Şimdi Ara

Üç boyutlu yazıcıyla dünyanın en büyük teknesi basıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dünyanın en büyük polimer üç boyutlu yazıcı prototipini kullanan Maine Üniversitesi ekibi, üç gün süren bir çalışma sonucu tek seferde bastıkları tekneyle büyük bir başarıya imza attılar.

Aynı zamanda dünyanın tek seferde basılmış en büyük objesi olan tekne sayesinde üç Guinness rekoru kıran ekip, ödüllerini 10 Ekim 2019 tarihinde düzenlenen törenle aldı. Kırılan rekorlar kapsamında Maine ekibinin; dünyanın en büyük prototip polimer üç boyutlu yazıcısı, dünyanın en büyük tek parça olarak basılmış nesnesi ve üç boyutlu olarak basılan en büyük tekne alanlarında ödül aldığı belirtiliyor.

Uzunluğu 7 metreyi aşan ve ağırlığı da 2 tondan fazla olan 3Dirigo isimli teknenin testlerini üniversitenin Alfond W2 Okyanus Mühendisliği Laboratuvarında gerçekleştiren ekip, ortaya koydukları ürenden oldukça memnun olduklarını ifade etmiş. 3Dirigo, çok yönlü dalga baseni ve yüksek performanslı rüzgâr makinası gibi özellikleri de bünyesinde bulunduruyor.

ABD ordusu da potansiyel müşteri

Ekibin ifadesine göre 3Dirigo söz konusu yazıcının basabileceği en büyük nesne değil. Limitlerin zorlanması halinde 30 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğinde nesnelerin de basılabileceği iddia ediliyor.

Yazıcının performansından etkilenenlerin ise siparişler sıraya girdiği ve potansiyel müşterilerden birinin de ABD ordusu olabileceği belirtilmiş. Yetkililer, bahsi geçen yazıcıyla askerler için kolay bir şekilde devreye giren sığınak sistemleri geliştirilebileceğine inanıyor.

• Başlığa bak hizaya gel.

• Bu ne saçma başlık
    Videonun kendisi bile en büyük 3 boyutlu yazıcı ile çıkarılmış tekne diyor

• yerli yat üreticileri 3D yazıcıya karşı !

• Hazır 3 boyutlu yazmanın nimetlerinden faydalanırken, ufacık tekne için 2 ton çok fazla kalmamış mı? Araba üreticileri falan daha sağlam ve hafif olsun diye belli parçalarda 3 boyutlu yazıcıdan faydalanıyor diye biliyorum. Video da teknenin içi de dolgu yazılma görünmüyor. Nasıl ağır bir madde kullanmışlar ki 2 ton olmuş o.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spider_hip -- 13 Ekim 2019; 11:33:51 >
  • Türkiye de bu tür çalışmalar var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizim arabayıda böyle yapsınlar bari yoksa yılan hikayesine döndü..

• ben daha büyük tekneler gördüğüme eminim
  • Titanic mi yaptılar deddiydim ben de.

• Başlık yakışmamış 3. sınıf haber sitesi gibi olmuş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merak ettim etmez olaydım

• Başlığa bakınca dünyadaki en büyük tekne üç boyutlu yazıcıyla üretilmiş zannediyorsunuz. Başlık “Dünyanın üç boyutlu yazıcıyla basılan en büyük teknesi” şeklinde olmalıydı.

• Way anasını sayın seyirciler..
    İşçinin ruhuna fatiha..

• Titanik mi basmışlar?

• Kaç gün de basılmış göremedim içerikte. 2 ton ağır değilmi fiber gibi özel malzemelerden yapılınca daha hafif olur bildiğim. Ne filaman gitmiştir varya buna maliyeti çok yüksektir

• Şimdi o tekneye binilir mi?

• Valla bu donanım haber cilickbait gibi olmaya başladı. Ben sıkılmaya başladım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.