Şimdi Ara

Ücretsiz danışmanlık yapıyorum (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
338
Cevap
22
Favori
12.643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Mr Erym

quote:

Orijinalden alıntı: Psycho Cepkin

quote:

Orijinalden alıntı: infinitiy

Atıyorum ben %50 burslu okuyorum. Okurken erasmus yaptım. Erasmus yaparken Türkiye'deki üniversitenin parasını vermeye devam mı edeceğim?

Sence hocam bu sene 50k için kaç net gereklidir?

teşekkür ederim...

Arkadaş yanlış bilgi vermiş

Erasmus ile gittiğinde okul ücreti ödersin (özel okullarda)

arkadaş beykentte okudu italyaya gitti ve cebinden bir kuruş para ödemedi? üstelik %50 burslu. onu da geçtim ilk özel okulumda bir kız litvanyaya gitti sıfır burslu okuyordu buna rağmen okula bir kuruş para vermedi.

Erasmus ile giden öğrencilere okulun erasmus kabul edilmiş bütçesi oranında hibe verilir,okulların gönderdiği öğrenci sayısı kadar hibe oranları farklılık gösterir

Çoğu özel okul öğrencinin dönem ücretini alır,çünkü protokol gereği aldığı dersler o dönemin dersleri olacaktır. Bedava olsa herkes gider dönem ücretini beleşe getirir tam burslu gibi okurdu.

Arkadaşınız şanslıymış demek ki okuduğu okul fırsat sunmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

Atıyorum ben %50 burslu okuyorum. Okurken erasmus yaptım. Erasmus yaparken Türkiye'deki üniversitenin parasını vermeye devam mı edeceğim?

teşekkür ederim...

arkadaş beykentte okudu italyaya gitti ve cebinden bir kuruş para ödemedi? üstelik %50 burslu. onu da geçtim ilk özel okulumda bir kız litvanyaya gitti sıfır burslu okuyordu buna rağmen okula bir kuruş para vermedi.

Erasmus ile giden öğrencilere okulun erasmus kabul edilmiş bütçesi oranında hibe verilir,okulların gönderdiği öğrenci sayısı kadar hibe oranları farklılık gösterir

Çoğu özel okul öğrencinin dönem ücretini alır,çünkü protokol gereği aldığı dersler o dönemin dersleri olacaktır. Bedava olsa herkes gider dönem ücretini beleşe getirir tam burslu gibi okurdu.

bunlar farklı okullar. 6-7 özel okulda da aynı şey yapılınca

• Gebze Teknik üniversitesi ve mühendislik eğitimiyle ilgili bilgin var mı hocam? Bide Marmara üniversitesi makine mühendisliği eğitimi?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektrik elektronik okuyup tarım alanında (Tarım makinaları, otomasyon sistem geliştirme vs) ne kadar mantıklı ? Kendi firmamı kurup ilerleyebilir miyim ?

Elektrik elektronik kazandık diyelim, hazırlık okurken eşit ağırlıktan sınava girebiliyor muyum ?

Hukuk ve EE için hangi üniversiteyi tavsiye edersiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: AdiGe..

Gebze Teknik üniversitesi ve mühendislik eğitimiyle ilgili bilgin var mı hocam? Bide Marmara üniversitesi makine mühendisliği eğitimi?

Gebze teknik ünide okuyan arkadaşım ama ne okuyor bilmiyorum ( büyük ihtimal bilgisayar üni ) neden bu kadar yüksek puana sahip bilmiyorum orta halli bir okul.

Marmara üni kötüleşiyor gün geçtikçe bu siyasetten dolayı adı dibe çalışıyor . Ama gene de iyidir makinesi de iyidir

• quote:

Orijinalden alıntı: UgandaBukalemunu

Elektrik elektronik okuyup tarım alanında (Tarım makinaları, otomasyon sistem geliştirme vs) ne kadar mantıklı ? Kendi firmamı kurup ilerleyebilir miyim ?

Elektrik elektronik kazandık diyelim, hazırlık okurken eşit ağırlıktan sınava girebiliyor muyum ?

Ne kadar mantıklı bilemem sizin bileceğiniz iş bu. Robotik alanda çalışmanız daha iyi olur gibi geliyor bana gelecek burada çünkü. Tarım alanında çalışacağınız sektör de az olur. Kendi firmanızı kurarsanız ne kadar ilerleyebilirsiniz ki? Tarımla uğraşanlarla işiniz olur o da azınlık gibi.

