Şimdi Ara

Uçan Jöleli Çapkın v1.2 Belle N8 CFW (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
459
Cevap
3
Favori
58.528
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: realceday

Linkleri de ben ekleyim teşekkürler

Symbian Belle 111.020.0203 by RealCeday v1.2.1 İndirme Linki:
    ROFS3 Dosyası (Orjinal 3x11 Klavye) [4.69 KB]
    ROFS3 Dosyası (Modifiye 3x10 Klavye) [4.01 KB]
    ROFS3 Dosyası (Modifiye 4x11 Klavye) [4.08 KB]
    ROFS3 Dosyası (Modifiye 3x10 ÜŞERTY Klavye) [4.17 KB]
    ROFS2 Dosyası [21.03 MB]
    CORE Dosyası [80.82 MB]
    UDA Dosyası [52.07 MB]

ilk mesajdaki dosyaların yerine bunları kullanarak flash ı bastım telefona. başlarda hata verdi telefon. hata kodu şuan aklımda olmasa da sebebini araştrdım. telefonun 200 küsür mb yer kaplayan ana bölümüne ulaşamamış program ve telefon açılmadı sonrasında. açılmayan telefonumu ölü telefonu diriltme yöntemiyle iskandinavya versiyonu yüklerek hayata döndürdüm :) ve tekrar flash ı atarak beelyi 2. denemede yükledim. telefon gerçekten evrim geçirdi gibi şuan :D

2 sorun ile karşılaştım kullanırken. 1. sorun 2000 küsür müzik yüklü telefonda. kütüphaneyi yeniliyorum 900 küsür müzik buluyor. 2. yenileme yapıyorum 1300 küsür buluyor 3. defa yeniliyorum 900 küsür şeklinde gidiyor sonuçlar (sonradan telefonu bilgisayara bağlayıp tüm klasörlere gir/çık yaparak tüm müzikleri gördürdüm; ama belki bu durum sorun olabilir veya benzer sorunla karşılaşan olabilir diye yazdım buraya) 2. sorun ise youtube dan indirdiğim .flv uzantılı flash dosyalar telefonda hiç açılmıyor. anna da ve annadan önceki versiyonda sorunsuz açılıyordu aynı dosyalar. sorun ne olabilir acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: realceday

Linkleri de ben ekleyim teşekkürler

Symbian Belle 111.020.0203 by RealCeday v1.2.1 İndirme Linki:
    ROFS3 Dosyası (Orjinal 3x11 Klavye) [4.69 KB]
    ROFS3 Dosyası (Modifiye 3x10 Klavye) [4.01 KB]
    ROFS3 Dosyası (Modifiye 4x11 Klavye) [4.08 KB]
    ROFS3 Dosyası (Modifiye 3x10 ÜŞERTY Klavye) [4.17 KB]
    ROFS2 Dosyası [21.03 MB]
    CORE Dosyası [80.82 MB]
    UDA Dosyası [52.07 MB]

hocam ne yapmısınız böle telefon evrim geçirdi bir an yeni telefon aldım sandım :) boşuna ugraşmayın annayı düzeltcem die annayı belleyin gitsin hiç sorun felan yoksa nokia yapsa sorun çıkardı o ayrı :) ufakbi problemim var anna güncellemesini oviden yükledigimden açılışda kilit kodu sormakda idi telefon sizin cfw yükledim gene degişmedi kodu sallıyorum kod hatası diyo gidiyo ama can sıkıyor işte bunu kaldırmanın bi yolu yokmudur

• Ahmet kardeşim telefonu servisten aldım belleyi kurucam ama en başta İvo777 nin belle dosyaları mı daha iyi yoksa realceday ın belle dosyaları mı daha güncel sorunsuz hangisini kurcağımı bilemedim ? Birde bu klavye durumunu çözmüş değilim üşerty istemiorum en baştaki üşerty mi ? en baştakini kurdugumuzda klavye qwerty olmuyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayrilsaktaberaberiz

