Şimdi Ara

Ücretli/Ücretsiz/Makine Çeviri Tartışma Konusu (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
501
Cevap
6
Favori
7.856
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben buraya bir şey yazacağım ama yine onların askeri gelmiş,sağda solda milleti örgütlüyor salyalarını akıtıyorlar diyecekler

Öyle mesajlar yazıldı,öyle muhabbetler döndü ki şaşırıyorum bazen. Hele o teknoseyir de açılan konu ve yazılan şeyler ibretlik resmen. Sizin gördüğünüz bizim göremediğimiz ne var merak ediyorum. Animusun içindeyim U-Crew in içindeyim ANONYMOUS içindeyim. Sürekli iletişim sohbet içersindeyim. Yazdıklarıniz olsa neden duralım destek çıkalım.

Normal bir şekilde saygı çerçevesinde yazıyorum merak ediyorum bu kin ve nefretlerin sebebini. Buyurun konuşalım sohbet edelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yine paralı çevirmenlerin başı ağrımasın, işleri aksamasın diye harika bir çözüm bulunmuş. tebrikler.

ayrıca madem böyle tartışma konuları açılabiliyor benim konularım neden silindi?
  • Güzel bir düşünce artık yok paralı, yok değil yok o bu derken çeviri konuların içine ediliyordu bu şekilde bölüme bir düzen gelmiş olur.
  • BlogKaan kullanıcısına yanıt
    Üyelerin parmak bastığı nokta anladığım kadarıyla, belirsizlik. Ücretli yamanın başında [ücretli yama] gibi bir tag yer alması bu sorunu çözer.
  • Çeviri gruplarını koruduğumuz kaç tane mesajımız silindi, neden tekrar tekrar aynı şeyleri yazalım. BlogKaan lütfedip konu açmış, teşekkürler ben almayayım.
  • Çeviri ne kadar güzel olursa olsun vergisini vermediğin sürece hiç bir çeviriden para istenmemeli. Bu işler gönül esasına dayalı yapılmalı ve bağış olarak para istenmeli. İsteyen istediği kadar verir. Ha madem bunu iş olarak yapıyorsun. Açarsın şirketini verirsin vergini, o zaman istediğin fiyata sat serbest piyasa ekonomisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeCRiS

Çeviri ne kadar güzel olursa olsun vergisini vermediğin sürece hiç bir çeviriden para istenmemeli. Bu işler gönül esasına dayalı yapılmalı ve bağış olarak para istenmeli. İsteyen istediği kadar verir. Ha madem bunu iş olarak yapıyorsun. Açarsın şirketini verirsin vergini, o zaman istediğin fiyata sat serbest piyasa ekonomisi.
    Bağış olayı da o kadar basit değil ki. Onun da resmi prosedürleri var. İzinsiz bağış toplamanın cezai işlemi var. Para karşılığı satmak yasadışı ise o da yasadışı kısaca.

• Aha aradığımı buldum.. Vergi olayını bekliyordum tam..

Bir konuda yazmıştım gerçi daha bir çok konuda yazdım. Eğer vergi suçu, illegal bir oyuna müdahale var ise şikayet edin demiştim hemde binlerce kez.. ama kimseden ses çıkmamıştı, hala da çıkmıyor.

Hatta son yazmamda biri bunu şuraya buraya götüreceğini kanıtlar sunacağını söylemişti 1-2 ay civarı oldu kendisinden ses seda yok ne yaptı acaba? Şikayet bu kadar uzun sürer mi yahu?

Neyse efendim artık şu "vergisini versin" saçmalığından vazgeçseniz iyi olacak.. ortada suç intikal eden bir durum yok.

Ayrıca modlama işini de oyun firmaları bırakmış, bir sıkıntı görmemiş, hatta bazı modcuları bile bünyesine alır olmuş o yüzden illegal olayını da geçelim mi? Rica ediyorum.

• Sanırım problem bağış meselesi. Binlerce kez indirilen yamalara toplamda 15 20tl gibi bağış atılması, haliyle çevirenlerin yamalarına ücret konusunda yaptırım uygulamasına neden oluyor.

• Iyzico, PayTR, TurkPos gibi sanal posla yama satan gruplar her yaptığı satışta "çaaat" diye vergi ücreti veriyor. Hatta ay sonu verilen vergilerin makbuzunu hesabın mail adresine mail olarak gönderiyor.

Patreon gibi yurtdışı hizmetleri de bağlı olduğu ülkeye vergi veriyor (Aylık sistemle çalışan Türk markalı bir şirket varsa Türkiye'ye verir).

