışında komisyonculukta yapıyorum ... sonuçta iplik işi gibi düşün veya tesbih alıyosun tesbihi satıyosun ... ticarettir bu 2 ye alırsın 2.5 a satarsın , üretim dediğin şey kısıtlıdır.... şuan piyasadaki işlerin sadece % 20 si üretimle alakalı gerisi toptancı alır satar ticaret erbabıdır bu kişi...

ama seni sevdim dediğin doğru üretmeyen toplum dışarıya bağımlı olur herzaman ...

• İstanbul Üninin 2 yıllık emlak ve emlak yönetimini okudum fena bi bölüm değil. Tapu kadastro mortgage ev kredileri inşaat muh. pazarlama işletme derslerini görüyorsunuz.7 ay kadar emlakçılıkda yaptım oldukça üçkağıtçı dolandırıcı adamdda gördüm düzgün işini yapmaya çalışanıda. Çoğu komisyonun tamamını almıyolar zaten almamalarıda gerek özellikle ev satışlarında 1 ay bir evi sattarsanız oh ne ala memleket mesela 200binliralık bi ev sattınızmı alacağınız en az para 3000 tl civarı olur.15 bin alanıda gördüm.Kiralık evlerdende komisyon alınıyor yıllık kira yüzde 12si oda 1 aylık kiradan biraz daha fazla bir paraki buda kiracıya zor durumda bırakabilir.Alınmasın demiyorum ama o kadar yüksek alınmasın.Bunun dışında ev sahipleride evlerini bir emlakçıya vermiyolar.Mahallede 10 tane emlakçımı var 10 taneside o evi satmaya çalışıyor.Satmaya çalıştığım bir evden başka emlakçının ilanı var olabileceğinden şüphelenip önceden eve gidip bakmak durumunda kalabiliyordum.Hatta aynı eve başka emlakçıyla aynı anda müşteri getirdiğimiz bile oluyor.Genelde size evi gezdirdiklerine dair bir kağıt doldurturlar. Pek bir önemi yok o kağıdın eğer ev sahibinin tel nosunu veya kendisini gördüyseniz direk onla bağlantıya geçip rahat anlaşabilirsiniz.

Satışlarda yüzde 3 komisyon talep eder emlakçılar kiradada yıllık ücretin yüzde 12si.

Bunun dışında internet ilanlarıyla ilgilide bilgi verim daha önce satılmış yada kiralanmış ucuz bir evi siteye koyarlar sonra millet uygun diye arar eğer karşınızdaki emlakçı "o evi şuan başkasına söz verdik" dediyse iyi günler deyin kapatın :D.Elindeki başka acayip evleri satmak için uğraşır zamanınızı çalar gereksiz yere. Bunun dışında beleş çay kahve içebileceğiniz mekanlardır böle alıcı gibi durursanız mesela gidin bi emlakçıya 300binim var kardeşim böle yatırımlık değilde yaşayabileceğim bir yer arıyorum deyin başlayın koyu muhabbete çay kahve yemek uzar gider :DDD

Eğer meslek olarak bakarsanız sigortasız bir iştir.Durgun dönemlerinde elinizde ölü fiyatlı bi ev yoksa 3 5 ay telefonunuz bile çalmayabilir,güler yüzlü ve güven veren bir tip olmalısınız koordinasyonsuz işler başınızı fena ağrıtır.Ayrıca gezdireceğiniz evlerin anahtarları genelde sizde olmayabiliyor.Ev sahibindeyse önceden arayıp almaya çalışın izin alıp yedeğinide yaptırabilirsiniz anahtarın yoksa oraya ara gün al vs uzuyo ve sıkıntıla hale gelebilir.İnternet sitelerine sürekli güncel ilan bırakmaya bakın, öğrencilere güzel ve yenilenmiş ev kiralamayın evin içine edip bırakıyolar sonra ev sahibiyle sorun yaşamayın çalışan diye öğrenci falan götürmeyin evlere :D

• bazı arkadaşlar bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş atıp tutuyor yine.
    Önünüze koyulan belgeleri de hiç okumadığınızı belli etmişsiniz .

