Şimdi Ara

Uçak Gemisi olan ülkeler ve bizim durumumuz. (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
10.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uçak gemileri okyanuslar için gereklidir, haritada da gördüğün gibi sahip olanlar hep okyanus ülkesidir(İtalya vb hariç). Bizim uçaklarımızı kullanacağımız en fazla Akdeniz var onun için de tanker uçaklarımız yeterlidir. Yani ihtiyacımız yok. Bilgim ve düşüncelerime göre böyle. Zaten uygun uçak falan yok herşeyiyle birlikte alınması gerekir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adnn -- 20 Mart 2011; 18:43:20 >
  • Savunma için savaş gemisine gerek yok. Emperyalist olmaya özenen 1-2 tane arkadaş olmuş k.bakmasınlar ben memleketi kanımın son damlasına kadar savunurum ama gidip mazlum bir ülkeye saldırırsak ben oraya ya gitmem . Kendileri gideceklerse buyursunlar gitsinler
  • Zihniyete bak insani gelişim endeksinde niye 83.sıradayız demiyorlarda uçak gemisini düşünüyorlar
  • En iyi savunma saldırıdır.

Çanakkale savaşındaki gibi topla tüfekle olmuyor bu işler artık. Bir kaç gün boyunca havadan bombalamayla herşeyi s... atıyorlar... Siz hala savunma savunma deyip durun. Bütün akbabalar üstüne üşüştüğü zaman artı olarak içeriden kürtlerinde vuracağını hesaba katarsanız siz düşünün halimizi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: hardcrss

Amerika gibi 10bin km öteden gelipte ülke işgal eden caniler için gereklidir uçak gemileri. Türkiye sadece sınır savunması yapar, başkasının ülkesinde gözü yoktur.

Ayrıca Amerika'nın en büyük savaş gemisi nimitz'dir. 99bin ton ağırlığındadır. 6bin insan, 90 savaş uçağı alabilir. 8 km çapındaki alana kuş bile yaklaştırmaz. Hiç yakıt ikmali yapmadan 20 yıl denizlerde dolaşabilir. Çünkü içerisinde 8 tane nükleer reaktörü vardır.

Bu gerçek mi ? Kaynak falan var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blanchimont

diyelim ki aldik

nasil yurutmeyi planliyorsun. o murettebati egitmek bile yillar aliyor. icine koyacagin ucaklari da alman lazim. onu koruyacak cesitli savas gemileri ve denizaltilar lazim. bunun ne kadar maliyetlk olabilecegini bir dusun. ve sence ulkemiz tarihinde henuz bu gibi buyuk bir lojistik isine girismis mi, su an girisebilecek durumda mi?

discovery channel de izledigim belgeselerde ucak gemisi dolandirma olayinin uzaya roket firlatma isinden belki de daha komplike bir is oldugundan bahsediliyor hep ve inanilmaz maliyetli gercekten

ben turkiye nin olsun istermiyim. evet isterim fakat caydiriciligimiz olsun diye. ornek vereyim; ucak gemisinin rotasini o ulkeye dondur bak bakalim 'sozde' ermeni soykirimi ni anayasal olarak kabul edebiliyor mu o ulke. sıkar biraz ;)

adam fransa caydırıcısı beyler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rotflmao

quote:

Amerika gibi 10bin km öteden gelipte ülke işgal eden caniler için gereklidir uçak gemileri. Türkiye sadece sınır savunması yapar, başkasının ülkesinde gözü yoktur.

Ayrıca Amerika'nın en büyük savaş gemisi nimitz'dir. 99bin ton ağırlığındadır. 6bin insan, 90 savaş uçağı alabilir. 8 km çapındaki alana kuş bile yaklaştırmaz. Hiç yakıt ikmali yapmadan 20 yıl denizlerde dolaşabilir. Çünkü içerisinde 8 tane nükleer reaktörü vardır.

İnsan üstü gerçekten, 6 bin insan küçük şehir gibi

Peki hocam es kazara batarsa böyle gemi neler olur?

