Şimdi Ara

ubuntuda masaüstüne yeni dosya açıyorum fakat masaüstünde gözükmüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar sanal makinede ubuntu kullanmaya basladım
    mesela bi c dosyası olusturmak istedim
    komut satırında desktopa geldikten sonra touch deneme.c yazıyorum ama dosya masaüstüne gelmiyor
    klasörlerden bakınca oluşturulmuş gözüküyor

örnek:ubuntuda masaüstüne yeni dosya açıyorum fakat masaüstünde gözükmüyor

• up
  • Hocam gnome ve ubuntu kullanmadım uzun süre lakin Desktop masaüstü ile bağlı değil sanırım. Ubuntu gnome kullanan arkadaşlar cevap verecektir detaylı şekilde yinede :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: loradona

Hocam gnome ve ubuntu kullanmadım uzun süre lakin Desktop masaüstü ile bağlı değil sanırım. Ubuntu gnome kullanan arkadaşlar cevap verecektir detaylı şekilde yinede :)
    tesekkürler
    yeni başladıgım için ben de çözemedim şu anlık
    bi sorunum daha var mesela
    sanal makinedeki alana ana makineden nasıl erişeceğim, daha doğrusu ana makine ile sanal makine arasındaki dosya paylaşımını nasıl ypaıcam onu da çözemedim
    internette bi kaç tane video izledim ama yapamadım bi türlü
  • ubuntuda masaüstü ve desktop diye 2 klasör vardı sanırım.
    ls -l /home/user/
    komutunun sonuçlarını inceleyebilirsiniz. Desktop yerine başka masaüstü başka klasöre bağlı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi steganography -- 7 Kasım 2018; 12:6:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: steganography

ubuntuda masaüstü ve desktop diye 2 klasör vardı sanırım.
    ls -l /home/user/
    komutunun sonuçlarını inceleyebilirsiniz. Desktop yerine başka masaüstü başka klasöre bağlı olabilir.
    onu nasıl bağlayabilirim peki hocam
  • edit: açıp kapatınca düzeldişimdi çalışıyor normal şekilde
    tek yapmam gereken windows ile sanal ubuntuarasında dosya paylaşımı yapabilmek
  • hocam bendede benzer sorun var ,html çalışıyorum ancak açıp kapatmama rağmen sorun çözülemedi.
    yardımcı olacak biri var mı aceba kafayı yiycem ...
  • şorurbelli Ş kullanıcısına yanıt
    https://extensions.gnome.org/extension/1465/desktop-icons/

GNOME'un son sürümlerinde masaüstü simgeleri gösterilmiyor, yukarıdaki eklentiyi yükleyin ve tekrar deneyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şorurbelli Ş kullanıcısına yanıt
    Terminalden aşağıdaki kodu çalıştır.

gsettings set org.gnome.desktop.background show-desktop-icons true
  • Gnome 3.30 itibariyle masa üstü olayı kapandı ama ubuntu geliştiricileri gnome-shell eklentisi ile diretiyor masaüstü simge desteği için. stabil çalışmıyor zaten. bu eklentiyi gnome-tweak yükleyip eklentiler kısmından özelleştirmek devredışı bırakmak mümkün.

masaüstü eklentisi Os'lar arası sürükle bırak desteklemiyor, vmware ile v.s direk nautilus dosya yöneticisini açıp onun üzerinden sürükle bırak yapabiliyorsun.
  • arkadaslar benimki çözüldü.

yani niye böyle yapıyor onu bilmiyorum fakat anladığım kadarıyla dosyayı farklı bir yere kaydetmiş oluyordu. kısaca eğer kaydettiğiniz dosyanın bulunduğu yer ve bir önceki alanı kontrol ettiğinizde ve bunu masaüstünüzün dosya yerleri ile karşlaştırdığınızda eğer dosyaların isimleri aynı değilse o zaman o onu aslında farklı bir yere kaydediyor demektir.

yani şöyle bir bakın html dosyanıza , bulunduğu yerdeki dosya isimlerine bakın örn öncesinde users videos musics yerine mesela hepsi aynı ,bitanesi değişikse o zaman o farklı yerdedir.

yani ben bunu farkettim açıkçası ,.çözüldükten sonrada üzerinde durmaım ama gördüğüm şey bu.

iyi çalışmalar
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.