Şimdi Ara

Üç arka kameraya sahip Huawei P20 serisinin şematik görüntüleri ortaya çıktı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
1
Favori
960
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu telefon sektörünün de iyice b*kunu çıkardılar. Telefonlarda kullanılan işlemci ve RAM'ler DSLR makinelerde kullanılabilse timelaps vb. çağ atlamıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

quote:

Orijinalden alıntı: annieste

quote:

Allah ın Çinlisine 5000 bin tl lik telefon satma cesareti verirsen 8 kamera da koyar 10 tane de. Sonra bunu yenilik diye iteler ve 6000 tl ister.. Çinli den ne beklersin..

iyi git o parayı iphone ver yanlış forumdasın...

Apple ı hiç sevmem ve kullanmam da. Ama Apple çentikli bir telefon çıkardı diye onu taklit eden firmaları daha da sevmem.. Vizyonsuz hararetler bunlar.. Savunmayın şunları.hiç birisi babamızın firması değil

Essential Phone demek istedin heralde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 3 kamera mı var lens mi var anlayamadım. Hala kameraya lens diyenler var. Onlar kamera lens değil. Her kameranın içinde 5-6 tane lens olan objektif var.

• :D :D

• quote:

Orijinalden alıntı: inexo

Baya iyi de burada 5milyara Huawei alınmaz

Huawei den iyisi mi var 5000 e alınmaz diyorsunuz. Cahiller. Bilmediğiniz kullanmadığınız marka hakkında yorum yapmayın.

• Huaweiden iyisi mi var diyen biri bana cahil dedi ya

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üç arka kameraya sahip Huawei P20 serisinin şematik görüntüleri ortaya çıktı
  • Gidisat aklima Levent Pekcan'in su yorumunu getiriyor.

09:10

• Ben nedense 3 değilde 2 model çıkacğını düşünüyorum. Fakat şu çentik olayı hem hoşuma gidiyor hemde bir zaman sonra ne gerek vardı böyle bir şeye diyebilirim gibi geliyor. Çünkü edge ekranlı cıhazlar cıktıgında cok farklı geldı bayıldım sonra edge ekranlı BlackBerry Priv kullandım ve ilk zamanlar beni cezbeden kıvrımlı kenarlar rahatsız etmeye başladı ve bir dahaki cihazım edge olmayacak dedim aynı durum bu çentik içinde olabilir

• Ovvv şet! Bütün profesyonel fotoğrafçılar zaten 300 lensli kamera kullaniyordu.Levent pekcanin yorumuda güzelmiş.Bir tane olsun gece kumlanma yapmasin dusuk isikta net cekim saglasin kafi.Sirf her yil yeni model satmak yazilim destegi vermemek ya da islemci yavaslatmak neyse artik.bu telefon islemci kamera olaylarini yakip etmek cok baydı goruyoruzki firmalarin tek amaci her yil bize yeni cihaz kakalamak devletin amacifa yuzde 60 vergiyi cukkalamak.benden zirnik islemez zenginler kodamanlar almaya devam edebilir.ha samsunga 4-5 milyar para veripde apple a pahalai diyende ayri bi andaval burada maksat kac lira verirsem ver o cihazdan maksimum verimi saglamaktir.Sirf sekil olsun diye her yil cihaz degistirenler ya da iki uc ayda bir degistirenleri kastediyorum.

Bence artik donanimhaber gibi platformlarda bu hastalik!!! Uzerine yogunlasmali ve cozume katki sunmali.Ey halkimiz bu parayi ne maliyeye ne de yabanci sermayeli sirketlere kaptirin! Alin bi cihazi tas gibi 2-3 yil kullanin.

Ergenler gibi sidik yarisi baydi artik.burada yorum yaparak kirdigim kim varsa hakkkni helal etsin.yazik zamanimiza

• 3 ön, 3 arka kamera, 2 xenon flash. Yeni çıta bu olsun bari.
  • Huawei çinlisin minlisin ama ben seni akıllı bir şey sanırdım 3 kamera nedir görmemişler gibi. Gelecek sene ne yapacaksın 4 kameramı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Chlorohydrate

Gidisat aklima Levent Pekcan'in su yorumunu getiriyor.