Nükleer reaktör varya ondan sordum.

reaktörü kapatırlar muhtemeln...daha öncede nüükler kazalar olmustu..nükller denizlatılar faln batmıstı..tehlikeli araclar..ama kıymat kopmuyor sonucta..rusların kurk denizaltısı gitmişti... insan genede üzülüyor yav..adamlar diri diri gömülmüştü... mektup falan yazmışlar işte kurtulamayacaklarını anlayınca... idam mahkumu gibi... bizimde dumlupınar facimız vardı..üzücü gercekten...

bide ucak gemileri genelde onları koruyan eskort gemilerle falan gider..yani vurulma olasılığı ve batırılma olasılığı cok az...ama olmaz olmaz diye biş yok..
  • quote:

Bu deniz altının yapımını izlemiştim gerçekten mükemmel bir ölüm makinesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dodgé

quote:

uss nimitz denizalti degil yalniz ucak gemisi
  • uçak gemisini nasıl yönetildiğine su alırsa ne yapıldığı anlatan hatta yapılan yemeklere kadar anlatan belgesel denk gelsim geçen gün

sun tv de altyazılıydı bulabilirseniz onu izleyin.yönetimi çok zormuş gerçekten ve dar alanlarda yaşayıp tabut gibi yatklarda yatıp hep aynı günü

yaşadıkları için insan pisikoloji içinde oldukça zormuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamzanur

AKP bir ABD projesidir
    AKP nin son 8 senede yaptığı ülkeyi ayrıştırmak, askeri itibarsızlaştırmak, her türlü savunma planlarını darmadağın etmekti. Şu andaki aşama muvazzaflarında tutuklanması.
    Libya ordusu ciddiye alınır bir ordu değil ve şu anda Libya ciddi bir saldırıyla karşı karşıya.
    Bizim başımıza gelmez demiyelim şu anda darmadağın edilen, itibarsızlaştırılan orduda emir komuta zafiyeti olması kaçınılmaz. Yani ülke savunmasında büyük soru işaretleri var.BOP böyle bir proje ve eş başkanıda RTE maalesef....

Senin yaşın yetmez 2000 öncesini hatırlamazsın.Tr nin %48i de abd tarafından yapılan robotlar onlar oy kullanıyor.Benim adım kemal mazot 1,5tl olacak , askerlik 21gün yaz tatilinde,her kadına 600tl maaş vericem diyen adamdan ne beklersiniz anlamam.Nasıl yapıcan bunları diyorlar benim adım kemal ben yaparım diyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nurisexygüzel -- 20 Mart 2011; 19:59:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blanchimont

quote:

Orijinalden alıntı: dodgé

quote:

uss nimitz denizalti degil yalniz ucak gemisi

adam bilgili beyler
  • Bizim uçak gemisine şuanda ihtiyacımız yok. Zaten kıbrıs şuanda bize uçak gemilerinin verdiği faydaların çoğunu veriyor. Boşa masrafa gerek yok. Ayrıca biz Amerika gibi değiliz diğer ülkelere çıkartma yapalım savaş çıkaralım. Türkiye hep arabulucuk yapıyor bu zamanlarda.

Libya`ya istersek saldırabiliriz hatta tek başımıza bile yönetimlerine el koyabilecek güçteyiz ama neden Müslüman Müslümanı öldürsünki? Zaten büyük devletlerin istedikleride bu değil mi? Unutmayın zamanında Libya`da bizim topraklarımız arasındaydı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yasin Dayıoğlu
    Bizim uçak gemisine şuanda ihtiyacımız yok. Zaten kıbrıs şuanda bize uçak gemilerinin verdiği faydaların çoğunu veriyor. Boşa masrafa gerek yok. Ayrıca biz Amerika gibi değiliz diğer ülkelere çıkartma yapalım savaş çıkaralım. Türkiye hep arabulucuk yapıyor bu zamanlarda.

Libya`ya istersek saldırabiliriz hatta tek başımıza bile yönetimlerine el koyabilecek güçteyiz ama neden Müslüman Müslümanı öldürsünki? Zaten büyük devletlerin istedikleride bu değil mi? Unutmayın zamanında Libya`da bizim topraklarımız arasındaydı.

Merhaba;

Dahi anlamindaki da ayri yazilir.
    Libya'da degil Libya da olacak.

