Şimdi Ara

Ücretli/Ücretsiz/Makine Çeviri Tartışma Konusu (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
501
Cevap
6
Favori
7.834
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Paralı çeviriye hiç karşı olmadım. Karşı olduğum işi paraya döktüğü halde halen çevirileri 1 sene 2 sene arası çıkaran işini keyfi yapan fırsatçılar.
  • Venom Snake kullanıcısına yanıt
    Bir ürüne para vermek ile bir ürünün ortaya çıkması için para vermek aynı olmasa da benzer bir durum bence. Patreonda da bağışçıllara özel sunulan ürünler mevcut. Ücretli yamalar hep ücretli kalmıyor zaten belli bir süre sonra ücretsiz olarak açılıyor. Bu işlerin içinde biri olarak keşke satışa gerek kalmasa da bağış ile halledilse bu iş. Oyunçeviri döneminde yanlış hatırlamıyorsam site giderlerini ödemeye anca yetiyordu bağışlar belki de yetmiyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • JRache kullanıcısına yanıt
    Mani olacak yaptırım gücüm yok. Fikrimi belirttim.
  • Çevirmek isteyen duyuru açar, çevirilmesini isteyen para atar, istenen para denkleşirse çevirilir.

Okumuş yetkin çevirmen arkadaşlar zaten kendi işlerini yaparken böyle şeylere fiyatı düşük diye tenezzül etmiyorlar ve bağış karşılı çeviren arkadaşların da

işini baltalıyorlar bence.

Yani siz mesela kaç para alacaksınız rimworld çevirisi için? nereden baksan 5000 lira istersiniz.

Bir dizi bölümünü kaça çevirirsiniz? Nereden baksan resmi olarak 1000-1500 lira istersiniz o da en aşağı.

Hakkını vereceğinize eminim fakat çok daha ucuza kolektif bir hareket sonrasında yeterince iyi çevriliyor oyunlar.

Zaten başarılı olmayan girişimler bir daha, bir daha denemiyor çünkü negatif feedback sonucu başarısızlığı tescilleniyor.
  • Rindaman kullanıcısına yanıt
    Hocam senin çeviri fiyatlarından haberin yok resmi çeviri fiyatları tahmin ettiğinin çok daha ötesinde :)
  • TackleBarry kullanıcısına yanıt
    Doğrudur, korsan çevirilerde düşün kaç kuruş veriyorlar. Bölüm başı 30 lira mı 50 lira mı, 100 lira mı artık.
  • Gneçler siz markete gidince süt çay falan alırken de ya bedava verseniz olmaz mı diyorsunuz? Heralde öyle durun bakalım akşam markete gidip deneyeceğim bakalım ne olacak
  • rockstar mahkemeye vermiyor ama TR yama kullanan hesabı banlıyor.
  • nuwanda87 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, 15 testerımızın, 200 saat oynayan benim, bundan haberimiz yoktu :)
  • Şuraya boş beleş mesaj yazanlar; Türkçe yama istemiyoruz diyin olsun bitsin. Süslü püslü mesajlarla gizlemeyin hazımsızlığınızı...

Mod, araç, tersine mühendislik ile uğraşan kişilere bi bakın hangi milletten. Adamlar kendi milletine mensup yayıncıların oyunlarını kırıyor, araçlar yapıyor, dağıtıyorlar. Sen kalkmışsın yok efendim Türkçe çeviri etik değil, yok efendim yasal değil kem küm zart zurt ediyorsun. Yapımcıya mesaj atıp Türkçe yapmazsan almam diyecek vaktin yok ama burada saatlerini harcıyorsun.
  • nuwanda87 kullanıcısına yanıt
    Tr yama kullanıyorsun diye banlamiyor, müdahale edilmiş yani değiştirilmiş oyun dosyasıyla onlinea girdiğin için banlıyor. Sen o banı fontlar ufak yazıları okuyamıyom diye 3 kblik mod kursan gene o banı yersin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Animusun dlc dahil odyssey için çıkardığı yamanın en son sürümü internete düşmüş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AREryilmaz kullanıcısına yanıt
    Çok tatmin oldum. Bi sigara içeyim...
  • byflash kullanıcısına yanıt
    Yazınızın altına imzamı atarım elinize sağlık
  • byflash kullanıcısına yanıt
    bunlar zaten ya ne savunduğunun farkıdna değil ya da bir şekilde bundan zarar gördüklerini düşünüyorlar(taksici-uber ilişkisi :) ) ya da hukuk ve yasalar konusunda bir fetişleri var ama bunun olduğunu sanmıyorum türkiye de böyle bir insan barınamaz.
  • PeTeRPaNN kullanıcısına yanıt
    Bunu çoğu insan görmüştür zaten ama bunu kendine görev bilip buraya yazıyorsunuz ya tiksinilecek bir haraket bu yaptığınız.

• Quirah kullanıcısına yanıt
    Bir oyunu crackle oynamak yasal ama size göre yazınız bunu anlatıyor.

• singlemalt S kullanıcısına yanıt
    Yavaş yavaş kurutucaz. Öyle böyle yeniden oyun çeviri gibi ekipler gelecek aramıza.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • singlemalt S kullanıcısına yanıt
    Ne alaka ya yazının neresinden böyle bir çıkarım yaptın
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.