Şimdi Ara

Ucretli Yamalari Sikayet Basligi (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
328
Cevap
6
Favori
17.690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
267 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Yasak hocam yasak. Kanunlara göre, kabul ettiğiniz eula’ya göre yasak. Yapamazlar. Burada tartıştığımız şey emeğin büyüklüğü değil. Boşa çekilen kürek de emek.
    Adamlar çalmıyor çırpmıyor demişsin. Çalıyorlar. Yüzlerce kişinin üzerinde çalıştığı yaratıcı bir eseri çalıp, çevirip parayla satıyorlar.
    Verdiğiniz diğer örnekler de suç. Belki bazıları şirketin radarında değil belki de umursamıyorlar. Ama suç sonuç olarak. Başkasının suç işleyip yakalanmaması size de aynı suçu işleme hakkı vermiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kakuç

10-20 tl vermemek icin dansoz gibi kıvırdınız , yok yasak yok yasal gecin bunları bedavaya buldugunuz butun tr yamaları kullandınız. para işin icine girdi kendi yuzunuzu gordunuz . yaptıgınız cok ayıp dicem onuda anlamazsınız ya...
    hiçbir türkçe yama kullanmadım
  • Hocam yasak falan değil şu cümle ROCKSTAR GTA5 HAKLARINI KENDİNDE SAKLI TUTAR yasak femek değil biz ne zaman ne istersek onu yaparız demek.

• Sizin mantığınıza göre gönüllü olarak yapınca da yasal değil bu o zaman siz neyi savunuyorsunuz bu iş gönüllüler ile yapılır sadece diye.

• zeoce kullanıcısına yanıt
    Yani ne desem bilemedim. Nasıl bir delüzyondaysanız uyanmanız dileğiyle.

Gönüllü yapılan yamalara oyun firmaları rıza gösterir. Evet teknik olarak suçtur ancak oyun firmaları topluluğun oyunu iyileştirmek veya farklılaştırmak için verdiği gönüllü çabadan hoşnut olurlar genelde.
    Ancak yama yapıp parayla satmak ve hatta abonelik sistemi getirip ekstra programla oyun dosyalarına müdahale etmek eşşeğin ... su kaçırmak oluyor biraz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6EC589E64 -- 22 Temmuz 2020; 16:49:5 >
  • Yani bir şekilde bir miktar kazanmaları sağlanabilir diye düşünüyorum. Bağış olmasa bile açarlar bir youtube kanalı veya twitch vs artık oralardan ödeme veya izlenmeye göre bir kazanç sağlanabilir belki. Böylece istenirse para alışverişi bile olmadan belki kendilerine yetecek bir meblağ'ı kazanabilirler.
  • Ücretli yamalar kaldırılmalı ve neden diye soran herkese EULA anlaşması gösterilmeli
  • YildirimBuyucusu kullanıcısına yanıt
    Kardeş yasak demiş adam okuyamıyor musun? Ben izin vermiyorum demiyor adam YASAK diyor YASAK

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam gamepass denilen saçmalık için herkes karşı çıktı zaten saçmalığın tekiydi o sistem ama gönüllü yapılınca firmalar rıza gösterir diye bir şey yok tamamen aynı şeydir ikiside.

• Hocam at gözlüğü taktığınız için umarım çıkarabilirsiniz bir gün taraflı bakınca böyle oluyor iyi günler size.

• Marco van Basten. kullanıcısına yanıt
    Hocam ücretsiz yamalarda kaldırılsın o zaman aynı şeyi yapıyor sonuçta, amerika da avrupa da onlarca dolara satılan yamalar, modlar var ama niyeyse türkçe yamanın 3 dolara satılması rockstarı rahatsız etmiş.

Hayır değildir.

Taraflı bakan sizsiniz. Kanunu hiçe saymanızdan belli. İyi günler.

• Ben taraflı bakmıyorum o yğzden iki tarafında belirttiği sebepleri kendimce değerlendiriyorum ama siz kalkıp para ile yapan şerefsizdir ahlaksızdır diyorsunuz neyse daha fazla uzatmaya gerek yok.

• Aynı şeydir gta5 e rockstar istemedikten sonra ister para ile mod yap ister bedava yap ikiside yasal değildir ama rockstar karışmadığı sürece ikiside yasaldır.

• MytHnfr kullanıcısına yanıt
    Iyiecen tahsilat yapsinlar oyle kallavi bir karsi dava acabilirler ... Buyusun besi oyle keserler gibi .
    Giderler izin alırlar sonra istediklerini yapsınlar beni ilgilendirmez. İzin aldılar diyelim, sonra da kimse almak istemiyor diye de ağlama hakları da yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • unununium U kullanıcısına yanıt
    Bedava dağıtınca izine gerek olmuyor mu?

Hocam sizde anlama problemi var sanırım. Ücretsiz modlar gri alandadır. Duruma göre suç teşkil edebilir ama 99,9% şirketler oyunlarına mod yapılmasını isterler ve desteklerler. Yani suç olmaktan çıkar. Ha biri çıkıp gta v’e nazi olup yahudileri katlettiğimiz bir mod çıkarırsa rockstar o modu da yapanı da yok eder.
    Diğer yandan ücretli mod direkt suçtur. Aması maması yok bu işin. Eğer iş çeviriyse daha beter çünkü oyunun text dosyaları telif hakkına tabiidir. Yani korsan kitap korsan film neyse bu da eşit derecede kabahattir.
    Sırf Türkçe oyun oynayabilmek için ahlaksızlığa, etiksizliğe, kanunsuzluğa göz yumup destekliyorsanız karakterinizi bir gözden geçirin derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6EC589E64 -- 22 Temmuz 2020; 17:18:29 >
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.