2 sorun ile karşılaştım kullanırken. 1. sorun 2000 küsür müzik yüklü telefonda. kütüphaneyi yeniliyorum 900 küsür müzik buluyor. 2. yenileme yapıyorum 1300 küsür buluyor 3. defa yeniliyorum 900 küsür şeklinde gidiyor sonuçlar (sonradan telefonu bilgisayara bağlayıp tüm klasörlere gir/çık yaparak tüm müzikleri gördürdüm; ama belki bu durum sorun olabilir veya benzer sorunla karşılaşan olabilir diye yazdım buraya) 2. sorun ise youtube dan indirdiğim .flv uzantılı flash dosyalar telefonda hiç açılmıyor. anna da ve annadan önceki versiyonda sorunsuz açılıyordu aynı dosyalar. sorun ne olabilir acaba?

düzeldiğini düşündüğüm müzik sorunu hala devam etmekte. müzikçalarda arama yapınca tüm müzikleri görememekteyim ki tüm müzikler müzik klasörünün içindeler :S telefonda kayıtlı flash videolarda oynatamama sorunum da devam etmekte

• Bende de şöyle bir problem var arkadaşlar.Battery monitor kurulup çalışıyor ama pil yüzdesi hep aynı kalıyor hiç bir değişiklik olmuyor.

Bir de mobil veri kısmını pr 1.2deki gibi ayarlayamıyor muyum?Widgetlarda ya hep açık olacak yada hiç.Ben widgeta tıkladığımda mobil verinin otomatik açılmasını sayfadan çıkınca da otomatik kapanmasını istiyorum.
  • Selam ahmet demirci,
    yaklaşık 2 3 hafta önce forumda senin talimatlarını izleyerek pr 1.2 üzerine belle kurmuştum. Çokta memnunum şu an belleden. Ancak şöyle bir problemim var cameraproda telefonun kendi deklanşör tuşunu kullandığımda resim çekilmeye başlıyor aynı anda telefonun kendi kamera programı açılıyor dolayısıyla makina sapıtıyor. camreparoya default olarakta gösteryiroum ancak ne yaptıysam düzelmedi.Hatta uygulamayı baştan yükledim silip yine olmadı.

Sorna aklıma şu geldiki belle için flasjlamadan önce yedek almıştım komple telefonu. belleyi kurduktan sonra da geri yükledim ama uygulamaları falan yüklememek gerekiyormuş sanırsam. Zaten bi kaç uygulama ve oyun gözükmüyor şu an telefonda ve buna rağmen yer tutmaya devam ediyorlar hafızada.

Sonuç olarak telefonu sıfırlamak ve baştan belle kurmak istiyorum. Mümkünse müsait olduğun bi zaman bunu nasıl yapacağım konusunda yopl gösterebilrmisin. Yani belleyi senin yolunu izleyerek kurabiliyorum sorunsuz ancak format konusunda kafam karışık biraz. Hard format, dead flash gibi bi kaç şeyden bahsediliyor. Telefonu tamamen hafıza olarak sıfırlamak için hangisini uygulamam gerekiyor?

Birde realcedayın yeni versiyon bellesini yüklemeyi düşünüyorum. Efektleri daha görmedim ancak beğenmeyip silersem şu an kullandığım ivo777 bellesindeki efekler mi geçerli olacak?

Şimdiden teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: misanthrope777

Selam ahmet demirci,
    yaklaşık 2 3 hafta önce forumda senin talimatlarını izleyerek pr 1.2 üzerine belle kurmuştum. Çokta memnunum şu an belleden. Ancak şöyle bir problemim var cameraproda telefonun kendi deklanşör tuşunu kullandığımda resim çekilmeye başlıyor aynı anda telefonun kendi kamera programı açılıyor dolayısıyla makina sapıtıyor. camreparoya default olarakta gösteryiroum ancak ne yaptıysam düzelmedi.Hatta uygulamayı baştan yükledim silip yine olmadı.

Sorna aklıma şu geldiki belle için flasjlamadan önce yedek almıştım komple telefonu. belleyi kurduktan sonra da geri yükledim ama uygulamaları falan yüklememek gerekiyormuş sanırsam. Zaten bi kaç uygulama ve oyun gözükmüyor şu an telefonda ve buna rağmen yer tutmaya devam ediyorlar hafızada.

Sonuç olarak telefonu sıfırlamak ve baştan belle kurmak istiyorum. Mümkünse müsait olduğun bi zaman bunu nasıl yapacağım konusunda yopl gösterebilrmisin. Yani belleyi senin yolunu izleyerek kurabiliyorum sorunsuz ancak format konusunda kafam karışık biraz. Hard format, dead flash gibi bi kaç şeyden bahsediliyor. Telefonu tamamen hafıza olarak sıfırlamak için hangisini uygulamam gerekiyor?

