Şimdi Ara

Ücretsiz Deneme Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
3.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    -İlk defa netflix üyeliği alacam ücretsiz deneme başlatma aşamasında paket seçimi ekranı vardı. Ben şimdi standart paketi seçip başlatsam, bu süreç içerisinde temel pakete geçiş yapıp ücretsiz denemeye devam edebilir miyim??

Notebookumda netflix platformunda ki SD ile HD arasında ki farkı görmek istiyorum sadece. Gereksiz yere cebimden fazladan para çıksın da istemem. Üyelik iptalleri vs. gibi olaylara girmek istemiyorum.

Online film izleme sitelerinde ki görüntü kalitesi gibi veya biraz daha iyiyse temel paket yeterli olur.

Netflixin 480p si netteki 720-1080p den daha kaliteli olduğunu söyleyenler var. Video çözünürlüğünü çok başarılı bir şekilde optimize ediyorlar olsa gerek.. Her neyse ben şimdi ne yapmalıyım?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Bende merak ediyorum.. Çözebildiniz mi..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evet. İstediğiniz zaman paket değiştirebilirsiniz. Ben geçen ay üyelik aktif haldeyken paket değiştirdim. Sorun çıkmadı.. Tavsiyem direk Ultra HD paketi seçip ödeme gününe 2 gün kala Temel veya Standart pakete geçmeniz. Bir ay boyunca en yüksek kalitede izleyebilirsiniz.

• @mu5tafa Ben yaptığım küçük araştırma sonucu bir sonuç elde edemediğim için fazla kurcalamadan buraya konu açmaya karar vermiştim. Bir aşağıda sorunumuzun çözümüne yönelik bir cevap gelmiş.

@The Hollow Teşekkürler hocam. Kullandığım platformun monitör çözünürlüğü 1080p. Yani ultra pakete geçiş yapıp 4k gibi çözünürlüklerde izlemeye çalışmam hem internetim olumsuz etkilenir hem 4k gibi bir çözünürlükte gereksiz yere makineyi zorlamış olurum. Ayrıca 4k monitör olmadığı içinde tam anlamıyla 4k dneyimi yaşayamam.

----------

Haftaya aynı günde 1-2 ödemem daha olduğu için netflix ödemelerini de aynı tarihe almaya karar verdim. Bundan dolayı önümüzdeki hafta başlatacağım netflix standart paket üyeliğini. Ben önümüzdeki hafta konuyu yeniden güncelleyip kalite kontrol işlemlerinin ardından sonuçlarını ekleyeceğim.

• Rica ederim. Haklısınız. Bende 1 ay önce 4K olan paketten Standart pakete geçiş yaptım. 1080p fazlasıyla yetiyor. Hesap ortaklığını sevmediğim için 3 ekran hakkıda boşa gidiyordu.

• 1080p ekrana 4k yayın vermez zaten Netflix.

Ayrıca Windows'ta Edge ve Netflix uygulaması dışında 720p'den yüksek görüntü alamazsınız. (Firefox, Chrome, Opera vb. ile)

• quote:

Orijinalden alıntı: 07ONUR

1080p ekrana 4k yayın vermez zaten Netflix.

Ayrıca Windows'ta Edge ve Netflix uygulaması dışında 720p'den yüksek görüntü alamazsınız. (Firefox, Chrome, Opera vb. ile)

Tarayıcı olayını biliyorum. Hemen her konuda görmüştüm bu bilgiyi.

-W10 işletim sistemim. Her şey güncel ve netflixin kendi uygulaması yüklü. Uygulaması üzerinden izlemeyi düşünüyordum.

Tarayıcı-Uygulama arası farklılıklara da bakarım. Uygulama da nasıl tarayıcı da nasıl falan.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Hollow

Rica ederim. Haklısınız. Bende 1 ay önce 4K olan paketten Standart pakete geçiş yaptım. 1080p fazlasıyla yetiyor. Hesap ortaklığını sevmediğim için 3 ekran hakkıda boşa gidiyordu.

Nerden paket değişikliği yapıyoruz hocam. Bulamadım menü de falan..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt
    Hesap bölümünden hocam. Aşağıya ekran görüntüsü ekledim.