Şöyle düşünün bir şey üretiyorsunuz. Kadınlar için derseniz dünyanın %50'si , sarışın kadınlar derseniz %10'u gibi alan her zaman azalıyor. Sizin de aynı şekil tarım alanında çalışmak %10 gibi çok düşük bir oranda çalışmak demek.

Hazırlık okurken her sınava girersiniz niye giremeyesiniz ki

Ee Bilkent , hukuk Koç,Galatasaray,İstanbul,Ankara ( puan aralığı söylemezseniz böyle en iyileri söylerim ben de )

• Anladığım kadarıyla birkaçı hariç neredeyse tüm özel okullara bir nefret söz konusu :)
    1-) Ortalama bir özelde hukuk eğitimi nasıl olur ?
    2-) Ortalama bir devlet ya da özelde psikoloji bölümü nasıldır çıkınca iş imkanı vs
    3-) Yabancı okullar ve bizim okullar arasında söylenildiği kadar bir fark var mı ? Çünkü bahsedenler çok büyük fark oldugunu söylüyor
    (Ortalamadan kastım ilk 10-20 bin dışı )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akyol.10 -- 23 Şubat 2018; 23:14:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akyol.10

Anladığım kadarıyla birkaçı hariç neredeyse tüm özel okullara bir nefret söz konusu :)
    1-) Ortalama bir özelde hukuk eğitimi nasıl olur ?
    2-) Ortalama bir devlet ya da özelde psikoloji bölümü nasıldır çıkınca iş imkanı vs
    3-) Yabancı okullar ve bizim okullar arasında söylenildiği kadar bir fark var mı ? Çünkü bahsedenler çok büyük fark oldugunu söylüyor
    (Ortalamadan kastım ilk 10-20 bin dışı )

Evet özellere karşı nefretim var. Para tuzağı her yer,parayla diploma satıyorlar,insanları aşırı kalitesiz,hocalar seçmece. Ben burada bas bas paraladım kendimi özellerde okumayın yapmayın etmeyin diye. Dinlemediler. Sonuç hepsi işsiz konu dışına bakın iş bulamadım,staj bulamadım,mezun oldum 1000 lira maaş veriyorlar falan. Ego kasmak gibi olacak ama gerçekten beni dinlemeyenler aşırı pişman oluyor. Başka bir konuda Gazi'yi kötülemiştim yok abartıyorsun yok öyle bir şey falan dendi. Adam gitti ülkücülerden dayak yemiş konu açmış yatay geçiş yapacağım bölüm okul Önerin diye . Havacılık yönetimi bölümüne laf etmiştim burada gene ettim. Mezun olanlar işsiz kalıyor hala da bu devam ediyor.

1- ortalama bir özelde hukuk eğitimi sorusu. Özyeğin,Bahçeşehir,bilgi de iyiymiş hukuk eğitimi. İaü kültür de çok kötü.

2- psikoloji de kötü. Çok mezun veriyor iş ilanları/imkanları azaldı.

3- Almanya'daki eğitimimde gerçekten adamın bir yerinden kan alıyorlardı. Ama sana her şeyi öğretiyorlardı. Türkiye'de sana tornavidayı gösterir , makineyi gösterir ama ne yapacağını nasıl yapacağını göstermez. Almanya'da sana hepsini gösteriyor nasıl yapman gerektiğini gösteriyor, ev ödevi verip senin üretken olmanı sağlıyor ( evde robot yap gibi ) . Amerikada okumaya gideceğim eğer istediğim okul olmazsa orası için de kötü diyorlar ama. Orada da okuyup tecrübelerimi aktaracağım size.

Ortalamanızı yeni gördüm. Özyeğin okuyun yetiyorsa.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: UgandaBukalemunu

Elektrik elektronik okuyup tarım alanında (Tarım makinaları, otomasyon sistem geliştirme vs) ne kadar mantıklı ? Kendi firmamı kurup ilerleyebilir miyim ?

Ne kadar mantıklı bilemem sizin bileceğiniz iş bu. Robotik alanda çalışmanız daha iyi olur gibi geliyor bana gelecek burada çünkü. Tarım alanında çalışacağınız sektör de az olur. Kendi firmanızı kurarsanız ne kadar ilerleyebilirsiniz ki? Tarımla uğraşanlarla işiniz olur o da azınlık gibi.

Şöyle düşünün bir şey üretiyorsunuz. Kadınlar için derseniz dünyanın %50'si , sarışın kadınlar derseniz %10'u gibi alan her zaman azalıyor. Sizin de aynı şekil tarım alanında çalışmak %10 gibi çok düşük bir oranda çalışmak demek.

