Şimdi Ara

Ücretsiz Drone lisansı. iha.shgm.gov.tr

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
3
Favori
3.792
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Drone lisansı almak isteyen varsa sivil havacılık internet üzerinden veriyor. 20 soruluk online bir sınav var ona giriyorsunuz sadece bu ay ücretsiz yapmışlar.

Bazı firmalar bu lisans için önce 1200tl sonrada 480 tl talep etmişti ama kendi sitesinden ücretsiz alabilirsiniz.

iha.shgm.gov.tr

Ye girip

1. Kayıt oluşturun

2. Hem telefona hem emaile kod gelecek

3. Bilgilerinizi yazdıktan sonra

Çıkış yapın

4. Tekrar şifrenizle girin

5. İHA Pilot Kayıt Başvurusu seçiyoruz

6. IHA 1 - Seçeceksiniz

7. Sınav ol seçiyoruz

20 soruyu cevaplayın bu şekilde

Vesikalık foto yükle diyecek, bilgisayarda fotonuz hazır olsun.

Onuda yükleyin bitti

IHA 1 - Seçeceksiniz

İHA 01. Seçeneği 0-25kg ya kadar İHA uçurabilirsiniz demek

https://iha.shgm.gov.tr

+rep :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F1CD3AB5A -- 24 Ocak 2021; 5:41:38 >

• Katılıyorum dji phantom 3 getirdim yurtdışından ehliyeti aldım hiç bir yerde uçuşa izin verilmiyor kıyıda sahilde kimsenin olmadığı sabah vaktinde bi deneme yapayım dedim sivil ekiplerle karakola gittim ifade verdim yasakmış drone ehliyetide dronede işe yaramıyor drone uçuş süresi zaten 15 20 dk maks. 15 dk uçurmak için valiliğe gidip 1-2 saat uğraşlar sonucu izin alabilirseniz 10 dk uçurabiliyosunuz aksi taktirde gidip dağlık alanlarda kimsenin olmadığı mecra köşelerde uçurabilirsiniz bu ülkede oynadığın konsoldan uçurduğu droneye kadar herşeye karışılıyor Ama sorsan en özgür ülkelerden biriyiz :)

• Her zaman ücretsizdi, boşuna girip vakit harcamayın.

• Emmi kime inanak şimdi. Verdiğin adreste bu çıkıyor.

Ücretsiz Drone lisansı.  iha.shgm.gov.tr
  • -OFLU- kullanıcısına yanıt

Ücretsiz Drone lisansı.  iha.shgm.gov.tr 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zaten ücretsiz olan bir şeyi, ücretsiz oldu diye fırsatlara atmak iyimiş. Sonra haberlere çıkarlar dolandırıldım ben yaptım siz yapmayın, bir anlık birşeydi

• Bu lisansın çok bir numarası yok. Önemli olan ticari maksatlı lisans almak. O da tabi parayla.

• Bu feyk haberi ilk ortaya çıkaranı seveyim ben. 2 ayda bir hortluyor

• Bu lisans hep ücretsizdi. Ücretli olan ticari versiyonu zaten işe yarayan lisansta ticari olan.

• 3 ayda bir açılıyor bu konu

• Hemen kaptım bir tane, teşekkürler. Şimdi sadece drone eksik.

• arkadaş, bu konu devamlı açılıyor, ve yazılan cevaplar da hep aynı, önce biri bu zaten ücretsizdi diyor, öteki de haber linkini paylaşıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • DEJAVU

• Bunun sınavını geçtiğinizde 6 ay filan bekliyosunuz ki siteyi kontrol etsinler de sınava girdiğinizi görsünler de size belge çıkarsınlar

• ZAWestern Z kullanıcısına yanıt

Çok doğru. Benimki yaklaşık 4 ay sonra onaylandı. Mail atarak süreci hızlandırabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

arkadaş, bu konu devamlı açılıyor, ve yazılan cevaplar da hep aynı, önce biri bu zaten ücretsizdi diyor, öteki de haber linkini paylaşıyor

Amaç Drone alımına özendirmek sanırım bu tarz algı yaratıyor konuyu açan,

Aa drone ehliyeti 1000 tllerden bedava olmuş, dorne ehliyetini aldım ne yapalım Drone alalım.

Drone satışları ciddi düştü satış sanırım onları artırmak amaçlı, algı çalışması yapılılıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: fearless_X

Amaç Drone alımına özendirmek sanırım bu tarz algı yaratıyor konuyu açan,

Aa drone ehliyeti 1000 tllerden bedava olmuş, dorne ehliyetini aldım ne yapalım Drone alalım.

Drone satışları ciddi düştü satış sanırım onları artırmak amaçlı, algı çalışması yapılılıyor

Alıntıları Göster
    çok düşük olasılıkli bir teori
    çünkü bahsedilen droneler 3-5 bin tl arası. alacak olan zaten fiyata bakmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• mahmut716 kullanıcısına yanıt

Toplum mühendisliği böyle birşeydir.

Ülke ...ler nasıl yönetiliyor düşük olasılıklı teori dediğiniz şeylerle ...

Parası olan çok kişi burayı takip ediyor birçoğu drone lisansı olmadan alınmıyor diye düşünüyor, adam bunu görünce gidip 5000 lik dronü alır

Çünkü drone lisans ücretini ve meşakatli iş olduğunu düşünür bu başlıkta yazılanlarla.

Defalarca bu konunun tekrarlanması da sistematik bir iş olduğunu gösteriyor.

Öyle ise insanlar uyanmasın diye konuyu kendi siler.

Geçende kavala kurabiyesi satan vardı adam normal fiyatları 2 katına çekmiş sitede ürünleri 1 alana 1 bedava yapmış millet atlıyor doğru fiyatları bir yazdım adam konuyu sildi anında

Toplum mühendisliği böyledir !!!

• Bu lisansi alip dronunuz olsa bile ucuramiyorsunuz. Ucurursaniz 11bin tl cezasi var.
    Ucurulabilecek bazi bolgeler var ornegin marmarada sadece igneadada kucuk bir bolgede ucurabilirsiniz. O yuzden drone da alsaniz ehliyette alsaniz bu hobi turkiyede bir cok hobi gibi çöp

• quote:

Orijinalden alıntı: marcelor

Bu lisansi alip dronunuz olsa bile ucuramiyorsunuz. Ucurursaniz 11bin tl cezasi var.
    Ucurulabilecek bazi bolgeler var ornegin marmarada sadece igneadada kucuk bir bolgede ucurabilirsiniz. O yuzden drone da alsaniz ehliyette alsaniz bu hobi turkiyede bir cok hobi gibi çöp

Katılıyorum dji phantom 3 getirdim yurtdışından ehliyeti aldım hiç bir yerde uçuşa izin verilmiyor kıyıda sahilde kimsenin olmadığı sabah vaktinde bi deneme yapayım dedim sivil ekiplerle karakola gittim ifade verdim yasakmış drone ehliyetide dronede işe yaramıyor drone uçuş süresi zaten 15 20 dk maks. 15 dk uçurmak için valiliğe gidip 1-2 saat uğraşlar sonucu izin alabilirseniz 10 dk uçurabiliyosunuz aksi taktirde gidip dağlık alanlarda kimsenin olmadığı mecra köşelerde uçurabilirsiniz bu ülkede oynadığın konsoldan uçurduğu droneye kadar herşeye karışılıyor Ama sorsan en özgür ülkelerden biriyiz :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.