09:10

levet abiyi severim aslında çok güzel bir konuya parmak basmış bu çift kamera olayı çaresizlik. bokehli portre çekebilen(tek kamera ile) pixel 2 kayıpsız zoom yapamıyor. işte bu yüzden çift kamera ihtiyacı ortaya doğuyor bu kayıpsız zoomu aktifleştirebilmek için şimdi ise huawei kamera sayısını artırarak kayıpsız zoom gücünü artırmak istiyor.
    aranızda bilmeyen kör topal cahiller vardır onlar için söylüyeyim ingilizcede lentil mercimektir lens kelimesi de mercimeğe benzediği için oradan gelmiştir. aynı şey bizim türkçede de geçerli mercimekten mercek kelimesi türetilmiştir.
    telefonlarımızdaki en geniş diyafram seviyesi 1.6 seviyelerinde şu anda bunu bu küçük sensörler merceklerle ne kadar açabilirler belli değil bu yaparken alan derinliğini de öldürmek de cabası. leicanın en açk diyafram olarak tabir edilen 0.95diyaframlı lensi var ama sen bu lensle gidip surat filan çekemezsin saçma. yüz fotoğrafı çekerken göze odaklanır bu sayede burnun da kulakların da net çıkar ama bu değer 0.95 diyafram değeri için imkansız bir alan değirliği değeri telefonlardaki bu alan derinliğini biz 1.6ya düşürdük hayr efendim biz seneye onu 1.5 yapıyoruz var mı artıran şeyleri çok saçmalaşıyor.
    ha bi telefon incelemes incelemiştim youtubeda salağın tek huawei mate9 deniyor bokeh modunda basmış alan derinliği 0.95e e saçlar net çıkmıyor telefon çöp diyor. bunun gibi gerizekalılar telefon incelemesi yapıyor millet de izliyor bu sahneyi görünce sinirden kapattıydım.
    SÖZÜ KISALTACAK OLURSAK telefon sektörü büyük bir sıkını içinde bunun en önemli sebebi bence MANUEL BİR LENS GİBİ TEK BİR LENS(ÇİFT KAMERA DEĞİL) İLE DİYAFRAM DEĞERLERİNİ DEĞİŞTİREBİLME. BUNU GERÇEKLEŞTİREBİLCEK BİR FİRMA ÇIKSIN AYAKTA ALKIŞLARIM ÇOK NET.
    ben burada marka fanatikliği yapmıyorum huawei p9 kullanıyorum analog makinam yanımda olmadı mı fena sayılmayan işler çıkartmaya yetiyor.evet telefonlardaki fotoğraf sektörü iyi ama bahsettiğim konuda tıkandı. bu arada o çentik filan şeyleri huawei çinli bir firma çin pazarındaki insanlar iphonea benzer tasarımlar istiyorlar huaweinin çinden ne kadar kar ettiği malum o yüzden oradaki müşterilerini de memnun etmek zorunda.(bakınız anten çizgisini p10da iphone 7ye benzetmişti).

• quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

quote:

Orijinalden alıntı: Metorpa

Bu telefon sektörünün de iyice b*kunu çıkardılar. Telefonlarda kullanılan işlemci ve RAM'ler DSLR makinelerde kullanılabilse timelaps vb. çağ atlamıştı.

O telefon üreticilerinin suçu değil ki?

Makine üreticileri oturup kullansaymış?

Bir makineye fahiş fiyat istemeyi biliyorlar.

Aksesuar üzerinden para kaldırmayı biliyorlar.

Geçiniz.

Prodüksiyon dışında makine kullanılmayacak ileride, göreceğiz.

telefonlardaki manual diyafram değişebilme özelliği hiçbir zaman gerçekleşemeyeceği için böyle bir şey olmayacak. senin telefonun hiçbir zaman bir 500mm lik bir pentacon lens performansını sağlayamayacak o kücücük lensi ile. yada bir leica summarit m mount bir lens ile huaweilerdeki lens hiçbir zaman aynı olmayacak. böyle bir şey hayal boşa konuşuyorsunuz.

• bir dslr aynasız veya analog-slr analog-aynasız bir kamera ile yapabileceğin bir telefonla asla aynı olamayacak çoğunuz bunu anlayamıyorsunuz.
  • quote:

quote:

quote:

Allah ın Çinlisine 5000 bin tl lik telefon satma cesareti verirsen 8 kamera da koyar 10 tane de. Sonra bunu yenilik diye iteler ve 6000 tl ister.. Çinli den ne beklersin..

Apple ı hiç sevmem ve kullanmam da. Ama Apple çentikli bir telefon çıkardı diye onu taklit eden firmaları daha da sevmem.. Vizyonsuz hararetler bunlar.. Savunmayın şunları.hiç birisi babamızın firması değil

apple da hueweinin çift kamerasını taklit etmiş olmasın !
    ilk çift kamerayı kim çıkardı ? bence asıl taklitçiyi kaçırıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belekbeach -- 2 Ocak 2018; 16:11:18 >

• quote:

isteyen çinliye verir isteyen amerikana tercih meselesi
    quote:

quote:

quote:

apple da hueweinin çift kamerasını taklit etmiş olmasın !
    ilk çift kamerayı kim çıkardı bence asıl taklitçiyi kaçırıyorsunuz

• belekbeach B kullanıcısına yanıt
    İlk çift kamerayı Lg çıkardı. Huawei ve apple da sırasıyla htc yi takip etti .
  • fbyram kullanıcısına yanıt
    yanlisiniz var lg nin v10serisinde one koydugu cift kamera sadece daha genis acili lens ile cekim icindi arkada bokeh icin ilk cift kamerayi honor serisi ile huawei kullandi

• annieste A kullanıcısına yanıt
    Konu kamera sayısı bokeh değil.Üç arka kameraya sahip Huawei P20 serisinin şematik görüntüleri ortaya çıktıÜç arka kameraya sahip Huawei P20 serisinin şematik görüntüleri ortaya çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbyram -- 2 Ocak 2018; 18:10:13 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.