Şimdi Ara

Ücretli Türkçe Yamayı Doğru Bulmuyorum (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
90
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şu konuda yazdıklarımı oku ondan sonra yaz bunu.
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/139932562

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Ryzen -- 10 Eylül 2019; 22:31:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shadow Ryzen

İşin parasında olsam hiç umrumda olmaz çıkartır veririm 20 lira değil mi mesela?
    İlk başta yazdığımı okuyun.
    Bu iş rekabete döner farklı farklı ekipler çıkar aynı oyuna yama yapan ve ücret isteyen.
    Baktı satılıyor da tutuluyor oyunlara kim artık gönüllü çeviri yapmak ister?
    A derki ben 20 liraya satıyorum B der ki benimki 40 lira mesela bu böyle piyasaya dönüşür ve fiyatlar da artar ilk haliyle de kalmaz.
    Siz diyorsunuz ki yok küfrediyolar, hakaret ediyorlar. 20 lira verip ananıza rahat sövebileceksem veririm sıkıntı değil bu, bu anlama çıkıyor. Yani demek istediğim çürük elma her yerde var. Herkes aynı değil. Herkes bir değil.
    Ceviriden anlamadigin gibi ticaretten de anlamiyorsun.

Ceviriyi biri 20 liraya yapiyorsa digeri “o zaman ben 40’a yaparim” derse 20 liraya yapan da ondan gorup 40 liraya cikartirsa fiyati kenardan baskasi cikar “bunlar 40’a yapiyor ama ben sizin iyiliginizi dusunuyorum, ben de 15” der ve millet “ah bak ilk fiyati dusuren buydu, digerleri de artik 15’e ceviriyor ama onlar parasiz kalinca dusurdu, ben bu adamin cevirisine destek cikarim, bizi dusunen buydu” der.

• Harbi boş adamsın sana laf yetiştirmeyeceğim harbi noobsun. Avatarınla tam eşleşiyorsun. Hadi eyvallah.
  • quote:

Harbi boş adamsın sana laf yetiştirmeyeceğim harbi noobsun. Avatarınla tam eşleşiyorsun. Hadi eyvallah.
    Sen cok dolu bir insansin.
  • Şimdi 20 lira bayılıp yama alan kişi 5 liradan satsa kim ne yapabilir?
  • Hadi onu geçtim biri alıp herkese dağıtsa kim ne yapacak? Korsanın önüne geçilebiliyor mu?
  • quote:

Hadi onu geçtim biri alıp herkese dağıtsa kim ne yapacak? Korsanın önüne geçilebiliyor mu?
    Milyar dolar kazanan oyun firması bile çözüm bulamıyor korsana. Şahsen uğraşacak olsam verir 15 20 lirayı alır beleşten dağıtırım yamayı. İsteyen korsan oyuna kursun, isteyen orijinal oyuna. Bağış toplanır ona bir şey dediğim yok. Adam öğrencidir harçlık çıkartıyordur ama yok yama başına 20 liraymış yok abonelik sistemiymiş tamamen tezgah.
  • Kesinlikle para vermem çeviriye, bayağıdır pc dünyasından uzaktım konsolda takılıyordum, taki oyun fiyatlarına kızıp mayıs ayında pc toplayana kadar.
    Ücretli çevirileri görünce dedim bir dil paketine para vermediğimiz kalmıştı

Sırada ne var film altyazılarımı.

Tamam alan alsın satan satsın, ama ben almam arkadaş
  • Bi ban ye aklın başına gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-280666920

Bi ban ye aklın başına gelsin
    Hocam cidden Teemo lakabını hak ediyorsunuz.
  • Arkadasda banı hakediyor degil mi
  • İnsanlar emeğine bir değer biçmekte özgür. İnsanların kendi emeğine biçtiği değere karşı çıkmak yanlış. İsteyen hobi olarak yine yapsın.
  • Hem İngilizce bilmiyorsun hem de bilenlerin ekmek yemesini istemiyorsun. İngilizce öğretmenleri de bedava çalışır sana, biraz zorla.

• Arkadaş beleşçi o yüzden çok ciddiye almayın. Bu devirde şu kadar oyun sahibi veya servis üyesi olmayan mı kaldı yinede kafa yapın beleşçi olduğun gerçeğini değiştirmiyor.

Malum yeriniz yiyor ise siz çevirin düzgünce bize sunun ''ücretsiz'' yapamıyor isen sus.
  • Ücretli olan ücretlisini alsın aynı yamanın ücretsizi de çıkınca da alan kişiler ağlayıp adamın konusuna saldırmasın yeter. Aslında tüm mesele bu. Yoksa isteyen 30 tl sarsın isteyende bedavaya versin bence.
  • Yok efendim bedava yamaya küfür ediyorlar ondan parayla satıyoruz diye ciyaklamışlar valla pes. Gönüllü iş yapıyorsanız söylenenlere kulak asmazsınız, emeğinizin karşılığını arıyorsanız oda gönül işi olmaz. Yani nereden baksanız tutarsızlık.

Bu iş gönül işinden ticarete dönüşmeye başladı artık gördükçe midem bulanıyor.
  • Bi yerde arz varsa zaten satıs olur o 20 lira verilsede verilmesede sektörun geleceginde ceviri satisi var
    Kapital duzden boyledir olmasin istiyorsan kominizme kucak ac kizil meydanlara kos
  • Milyar dolarlık distribütörler ve oyun geliştirici firmalar bile ufak maliyetler yüzünden çoğu oyuna Türkçe dil desteği eklemekten imtina ediyorlar.

Gerekiyorsa,bir ihtiyaç var ise bu işinde bir piyasası oluşacak tabi ki. Talep varsa arz da vardır. Burada 3-5 arkadaş emek ve zaman ayırarak bu süreci ilerletiyor karşılığını da alacaklar elbette.

Bu çevirileri gerçekleştiren grupları eleştirmek yerine oyun geliştiricileri,dağıtıcı firmaları eleştirelim,sesimizi duyuralım yerelleştirme konusunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Omer687 -- 12 Eylül 2019; 14:5:21 >
  • Abicim sana küfür ediyorlarsa vefasızlar için cefakarsızı oynayacaksın.Paralı servis nedir be

Küfür yiyorum ama olsun elinden paralarını alıyorum ya düşünceleriyle kendinizi mi tatmin,teselli,telkin edeceksiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zodion -- 12 Eylül 2019; 15:6:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Omer687

Milyar dolarlık distribütörler ve oyun geliştirici firmalar bile ufak maliyetler yüzünden çoğu oyuna Türkçe dil desteği eklemekten imtina ediyorlar.

Gerekiyorsa,bir ihtiyaç var ise bu işinde bir piyasası oluşacak tabi ki. Talep varsa arz da vardır. Burada 3-5 arkadaş emek ve zaman ayırarak bu süreci ilerletiyor karşılığını da alacaklar elbette.

Bu çevirileri gerçekleştiren grupları eleştirmek yerine oyun geliştiricileri,dağıtıcı firmaları eleştirelim,sesimizi duyuralım yerelleştirme konusunda.
    Adamlar daha doğru düzgün oyun yapmayı bilmiyorlar.Sanat kaygısı sıfır.İşleri güçleri oyun mekaniği kotarmak
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.