Şimdi Ara

Ücretli hukuk fakültesi seçeceklere tavsiyeler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben adliyede çalışıyorum. bu sene sıralamam 115 bin geldi ve hukuk fakültelerinin ücretli kontenjanlarına tercih yapabiliyorum. şansa ki bu sene de fakültelerin ücretli kontenjanları aşırı düşmüş o yüzden endişeliyim çünkü ilk 5e tercih bursu veren üniversiteler araştırıyorum ve benimle aynı durumda olan birçok arkadaşımın olacağından eminim. 30 yaşındayım ve bu sınav için benim son şansım ve bunu riske etmek istemiyorum. bana ve benimle aynı endişeyi taşıyan arkadaşlara tavsiyede bulunabilecek arkadaşlarımın yardımını bekliyorum, şimdiden çok teşekkür ederim.

• İlk 3'e veya 5'e tercih burslarını genelde Kıbrıstaki vakıflar veya İstanbuldaki dandik yerler veriyor.

Hangi şehir veya düşündüğünüz okul var mı?

• Kıbrısta ilk 3-5 tercihe yazarsanız %60 veriyor ama orada da devam zorunluluğu var diye biliyorum.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • savcınız kullanıcısına yanıt

Kıbrıs aklıma geliyordu lâkin artık her dönem adada 49 gün kalma şartı geldi, maalesef o kadar yıllık iznim yok. İstanbul'da herhangi bir üniversite istiyorum inanın kriterim yok :)

• GenelKültürAbidesi kullanıcısına yanıt

Devam değil de adada kalma zorunluluğu var. O yüzden Kıbrıs yazmayacağım. İstanbul'da okul arıyorum o yüzden ama kontenjanları az oldukları için çok tedirginim.

• donizetti paşa D kullanıcısına yanıt

Hocam tedirgin olmanıza gerek yok diye düşünüyorum açıkta kalacağınızı da sanmam.

Pmden yazarsanız elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

• donizetti paşa D kullanıcısına yanıt
    Ticaret, yeditepe, khas, kültür, bau, fsm, piri reis üniversitelerine bakılabilir

• en kolay ve kısa sürede bitecek okulu tercih etmek ilk öncelik olmalı. ikinci öncelik tabiki ücretler ve burslar. yıllık düzendeki okulları seçerseniz sınav yükünüz daha az olur.

• *sharku* kullanıcısına yanıt

inanın derdim tam olarak anlattığınız gibi. yıllık düzen tabi ki süper olur ama çok az okul var öyle ve tercih bursuyla birlikte iki kriteri bir arada denk getiremedim maalesef. o yüzden tercihim fiyat olarak daha uygun olan okuldan yana kullanmak oldu.

• yani bundan 3-4 yıl önce hukuk fakülteleri daha uygun fiyattaydı en iyi okullarda bile 40bin civarıydı. yani lab masrafı falan yok bir bina bir tahta gerisi hocayla öğrenci arasında. uçmuş gitmiş. çok fazla talep oluştu demekki. bu arada okulların yatay geçiş sonuçlarına bakın kesinlikle hangi özel okullardan gelenler daha çok olmuş. çünkü yatay geçiş yapma şansınız var bunun için kolayca ortalama kasabileceğiniz okulu bulmak gerek.

• quote:

Orijinalden alıntı: *sharku*

yani bundan 3-4 yıl önce hukuk fakülteleri daha uygun fiyattaydı en iyi okullarda bile 40bin civarıydı. yani lab masrafı falan yok bir bina bir tahta gerisi hocayla öğrenci arasında. uçmuş gitmiş. çok fazla talep oluştu demekki. bu arada okulların yatay geçiş sonuçlarına bakın kesinlikle hangi özel okullardan gelenler daha çok olmuş. çünkü yatay geçiş yapma şansınız var bunun için kolayca ortalama kasabileceğiniz okulu bulmak gerek.

Aynen fiyatlar epey arttı. öğrenci sayısı arttıkca talep de doğal olarak artıyor, beni de bu ürkütüyor zaten. Yatay geçişi notlara istinaden değerlendirebilirim tabi ki ama önceliğin biran evvel uygun fiyatlı bir okula yerleşmek. :)

• İMDAAAAT

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam hem çalışıp hem okumak çok zorlar mı? Bende bugün asil olarak atandım. Sınavlar için sıkıntı yaparlar mı?

• Öğrenci arkadaşlarımızdan aldığım bilgilere göre fazla dikkat etmiyorlar. Hayırlı olsun nereye atandın?

• LAN ARKADAŞLAR!

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.