Birde realcedayın yeni versiyon bellesini yüklemeyi düşünüyorum. Efektleri daha görmedim ancak beğenmeyip silersem şu an kullandığım ivo777 bellesindeki efekler mi geçerli olacak?

Şimdiden teşekkürler

hocam hard formatı telefon kapalı iken ses kısma düğmesi+ kamera düğmesi+ menü düğmesi + açma kapama düğmesine pin kodu sorana kadar basarak atarsın. telefon çalıştığı müddetçe belle'yi ilk yüklediğin şekilde tekrar yükleyebilirsin. sadece telefon açılmadığında dead flash yaparsın. ayrıca eğer efektleri ekleyipte beğenmez silersen tekrar ivo777'deki efektler devreye girer.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

quote:

Orijinalden alıntı: misanthrope777

Selam ahmet demirci,

Şimdiden teşekkürler

hocam hard formatı telefon kapalı iken ses kısma düğmesi+ kamera düğmesi+ menü düğmesi + açma kapama düğmesine pin kodu sorana kadar basarak atarsın. telefon çalıştığı müddetçe belle'yi ilk yüklediğin şekilde tekrar yükleyebilirsin. sadece telefon açılmadığında dead flash yaparsın. ayrıca eğer efektleri ekleyipte beğenmez silersen tekrar ivo777'deki efektler devreye girer.

eyvallah ahmet hocam sağolasın.
    akşam eve gittiğimde uygulayacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: SERKAN BEY

Daily'de Delight belle için yeni güncelleme yayınlamış v3.2..
    Oradan Core ve rofs3 dosyalarını aldım bende Türkçe Uda ve rofs2 vardı birleştirip telefona flash attım orataya karışık gibi birşey oldu ama güzel oldu.

selamlar
    bu daily hangi site oluyor acaba ve ne farklılıklar var sizin versiyonda
  • quote:

Orijinalden alıntı: hfs

quote:

Orijinalden alıntı: SERKAN BEY

Daily'de Delight belle için yeni güncelleme yayınlamış v3.2..
    Oradan Core ve rofs3 dosyalarını aldım bende Türkçe Uda ve rofs2 vardı birleştirip telefona flash attım orataya karışık gibi birşey oldu ama güzel oldu.

selamlar
    bu daily hangi site oluyor acaba ve ne farklılıklar var sizin versiyonda

sadece türkçe olması farkı var hocam. Yoksa bizim versiyonda oradan geliyor
  • selamlar,
    "realceday" isimli arkadaşın belle'sini yükledikten sonra efektler çalışmamaya başladı.
    .sis şeklinde yüklediklerim. dosyayı kuruyorum, telefonu açıp kapatıyorum ama nafile.
    özellikle eccentic efektle hoşuma gitmişti.
    bir de dosya yöneticisine bakınca C klasörü 145 MB ile başladı, 2-3 kez bu efektler için açıp kapatınca
    122,5'e düştü, neden acaba
  • indiriyorum hocam hepsini şimdi tek tek
  • quote:

Önemli: Bu işleri daha önce yapmamış olanlar ve azda olsa flashlama hakkında bilgisi olmayanlara yüklemeleri tavsiye olunmaz. Yüklemeden kaynaklanacak hatalar yükleyene aittir!...

Belledeki Sıkıntılar:

bazı programlar bellede çalışmıyor. bende çalışmayanlar favourite apps ve bir kaç oyun. Belle yüklediğinizde "beğenmedim geri döneceğim" dediğinizdede geri dönüş yolu zor değil ama meşakkatli. bunlarıda göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederim.

Belle dosyaları sadece N8 içindir. Diğer modeller için henüz belle dosyaları yok!...

