Şimdi Ara

Uçak,gemi,tren gibi taşıtlarda yapılan tuvalet atıkları nereye gidiyor? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
2
Favori
59.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MuTLu.

''VGroove''

Teşekkür ederim açıklayıcı yorumun için.

Ne demek
  • gemi, uçak neysede trende kim uğraşacak .ok temizlemekle. zaten 24 saatte gidiyor 200 yolcu günde 1 defa yapsa ortalama 2kg'dan 400kg yapar. nerede o kadar depo? daha gideceği yere ulaşmadan kapasite aşımı olur
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: AurorAbeam

quote:

Orjinalden alıntı: SanalKabus

quote:

Orjinalden alıntı: MuTLu.

Uçaktan atılan b.k havada parçalanmaz mı? Yani aşağıya düşene kadar yok olur.

Bokuna göre değişir.Bazılarının boku o kadar hafiftir ki tam tersine yol alır yörungeye oturur.Bazılarının boku o kadar ağır olur ki dinazorları yok eder.Gezegenler ve gök taşları nasıl oluşuyor sanıyorsun ?

Karnıma ağrılar girdi Dört bir yana salya ve sümük saçtım

Aynen.

komik olan hiç birşey yok gayet doğru yazdıkları SanalKabusun

• quote:

Orijinalden alıntı: SanalKabus

quote:

Bokuna göre değişir.Bazılarının boku o kadar hafiftir ki tam tersine yol alır yörungeye oturur.Bazılarının boku o kadar ağır olur ki dinazorları yok eder.Gezegenler ve gök taşları nasıl oluşuyor sanıyorsun ?

• quote:

o yüzden kuş b.k olarak anılır

quote:

Orijinalden alıntı: sTun´z

trende giderken klozete bakın rayları görürsünüz, ordan bacağınızı uzatın mesela kopar parçalanır ölür bacağınız..

hatta benim fobim vardır, oraya telefon para vs düşürmekten çok korkuyorum.

yani ordan bi .ıştınızmı rayların ortasına gidiyor.

iner geri alırsın bişe olmaz aklında tut ayrıca neden klozete ayağını koyuyosun yahu
    ha bide trende sifon çekince noluyo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rorşak -- 30 Ekim 2009; 12:21:34 >

• ne b.ktan bir konu bu böyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: SanalKabus

quote:

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: EtkisizEtken

quote:

o yüzden kuş b.k olarak anılır

quote:

trende giderken klozete bakın rayları görürsünüz, ordan bacağınızı uzatın mesela kopar parçalanır ölür bacağınız..

hatta benim fobim vardır, oraya telefon para vs düşürmekten çok korkuyorum.

yani ordan bi .ıştınızmı rayların ortasına gidiyor.

iner geri alırsın bişe olmaz aklında tut ayrıca neden klozete ayağını koyuyosun yahu
    ha bide trende sifon çekince noluyo

dostum çoook hızlı gidiyor tren, nerden bulurum ben nasıl inerim otobüs değil ki.. ah gene bişeyler oldu bana.

atla yada hazır atmışken oraya çarpı işareti koy şaka maka bendede var o fobi ama normal tren otobus felan her yerde geçerli bu arada trende sifon varmı merak ettim şimdi max 3 kere binmiştirim (aslında 2 ama berki binmiştirmde hatırlamıyorumdur) ama hiç tuvalete gitmedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rorşak -- 30 Ekim 2009; 12:43:19 >

• Arkadaşlar uçak havadayken iğne ucu kadar bi delik olsa bile dış basıncın etkisiye büyüyüp uçağı düşürecek duruma getiriyor.Onun için yukardan salmaları imkansız..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cargo3230C

Arkadaşlar uçak havadayken iğne ucu kadar bi delik olsa bile dış basıncın etkisiye büyüyüp uçağı düşürecek duruma getiriyor.Onun için yukardan salmaları imkansız..

açıp kapıyolardır
  • UP
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cargo3230C

Arkadaşlar uçak havadayken iğne ucu kadar bi delik olsa bile dış basıncın etkisiye büyüyüp uçağı düşürecek duruma getiriyor.Onun için yukardan salmaları imkansız..

DOĞRU
  • bu konuya çok gülmüştüm ya
  • horta bak
  • Haberlere çıkmıştı tanımlamanamayan cisimler düşmüştü bi mahalleye.Hatta tatlarına bile bakmışlardı mavi bişeydi.Sonradan uçaktan atılan boklar olduğu anlaşılmıştı
  • rezerve
  • Gemilerde sintineye gider ayrıca tuvalet artıkları black water tanklarında, kişisel temizlik vs. ise grey water tankında saklanır.Pis atıkları boşaltma yerlerini klas kuruluşları belirler pislikleri heryere boşaltmak inanılmaz büyük cezalara neden olur.
  • Gemi tren sorulurda uçaktakinin doğrudan aşağıya bırakıldığı düşünmek çok ilginçtir. 8-9 yaşımdayken tam bilmiyorum kaç yaşımdaydım.. Bir kez tren seyahatim olmuştu.. Tren giderken raylardaki taşları görüyordum yaptığın aşağıya doğrudan düşüyordu.. (sanırım bu durumda istasyonlarda tuvaletler kapatılıyor olmalı, yani durağan halde yapınca tren gidince pislik gözükür.)

Gemilerde de uçaklardaki gibi bir sistem olmalı..

Bu arada uzun yolculuklarda uçaklardaki kapasite ne kadardır acaba? Buradan ABD'ye uçuyorsunuz 9-10 saat uçakta 500-600 kişi.. Hepsi iki kere gitse.. Hadi 15-20 ishal diyelim ohhooo hoo.. Amma kapasite olmalı..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.