Hazırlık okurken her sınava girersiniz niye giremeyesiniz ki

Ee Bilkent , hukuk Koç,Galatasaray,İstanbul,Ankara ( puan aralığı söylemezseniz böyle en iyileri söylerim ben de )

Ucu açık sorular sormuşum, haklısınız o konuda

Ülkemizde tarım ithalatı var, çok kez buralarda konusu açılmıştır. Kendi üreteceğimiz alanlar da gani ... En büyük örnek Hollanda gösterilir. Tarımsal teknoloji (?) ihracatları 9 milyar dolar, tarım 90 diye biliyorum. Bunu hedefleyebiliriz, sadece köylüyle çalışıp kalmak değil uluslararası alana açılmak. Bu biraz ticaret gibi, herkesin yapabileceği iş değildir tabii. Diyoruz et pahalı pahalı diye. Üretim yok çünkü, açık da varken mantıklı geldi tarım konusu bana.

En iyilerini hedeflemeye bakalım hocam .

Teşekkürler

• Atilim / Hukuk hakkindaki dusunceleriniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Nehoo

Atilim / Hukuk hakkindaki dusunceleriniz

Atılım anlamadığım şekilde ranking sıralamalarında hep üst sıralarda. Demek ki iyi bir okul. Buranın pilotajının sorunlu olduğunu lisansının geçerli olmadığını falan duymuştum. Ama siz hukuk soruyorsunuz . Hocaları kaliteli olması lazım ki rating de üst sıradalar. Makaleler,araştırmalara göre olan sıralama çünkü bu. Ama gene de tam burslu ise eğer başka üniversitelere bakmanızı tavsiye ederim. %50 falansa girin ya da bir sene daha hazırlanıp iyi yerlere geçin size kalmış bir şey

• Sağolasın hocam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim...

bunlar farklı okullar. 6-7 özel okulda da aynı şey yapılınca

Özeldeki çoğu arkadaşım gidemiyor, ilk defa sizden duydum bunu.

• hocam diş hekimliği atamaları hakkında bir bilginiz var mı atamalar ne durumda
  • quote:

Orijinalden alıntı: malefizz

hocam diş hekimliği atamaları hakkında bir bilginiz var mı atamalar ne durumda

Sorunuzu anlamadım tıp gibi değil mi o da? Mezun olunca atanıyorsun.

• sadece ab nin verdiği hibe ile erasmus yapmak mümkün mü ?

fakirim ve erasmus yapmak istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Donanım -- 24 Şubat 2018; 11:30:34 >
  • itü odtü tobb bunlardan birinde işletme iktisat okumak mantıklı mı
  • Tr de EE okuyup yurtdışında iyi bir okulda fizik üzerine devam etmek mi yoksa ee okuyup yazılım üzerine eğilmek mi daha mantıklı olur ? (Temel bilimler okumak ülkemizde iş imkânları ve çevre baskısı sebebi ile pek rağbet görmediği için EE yi prestiji yüksek bi okulda okuyup o bilgi birikimiyle yurt dışında iyi bi okulda fizik de alınırsa çok sağlam olur kanaatindeyim ama bi yandan da yazılım da cazip geliyor.
    Bilkent boğaziçi ve ODTÜ yü ee açısından kıyaslar mısınız?

Ee mi bilgisayar mı daha mantıklı bi tercih olur ? Hani son zamanlarda patlayan yapay zekâ ile de bilgisayar baya popüler oldu malum onun için soruyorum. Teşekkürler şimdiden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Teslas -- 24 Şubat 2018; 12:59:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Donanım

sadece ab nin verdiği hibe ile erasmus yapmak mümkün mü ?

fakirim ve erasmus yapmak istiyorum

Mümkün değil bana kalırsa. Erasmusun verdiği hibe sana şunu söylüyor ; git oraya evinde kal dersini çalış okul kantininden ye dışardan bir şey yeme başka ülkelere gitme falan. Yetmez yani çok az para veriyorlar gerçekten

• quote:

Orijinalden alıntı: okan1760

itü odtü tobb bunlardan birinde işletme iktisat okumak mantıklı mı

Puanın Boğaziçi'ne falan yetmiyorsa okunur. Buralar teknik üniversite mühendislik alanında iyiler. Galatasaray'a yetiyorsa orada da okuyabilirsin ama diğerlerinde okumanı tavsiye etmem. Yetiyorsa buralarda oku madem

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.