*Emlak görme belgesinde , gayrimenkulu gören (yani imzalayan kişi) , 1. ve 2. dereceden tüm akrabaları kapsam dahilindedir , Yani ; Eşiniz ,Anne Babanız , Amca ,teyze amcaoğu vs.vs sözleşme kapsamına dahildir. Siz imza atıp bu belirttiğim kişiler evi aradan çıkartmak suretiyle alırlarsa %3+KDV Komisyonu Ayrıca tüm Maddi manevi zararları ödersiniz ( mahkeme Kararıyla )

*Herkesi kendiniz gibi görmeyin , eğitimsiz karaktersiz , hırsız insan her sektörde var , sadece emlak sektöründe olan birşey değil bu , sizin görmek istedikleriniz sadece emlakçılarsa buradan ağzınıza gelen her türlü hakareti edersiniz tabi , ancak bu hakaretleriniz sizin kendi karaktersizliğinizi yansıtıyor başka birşey değil .

*Haktan hukuktan bahsedersiniz , imandan helal paradan bahsedersiniz , AMA UTANMADAN , emlakçının emek vererek sizi götürdüğü evlerin sahiplerini kandırara , komisyon vermek istemezsiniz , A be MESNETSİZLER , İyi veya Kötü EMLAKÇININ HAKKINI Niye yiyorsunuz ? Emlakçı o evleri benzin yakaral mesai ve zaman harcayarak buluyor , Gökten zembille çalışmadan inmiyor .

Hani hak hukuktan bahsediyordunuz ? Bi sizin yaptığınız iş doğru değil mi ? Bi siz herşeyin helalini kazanıyorsunuz . Biraz empati kurun , Sapla samanı birbirinden ayırın . Her meslek gurubunda olduğu gibi gayrimenkul sektöründede kalitesizler vardır doğrudur . AMA İŞİNİ DÜRÜSTLÜĞÜYLE yapan temiz insanlar KESİNLİKLE VARDIR .

emlakçı değilim.

• Arkadaşlar söylediklerinize katılıyorum. Ben 1 yıldır emlakçılık yapıyorum ve dürüst olduğum için çok para kaybettim. Mal sahibinin istemiş olduğu rakamdan daireyi pazarlıyor olsam bile, vardır bir bit yeniği diye almayan da çok oldu. İllâ koca bir kazık mı sokmak gerekiyor ? Mantıklı yer, uygun rakam, krediye de uygun ama almıyor. Neden ? Çünkü diğer emlakçı arkadaşlarım (dürüst olanları tenzih ederim) Milleti mahvetmiş. Emlakçı lafını duyunca tüyleri dikeliyor insanların. Alın size 2 adet pırıl pırıl ilan, hemde dopingli, hemde mal sahibinin istemiş olduğu rakamlar. Ben %3 komisyonumu bilirim, tapuyu yaparım, anahtarı teslim ederim. Gerisine karışmam.

Müşterim, daireyi rahat rahat alabilsin diye; mal sahibiyle yaptığım pazarlıkların haddi hesabı yok. 250.000 TL'lik daireyi, 210.000'e kadar çekerim, çünkü olması gereken fiyat budur. Uzun vade de satılır 250.000'e ama mantıklı rakam budur. Müşterim daireyi beğendiyse, ofise davet eder mal sahibini çağırır pazarlığı orada noktalarım. Hayırlı olsun der kaporayı alırım. Ama böyle dürüst çalışmak faide etmiyor işte...

Bakınız, 2 adet dopingli ilân,

Buyruuunn,,,

http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-cadde-uzerinde-5-2-230-m2-firsat-dubleks-hem-ofis-hemde-ev-92193721/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-satilik-ust-kati-ev-alt-kati-ofis-yapin-4x4-luk-bir-dubleks-92439132/detay/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KombiElemanı -- 20 Temmuz 2012; 19:13:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Chaoss

bazı arkadaşlar bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmuş atıp tutuyor yine.
    Önünüze koyulan belgeleri de hiç okumadığınızı belli etmişsiniz .

*Emlak görme belgesinde , gayrimenkulu gören (yani imzalayan kişi) , 1. ve 2. dereceden tüm akrabaları kapsam dahilindedir , Yani ; Eşiniz ,Anne Babanız , Amca ,teyze amcaoğu vs.vs sözleşme kapsamına dahildir. Siz imza atıp bu belirttiğim kişiler evi aradan çıkartmak suretiyle alırlarsa %3+KDV Komisyonu Ayrıca tüm Maddi manevi zararları ödersiniz ( mahkeme Kararıyla )

http://www.istanbulbarosu.org.tr/detail.asp?CatID=1&SubCatID=1&ID=6703

http://www.istanbulbarosu.org.tr/kararlar/emlakkomisyonculugu.pdf

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakikicafer -- 20 Temmuz 2012; 19:22:38 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.