İyi Aksamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cwr -- 20 Mart 2011; 20:11:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cwr

quote:

Bizim uçak gemisine şuanda ihtiyacımız yok. Zaten kıbrıs şuanda bize uçak gemilerinin verdiği faydaların çoğunu veriyor. Boşa masrafa gerek yok. Ayrıca biz Amerika gibi değiliz diğer ülkelere çıkartma yapalım savaş çıkaralım. Türkiye hep arabulucuk yapıyor bu zamanlarda.

Merhaba;

İyi Aksamlar

Adam hiç olmazsa faydalı bilgiler vermiş, dil kurallarına çok meraklı olsak yazım klavuzu tutardık yanı başımızda.

Gereksiz insanlarla dolu bu dünya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 20 Mart 2011; 20:13:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nurisexygüzel

quote:

Orijinalden alıntı: hamzanur

AKP bir ABD projesidir
    AKP nin son 8 senede yaptığı ülkeyi ayrıştırmak, askeri itibarsızlaştırmak, her türlü savunma planlarını darmadağın etmekti. Şu andaki aşama muvazzaflarında tutuklanması.
    Libya ordusu ciddiye alınır bir ordu değil ve şu anda Libya ciddi bir saldırıyla karşı karşıya.
    Bizim başımıza gelmez demiyelim şu anda darmadağın edilen, itibarsızlaştırılan orduda emir komuta zafiyeti olması kaçınılmaz. Yani ülke savunmasında büyük soru işaretleri var.BOP böyle bir proje ve eş başkanıda RTE maalesef....

Senin yaşın yetmez 2000 öncesini hatırlamazsın.Tr nin %48i de abd tarafından yapılan robotlar onlar oy kullanıyor.Benim adım kemal mazot 1,5tl olacak , askerlik 21gün yaz tatilinde,her kadına 600tl maaş vericem diyen adamdan ne beklersiniz anlamam.Nasıl yapıcan bunları diyorlar benim adım kemal ben yaparım diyo

Önce adamın yazısını oku, sindir öyle yorum yap. Adam birini kötülerken başka bir insanı övmemiş, yada karsılastırma yapmamıs. Mantığına ve yorumlarına hayran kaldım. İşte At gözlüklü milletimiz. Şu Aziz Nesin üstad, işi gercekten de biliyormus arkadas...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rotflmao
    quote:

Orijinalden alıntı: cwr

quote:

Merhaba;

İyi Aksamlar

Adam hiç olmazsa faydalı bilgiler vermiş, dil kurallarına çok meraklı olsak yazım klavuzu tutardık yanı başımızda.

Gereksiz insanlarla dolu bu dünya

Merhaba;

Arkadasin bilgilerini sorgular nitelikte bir sey yazmadim. O kadar dilbilgisi kurallarina uygun bi yazinin sonunda ayrik yazilmasi gereken da'nin bitisik yazilmasi goze battigi icin belirtmek istedim. Zira durumdan rahatsiz olursa kendisi belirtir diye dûsünüyorum.

İyi aksamlar
  • quote:

Hep merak etmişimdir bizim niye uçak gemimiz yok diye

emperyalist bir ülke değiliz, dünyanın bir ucuna savaşmaya gitmiyoruz, ayrıca uçak gemisi yapmak 0dan bir şehir kurmaktan daha zordur ki ona aktarılacak paramız yok. bir de ne yapacaksın uçak gemisini? kıbrısın etrafında mı dolaştıracaksın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: b437

quote:

Hep merak etmişimdir bizim niye uçak gemimiz yok diye

emperyalist bir ülke değiliz, dünyanın bir ucuna savaşmaya gitmiyoruz, ayrıca uçak gemisi yapmak 0dan bir şehir kurmaktan daha zordur ki ona aktarılacak paramız yok. bir de ne yapacaksın uçak gemisini? kıbrısın etrafında mı dolaştıracaksın?

:))))))))))))))))))

Bi kaç tur atardık yaa

Bİ kaç tane yunan adasına konsak fena olmaz, daha ucuza gelir uçak gemisi almakdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Caipirinha -- 20 Mart 2011; 20:18:06 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.