Ücretsiz Deneme Hakkında

Ücretsiz Deneme Hakkında

• Sanal kart ile ve gmail ile sınırsız izleyebilirsiniz. Her ay yeni üyelik açarak. Gmail hesabı kullanıcı adınızın herhangi bir yerinde kullansığınız noktayı aynı hesaba gönderiyor mailleri. Örneğin aliveli4950@gmail.com adresiniz. ali.veli.4950 veya alive.li4950 hepsi sizin aynı maile gelir. Sabal kartı da her ay kapatıp yeniden açarsınız. Alın size her ay bedava netflix spotify vb

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün standart paket üyeliğimi başlattım. Hem uygulamasında hem tarayıcılarda görüntü testleri yaptım. Görüntü kalitesi yine tatmin edici.. Tabi benim internet hızımda düşük 8mbps.. artık olduğu kadar..
    Fakat küçük bir şey merak ettim. Filmin exif bilgilerini nasıl görüntüleyebilirim acaba? Yani film oynatılırken ne kadar bitrate kullanıyor? tam çözünürlüğü ne? ses kalitesi ne falan.. Yani bu istatistikleri gösteren bir şey var mı acaba?

Bu arada netflixte bulunan altyazılı birkaç film izledim ve Türkçe altyazıların ingilizce konuşmalar ile uyumu mükemmel olduğunu söyleyebilirim.
  • 8Mbps bağlantıda 1080p rahat izlersiniz..

Ücretsiz Deneme Hakkında

Shift + Ctrl + Alt + D: Oynatımla ilgili detaylı ayarları gösterir.

Shift + Ctrl + Alt + S: Görüntüleme ayarlarını içerir. Buradan video ve ses Bitratelerini ayarlayabilirsiniz.
  • quote:

8Mbps bağlantıda 1080p rahat izlersiniz..

Ücretsiz Deneme Hakkında

Shift + Ctrl + Alt + D: Oynatımla ilgili detaylı ayarları gösterir.

Shift + Ctrl + Alt + S: Görüntüleme ayarlarını içerir. Buradan video ve ses Bitratelerini ayarlayabilirsiniz.

Hocam çok teşekkür ederim bu kombinasyonu yapınca tüm istatistikleri görebiliyorum artık. Diğer 2. kısayolda çok kullanışlı. Otomatik ayarı devre dışı bırakıp istediğim çözünürlük ve bitratede oynatmasını sağlayabiliyor.

Bu ayarlar uygulamanın içerisinde de var fakat çalışıyorlar mı çalışmıyorlar mı hiç belli değil. Tabi kısayol tuşlarında yer alan ayarlar uygulama içerisinde yok.

Açıp çalıştırmak yetmiyor, ince ayar yapılması gerekiyormuş demek ki. Sayenizde öğrenmiş oldum bunu da.

• Rica ederim.
    Aslında görüntü kalitesini İnternet bağlantı hızınıza göre otomatik ayarlıyor. Uygulama içerisinden bir tek İndirme kalitesini Yüksek yaptım. Başka yapılacak bir ayar yok sanırım.
  • quote:

Rica ederim.
    Aslında görüntü kalitesini İnternet bağlantı hızınıza göre otomatik ayarlıyor. Uygulama içerisinden bir tek İndirme kalitesini Yüksek yaptım. Başka yapılacak bir ayar yok sanırım.

Uygulama içerisinde, yani uygulamanın gui arayüzünde 1-2 önemli ayar dışında başka bir şey yoktu zaten. Onlarda otomatik bir sisteme bağlılar sanırım.

Sizin eklediğiniz kısayollar ise otomatik pilotu devre dışı bırakıp istenilen görüntü kalitesinde oynatmaya zorluyor olsa gerek. Çünkü bu ayardan sonra kalitede herhangi bir düşüş olmamıştı. Ya da en düşük kaliteden başlatıp hıza göre arttırma işlemi yapmadan direkt en iyi görüntü kalitesi ve en iyi çözünürlükte oynatmaya zorluyordu.

Tekrardan size çok teşekkür ederim.

• Her yeni bölümde bunu yapmak zorunda kalıyorum bunu kalıcı hale getirmenin bir yolu yok mu

internet bağlantım fena değil ama çok kötü görüntü kalitesiyle başlıyor dizi

gerçi ayarı 4k'ya getirsem bile efsane bir görüntü elde etmiyorum o yüzden bende 4k üyeliğe o kadar para verilmez kafasındayım şuan
  • tahago kullanıcısına yanıt
    Geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Hesap ayarlarından ve uygulama ayarlarından görüntü kalitesini Otomatikten "Yüksek" yapmayı denediniz mi? Öylede olmuyorsa sanırım kalıcı hale getirmenin yolu yok. Bencede 4K üyeliğe o kadar para vermeye gerek yok. Bana 1080p yetiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Der Meister. -- 25 Mart 2018; 17:56:55 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.