Şimdi Ara

Uçak bileti tarife koşullarının sonradan değişmesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar, 2 ay öncesinde tickets.com yoluyla atlas global den aldığım uçak biletimin koşulları şu şekildeydi; KOŞULSUZ DEĞİŞİKLİK ve KOŞULSUZ İADE HAKKI.
    Lakin biletimi iade etmek bile değil sadece gidiş biletinin tarihini değiştirmek istediğimde talebim reddedildi ve değişiklik talebi göndermemi de kapattılar. Sürekli iletişime geçiyorum ve tarife koşullarımın iade ve değişime uygun olmadığı söyleniyor. Alırkenki tarife koşullarım sadece işlem sayfasında yer alıyordu. WEB üzerinden sayfa görüntüsü kaydedilmiş olabilir mi? görüntüye ulaşabilir miyim? Çünkü tüketici haklarına başvurmayı düşünüyorum.. Ya da başka tavsiyesi olan var mıdır? Teşekkürler şimdiden ilginiz için.. :)

• Tarayıcının "geçmiş" kısmında ticket.com yazıp aramayı deneyin, o sayfayı bulmaya çalışın, eğer geçmişi silmezseniz belki o sayfa karşınıza çıkar
  • Bilet Atlas Global hava yollarının ama sen bileti aracıdan mı aldın? ve sizin ulaşmaya çalıştığınız bilgi, aldığınız uçak biletinin iptal değişiliklik kuralı mı?

Bunu en iyi hava yolundan alabilirsiniz. ve şunu da unutmayın, bir biletin tarife değişikliğini hava yolu belirler.

yani burada sizin tüketici haklarına vs. de şikayet edeceğiniz kurum bileti aldığınız aracı kurum.

Bileti internetten alacaksanız, hava yolunun kendi web sitesinden yada uygulamasından alın.

veya bir seyahat acentesinden temin edin.
  • bunu en iyi atlas bilir.
  • winwin35 kullanıcısına yanıt
    Evet aracı olarak tickets.com dan aldım. Aldığım sırada ücretsiz değişiklik ve iptal hakkım var iken şu andaki tarife koşullarımda böyle bir hakkım olmadığı gözüküyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: diseri

Evet aracı olarak tickets.com dan aldım. Aldığım sırada ücretsiz değişiklik ve iptal hakkım var iken şu andaki tarife koşullarımda böyle bir hakkım olmadığı gözüküyor

hava yolu bunu yapmaz, biletin koşulunu bilet kesildikten sonra değiştirmez. çünkü biletin sınıfına göre iptal değişiklik hakkı olur.

sen bileti satın aldıktan sonra, bilet çıktısını aldın mı?

biletin kuralını hava yolundan öğren, biletin kuralına rağmen sana yanıltıcı bilgiyi veren tickets.com a şikayette bulun.
    evet mailime pdfi geldi fakat o belge üzerinde ekonomi olarak belirtiyor sadece. Halbuki ekonomi de kendi içinde ayrılıyor: fırsat, kısıtlı, esnek ,yarıesnek gibiUçak bileti tarife koşullarının sonradan değişmesi
    benim aldığım bilette sadece esnek seçeneği vardı ve onu seçmiştim.. şimdi bana fırsat bileti almışım gibi davranıyorlar kanıtlayanıyorum :(
    Havayolu ise biletimin promosyon bilet olduğunu söylüyor yani sanırım ekonomi fırsat
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.