Dosyaları İndirme:

Belle Dosyaları:

İvo777 3.1 tabanlı, Türkçe ve üşerty klavyeli belle dosyaları:

http://www.multiupload.com/10RS9UN0Z8

Türkçe çinli anna dosyaları: (elinizde hazırda pr1.2 yahut herhangi bir anna fw dosyaları varsa onuda kullanabilirsiniz. )

http://www.multiupload.com/WOYEND5FIV

Belleyi Yükleme:

Phoenix 2010.08 (http://www.mediafire.com/?1he57gtlk9wj8j8 'den indirebilirsiniz) sürümünü indiriyoruz ve phoenixi bilgisayara kuruyoruz. Phoneixin bahsettiğm sürümü olması önemli. çünkü bundan sonraki sürümler sürekli hata veriyor. mutlaka 2010.08 sürümüyle flash atın

İndirdiğiniz Tüm dosyaları ((anna ve belle dosyaları)) rar'dan çıkarıp RM-596 Adlı bir klasöre kopyalayın. Klasörde toplam 12 adet dosya olması gerekiyor buna dikkat edin. daha sonra bu klasörüde

c:\program files\nokia\phoenix\product klasörünün içine atın (64 bit windows kullananlar c:\program files(x86) klasörüne atacaklar)

telefonunuzu bilgisyara ovi suite modundan bağlayın. bilgsaiyarda ovi programı açıksa onuda kapatın.

Nasıl yüklüyoruz:
    1- Telefonu usb'den ovi suite modunda bilgisayara bağlayın ve phoenixi açın
    2- Phoenix'ten File menüsünden Scan Product'e tıklayın ve cihazınızı bulmasını bekleyin
    3-Flashing Menüsünden Firmware Updateyi seçin
    4-Açılan pencereden product code yazan kutunun yanındaki butona basıp chinese dark grey yazanı seçin ok'ye basın
    4-Bir önceki penceredeki optionsa tıklayın
    5- aşağıdaki dosyaları edit tuşuna basarak tek tek belle'ninkilerle değiştirin
    rm-596_022.014....rofs2.fpsx---------->rm-596_111....rofs2.fpsx
    rm-596_022.014....core.fpsx ---------->rm-596_111....core.fpsx
    rm-596_022.014....rofs3.fpsx ----------->rm-596_111...rofs3.fpsx
    rm-596_022.014....uda.fpsx------------->rm-596_111...uda.fpsx

bunları değiştirdikten sonra kalan dosyaları seçip delete tuşuna basarak siliyoruz ( ...148.fpsx , ...emmc.fpsx dosyalarını) ve 4 tane dosya kalıyor

ok'ye basıp firmware update'ye geri dönüyoruz. bu değişiklikleri yapıldıktan sonra Refurbish'e tıklayıp flahsı başlatıyoruz. Flashing Succeed diyene kadar telefona hiç dokunmuyoruz. Bu arada telefon test mode'ye felan geçip tekrar başlayabilir.

Dikkat edilecekler:

Phoenix'te optionsa tıklayıp 4 adet belle dosyası ile flashlıyoruz geri kalanlar siliniyor. Flashing succeed mesajı çıkana kadarda telefona dokunmayınız. Belle için Şayet %100 yapıp flashlamayı bitirip bir süre bekledikten sonra 25'ten geriye sayarak telefonla bağlantı kurmaya çalışırsa ve telefon otomatik açılmamışsa korkacak birşey yok, telefonu usb'den çıkarın ve açın olay yine tamamdır.

hayırlı uğurlu olsun:)

ilk yüklemede Belle istemeyipte türkçe anna yüklemek isteyenlerin sadece 4. ve 5. adımı atlamaları yeterlidir:)

Tema Efektleri: FlighTair (kendisine teşekkür ediyoruz ) bizim için hazırladığı çok kolay yüklenebilen sis dosyaları aşağıdadır. istediğiniz paketi indirin telefona kurun ve sonra telefonu kapatı açın hepsi bu kadar. eccentric 'i tavsiye ederim

http://www.mediafire.com/download.php?tdg5gid5521fabi -->eccentric
    http://www.mediafire.com/download.php?6uxarpcpfv7u02a -->Effects pack 2 by andrenlsbr (improved)
    http://www.mediafire.com/download.php?0cukly0aup5vvqo -->tinkerbelle

Fligtair in hazırlamış olduğu yükleme videosu

kardeş ellerine sağlık.

• sağolun
  • Arkadaşlar umarım bu saatte bana yardım edecek birileri vardır forumda :((

Bütün anlatılanlaı yaptım ve flash atmaya başladım. ancak bir süre sonra telefon kapandı

şu anda ekranda pil şarj simgesi dıında bişey yok ve Phoenix hata veriyor " Product Flashing Failed " şeklinde

ne yapmam lazım defalarca Retry dedim her seferinde bastan baslıyor ancak

Waiting for communication response: 1 den sonra bu usb bağlantı hatasını veriyor ????

bi yardım ne olur.