"Vergisini vermiyor" diye söylenen insanlara bunu söylediğimde buldukları her şeyi alıp, kulaklarına tıkıyorlar. Selam verdiğinde bile vergi verilen şu dönemde, internet satışı yapıp vergi vermemek imkansız gibi bir şey.

Eğer vergi konusunda aklınıza bir şey takıldıysa Iyzico, PayTR, TurkPos gibi sanal pos hizmeti vereren kuruluşların canlı desteğine (Türk markaları olduğu için derdinizi rahatlıkla anlatabilirsiniz) bağlanıp daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Eğer sanal pos hizmeti veren kuruluşların açıklamaları da sizi tatmin etmediyse Patreon'un desteğine İngilizce mail atıp bilgi alabilirsiniz.

Son olarak Türk menşeli sanal pos hizmeti veren kuruluşlar, devletin denetimlerinden geçtiğini ve en ufak taviz verilmediğini söylememe gerek yok diye düşünüyorum.

• Benim ücretlilerle bir sıkıntım yok. İsteyen para verip ücretli yama kullanabilir. AMA burayı büyük yazdım AMA aynı yamanın ücretsiz çevirilecek versiyonuna gelip cıngan çıkartılıp, iki yüzlülük ve terbiyesizlik yapılmasın. Benim forumdaki konularda tek rahatsız olduğum konu bu koca forum da. Özellikle yamalara para verenler veya verecekler gönüllü çevirmenlere hakaret etmesin ya da saldırmasın. Sonuçta konuyu ilk onlar baltalıyor herzaman. En azından benim gördüğümşeyler bunlar.

• Benim anlatmak istediğim de şu zaten; Eğer suç var ise buraya yazmanın mantığı yok. Gidilsin şikayet edilsin edilecek ise. Ama her zaman aynı muhabbet dönüyor burada. Hiç değilse yama çıkarıp ücret talep edenlerde önlemini alır hazırlığını yapar vs vs. Ama hırsızı görünce "Aaaa hırsız, çok ayıp, pis insan!" denmez polise haber verilir.

Derdim de bu zaten. Eğer size göre suç teşkil eden bir durum var ise burada sayfalarca "vergi vergi vergi" yazılmasın, kirletilmesin konu. Ayrıca size de geçmiş olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bulkathos

Benim anlatmak istediğim de şu zaten; Eğer suç var ise buraya yazmanın mantığı yok. Gidilsin şikayet edilsin edilecek ise. Ama her zaman aynı muhabbet dönüyor burada. Hiç değilse yama çıkarıp ücret talep edenlerde önlemini alır hazırlığını yapar vs vs. Ama hırsızı görünce "Aaaa hırsız, çok ayıp, pis insan!" denmez polise haber verilir.

Derdim de bu zaten. Eğer size göre suç teşkil eden bir durum var ise burada sayfalarca "vergi vergi vergi" yazılmasın, kirletilmesin konu. Ayrıca size de geçmiş olsun.
    Ne yapilsin simdi.anonyomus ekini sikayetmi edilsin🤔
    U crew ekibi yasamis,gormus bu olayi😁

• Hayır, çeviri konuları sürekli bu "vergi" boş laflarıyla dolmasın kim nereye kimi şikayet ediyorsa etsin. Bunu konuya binlerce kez yazmanın mantığı yok kirletmekten başka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NeCRiS

Çeviri ne kadar güzel olursa olsun vergisini vermediğin sürece hiç bir çeviriden para istenmemeli. Bu işler gönül esasına dayalı yapılmalı ve bağış olarak para istenmeli. İsteyen istediği kadar verir. Ha madem bunu iş olarak yapıyorsun. Açarsın şirketini verirsin vergini, o zaman istediğin fiyata sat serbest piyasa ekonomisi.
    attığımız adım verdi aldıgımız oksijenin % 5 i vergi her göz açıp kapamamızın % 6 sı vergi bindimiz otobüsün içtimiz suyun gökte uçan kuşun kanat çırpısının % 4 ü vergi yaşadığım her yerni günün % 1 bucugu vergi dahada vergi diyon yav kazandıgımız paranın % 60 ı vergiye gidiyor zaten nefes almaya korkar olduk
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CCC610F8A

Bağış olayı da o kadar basit değil ki. Onun da resmi prosedürleri var. İzinsiz bağış toplamanın cezai işlemi var. Para karşılığı satmak yasadışı ise o da yasadışı kısaca.

Alıntıları Göster
    O kadarını bilmiyorum doğrudur hocam.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.