Şimdi Ara

Uçaklarla ilgili bilinmeyen 5 bilgi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 19. yüzyılda denenmeye başlayan uçuşlarla birlikte uçaklarda günümüze kadar çok büyük gelişmeler oldu. Uçaklarla ilgili bilinmeyen bilgi oldukça fazla, internet üzerinde de bu konuda birçok bilgi mevcut. Biz şimdi sizlere uçaklarla ilgili ilginç bilgiler vereceğiz. Uçaklarla ilgili bilinmeyen 5 gerçek sizlerle!

En büyük korku olan türbülans
    Uçak türbülansa girdiği zaman düşmez fakat bu ölüm olmadığı anlamına gelmez. Eğer kemer takılı değil ise türbülanstan dolayı olan aşırı sarsıntıdan etkilenerek can kaybı yaşanabilir.

Uçuş kazaları yüksek oranla iniş ve kalkışlarda olmakta
    O yüzdendir ki iniş ve kalkış sırasında yolcuların hareket etmemesi gerekmektedir. Çünkü bu esnada ağırlık nedeniyle dengeler bozulabilmektedir. Bu da kazalara davetiye çıkartmakta.

Uçaklardaki hava en temiz hava
    Uçaklar, hastanelerde kullanılan hava filtreleme sistemi kullanıldığı için en temiz havaya sahiplerdir. Bu yüzden buradaki havanın temizliği konusunda içiniz rahat olabilir.

Havayolu firmaları zeytinle bile tasarruf edebilir
    Evet, kesinlikle yanlış duymadınız. Amerikan bir havayolu şirketi, servis menüsünden zeytini çıkartarak aylık 40 bin dolar tasarruf sağlamıştır. Gördüğünüz gibi tasarruf için bu kadar küçük bir değişiklik bile yetmiş kendileri için. Bu örnek günlük hayatımızda bile bizler için çok değerli bilgi olabilir.

Uçaklarda içecekler daha lezzetli !
    Uçuşlarda içecekler daha lezzetli oluyor. Bunun nedeni ise alçak basıncın şeker oranını yükseltiyor olması. Yapılan bir araştırmaya göre en lezzetli görülen içecek ise soda. Bu nedenle uçuş esnasında en çok tercih edilen içecek de bu.

Uçaklarla ilgili bilinmeyen bilgilerden 5 tanesini sizlere sunduk.

KAYNAK

• Teşekkürler hocam

Çöp YouTube kanallarinda bunu 10 dk video yapiolar

1dkda okumuş olduk. Sitene de tıkladım

Yalnız ben Turbulanstan dolayı ucak dusebilir diye biliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CD88C7FAD -- 26 Mayıs 2020; 2:7:51 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • YouTube yetmedi buraya gelmişler 😄👍 başarılar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim bildiğim o türbülansın büyüklüğüne bağlı, havanın ani değişim gösterdiği ve yoğunluğunun olmadığı yerlerde oluyor diye biliyorum, havada uçarken havanın bir anda yok olması gibi bermuda şeytan üçgeni gibi çok büyük bir alansa direk düşebilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.