Uçan Jöleli Çapkın v1.2 Belle N8 CFW
  • quote:

Orijinalden alıntı: fanatikforumcu

Arkadaşlar umarım bu saatte bana yardım edecek birileri vardır forumda :((

Bütün anlatılanlaı yaptım ve flash atmaya başladım. ancak bir süre sonra telefon kapandı

şu anda ekranda pil şarj simgesi dıında bişey yok ve Phoenix hata veriyor " Product Flashing Failed " şeklinde

ne yapmam lazım defalarca Retry dedim her seferinde bastan baslıyor ancak

Waiting for communication response: 1 den sonra bu usb bağlantı hatasını veriyor ????

bi yardım ne olur.

Bak phoneixi aç orda oparation mode varya onu no connection yap sonra at yazılımını

• quote:

Orijinalden alıntı: Metin*

quote:

Arkadaşlar umarım bu s

bi yardım ne olur.

Bak phoneixi aç orda oparation mode varya onu no connection yap sonra at yazılımını

Enteresan,

Bu mesajı gönderdikten sonra ne olursa olsun dedim ve usb kablosunu çektim bilgisayardan.
    Telefonu açma tuşuna basarak yeniden açtım ve telefon a dan z ye değişmiş gibi olmuş
    Şöyle biraz kurcalayınca hemen ilk anda şunlarla karşılaştım,
    1- Açılışta kilit kodu soruyor ancak ne girdiysem hata verdiği halde yinede telefon açılıyor. hala devam ediyor
    2- Mail tanımlamak istedim ancak "Kurulum için hazırlanıyor" ekranından sonra : Posta servisi sunucusuna erişilemiyor. defalarca denedim ve nihayet gmaili ekleyebildim
    mesajını verip atıyor beni posta kurulumundan. Mail benim için olmazsa olmazlardan napacam bilemiyorum

Birde acaba ajandayı otomatik senkronluyor mu ? çünkü anna da bile yoktu bu olay ben GoogaSync adlı bir programla
    gmail takvimi mi telefona senkronluyordum umarım bi ara onuda hallederler. ben yine googasync kurdum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fanatikforumcu -- 7 Ekim 2011; 1:31:41 >

• Telefonum biraz önce sadece acil arama yapabilirsiniz uyarısı verince kapatıp açayım dedim, kapatıp açtım ama benden kilit kodu istiyor.
    iyide benim telefonda kilit kodu yoktu ki ? aklıma gelen her şifreyi denedim giremedim.
    dün gece belle yüklediğimde önceki mesajda da yazdığım gibi kilit kodunu ne girersem gireyim hatalı kod diyor ancak telefon
    açılıyordu. Acaba şimdi mi aklı başına geldi kod hatalıysa açmamam lazım diye :)

şaka bi yana ne yapacağım bilemiyorum ? nasıl çözeceğim kilit kodunu ? bilen varmı ?
  • quote:

Telefonum biraz önce sadece acil arama yapabilirsiniz uyarısı verince kapatıp açayım dedim, kapatıp açtım ama benden kilit kodu istiyor.
    iyide benim telefonda kilit kodu yoktu ki ? aklıma gelen her şifreyi denedim giremedim.
    dün gece belle yüklediğimde önceki mesajda da yazdığım gibi kilit kodunu ne girersem gireyim hatalı kod diyor ancak telefon
    açılıyordu. Acaba şimdi mi aklı başına geldi kod hatalıysa açmamam lazım diye :)

şaka bi yana ne yapacağım bilemiyorum ? nasıl çözeceğim kilit kodunu ? bilen varmı ?

telefonu bir kapatıp açsan?
  • quote:

quote:

Telefonum biraz önce sadece acil arama yapabilirsiniz uyarısı verince kapatıp açayım dedim, kapatıp açtım ama benden kilit kodu istiyor.

telefonu bir kapatıp açsan?

hard reset ettım açıldı şimdilik ama bu kilit kodunu bulmam lazım ki benim şifrelerim standarttır ama hiç biri tutmuyor

yine yaparasa napacam bilemiyorum ???

• 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.